Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları

Son dakika Türk Hava Yolları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Türk Hava Yolları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Türk Hava Yolları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türk Hava Yolları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türk hava yolları gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.126 türk hava yolları haberi bulunmuştur. Tüm türk hava yolları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı seferi Cidde'ye
Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı seferi Cidde'yeRize'nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy'de projelendirilen, Türkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen 2'nci, dünyanın ise 5'inci havalimanı Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı uçuşu, hacı adaylarından oluşan kafile ile Suudi Arabistan’ın Cidde kentine yapıldı.
27.06.2022Ekonomi
Vesely gitti Scottie Wilbekin geldi
Vesely gitti Scottie Wilbekin geldiFenerbahçe Beko 29 yaşındaki Gard Scottie Wilbekin ile anlaşmaya vardı.
26.06.2022TBL
THY'den Suudi Arabistan açıklaması
THY'den Suudi Arabistan açıklamasıTürk Hava Yolları (THY), koronavirüs tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan tarafından Türkiye'ye uygulanan seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu.
23.06.2022Ekonomi
Tüm havayollarının Avrupa uçuşlarında gecikmeler arttı
Tüm havayollarının Avrupa uçuşlarında gecikmeler arttıAvrupa'daki havalimanlarında yaşanan personel eksikliği ve hava sahası yoğunluğu nedeniyle başta Türk Hava Yolları (THY) olmak üzere tüm havayollarının Avrupa uçuşlarında gecikmeler meydana geliyor.
22.06.2022Yaşam
Türk Hava Yolları son dakika duyurdu! İptal edildi
Türk Hava Yolları son dakika duyurdu! İptal edildiTürk Hava Yolları'nın (THY) bugün gerçekleştirmeyi planladığı tarifeli Belçika seferleri, karşı meydandaki havalimanı personellerinin greve gitmesi nedeniyle iptal edildi. Londra-İstanbul seferi ise kapasite yetersizliği nedeniyle iptal oldu.
20.06.2022Gündem
THY adı değişiyor mu, THY ismi ne oldu? THY isim değişikliği (Turkısh Airlines / Türkiye Hava Yolları)
THY adı değişiyor mu, THY ismi ne oldu? THY isim değişikliği (Turkısh Airlines / Türkiye Hava Yolları)Türk Hava Yolları ile ilgili alınan kararı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık 'Turkey' yok, 'Türkiye' var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de 'Turkish Airlines' değil, 'Türkiye Hava Yolları' yazacağız." dedi. Söz konusu açıklamanın ardından THY adı değişiyor mu, THY ismi ne oldu? sorularına yanıt aranmaya başlandı.
15.06.2022Gündem
Türk Hava Yolları (THY)'nda yeni dönem! Resmen değişiyor: Ucuz uçak bileti, bagajsız yolcu ve seferler...
Türk Hava Yolları (THY)'nda yeni dönem! Resmen değişiyor: Ucuz uçak bileti, bagajsız yolcu ve seferler...Türk Hava Yolları (THY)'de yeni dönem başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğünün Gölbaşı yerleşkesinde Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Yerli ve milli gözetleme uydusu İMECE ve Türksat 6A ile ilgili son bilgileri aktaran Erdoğan, uluslararası alanda ülke ismi olarak 'Turkey' yerine 'Türkiye'nin kullanılmaya başlandığını da hatırlattı, THY uçaklarında da 'Turkish Airlines' yerine 'Türkiye Hava Yolları' ifadesinin yer alacağını açıkladı. Öte yandan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, havayolu taşımacılığına ilişkin yeni gelişmeleri aktardı. Ekşi, dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi konumundaki THY’nin, pandeminin yol açtığı zararı büyük ölçüde kapattığını dile getirdi. Dünyada 129 ülkede 340 noktaya uçuş yapan havayolu şirketi olduklarını, iç hatlarda dapeş peşe Tokat ve Rize havalimanlarının açıldığını belirten Ekşi, “2021’de yine rakiplerimiz zarar ederken biz son belki yirmi yılın en fazla kârını elde eden havayolu olduk. Havacılığın dünyada emeklemeye başladığı bu dönemde biz koşuyoruz” dedi. Düşük maliyetli taşıyıcılar sistemleri üzerine de çalıştıklarını vurgulayan Ekşi, yüksek fiyat artışları karşısında gündeme aldıkları bagajlı - bagajsız yolcu ve ucuz bilet fiyatlandırması hakkında da bilgi verdi. İşte son dakika haberinin detayları...
