Reçete

Reçete

Son dakika REÇETE haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan REÇETE ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını REÇETE haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Reçete

haberleri sayfasında son dakika yaşanan reçete gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.028 reçete haberi bulunmuştur. Tüm reçete haberleri aşağıda listelenmiştir.
SGK sosyal medyadan resmen duyurdu! Paralar iade ediliyor
SGK sosyal medyadan resmen duyurdu! Paralar iade ediliyorSGK son dakika duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu yapılan ödemeleri iade ediyor. Hastaneye giden herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Pek çok kişi haberdar olmadığı için başvuruda bulunmuyor. Ancak SGK tarafından vatandaşların mağdur edilmemesi için para iadesi yapılıyor.
43 ilde eş zamanlı 'Dümen Operasyonu' başlatıldı! 226 kişi hakkında gözaltı kararı
43 ilde eş zamanlı 'Dümen Operasyonu' başlatıldı! 226 kişi hakkında gözaltı kararıEmniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığınca örgütlü şekilde mali suç işleyen gruplara yönelik sabah saatlerinde 43 ilde eş zamanlı “Dümen Operasyonu” başlatıldı. Operasyon kapsamında mali suç örgütleri üyesi 226 şahıs hakkında gözaltı kararı bulunurken, 268 şahıs ifadelerine başvurulmak üzere Emniyete davet edilecek. Operasyon kapsamında şu ana kadar 176 şüpheli gözaltına alındı.
16.06.2022Gündem
Trafik magandası bijon anahtarı ile dehşet saçtı! Kadın yolcuya aldırmadı
Trafik magandası bijon anahtarı ile dehşet saçtı! Kadın yolcuya aldırmadıBeyoğlu’nda trafikte yol verme tartışması yaşayan bir trafik magandası tartıştığı ve içerisinde kadın yolcusu olan taksinin yolunu kesti. Sürücüyü yumruklayan maganda kavgayı ayırmaya çalışan vatandaşlara da bijon anahtarıyla saldırdı. O anlar kameralara yansıdı.
15.06.2022Yaşam
İstanbul'da hastanede 'kırmızı reçete' dehşeti! Ortalığı birbirine kattı: 'Hastaneyi başınıza yıkarım'
İstanbul'da hastanede 'kırmızı reçete' dehşeti! Ortalığı birbirine kattı: 'Hastaneyi başınıza yıkarım'İstanbul Esenyurt'ta, yanında kimliği bulunmayan hastasına kırmızı reçetede yer alan ilaçlardan yazdırmak isteyen kadın, olumsuz cevap alınca hastaneyi birbirine kattı. O anlar kameraya yansıdı.
15.06.2022Yaşam
SGK ödeyecek! Yüz binleri ilgilendiriyor!
SGK ödeyecek! Yüz binleri ilgilendiriyor!Kanser hastalarını ilgilendiriyor. SGK'dan güzel haber geldi. SGK reçete edilen ve muadili olmayan kanser ilacını ödemek zorunda. Antalya'da kanser tedavisi görürken yaşamını yitiren Bayram Ateş'in (74), ölümünden önce kendisine reçete edilen ve muadili olmayan ilacı Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) ödemesi için açıp kazandığı dava, Yargıtay tarafından onandı. Ateş'in kazandığını göremediği dava, kanser hastalarına umut oldu.
11.06.2022Gündem
İlaçlarla ilgili flaş karar! Hastane ve aile hekimine gidenleri kapsıyor
İlaçlarla ilgili flaş karar! Hastane ve aile hekimine gidenleri kapsıyorİlaçlarla ilgili son dakika kararı. Resmen değişiyor. Hastane ve aile hekimine gidenler dikkat. Koronavirüs salgını döneminde başlatılan, kronik hastalara reçetesiz ilaç temini sağlayan uygulama 1 Haziran'da sona erecek.
30.05.2022Gündem
EYT düzenlemesinde yeni formül ortaya çıktı! Kadın - erkek için farklı uygulama, prim ve yıl  şartı...
EYT düzenlemesinde yeni formül ortaya çıktı! Kadın - erkek için farklı uygulama, prim ve yıl şartı...Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili son dakika gelişmesi! Yol haritası belli oldu. Prim ve yıl şartı ile ilgili detaylar ortaya çıktı. EYT ile ilgili yeni gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. EYT yasası, yaş haddinden dolayı emekli olamamış vatandaşları kapsıyor. Konuya ilişkin daha önce, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Başkan Erdoğan açıklamalarda bulunmuştu. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT nedir? EYT yasası kimleri kapsıyor ve çıkacak mı? İşte konun detayları...
