İnfaz

İnfaz

Son dakika infaz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan infaz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını infaz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İnfaz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan infaz gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.514 infaz haberi bulunmuştur. Tüm infaz haberleri aşağıda listelenmiştir.
7. yargı paketi maddeleri 2023! Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı, genel af çıkacak mı?
7. yargı paketi maddeleri 2023! Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı, genel af çıkacak mı?7. Yargı Paketi maddeleri merak ediliyor. Adalet Bakanlığı'nın yürüttüğü 7. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Kanunla birlikte, çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi getirilirken, uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor. Haciz işlemleri hakim kararıyla olacak. Göçmen kaçakçılığı suçu artacak. Peki, Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı? İşte 7. yargı paketi maddeleri 2023…
29.03.2023Gündem
Maltepe’de lüks otomobillere dadanan şahıslar yakalandı
Maltepe’de lüks otomobillere dadanan şahıslar yakalandıMaltepe’de farklı tarihlerde 4 ayrı lüks otomobilden toplamda 360 bin TL değerinde hayalet gösterge ve konsol hırsızlığı gerçekleştiren şahıslar yakalandı.
26.03.2023Gündem
Bakan Bozdağ: 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz
Bakan Bozdağ: 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz" dedi.
25.03.2023Gündem
Vergi borcunu ödeyene indirim! AYM o düzenlemeyi iptal etti
Vergi borcunu ödeyene indirim! AYM o düzenlemeyi iptal ettiAYM, Vergi Usul Kanunu’na geçici madde ile eklenen, vergi suçlarında ceza indiriminden faydalanılabilmesi için vergi ve diğer borçların ödenmesi ve vergi mahkemesinde dava açılmaması, açılmışsa feragat edilmesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti.
24.03.2023Ekonomi
Okula gelen annesini öldürdü, erkek arkadaşını yaraladı! 39 yıla kadar hapis istemi
Okula gelen annesini öldürdü, erkek arkadaşını yaraladı! 39 yıla kadar hapis istemiSamsun'da kendisini görmeye geldiği annesini okulda öldürüp, annesinin erkek arkadaşını da ağır yaralayan 17 yaşındaki çocuk hakkında 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
23.03.2023Yaşam
İşlediği korkunç cinayetler Kuzuların Sessizliği filmine konu olan cani tekrar gündemde! Detaylar dehşete düşürdü...
İşlediği korkunç cinayetler Kuzuların Sessizliği filmine konu olan cani tekrar gündemde! Detaylar dehşete düşürdü...Kadınları bodruma kapatıp işkencelerle öldüren ve işlediği cinayetler Kuzuların Sessizliği filmine konu olan cani Gary Heidnik tekrar gündemde. Pensilvanya'da yaşanan korkunç cinayetlerinden üzerinden yıllar geçmesine rağmen kurbanların anlattığı detaylar duyanları dehşete düşürmeye devam ediyor. Eyalette idam edilen son mahkum olması ve idamlara yönelik yeni yaptırımlar, Gary Heidnik davasını yeniden gündeme getirdi. Kurbanlardan birinin kardeşi ise Heidnik'in idam edilip edilmemesi konusundaki kararsızlığının hala sürdüğünü söylüyor.
22.03.2023Dünya
Sadece TYT’ye girip tercih yapılabilir mi? TYT ile alan bölümler ve puanlar: Sadece YKS’nin 1. oturumu TYT ile girilebilecek bölümler neler, TYT ile üniversiteye gidilir mi?
Sadece TYT’ye girip tercih yapılabilir mi? TYT ile alan bölümler ve puanlar: Sadece YKS’nin 1. oturumu TYT ile girilebilecek bölümler neler, TYT ile üniversiteye gidilir mi?Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular başladı. Sınav az bir süre kala adaylar başvurularını yapmadan önce sadece Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ye girip tercih yapılıp yapılamayacağını sorguluyor. Peki, Sadece YKS’nin 1. oturumu (TYT)’ye girip tercih yapılabilir mi, Sadece YKS’nin 1. oturumu TYT ile girilebilecek bölümler neler? TYT ile üniversiteye gidilir mi? İşte TYT ile alan bölümler ve puanlar…
8.03.2023Eğitim
Bakanlık çalışmaları tamamladı! Kira uyuşmazlığına arabuluculuk
Bakanlık çalışmaları tamamladı! Kira uyuşmazlığına arabuluculukAdalet Bakanlığı, deprem bölgesine yönelik düzenlemeleri de içeren kanun teklifi taslağını TBMM'ye gönderdi. Düzenlemeyle çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi, kirada ara buluculuk zorunluluğu ve uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor.