14.06.2022Ekonomi
Pegasus Hava Yolları açıkladı! 22 Haziran itibarıyla başlıyor
Pegasus Hava Yolları açıkladı! 22 Haziran itibarıyla başlıyorPegasus Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen’den Nur Sultan’a ve Rize/Artvin Havalimanı’na, Ankara’dan Bükreş’e uçmaya başlıyor.
10.06.2022Ekonomi
THY mayıs ayında 6,3 milyon yolcu taşıdı
THY mayıs ayında 6,3 milyon yolcu taşıdı  Türk Hava Yolları(THY),  mayıs ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarına göre yüzde 80 doluluk oranını aşarak 6,3 milyon yolcu taşıdı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Mayıs ayı rakamlarımız hedeflerimizin ve hayallerimizin gerçekleşmeye başladığını gösteriyor" dedi.
9.06.2022Ekonomi
THY'ye Apex'ten iki ödül birden
THY'ye Apex'ten iki ödül birdenTürk Hava Yolları (THY), 1,2 milyon yolcunun oylarıyla belirlenen APEX (Airline Passenger Experience) 2022 yılı yolcu değerlendirmesinde Avrupa'nın 'En İyi İkram ve Servis' ile 'En İyi Koltuk Tasarımı' kategorilerinde ödüle layık görüldü. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, APEX ödülleriyle ilgili olarak, "Seyahati sadece ulaşım olarak görmüyor, yolculuğu gökyüzünde keyifli, konforlu bir deneyim olarak yorumluyoruz" dedi.
9.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik zirve öncesi canlı yayında dünyaya duyurdu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik zirve öncesi canlı yayında dünyaya duyurdu!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dört yıl aradan sonra Beştepe'de Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'yu ağırlıyor. Liderlerin ikili görüşmesinin ardından Türkiye ve Venezuela arasında anlaşmalar imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında Venezuela ile ticarette yeni hedefin 3 milyar dolar olduğunu duyurdu. Erdoğan, "NATO teröre çanak tutan bir örgüt değildir. İsveç PKK PYD-YPG gibi tüm terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke konumunda" açıklamasında bulundu. Erdoğan, Yunanistan'da kurulan ABD üslerine ilişkin ise, "9 ABD üssü Yunanistan'da kuruldu. Bu üsler kime karşı kuruluyor? Rusya'ya karşı kuruldu diyorlar, bunu yemezler kusura bakmasınlar." açıklamasında bulundu.
8.06.2022Siyaset
THY, 5’inci kez Türkiye’nin en değerli markası oldu
THY, 5’inci kez Türkiye’nin en değerli markası olduUluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'nin 2022 yılı 'TURKEY100 - Türkiye'nin En Değerli Markaları' araştırmasına göre Türk Hava Yolları (THY), 1,6 milyar dolarlık marka değeriyle Türkiye'nin üst üste beşinci kez en değerli markası oldu.
8.06.2022Ekonomi
Yeni kriz! Havacılık sektörü personel arıyor
Yeni kriz! Havacılık sektörü personel arıyorTüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının vurduğu sektörlerden biri de havacılık oldu. Sektör bu dönemde hem yolcu hem de personel sıkıntısı çekiyor. Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Uğur Cebeci, "Pandemi havacılık sektöründe çalışanları büyük ölçüde tembelleştirdi. Evden çalışmaya alışanların bir kısmı ofislere dönmedi. Sektörde işten çıkarılanlar ise başka iş kollarında iş buldukları için havacılık dünyasından vazgeçti. Şimdi özellikle havayolları ve havalimanlarında yetişmiş personel sıkıntısı çekiliyor." ifadelerine yer verdi.
Bilal Erdoğan: Türkiye, geleneksel sporların dünyadaki merkezi haline geliyor
Bilal Erdoğan: Türkiye, geleneksel sporların dünyadaki merkezi haline geliyor Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşecek olan 5. Etnospor Kültür Festivali'nin tanıtım toplantısında, "Türkiye böylelikle geleneksel sporların aslında dünyadaki önemli bir merkezi haline geliyor. Bu Türkiye'nin cazibesine de, değerine de değer katıyor" dedi.
7.06.2022Siyaset
İş insanı ofisinde başından vurulmuş halde ölü bulundu!
İş insanı ofisinde başından vurulmuş halde ölü bulundu!Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, iş insanı Mehmet Okyay (72), başından tabancayla vurulmuş halde ölü bulundu.
3.06.2022Gündem
Türk Hava Yolları duyurdu! Zorunluluk kaldırıldı
Türk Hava Yolları duyurdu! Zorunluluk kaldırıldıTürk Hava Yolları (THY), koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye'den gelen yolculara aşı veya negatif PCR test ibrazı zorunluğu isteyen İtalya'nın bu tedbirleri kaldırdığını duyurdu.
