Ekonomi

Ekonomi

Son dakika ekonomi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ekonomi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ekonomi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ekonomi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ekonomi gelişmeleri de dahil olmak üzere 19.850 ekonomi haberi bulunmuştur. Tüm ekonomi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Nebati: Güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz
Bakan Nebati: Güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli'ne ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati "Togg başta olmak üzere elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, enerjide dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve enerji teknolojileri üretimi gibi alanlarda elde ettiğimiz büyük başarıları daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı’na güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz" dedi.
25.03.2023Ekonomi
Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katıldı
Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katıldıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Cumhurbaşkanı ile bir araya geldik. Partimizin prensipleri üzerinde kendileriyle uzlaşmaya vardık. YRP olarak tüm seçim bölgelerinde kendi amblemimizle ve kendi adaylarımızla, ancak Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girme kararı aldık” dedi.
24.03.2023Gündem
Bayilerde sıfır araç kalmadı, ikinci el otomobile talep arttı! Fiyatlar da yükseldi
Bayilerde sıfır araç kalmadı, ikinci el otomobile talep arttı! Fiyatlar da yükseldiBayilerden sıfır araç tedarikinin zor olması alıcılar ikinci el otomobile yönlendirdi. İkinci ele olan talep de fiyatları artırdı.
23.03.2023Gündem
Bakan Nebati: İstihdamda tarihi yüksek seviye yakalandı
Bakan Nebati: İstihdamda tarihi yüksek seviye yakalandıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Yeni yatırımlarla birlikte üretim artışı istihdamda da ülkemizi yeni zirvelere taşımış, salgın dönemine göre 6,8 milyon insanımız istihdama katılırken bu yılın ocak ayında 31,8 milyon kişiyle istihdamda tarihi yüksek seviye yakalanmıştır" dedi.
23.03.2023Ekonomi
Tüketici güven endeksi açıklandı
Tüketici güven endeksi açıklandıTüketici güven endeksi, Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 2,9 oranında azaldı.
23.03.2023Ekonomi
Hamsi ihracatında düşüş! Kritik uyarı geldi
Hamsi ihracatında düşüş! Kritik uyarı geldiTürkiye’den bu yılın 1 Eylül-15 Mart döneminde 23 ülkeye yapılan hamsi ihracatından 5 milyon 853 bin 846 dolar gelir elde edildi. Geçen yılın aynı dönemde ise 28 ülkeye yapılan hamsi ihracatında 7 milyon 209 bin 212 dolar döviz girdisi sağlandı.
23.03.2023Gündem
Fed faiz kararını açıkladı! Piyasaların gözü kulağı bu verideydi
Fed faiz kararını açıkladı! Piyasaların gözü kulağı bu verideydiABD Merkez Bankası (Fed), faiz kararını açıkladı. Fed, politika faizini beklentiler doğrultusunda 25 baz puan artırarak, yüzde 4,75-5.00 aralığına yükseltti.
22.03.2023Ekonomi
Ambalajı at paranı al! Yeni dönem için tarih verildi
Ambalajı at paranı al! Yeni dönem için tarih verildiZorunlu depozito için geri sayım başladı. Eğer bir erteleme olmazsa 1 Ocak 2024 itibarıyla başta içeceklerde kullanılan ambalajlar depozitolu olacak. Plastik, şişe veya metal kaplar iade makinelerine atılınca 50 kuruş veya 1 lira gibi bir tutar hesaba geçecek. Sistemin yerli yazılım altyapısı, kopyalanamaz barkodları hazır. 30 bin iade makinesi kısa sürede Anadolu’ya yayılacak.
21.03.2023Gündem
Gözler kritik toplantıya çevrildi! İşte masadaki ana gündem maddesi
Gözler kritik toplantıya çevrildi! İşte masadaki ana gündem maddesiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bugün toplanacak. Deprem bölgesindeki çalışmalar ve depremzedeler için 1 yılda tamamlanmak üzere temeli atılan konutlar başta olmak üzere Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen dar ve orta gelirlilerle ilgili konut kampanyalarına ilişkin çalışmalar ele alınacak. Ekonomi ve dış politikayla ilgili de önemli başlıklar da masada olacak.