Saç ekimi yöntemiyle kaş ve sakal da ekilebiliyor
Saç ekimi yöntemiyle kaş ve sakal da ekilebiliyorEstetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Umut Özbebit, saç ekimiyle ilgili bilgiler vererek, "Saç ekiminde hastalarımızın ekim yapılan bölgesini canlandırmak için PRP yani plazma tedavisi yapıyoruz. Bazı durumlarda yağ enjeksiyonları yapıyor bölgenin kanlanmasını arttırarak daha canlı saç çıkması sağlanabiliyor. Saç ekimi yöntemiyle kaş ve sakal da ekilebiliyor” dedi.
26.04.2022Sağlık
Paralar hesaplara aktarılıyor! Ramazan, fatura desteği ve...
Paralar hesaplara aktarılıyor! Ramazan, fatura desteği ve...Devlet eli ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmaya devam ediyor. Devlet destekleri artarak devam ediyor. Birçok kişi talepte bulunması durumunda destek ödemelerinden yararlanıyor. Pandemi döneminde başlayan nakdi destekler sürüyor. Ayrıca Ramazan dolayısı ile de ihtiyaç sahipleri için ek kaynak ayrıldı. Dezavantajlı olan kişilere de para yardımı sağlanıyor. Doğal gaz tüketim desteği ve elektrik yardımı da faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşların imdadına yetişiyor. İlk kez bu sene uygulanmaya başlayan doğal gaz desteğinde ödemeler başladı. Bakan Yakın yaptığı açıklamada destek ödemeleri ile ilgili, “Mart ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 6,6 milyar TL’yi aşan nakdi yardımda bulunduk” ifadelerini kullandı.
13.04.2022Ekonomi
SGK resmen duyurdu! Flaş karar, iş göremezlik ödeneği,  sigortalılık ve emeklilik işlemleri...
SGK resmen duyurdu! Flaş karar, iş göremezlik ödeneği, sigortalılık ve emeklilik işlemleri...Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açıklama yapıldı. Milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. e-Devlet sistemine entegre SMS sistemi üzerinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. Tedavi ve ilaç ödemeleri vatandaşlar tarafından takip edilebiliyor. SGK tarafından e-reçete numarası, iş göremezlik ödeneği, sigortalı işe giriş-çıkış, muhasebe ödemeleri, sigortalılık ve emeklilik işlemleri ile ilgili vatandaşa bilgi veriliyor. Böylece eczanelerin farklı ilaç vermesi, sağlık kuruluşlarının uygulamadığı sağlık hizmetlerinin ücretini talep etmesi gibi durumların önüne geçilmiş oluyor. Vatandaşların, SMS'teki bilgilerin kendilerine ait olmadığını fark ettiğinde "ALO 170" çağrı merkezini arayarak şikayette bulunması gerekiyor.
Pencereden muayeneye inceleme! Hastalar içeri alınmaya başlandı
Pencereden muayeneye inceleme! Hastalar içeri alınmaya başlandıAntalya'da, sağlık merkezinde hastaların içeri alınmaması, doktorların hastaları pencereden veya dışarı gelerek kontrol etmesi ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı. Ortaya çıkan görüntüler sonrası, sağlık merkezinin içine yeniden alınmaya başlandı.
6.04.2022Gündem
Erken teşhiste kanser yüzde 100 tedavi edilebilir
Erken teşhiste kanser yüzde 100 tedavi edilebilirKanser Haftası nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Türk Kanser Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Duruman, "Erken teşhis kanserde en önemli nokta. Erken teşhis edildiği sürece kanser yüzde 100 tedavi edilebilen bir hastalık" dedi.
5.04.2022Sağlık
Sağlık raporları ile ilgili son dakika kararı! Yıl sonuna kadar...
Sağlık raporları ile ilgili son dakika kararı! Yıl sonuna kadar...Sağlık raporları ile ilgili yeni kararı Bakan Koca duyurdu. Süreli ve süresiz raporlar yıl sonuna kadar geçerli olacak. Sağlık raporlarını yeniletmek ve reçete yazdırmak için sağlık merkezlerinde ortaya çıkan yoğunluğun önlenmesi amacı ile geçerliliği nisan sonunda dolacak "süreli sağlık raporları"nın yıl sonuna kadar kabul edilmesi talimatı verildi.
