Kadir Gecesi

Kadir Gecesi

Son dakika kadir gecesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kadir gecesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kadir gecesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kadir Gecesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kadir gecesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 737 kadir gecesi haberi bulunmuştur. Tüm kadir gecesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
İnşirah Suresi okumanın ve dinlemenin yararları ve faziletleri - İnşirah Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali
İnşirah Suresi okumanın ve dinlemenin yararları ve faziletleri - İnşirah Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve mealiRamazan ayı Müslümanlar için en önemli aydır. Allah katında da Ramazan ayı çok önemlidir. Ramazan ayının önemli olan bir ay olmasının birden fazla nedeni bulunuyor. Kuran-ı Kerim Ramazan ayında indirilmiştir. Tüm yıl içindeki en önemli gece olan Kadir Gecesi de Ramazan ayı içindedir. Muhammed (sav)’in peygamberliği Ramazan ayında verilmiştir.
9.05.2023Sureler
Kadir Suresi meali, okunuşu, Arapçası ve anlamı! Kadir Gecesi’nde okunacak Kadir Suresi kaç ayet, fazileti, tefsiri!
Kadir Suresi meali, okunuşu, Arapçası ve anlamı! Kadir Gecesi’nde okunacak Kadir Suresi kaç ayet, fazileti, tefsiri!Kuran-ı Kerim’de yer alan surelerden biri olan Kadir Suresi, 5 ayetten oluşmasıyla Kuran’daki en kısa suredir. Kuran-ı Kerimde yer alma sırasına göre 97. Sure olan Kadir Suresi, Abese Suresinin ardından Mekke’de inmiştir. Mekke döneminde indirilen, derin manalar içeren Kadir Suresinde çok kıymetli gece olan Kadir Gecesi’nden de bahsedilir. Kelime anlamı olarak Kadr şeref ve azamet anlamlarına gelir. İşte Kadir Suresi’nin Arapça Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri ve faziletleri…
3.05.2023Sureler
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete Selçuk Bayraktar tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete Selçuk Bayraktar tepkisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Toplu Açılış Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Ülkenin başında yerli milli kararlı bir yönetim olmasaydı bu saydıklarımı çoktan yaptırmışlardı. Bu CHP'liler, İP, terör örgütü, HDP, Kandil, TCG Anadolu'dan rahatsız. Bu terör örgütüne bizler gereken dersi verdik mi? Biliyorlar ki eğer Cumhur ittifakı iş başında olursa teröristlere aman almak yok. 14 Mayıs bunların siyasi mevta haline gelmesi olacaktır" dedi. Erdoğan, Gençlik Buluşmaları Eskişehir İftarı Programı’nda konuştu. Erdoğan burada, "Yatıyorlar kalkıyorlar Selçuk aşağı Selçuk yukarı. Neymiş? Damatmış. Bunların babası bankalardan kuruş kredi almadan çalıştı. Çocukları da böyle devam ediyor." diye konuştu.
18.04.2023Gündem
Bakan Kurum, teravih namazı sonrası vatandaşlarla bir araya geldi
Bakan Kurum, teravih namazı sonrası vatandaşlarla bir araya geldiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge AK Parti Milletvekili Adayı Murat Kurum, Büyük Üsküdar İftarının ardından Büyük Çamlıca Camii’nde teravih namazı sonrası vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla sohbet eden Bakan Kurum, Kadir gecesi münasebetiyle irmik helvası, lokma ve gofret ikramında bulunarak vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirip çocuklara oyuncak dağıttı.
18.04.2023Gündem
Kadir Gecesi'nde abdestsiz zikir çekilir mi? Abdestsiz Kuran dinlenir mi?
Kadir Gecesi'nde abdestsiz zikir çekilir mi? Abdestsiz Kuran dinlenir mi?Kadir Gecesi'nde abdestsiz zikir çekilir mi sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan ayının 27. gecesinde idrak edilen mübarek Kadir Gecesi bu akşam idrak ediliyor. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede müslümanlar ibadet ve zikirlerle Allah'a el açıyor. Peki Abdestsiz Kuran dinlenir mi?
17.04.2023Gündem
Kadir Gecesi akşam namazından sonra mı başlar? Kadir Gecesi namazı yatsı namazından sonra mı kılınır?