19.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyada söz sahibi ülkeler arasına giriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyada söz sahibi ülkeler arasına giriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde açılan Bor Karbür Üretim Tesisi'nin dünyanın sayılı işletmelerinden biri olacağına dikkat çekerek, "Bu tesis sayesinde Türkiye sadece sahip olduğu bor madeninin katma değerini yükseltmek ile kalmıyor; aynı zamanda ülkemiz dünyanın en sert üçüncü malzemesinin üretiminde ve satışında önemli bir oyuncu haline gelecek" dedi.
19.03.2023Gündem
Kredi çekecekler dikkat! Kritik 'faiz' uyarısı, üst sınır getirildi
Kredi çekecekler dikkat! Kritik 'faiz' uyarısı, üst sınır getirildiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ihtiyaç kredisine yönelik örtülü üst sınır uygulamasına tutar sınırı getirdi. Buna göre ihtiyaç kredilerinde 70 bin liraya kadar olan kısım menkul kıymet tesisinden muaf tutuldu. Yeni uygulama kredi kullanacak tüketiciyi nasıl etkileyecek? Ekonomist Murat Özsoy özellikle banka kredisi kullanarak yatırım yapmayı planlayan vatandaşları uyararak kararı değerlendirdi.
18.03.2023Dünya
Prof. Dr. Kadıoğlu: İklim değişikliği afetlerin sayısı ve süresini artırıyor
Prof. Dr. Kadıoğlu: İklim değişikliği afetlerin sayısı ve süresini artırıyorİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Afet Yönetimi Anabilim Dalı Profesörü Mikdat Kadıoğlu, iklim değişikliğine dikkati çekerek, "İklim değişikliği mevcut problemlerimizi de artırıyor. Normalde sel, dünya var olduğundan beri sürekli var olan bir olay. Kuraklık da vardı ama iklim değişikliği bunların sayısını ve süresini artırıyor" dedi.
15.03.2023Gündem
Şirketler 2022 finansal sonuçlarını açıklıyor
Şirketler 2022 finansal sonuçlarını açıklıyorŞirketler 2022 yılına dair finansal sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.
24.03.2023Ekonomi
Mehmet Bulanık kimdir? Hataylı iş insanı Mehmet Bulanık depremden sonra hikâyesini anlattı!
Mehmet Bulanık kimdir? Hataylı iş insanı Mehmet Bulanık depremden sonra hikâyesini anlattı!Deprem İş insanı Mehmet Bulanık’ı da etkiledi. Hatay'ın en büyük zincir marketlerinin sahibiydi. 23 marketinden 20'si ve 8 evi yıkıldı. Şimdiyse çadırda yaşıyor. Bulanık, Hatay'ı ve çalışmayı bırakmayacaklarını söylüyor. CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve kameraman Alper Öztürk, Bulanık'a mikrofon uzattı, etkileyici hikayesini kayıt altına aldı. Peki, Mehmet Bulanık kimdir?
10.03.2023Gündem
Hatay'ın en zenginlerindendi! 20 marketi 8 evi yerle bir oldu: Oğlum 20 çeşit kahvaltıyı beğenmemişti
Hatay'ın en zenginlerindendi! 20 marketi 8 evi yerle bir oldu: Oğlum 20 çeşit kahvaltıyı beğenmemişti11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerde tüm mal varlığını kaybeden iş insanı Mehmet Bulanık, CNN Türk Özel haberler şefi Fulya Öztürk'e konuştu. Bulanık, "Oğlum 20 çeşit kahvaltıyı beğenmemişti, şimdi depoda çaydanlık bulunca hazine bulmuş gibi sevindik" dedi.
10.03.2023Gündem
Ekonomi güven endeksi belli oldu
Ekonomi güven endeksi belli olduEkonomik güven endeksi 99,1 oldu.
