Yapay Zeka

Yapay Zeka

Son dakika yapay zeka haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yapay zeka ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yapay zeka haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yapay Zeka

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yapay zeka gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.301 yapay zeka haberi bulunmuştur. Tüm yapay zeka haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sosyal medya uzmanlığı mesleği gelecek vaat ediyor
Sosyal medya uzmanlığı mesleği gelecek vaat ediyorYeni bir alan olduğu için herkes tarafından dile getirilen sosyal medya uzmanlığı, gelecek vaat eden bir meslek olarak kabul ediliyor. Görev tanımını netleştiren bir sistemin var olmadığına dikkat çeken uzmanlar, bir sosyal medya uzmanının her şeyden önce birçok konuya hakim olması ve süreci doğru yönetmesi gerektiğini ifade ediyor. Uzmanlar; sosyal medya uzmanlarının sadece içerik paylaşan bir çalışan olmadığını, gerektiğinde fenomenlere veya herhangi bir sosyal medya içeriği hazırlayanlara sanatsal destek sağlayan bir menajer görevi üstlendiklerini belirtiyor.
18.01.2022Gündem
78 yıllık büyük sırrı yapay zeka çözdü! Anne Frank ve ailesini kimin ihbar ettiği ortaya çıktı...
78 yıllık büyük sırrı yapay zeka çözdü! Anne Frank ve ailesini kimin ihbar ettiği ortaya çıktı...2. Dünya Savaşı'nın hala aydınlatılamayan sırlarından birini 23 kişilik bir ekip 6 yıl boyunca yaptıkları çalışma sonrası çözüldü. Filmlere ve kitaplara konu olan, 2. Dünya Savaşı sırasında saklandıkları evde Naziler tarafından yakalanarak toplama kampına gönderilen Anne Frank ve ailesini kimin ihbar ettiği, yapay zeka kullanılarak büyük ölçüde ortaya çıkarıldı.
17.01.2022Dünya
İşte geleceğin meslekleri! Sanayi 4.0’a hazır mısınız?
İşte geleceğin meslekleri! Sanayi 4.0’a hazır mısınız?Buharlı makinenin icadı ve buna bağlı olarak mekanik üretim tesisleri kurulması ile dünyada birinci sanayi devrimi başladı. Bunu elektriğin keşfi ile gelen seri üretim dönemi ve otomasyona geçiş süreçleri izledi. Şimdi de sıra dördüncü sanayi devriminde. Dünyada büyük bir dijital dönüşüm yaşanırken, Covid – 19 pandemisi dönüşümü daha da hızlandırdı. Uzaktan çalışma, pandemi sonrasında da yaygın bir şekilde kullanılacak.
17.01.2022Ekonomi
BioNTech'ten flaş hamle! Erken uyarı sistemi geliştiriyor
BioNTech'ten flaş hamle! Erken uyarı sistemi geliştiriyorBioNTech ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu BioNTech'ten yeni varyantlar ile mücadele kapsamında çok önemli bir adım geldi. InstaDeep isimli yapay zeka şirketi ile güçlerini birleştiren BioNTech, yeni varyantlara karşı erken uyarı sistemi geliştiriyor.
16.01.2022Gündem
TEKNOFEST’in Bilim ve Teknoloji Rüzgârı Azerbaycan’da esecek
TEKNOFEST’in Bilim ve Teknoloji Rüzgârı Azerbaycan’da esecekDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, beşinci yılında ülke sınırlarımızı aşarak uluslararası boyuta taşındı. Kardeş ülke Azerbaycan’da 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST, geçmişinden aldığı ilham ve bilgi birikimiyle Azerbaycan’da teknoloji, bilim, yarışma, heyecan, dostluk ve kardeşlik duygularıyla dopdolu bir festivale imza atacak. Ülkemizde her yıl teknoloji meraklısı yüzbinlerce gencin katıldığı teknoloji yarışmaları Azerbaycan’da da yapılacak. İlki 2018 yılında düzenlenen ve Millî Teknoloji Hamlesi hedefiyle her yıl rekorlar kırarak yolculuğuna devam eden TEKNOFEST, can Azerbaycan halkını da kucaklayacak.
“Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıç
“Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıçİnsan beyninin sırları kitap oldu.Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı, Beyin Cerrahı Prof.Dr.Türker Kılıç’ın ilginç yaşam öyküsünün yanı sıra insan beyninin bilinmeyenlerinin anlatıldığı “Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıç” isimli kitap yayınlandı.
14.01.2022Kültür Sanat
Türkiye'nin ilk istihbarat gemisi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugüne kadar dışardan alıyorduk artık milli ve yerlisine sahibiz
Türkiye'nin ilk istihbarat gemisi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugüne kadar dışardan alıyorduk artık milli ve yerlisine sahibizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk’un Hizmete Giriş Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bugün hizmete sunacağımız ülkemizin ilk istihbarat gemisi Ufuk, milli mühendislik kabiliyetleriyle geliştirildi. İnşallah yeni hayırlı haberler de alacağız. Dikey atım sistemini bugüne kadar dışardan alıyorduk artık milli ve yerlisine sahibiz" dedi.
14.01.2022Siyaset
Veri skandalı patladı, dünya diken üstünde! Avrupa'nın 'Snowden' vakası
Veri skandalı patladı, dünya diken üstünde! Avrupa'nın 'Snowden' vakası AB polis teşkilatı Europol'ün milyonlarca kişiye ait hassas bilgileri yasa dışı bir şekilde toplandığı tespit edildi. Avrupa Veri Koruma Denetçisi'nin kişisel verileri silmesi talimatı vermesine rağmen Europol direniyor ve yakın zamanda oluşacak yasal bir zemini bekliyor.
13.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye vizyonuna yapay zeka ekosistemimizle güç katacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye vizyonuna yapay zeka ekosistemimizle güç katacağızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Üretim ve savunmadan sağlığa; enerjiden finansa pek çok alanda yapay zekayı verimli ve güvenli şekilde hayatımızın her alanında kullanacağımız bir yakın geleceğe hazırlanıyoruz. Veriden katma değer üreten, teknolojik bağımsızlığa sahip, tüm sektörlerde inovasyonu, üretkenliği ve rekabetçiliği yüksek bir Türkiye vizyonuna yapay zeka ekosistemimizle güç katacağız" dedi.
13.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için son dakika kararı
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için son dakika kararıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. Toplantıda savunma sanayiinde yurt dışından alınan her türlü teknolojinin ülkemizde geliştirilmesinin tam bağımsız savunma sanayii için mutlak gereklilik olduğu, sektörün bu alanda yaptığı çalışmalara desteğin süreceği vurguladı. Öte yandan önümüzdeki yıl ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı alındığı açıklandı.
12.01.2022Gündem
Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturanlara büyük şok! 1024 lira...
Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturanlara büyük şok! 1024 lira...Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturan milyonlarca kişiyi kapsıyor. Yeni yılda aidatlara fahiş zamlar geldi. Yapılan artış site sakinlerinde şok etkisi yarattı. İstanbul’da geçen yıl ortalama aidat 648 lirayken bu yıl 1.024 lira oldu. Ankara’da 551 liradan 887 liraya, İzmir’de 455 liradan, 723 liraya yükseldi. Personele ödenen asgari ücret ve fatura giderlerindeki artış gerekçe gösterilse de, artış oranını yüksek bulan vatandaş itiraz yolu arıyor. Uzmanlardan açıklamalar peş peşe geliyor. Yapılan fahiş zamlara itiraz hakkı var mı? İşte site sakinleri için yol haritası...
12.01.2022Ekonomi
'Işınlanmak' yerine 'araba' tercih edildi
'Işınlanmak' yerine 'araba' tercih edildiDünya genelinde her dört kişiden üçü, iklim değişikliğiyle mücadelenin anahtarı olarak teknolojik ilerlemeyi görüyor. Sonuç Çin, Hindistan, Almanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki genel halkı temsil eden anket ile ortaya çıktı.