Kadir Gecesi akşam namazından sonra mı başlar? Kadir Gecesi namazı yatsı namazından sonra mı kılınır?Kadir Gecesi akşam namazından sonra mı başlar sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan ayının 27. gecesi olan mübarek Kadir Gecesi bu akşam idrak ediliyor. Bin aydan daha hayırlı olan ve Kuran-ı Kerim'in 97. suresi olan Kadir Suresi'nde bahsi geçen Kadir Gecesi namazı da müslümanların merak konusu oldu. Peki Kadir Gecesi namazı ne zaman kılınır?
17.04.2023Gündem
Kadir Gecesi neden 27. gecedir? Kadir Gecesi neden tek sayılı günlerdedir?
Kadir Gecesi neden 27. gecedir? Kadir Gecesi neden tek sayılı günlerdedir? Kadir Gecesi neden 27 gecedir sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan ayının son 10 gününde aranması tavsiye edilen dahası Hz. Muhammed'in özellikle tek sayılı günlerde diyerek 23, 25, 27 gecelerde olabileceği Kadir Gecesi bu akşam idrak ediliyor. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi neden tek sayılı günlerdedir?
17.04.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayramın ilk günü yeni bir müjdeyi paylaşacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayramın ilk günü yeni bir müjdeyi paylaşacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Anahtar Teslimi ile 2. ve 3. Etaplarda Kentsel Dönüşüm Başlangıç Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Finans Merkezi Açılış Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "İFM yerli ve yabancı finans kuruluşlarının bölgede faaliyet göstermeye başlamasıyla ülkemiz ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır. 3 kıtanın buluşma noktası olan İstanbul'da yeni bir finansal ekosistem oluşturacaktır. Kurumlarımızın bir araya gelmesi ekosistemin oluşmasının ilk adımıdır. İFM uluslararası sermaye akışını kolaylaştırarak yatırım çekme potansiyelimizi de artıracaktır" dedi. Erdoğan "Ömrünün 40 yılında meydanların nabzını tutan siyasetçi olarak Allah'ın izniyle sandığın renginden en ufak şüphe duymuyorum" ifadelerini kullandı.
17.04.2023Gündem
Kadir Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali... Kadir Suresi'nin anlamı ve faziletleri
Kadir Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali... Kadir Suresi'nin anlamı ve faziletleriKuran-ı Kerim’de yer alan surelerden biri de Kadir Suresidir. Kuranı-ı Kerimde yer alan surelerden en kısa sure olan Kadir Suresi yalnızca 5 adet ayetten oluşur. Kuran-ı Kerimde yer alma sırasına göre 97. Suredir ve Abese Suresinin ardından Mekke’de inmiş olan bir suredir. Mekke döneminde indirilen, derin manalar içeren Kadir Suresinde çok kıymetli gece olan Kadir Gecesi’nden de bahsedilir. Kelime anlamı olarak Kadr şeref ve azamet anlamlarına gelir.
17.04.2023Ramazan
Emine Erdoğan'dan Kadir Gecesi mesajı
Emine Erdoğan'dan Kadir Gecesi mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kadir Gecesi dolayısı ile sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Emine Erdoğan, 'İçinde bin ay barındıran, yolumuzu Kur'an nuruyla aydınlatan Kadir Gecesi, huzur, bolluk ve bereket kapılarının açılmasına vesile olsun.' ifadelerini kullandı.
17.04.2023Gündem
Kadir gecesi kandil mi? Kadir gecesi kandil olarak mı geçiyor, kandil mi sayılıyor?
Kadir gecesi kandil mi? Kadir gecesi kandil olarak mı geçiyor, kandil mi sayılıyor?Kur'an'ın, Allah tarafından Cebrail adlı melek aracılığıyla İslam peygamberi Hazreti Muhammed'e vahyedildiği kandil gecesi ibadetlerini yerine getiren vatandaşlar aynı zamanda kadir gecesinin kandil olup olmadığını sorguluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2023 dini günler takvimine göre bugün kadir gecesi olarak idrak edilecek. Peki, Kadir gecesi kandil mi? Kadir gecesi kandil olarak mı geçiyor, kandil mi sayılıyor?