1.04.2022Gündem
İzin ve raporlarla ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Artık değişti
İzin ve raporlarla ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Artık değiştiRapor ve izinlerle ilgili flaş gelişme! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Sağlık raporlarını yeniletmek ve reçete yazdırmak için sağlık merkezlerinde ortaya çıkan yoğunluğun önlenmesi amacı ile geçerliliği nisan sonunda dolacak "süreli sağlık raporları"nın yıl sonuna kadar kabul edilmesi talimatı verildi. Türk Eczacıları Birliği, uygulamanın ne şekilde yürütüleceğine ilişkin, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) ayrıca bir açıklama yapılmasının beklendiğini kaydetti. Ayrıca Kovid-19'a yakalanan çalışanlara verilen istirahat raporlarına ilişkin de düzenleme yapıldı. Çalışanlara Kovid-19'a yönelik 14+14 şeklinde verilen, 28 günlük istirahat raporu uygulaması kaldırıldı. Rapor hakkı, bugüne kadar iş yerlerinde salgının etkisinin azaltılması için, çalışanların yıllık maksimum 40 gün olan izin hakkına dahil edilmiyordu.
14 öğretmen ile 40 öğrenci zehirlendi! Tedavi altına alındılar
14 öğretmen ile 40 öğrenci zehirlendi! Tedavi altına alındılarErzurum'da düzenlenen 16'ncı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması'nın Erzurum Bölge Sergisi'nin açılışına katılan 14 öğretmen ile 40 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedaviye alındı.
30.03.2022Yaşam
Muhtarın uyuşturucu planı bozuldu! Canlı yayında uyuşturucu ile savaşıyordu! Zehir taciri çıktı
Muhtarın uyuşturucu planı bozuldu! Canlı yayında uyuşturucu ile savaşıyordu! Zehir taciri çıktıSamsun'da 2 yıl önce konuk olduğu bir internet televizyonu programında, uyuşturucu ile mücadele konusunda çözüm önerileri sunan muhtar Erdoğan Desteci'nin (40) de içinde olduğu otomobilde 33 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan Desteci ile yanındaki 3 şüpheli 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan tutuklandı.
27.03.2022Yaşam
Hastalar 5 bin yıllık yöntemle şifa buluyor
Hastalar 5 bin yıllık yöntemle şifa buluyorSivas Numune Hastanesi’nde bulunan Geleneksel Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp Ünitesi’nde 5 yıllık tedavi yöntemleri günümüz tıbbı bilgileriyle harmanlanarak hastalara uygulanıyor.
25.03.2022Sağlık
Maaşlara 560 lira zam göründü! Resmen değişti, binlerce kişiye güzel haber...
Maaşlara 560 lira zam göründü! Resmen değişti, binlerce kişiye güzel haber...Binlerce kişiyi ilgilendiren karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan karar ileinfaz koruma memurlarına müjde geldi. Cumhurbaşkanlığı kararı ile infaz koruma memurlularının 3. ve 4. dereceli kadrolara atanma hakkı verilmesi ile maaşlarında 560 lira artış olacağı bildirildi.
SGK'dan son dakika kararı! Sosyal Güvenlik Kurumu resmen duyurdu, yarın mesai bitimine kadar...
SGK'dan son dakika kararı! Sosyal Güvenlik Kurumu resmen duyurdu, yarın mesai bitimine kadar...Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yarın mesai bitimine kadar süre verildi. SGK tarafından yapılan açıklamada vatandaşlar uyarılarak reçeteli ilaç kullananların şubat ayına ait reçete teslim süreleri 18 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar uzatıldı.
17.03.2022Gündem
SGK resmen duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan flaş açıklama, 11 Mart'tan itibaren...
SGK resmen duyurdu! Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan flaş açıklama, 11 Mart'tan itibaren...Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) resmen duyurdu. SGK, kovid salgını boyunca, 11 Mart 2020 tarihinden bu yana vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara imza attı. Bu süreçte covid-19 vakalarına yönelik tanı ve tedavi hizmetlerini "acil hal” kapsamına alarak tanı ve tedavilerden ilave ücret almadı. Kronik hastalığı olanların ve yüksek risk grubunda bulunan vatandaşlarımızın ilaç ve tıbbi malzeme bedelini karşıladı. Reçete ve rapor süresi bitenlerin ilaca erişimi sorunsuz şekilde devam etti. Sigortalıların geçici iş göremezlik ödemelerini ortalama 7 gün içerisinde tamamlanırken, piyasayı rahatlatmak adına işverenlerin prim ödemeleri ertelendi. Yaklaşık 1 milyon 300 bin işverenin 40 milyar TL’ye yakın prim ödemesi 6 ay süreyle ertelendi. En düşük emekli aylığı bin 500 liraya çıkarıldı. Ayrıca 76 yaş üzeri emeklilerin istemeleri halinde emekli aylıklarının evlerinde ödenmesi sağlandı. Geçmiş yıllarda ortalama 6 ayda emekli aylığı bağlanırken bu süreçte ortalama 11 gün içerisinde bağlanmaya başlandı. Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerini bayramdan önce ödendi.