Bitcoin ile ilgili sır ortaya çıktı! Elon Musk dünyaya duyurdu
Bitcoin ile ilgili sır ortaya çıktı! Elon Musk dünyaya duyurduKripto paralar ekonomistlerin radarında. Her geçen gün artan piyasa hacmi ile yatırımcılar için alternatif oluşturan kripto paralardan Bitcoin hala piyasada en büyük yer kaplayan para birimi. Açıklamaları ile kripto paralara yön veren Elon Musk bu kez de Bitcoin ile ilgili gizemli bilgiyi açıkladı. Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 13 yıl önce ortaya çıkan dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in hala kim olduğu belli olmayan mucidi ile ilgili açıklamada bulundu. Musk, kripto para birimi uzmanı Nick Szabo'nun dijital para birimi Bitcoin'in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto olabileceğini söyledi.
29.12.2021Ekonomi
Yapay zeka faciası son anda önlendi! Amazon Alexa, çocuktan bunu yapmasını istedi...
Yapay zeka faciası son anda önlendi! Amazon Alexa, çocuktan bunu yapmasını istedi...Amazon'un sesli asistanı Alexa, 10 yaşındaki bir kız çocuğundan yarı takılı bir fişin uçlarına bozuk para ile dokunmasını isteyerek, ona meydan okudu. Gelişme üzerine Amazon, sesli asistanını güncelleyerek hatayı giderdi.
Büyük zam! Yüzde 20 ile 50 arasında, ev sahibi kiracı herkesi ilgilendiriyor...
Büyük zam! Yüzde 20 ile 50 arasında, ev sahibi kiracı herkesi ilgilendiriyor...Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor. Aidat fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Büyük zam geliyor. Oran belli oldu. Yüzde 20 ila 50 arasında olması bekleniyor. Aidatlara yapılacak zamlar için kirayı geçmeme dışında yasal bir sınır yok, genellikle enflasyon, asgari ücret artış oranı ya da yönetimce belirlenen farklı bir rakama göre güncelleniyor. Bu yıl ev fiyatlarındaki rekor yükselişler, bazı gider kalemlerinde oluşan döviz kaynaklı fiyat artışları, asgari ücretteki yüzde 50 artış sonrası görevlilerin maaşlarına yapılacak zam ve yüzde 21.31 olan yıllık enflasyon aidat fiyatlarını şişirecek. İşte kiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiren aidat fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
24.12.2021Ekonomi
Tek kullanımlık ürünler ile ilgili flaş gelişme! Kademeli olarak yasaklansın
Tek kullanımlık ürünler ile ilgili flaş gelişme! Kademeli olarak yasaklansınTBMM İklim Araştırma Komisyonu, iklim değişikliğiyle mücadelede günlük hayatı da kapsayan önerilerde bulunurken, su tasarrufu için klozetlerin çift su hazneli tasarlanmasını önerdi. Öneriler arasında tek kullanımlık ürünlerin kullanımının mümkün olan yerlerde aşamalı olarak yasaklanması ve yerlerini çoklu kullanıma uygun dayanıklı ürünlerin alması için çalışmalar yapılması da var.
20.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Musk'a sürpriz hediye!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Musk'a sürpriz hediye!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile video konferans sistemi ile görüştü. Türksat 5A uydusu fırlatıldıktan sonra çocuklardan bir uydunun ve uzayın hayallerinde nasıl bir yer kapladığını resmetmelerini istediklerini belirten Erdoğan, ‘5 bin resmi de dijital menkul NFT haline getirerek Türksat 5B’yi oluşturduk. Bu güzel ve çok anlamlı NFT’yi size hediye etmek isterim' dedi. Musk hediye için Erdoğan’a teşekkür ederken 'Türkiye ile gelecekte birçok şeyi yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum' şeklinde konuştu.