17.04.2023Gündem
Dualı resimli ve yeni Kadir gecesi mesajları ve en güzel en anlamlı uzun kısa Kadir gecesi sözleri (Whatsapp Facebook Instagram için Hayırlı Kandiller mesajları)
Dualı resimli ve yeni Kadir gecesi mesajları ve en güzel en anlamlı uzun kısa Kadir gecesi sözleri (Whatsapp Facebook Instagram için Hayırlı Kandiller mesajları)Ramazanın 27. gecesine denk gelen ve Kur'an-ı Kerim'de "Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi pazartesi günü idrak edilecek. Kadir Gecesi, "Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece" olarak kabul ediliyor. Kur'an-ı Kerim'de da Kadir Suresi'nde "Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir Gecesi'nde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen ne bileceksin. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir." kelimeleriyle anlatıyor. Biz de günün anlam ve önemine istinaden Kadir gecesi mesajları derledik. İşte Resimli Hadisli, kısa, ayetli bin aydan daha hayırlı en güzel kısa uzun seçenekli 2023 kadir gecesi mesajları ve sözleri….
17.04.2023Gündem
Hatim duası || Kadir gecesi Kuran'ı Kerim hatim duası nasıl yapılır, hatim duası tek başına yapılır mı? Hatim duası Türkçe anlamı ve Arapça okunuşu ile hatim indirme duası!
Hatim duası || Kadir gecesi Kuran'ı Kerim hatim duası nasıl yapılır, hatim duası tek başına yapılır mı? Hatim duası Türkçe anlamı ve Arapça okunuşu ile hatim indirme duası!Kadir gecesi hatim duası Kadir Gecesi idrak edilecek ibadetlerden biri olarak vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. "Hatim duası" genellikle Kur'an-ı Kerim'i tamamlama niyetiyle okunan dua anlamına gelir. Bu dua, Kur'an-ı Kerim'i tamamlayan kişinin yapabileceği bir dua olarak kabul edilir. Kadir Gecesi'nin gelmesiyle hatim duasına yönelik yapılan aramalar da arttı. Kur'an-ı Kerim'i hatmeden kişiler, Hatim duasının Türkçe okunuşu ve anlamını (meali) arama motorları üzerinden araştırıyor. Peki, Kadir gecesi hatim duası nasıl yapılır, hatim duası tek başına yapılır mı? Kuran-ı Kerim'i hatmettikten sonra nasıl dua edilir? İşte Hatim duası Türkçe anlamı ve Arapça okunuşu ile hatim indirme duası…
17.04.2023Gündem
Kadir geceniz mübarek olsun mesajları ve kadir gecesi sözleri! Kısa uzun seçenekli hadisli ayetli yeni anlamlı en güzel resimli kadir gecesi mesajları!
Kadir geceniz mübarek olsun mesajları ve kadir gecesi sözleri! Kısa uzun seçenekli hadisli ayetli yeni anlamlı en güzel resimli kadir gecesi mesajları!Kadir gecesi mesajları ve sözleri birbirlerinin kadir gecesini kutlamak isteyenler tarafından araştırılıyor. Kadir Gecesi, İslam dininde önemli bir gecedir ve Ramazan ayının son 10 günü içerisinde yer almaktadır. Kuran-ı Kerim'in bu gece indirilmeye başladığına inanılır ve bu nedenle Müslümanlar için oldukça kutsal bir gecedir. Kadir Gecesi, ibadet etmek, dua etmek, sadaka vermek ve Kur'an-ı Kerim okumak gibi ibadetlerle geçirilir. Bu geceyi ibadet ederek geçirmek, büyük sevaplar kazandırdığına inanılır. İşte Kadir geceniz mübarek olsun mesajları ile Kısa uzun seçenekli hadisli ayetli yeni anlamlı en güzel resimli kadir gecesi sözleri…
17.04.2023Gündem
Kadir Gecesi'nde affedilmeyecek 4 kişi! Kadir Gecesi'nin anlamı ve önemi
Kadir Gecesi'nde affedilmeyecek 4 kişi! Kadir Gecesi'nin anlamı ve önemiKadir Gecesi'nde affedilmeyecek 4 kişi araştırılmaya devam ediyor. 17 Nisan 2023 Pazartesi günü idrak edilecek mübarek Kadir Gecesi'nin anlamı ve önemi ayet ve hadislerde belirtilmektedir. İslam alimleri bin aydan daha hayırlı olan bu önemli gecede kimlerin affedilmeyeceği konusunda görüş bildirmişlerdir. Peki Kadir Gecesi'nde affedilmeyecek 4 kişi kimdir?