27.02.2023Ekonomi
Mevsimlik tarım işçilerinin ortalama günlük ücretleri yüzde 87,1 arttı
Mevsimlik tarım işçilerinin ortalama günlük ücretleri yüzde 87,1 arttıTÜİK, 2022 yılı Tarımsal İşletme İşgücü Ücret Yapısı verilerini açıkladı. Buna göre, tarımsal işletmelerde 2022 yılında mevsimlik tarım işçilerinin günlük ücretleri bir önceki yıla göre yüzde 87,1 artarak 238 TL, sürekli tarım işçilerinin aylık ücretleri ise yüzde 89,4 artarak 6 bin 547 TL oldu.
24.02.2023Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını bugün açıklıyor! İşte uzmanların tahminleri...
Merkez Bankası faiz kararını bugün açıklıyor! İşte uzmanların tahminleri...Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu yılın ilk faiz kararını bugün açıklayacak. Banka bir önceki toplantıda politika faizini yüzde 9 seviyesinde sabit tutmuştu. Peki bir faiz indirimi olur mu? Altın ve dövizde karar sonrası bir hareket olur mu? Merak edilen soruları Ekonomist Hikmet Baydar ve Dinamik Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Ceyhun Yavaş cevapladı. İşte detaylar..
23.02.2023Ekonomi
Fed tutanakları yayımlandı, dikkat çeken faiz kararı
Fed tutanakları yayımlandı, dikkat çeken faiz kararıFed'in son faiz toplantısına ilişkin tutanaklar yayınlandı ve Fed üyeleri enflasyon hedefine yaklaşılana kadar faizin yüksek kalmasını istedi.
23.02.2023Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyor
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İki ülkenin NATO üyeliğinin F-16 alımına şart koşulması doğru olmaz, ikisi farklı konu. Dolayısıyla ikisini birbirine şart koşmak doğru bir yaklaşım olmaz. Şartlara bağlanarak bizim F-16 almamız söz konusu olmaz" dedi.
20.02.2023Gündem
Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttı
Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttı Yurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE) yıllık %50,98, aylık %4 arttı.
20.02.2023Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa, haftaya yüzde 0,49’luk yükselişle başladı.
20.02.2023Ekonomi
MHP, 'Deprem Felaketini İnceleme, Değerlendirme ve İzleme Kurulu' kurdu
MHP, 'Deprem Felaketini İnceleme, Değerlendirme ve İzleme Kurulu' kurduMHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, depremzedelerle ilgili atılması gereken adımlar ve yapılması gereken çalışmalara katkıda bulunmak üzere 'Deprem Felaketini İnceleme, Değerlendirme ve İzleme Kurulu' oluşturduklarını duyurdu.
19.02.2023Gündem
Kahramanmaraş'ta depremde tabakların bile kırılmadığı bina! Sırrını uzmanlar açıkladı
Kahramanmaraş'ta depremde tabakların bile kırılmadığı bina! Sırrını uzmanlar açıkladıKahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili vuran iki büyük depremde enkaz çalışmaları devam ederken, Kahramanmaraş'ta ayakta kalan, tabakların bile kırılmadığı, tek bir hasarın olmadığı züccaciye dükkanının bulunduğu bina herkesi şaşırttı. Prof. Dr. Celalettin Kozanoğlu işin sırrını açıkladı.
17.02.2023Gündem
Binalarda yumuşak kat tehlikesi: Yapıların yüksek katlı olması tek başına yıkım sebebi değil
Binalarda yumuşak kat tehlikesi: Yapıların yüksek katlı olması tek başına yıkım sebebi değilKahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7, Elbistan merkezli 7.6 şiddetindeki depremlerde 10 il etkilendi binlerce bina yerle bir oldu. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Celalettin Kozanoğlu, binalarda meydana gelen yıkımlarda, zemine göre inşaatların yapılmaması, depremdeki salınımın etkisi, binaların alçak veya yüksek katlı olmasının başlıca sebepler olmadığını belirtti.
14.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ekonomi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ekonomi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.