17.12.2021Gündem
Bakan Varank: Türkiye ekonomisini kurlar üzerinden ölçmek haksızlık
Bakan Varank: Türkiye ekonomisini kurlar üzerinden ölçmek haksızlıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye ekonomisini sadece kurlar üzerinden ölçmek, ülkemize büyük haksızlıktır. Üretim cephesindeki çeşitliliğimiz, kriz dönemlerindeki direncimiz, çalışkan ve üretken iş gücümüz, risk alabilen girişimcilerimiz, Türkiye ekonomisinin bel kemiğidir" dedi.
17.12.2021Ekonomi
30 milyon dolarlık Fakir yatırımı
30 milyon dolarlık Fakir yatırımıAlmanya'da Stuttgart ve Türkiye'de Çorlu'da üretimine devam eden Fakir Hausgeräte, Orhanlı’da bulunan 37 dönüm arazisine 30 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapma kararı aldığını açıkladı.
16.12.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan kur açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan kur açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ekonomik gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Oktay, 'Kur dalgalanmaları Türkiye’nin kaderi olamaz, olmayacaktır.' dedi.
14.12.2021Siyaset
Kredi başvurularıyla ilgili flaş açıklama! Bunu yapan yanar
Kredi başvurularıyla ilgili flaş açıklama! Bunu yapan yanarKredi başvurularıyla ilgili son dakika açıklaması. 2021 itibariyle bireysel ve ticari kredi taleplerine olan başvuru sayısının önemli ölçüde arttığına dikkat çeken kredi danışmanlık şirketi CEO’su Alper Özata, “Bankalar tarafından konut, taşıt, sağlık ve ihtiyaç gibi farklı konularda gerçekleşen başvurular sonucunda milyarca liralık kredi kullanımı sunuldu. Kredi taleplerinde başvuru süreçleri kolay görülse de süreç içerisinde büyük önem taşıyor. Yanlış yapılan başvurular kredi talebinin reddedilmesine ve kişilerin kredi notunun düşmesine sebep oluyor” dedi.
14.12.2021Ekonomi
En iyi ve en kötü performanslı antikor test kitleri belirlendi
En iyi ve en kötü performanslı antikor test kitleri belirlendiABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından acil kullanım izni verilen 48 farklı antikor testinin performansları Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacıları tarafından değerlendirildi. En iyi ve en kötü performanslı antikor test kitlerinin belirlendiği çalışma, Avrupa Biyoteknoloji Kongresi’nden en iyi sözlü bildiri ödülü aldı.
Metaverse nedir? Metaverse ne zaman ortaya çıktı?
Metaverse nedir? Metaverse ne zaman ortaya çıktı? Son günlerin en çok konuşulan kavramlarından Metaverse’e ilişkin günlük yaşantımızdan daha fazla örnek uygulama ile karşılaşıyoruz. Metaverse ile birbirlerinden bağımsız mecralarda çalışan sosyal medya uygulamaları, çevrimiçi oyunlar, artırılmış gerçeklik ve dijital paralar ile günlük yaşam, finansal sistem, eğitim hayatımız gibi gerçek dünya davranışları artırılmış gerçeklik teknolojisi sanal evrene taşınıyor. Metaverse uygulamalarına milyon dolarlık yatırımların yapıldığını belirten uzmanlar, bu alanda önemli istihdamların da yapıldığına dikkat çekiyor.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'döviz kuru' açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'döviz kuru' açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Ekonomi
Giyilebilir teknolojiler sağlık alanında etkisini artırıyor
Giyilebilir teknolojiler sağlık alanında etkisini artırıyorİstanbul Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Dr. Öğretim Üyesi İlker Köse, 'Bugün kimilerinin aksesuar gibi gördüğü bu teknolojiler, yakın zamanda çoğumuzun kullanmayı çok doğal karşıladığımız araçlar haline gelecek.' dedi.

Benzer Haber Etiketleri

yapay zekaFuat Oktaykripto paraElon MuskSosyal medya uzmanlığı

Yapay Zeka ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yapay zeka haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.