16.04.2023Gündem
Kadir Gecesi'nde okunacak Salatı Nariye duası Türkçe ve Arapça okunuşu!
Kadir Gecesi'nde okunacak Salatı Nariye duası Türkçe ve Arapça okunuşu!Kadir Gecesi'nde okunacak dualar araştırılmaya başlandı. Bu yıl Kadir Gecesi 17 Nisan 2023 Pazartesi gününe denk geliyor. Özellikle kandil günlerinde okunması tavsiye edilen salat-ü selamların Kadir Gecesi'nde ayrı bir önemi olduğuna inanılıyor. İşte Kadir Gecesi'nde okunacak Salatı Nariye duası Türkçe ve Arapça okunuşu....
16.04.2023Gündem
17 Nisan Kadir Gecesi mesajları 2023! Anlamı, önemiyle Kadir Gecesi özel mesajları ve sözleri
17 Nisan Kadir Gecesi mesajları 2023! Anlamı, önemiyle Kadir Gecesi özel mesajları ve sözleriKadir Gecesi'ne bir gün kaldı. 2023 yılında Kadir Gecesi 17 Nisan Pazartesi gününe denk geliyor. İslam dünyasında "Bin aydan daha hayırlı" olduğuna inanılan Kadri Gecesi'nde mesajlar whatsapp, Facebook, instagram yoluyla sevdiklerimize gönderiyoruz. Biz de gazetevatan olarak en yeni Kadir Gecesi mesajlarını derledik. Kadir Gecesi'nin anlamı ve önemini belirten uzun, kısa ve dualı Kadir Gecesi mesajları ve sözleri...
16.04.2023Gündem
Kadir gecesi hangi gece? Kadir gecesi hangi geceyi hangi güne bağlayan gecedir, hicri takvime göre ne zaman? Kadir gecesi tarihi 2023
Kadir gecesi hangi gece? Kadir gecesi hangi geceyi hangi güne bağlayan gecedir, hicri takvime göre ne zaman? Kadir gecesi tarihi 2023Kadir gecesi İslam dininde önemli bir gece olarak kabul edilir. Ramazan ayının son on günü içerisinde yer alan bu gece, Müslümanlar için çok kutsal bir gece olarak kabul edilir. Kuran-ı Kerim'in bu gece indirilmeye başladığına inanılır ve bu sebeple "Kadir Gecesi" olarak adlandırılır. Peki, Kadir gecesi hicri takvime göre ne zaman? Kadir gecesi hangi gece 2023? İşte Kadir gecesi tarihi 2023
15.04.2023Gündem
Kadir gecesi 2 rekat namaz 1 Fatiha 7 İhlas! Kadir gecesi 2 rekat namazı nasıl, ne zaman kılınır? Kadir gecesi 2 rekat namaz 7 ihlasa nasıl niyet edilir?
Kadir gecesi 2 rekat namaz 1 Fatiha 7 İhlas! Kadir gecesi 2 rekat namazı nasıl, ne zaman kılınır? Kadir gecesi 2 rekat namaz 7 ihlasa nasıl niyet edilir? Kadir gecesinde 2 rekat namaz nasıl kılınır, kadir gecesi 2 rekat namaz 7 ihlas nasıl niyet edilir? Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı gece olarak kabul edilen Kadir Gecesi ile ilgili araştırmalar Ramazan'ın gelişiyle birlikte arttı. Peygamberimizin "Kim, faziletine inanarak ve ecrini umarak Kadir gecesini ihya ederse, geçmiş günahları mağfiret olunur." Kelimeleriyle buyurduğu bin aydan daha hayırlı olarak nitelendirilen ve Müslümanların ibadetle, dualarla geçirdiği Kadir Gecesi hakkında araştırılan konulardan biri de “Kadir gecesi 2 rekat namaz 1 Fatiha 7 İhlas” konusu oldu. Peki, Kadir gecesi 2 rekat namazı nasıl, ne zaman kılınır? Kadir gecesi 2 rekat namaz 7 ihlasa nasıl niyet edilir? Kadir gecesi 2 rekat namaz 1 Fatiha 7 İhlas okumanın fazileti…
15.04.2023Gündem
Kadir Gecesi namazında Sübhaneke okunur mu? Kadir gecesi namazı vakti ne zaman, nasıl kılınır?