3.06.2022Ekonomi
THY'den flaş karar! 31 Temmuz'a kadar durduruldu
THY'den flaş karar! 31 Temmuz'a kadar durdurulduTürk Hava Yolları (THY), Ukrayna uçuşlarını durdurma kararını 31 Temmuz tarihine kadar uzattığını açıkladı.
3.06.2022Ekonomi
Turkish Cargo, en hızlı büyüyen hava kargo markası oldu
Turkish Cargo, en hızlı büyüyen hava kargo markası olduTürk Hava Yolları'nın (THY) hava kargo markası olan Turkish Cargo, Stat Trade Times dergisi tarafından düzenlenen törende 2022 yılının en hızlı büyüyen uluslararası kargo havayolu ödülüne layık görüldü.
2.06.2022Ekonomi
Antalya turizminde, Rusya-Ukrayna savaşına rağmen rekor artış
Antalya turizminde, Rusya-Ukrayna savaşına rağmen rekor artışAntalya'ya 5 ayda gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 223 artışla 2 milyon 415 bin 305 oldu. En önemli iki pazarı Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşa rağmen kent turizminde rekor artış yaşandı.
1.06.2022Ekonomi
İsmail Demir: Vurucu gücümüz artmaya devam ediyor, sürekli geliştiriyoruz
İsmail Demir: Vurucu gücümüz artmaya devam ediyor, sürekli geliştiriyoruzCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Elimizdeki silah, mühimmat ve bunların hassasiyetlerini sürekli geliştiriyoruz. Her harekatta başka bir yenilik, başka bir unsuru cepheye sürmekle ilgili faaliyetimiz var. Vurucu gücümüz hassasiyet ve etkinlik açısından artmaya devam ediyor. Bu artışın da meyvelerini görmeye devam edeceğiz" dedi.
1.06.2022Ekonomi
THY uçaklarında yeni dönem başlıyor! Yolcuları kapsıyor, artık...
THY uçaklarında yeni dönem başlıyor! Yolcuları kapsıyor, artık...THY uçaklarında yeni dönem! Yolcuları yakından ilgilendiriyor. Dünyada belirli sayıda havayolu şirketinin başlattığı kapıdan kapıya (Gate to Gate) internet hizmetini Türk Hava Yolları da vermeye başladı. THY'nin belirli donanıma sahip uçaklarında seyahat edecek yolcular, uçağın kapısının kapatılmasından gidilecek yerde inişin tamamlanmasına kadar internet hizmetinden faydalanabilecekler.
1.06.2022Ekonomi
Uçaklarda yeni dönem resmen başladı!
Uçaklarda yeni dönem resmen başladı!Uçak yolculuğu yapacakları çok yakından ilgilendiren karar! Uzun süredir devam eden uygulamaya son verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 'hastaneler dışında maske zorunluluğu kalktı' açıklamasının ardından uçaklarda maske kullanım zorunluluğu da kaldırılıyor.
30.05.2022Gündem
THY'den son dakika maske kararı! Tüm yolcular için geçerli
THY'den son dakika maske kararı! Tüm yolcular için geçerliSağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 'hastaneler dışında maske zorunluluğu kalktı' açıklamasının ardından uçaklarda maske kullanım zorunluluğu da kaldırılıyor. Bakan Koca'nın açıklamasından sonra THY’den ilk açıklama Genel Müdür Bilal Ekşi’den gelirken, yarından itibaren THY’de maske kuralının sonra ereceği açıklandı.
29.05.2022Ekonomi
Pilot kokpitte duman ikazı alınca hemen geri döndü!
Pilot kokpitte duman ikazı alınca hemen geri döndü!Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Toronto seferini yapan uçağı, kalkıştan kısa bir süre sonra pilotun kokpitte duman ikazı alması üzerine İstanbul Havalimanı'na geri döndü.
27.05.2022Gündem
Fenerbahçe Beko'da 8 yıl sonra bir devir kapanıyor! Barcelona ile 3 yıllık anlaşma...
Fenerbahçe Beko'da 8 yıl sonra bir devir kapanıyor! Barcelona ile 3 yıllık anlaşma...Fenerbahçe Beko'da son yılların sembol isimlerinden olan Jan Vesely, sarı lacivertli takımla yol ayrımında. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Çek uzunun, Barcelona ile 3 yıllık anlaşmaya vardığı öne sürüldü.
26.05.2022TBL

Benzer Haber Etiketleri

Türk Hava Yolları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türk hava yolları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.