11.03.2022Ekonomi
Reçetesiz ilaç alımında flaş gelişme! 30 Nisan'da sona eriyor
Reçetesiz ilaç alımında flaş gelişme! 30 Nisan'da sona eriyorKronik hastalığı nedeniyle sağlık raporu olan hastaların ilaç ve tıbbi cihaz temini ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. İlaç rapor süresinin biteceği tarih ve sağlık raporu yenilemenin son tarihi hakkında araştırmalar sürüyor. Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, pandemi nedeniyle başlatılan ilaç raporlarının otomatik olarak uzatılması işlemi ile raporlu ilaçların eczanelerden reçetesiz olarak temin edilmesi uygulamasının 30 Nisan itibarıyla sona ereceğini açıkladı.
10.03.2022Gündem
SGK'dan son dakika kararı! Resmen duyuruldu, maaşlar anında kesiliyor
SGK'dan son dakika kararı! Resmen duyuruldu, maaşlar anında kesiliyorSosyal Güvenlik Kurumu harekete geçti. SGK'dan son dakika kararı! Binlerce kişinin maaşı kesildi. Maaş kesintisi kararının detayları belli oldu. Benzer durumda çok sayıda kişi bulunuyor. SGK tek tek tespit ediyor. Maaş kesintileri devam edecek. Sosyal Güvenlik Kurumu anne ya da babası ölen kız çocuklara maaş bağlıyor ve evlenene kadar kız çocuklarına aylık ödenmeye devam ediyor. Evlenenlerin yetim aylığı kesiliyor. Ancak boşanma durumunda yeniden yetim aylığı alma imkanı doğuyor. Yetim kalan ve maddi imkanı yetersiz olanlar için sağlanan bu hak pek çok kişi tarafından suistimal ediliyor. Maaş almak için sahte boşanma davaları açılıyor. Kağıt üzerinde boşanan çiftler birlikte yaşamaya devam ediyor. Bu gibi durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu'na şikayetler geliyor. Gelen bildirimleri değerlendiren SGK sahte olarak boşanan ve yetim aylığı alanların maaşlarını kesiyor. Ödenen aylıklar da faizi ile birlikte geri istenebiliyor.
2.03.2022Ekonomi
SGK yazı ile bildirdi! 28 Şubat sonrası geçersiz sayılacak, rapor...
SGK yazı ile bildirdi! 28 Şubat sonrası geçersiz sayılacak, rapor...Sosyal Güvenlik Kurumu harekete geçti. SGK yazı ile bildirdi. Son gün 28 Şubat. Yenilenmesi gerekiyor. kanser, kan sulandırıcı, pulmoner (akciğer), tansiyon, göz, renkli reçeteye (narkotik, psikotrop, kan ürünü) tabii çok sayıda ilacı kapsıyor. Bu ilaçların raporlarının yenilenmemesi halinde 28 Şubat sonrası hastalar SGK'dan ilaçlarını temin edemeyecek.
22.02.2022Gündem
Migren tedavisinde son dakika gelişmesi! Migren aşılamaları başladı
Migren tedavisinde son dakika gelişmesi! Migren aşılamaları başladıMigren tedavisinde son dakika gelişmesi! Dünyada üç yıldır kullanılıyordu, migren aşısı Türkiye’ye de geldi. Sağlık Bakanlığı onayladı, uzmanlardan migren aşısı ile ilgili uyarı geldi. Aşının her migren tipinde uygulanabildiğini belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Yaşar Kütükçü, “Uygulanması çok kolay olan ve özel hazır enjektörler içinde satılan migren aşısı, ayda bir kez cilt altına enjeksiyon şeklinde yapılabiliyor. Migren aşısı migren ağrısını başlatan maddeleri engelleyerek ağrı gelişmesini önleyici bir etki yaratıyor" dedi.
19.02.2022Sağlık
Sağlık sigortasında yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı! Rapor, reçete...
Sağlık sigortasında yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı! Rapor, reçete...Sağlık sigortasıyla ilgili son dakika gelişmesi! Sigortada yeni dönem başlıyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Sigorta şirketlerinin özel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortaları ile sundukları sağlık danışma hatları artık uzaktan sağlık hizmetine dönüşecek ve sigorta şirketlerinin kurdukları ya da anlaştıkları sağlık hizmeti sistemi sayesinde teşhis konabilecek, tedavi uygulanacak, reçete yazılabilecek. Bu da hasar maliyetlerini düşüreceğinden sağlık sigortalarında fiyatları olumlu etkileyecek. Daha da önemlisi, devam eden pandemi döneminde tüketici ve sigortalılar, sağlık sorunlarının aciliyeti olup olmadığını uzaktan hizmet alarak öğrenecek bu durumda ya hastaneye gitmeden sorunu çözecek ya da doktorun tavsiyesiyle hastaneye yönlendirilecek.
14.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Reçete ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki reçete haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.