Kadir Gecesi namazında Sübhaneke okunur mu? Kadir gecesi namazı vakti ne zaman, nasıl kılınır?2023 Kadir Gecesi için geri sayım başladı. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi 17 Nisan 2023 Pazartesi gününe denk geliyor. Bu mübarek günü ibadetle geçirmek isteyenler "Kadir gecesi namazında Sübhaneke okunur mu, Kadir gecesi namazı vakti ne zaman, nasıl kılınır" sorularına yanıt aramaya başladı.
14.04.2023Gündem
Cübbeli Ahmet Hoca Kadir Gecesi'nin tarihini İbnü'l Arabi'den açıkladı! Ramazan'ın ilk günü Perşembe'ye denk geliyorsa...
Cübbeli Ahmet Hoca Kadir Gecesi'nin tarihini İbnü'l Arabi'den açıkladı! Ramazan'ın ilk günü Perşembe'ye denk geliyorsa...2023 Kadir gecesi hangi gün sorusu vatandaşların merak konusu olmaya devam ediyor. Her yıl Ramazan'ın 27. gecesi idrak edilen Kadir gecesinin vakti gizlidir. Hz. Muhammed'in hadisinde, "Kadir gecesini Ramazan'ın son 10 gününde ve tek sayılı günlerde arayınız" buyurmuştu. Bu yıl Kadir gecesinin hangi güne saklandığı konusunda ise Cübbeli Ahmet Hoca kuvvetli bir tarih verdi.
10.04.2023Gündem
Ramazanın son 10 günü camide kalmak! İtikafa ne zaman girilir? İtikaf nasıl yapılır, kaç gündür?
Ramazanın son 10 günü camide kalmak! İtikafa ne zaman girilir? İtikaf nasıl yapılır, kaç gündür?Ramazan ayının son günlerinde yapılan ibadetlerden biri olan itikafa yönelik araştırmalar başladı. Ramazan ibadetlerine devam etmek isteyen Müslümanlar itikaf ile ilgili araştırmalarını arttırdı. Ramazan ayının sonlarına yaklaşılan günlerde itikafa girecek Müslümanlar itikaf başlangıç tarihini merak ediyor. Peki, itikaf ne zaman başlıyor? Ramazan itikafı nasıl yapılır, kaç gündür?
4.04.2023Dini Bilgiler
3 Nisan orucun kaçıncı günü? Ramazan'ın kaçıncı günündeyiz 3 Nisan?
3 Nisan orucun kaçıncı günü? Ramazan'ın kaçıncı günündeyiz 3 Nisan?3 Nisan orucun kaçıncı günü sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan ayı su gibi akmaya devam ediyor. Mübarek on bir ayın sultanında oruç ibadetini yerine getiren vatandaşlar Ramazan bayramına kaç gün kaldığını araştırmanın yanısıra bugün orucun kaçıncı günü olduğunu merak ediyor. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin de içinde olduğu Ramazan'ın kaçıncı günündeyiz?
2.04.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Biz yas tutarken ihtiras peşindekilere millet dersini verecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Biz yas tutarken ihtiras peşindekilere millet dersini verecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’da depremzedelerle iftar programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete "Deprem turisti misali arada bir buraya uğrayıp fotoğraf çektirdikten sonra sırra kadem basanlardan değiliz. Sizler yas tutarken kendi ihtiraslarının peşinde koşanları Allah'a havale ediyoruz. Bunlara milletimiz çok yakında hak ettiği dersi verecektir" diyerek tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, "İş yerine laf üretenlere bu milletin gücünü göstereceğiz" ifadelerini kullandı.
24.03.2023Gündem
11 ilde 17 bin 902 konut! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağız
11 ilde 17 bin 902 konut! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazarcık Depremi Sonrası 17 bin 902 Afet ve Köy Konutu İlk Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yıkılan her binamızı yeniden yaparak, şehirlerimizi inşa ve ihya ederek adım adım Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz." dedi.
23.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kadir Gecesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kadir gecesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.