8.03.2023Gündem
Yargı final sahnesiyle şoke etti! Ilgaz ve Ceylin boşandı mı?
Yargı final sahnesiyle şoke etti! Ilgaz ve Ceylin boşandı mı? Pazar akşamlarına damga vuran Yargı son sahnesiyle şaşırttı. Soluksuz izlenen 'Yargı'nın 55'inci bölümü, çok konuşulan sahneleriyle sosyal medyaya da damga vurdu. İşte son bölümde yaşananlar...
6.03.2023Magazin
Af çıkacak mı? Mahkumlara af çıkacak mı, infaz iyileştirmesi ne zaman gelir, covid 19 izni ne zaman bitiyor? 120 bin mahkum erken tahliye bekliyor!
Af çıkacak mı? Mahkumlara af çıkacak mı, infaz iyileştirmesi ne zaman gelir, covid 19 izni ne zaman bitiyor? 120 bin mahkum erken tahliye bekliyor!Pandemi nedeniyle yaklaşık olarak 120 bin mahkum izne gönderilmişti. 7. Yargı paketi ile yeniden gündeme gelen af düzenlemesinde son durum merak ediliyor. Peki, Af çıkacak mı? Mahkumlara af çıkacak mı, ne zaman gelir?
4.03.2023Gündem
Eylem hazırlığındaki teröristin sorgusunda şok edici gerçek ortaya çıktı
Eylem hazırlığındaki teröristin sorgusunda şok edici gerçek ortaya çıktıTerör örgütü PKK/KCK'nın talimatı ile silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığındaki 'Hebat Helat' kod adlı terörist Sıtkı Kurtoğlu, Şanlıurfa'da yapılan operasyonla yakalandı. Terör örgütü mensubu, yapılan sorgusunda başka bir teröristi infaz ettiğini ve evin bahçesine gömdüğünü itiraf etti.
24.02.2023Gündem
Deprem bölgesinde tüm icra takipleri durduruldu
Deprem bölgesinde tüm icra takipleri durdurulduKahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası alına bölgesel OHAL kararıyla ekonominin işlemesiyle amacıyla şirketler koruma altında alındı. OHAL kapsamında tüm icra takipleri durdurulurken 6 Şubat-6 Nisan 2023 tarihleri arasında icradan yapılacak satışlar da gerçekleşmeyecek.
15.02.2023Gündem
T tipi cezaevi nedir? Hatay T tipi cezaevinde kaç kişi var?
T tipi cezaevi nedir? Hatay T tipi cezaevinde kaç kişi var?T Tipi Cezevi, Hatay'daki birtakım hükümlü ve tutuklularının firar teşebbüsüyle gündeme geldi. Kapalı ceza infaz kurumları arasında yer alan T Tipi cezaevi konusunda ise vatandaşların araştırmaları devam ediyor. Peki T Tipi cezaevi nedir? T Tipi cezaevinde hangi suçlular tutuklu kalır? İşte, T Tipi Cezaevi özellikleri hakkında bilgiler.
10.02.2023Gündem
Hatay cezaevindeki firar girişimi engellendi: 3 ölü, 12 yaralı
Hatay cezaevindeki firar girişimi engellendi: 3 ölü, 12 yaralıCeza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bir kısım adli hükümlü ve tutuklunun firar girişimini engellemek nedeniyle gerçekleştirilen müdahale sonucu 3 kişinin öldüğü ve 12 kişinin yaralandığı açıklandı.
9.02.2023Gündem
Öldürülen Ceren Damar'ın babasına hakaretten yargılanan avukata 7 ay hapis
Öldürülen Ceren Damar'ın babasına hakaretten yargılanan avukata 7 ay hapisAnkara'da araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel'i (27) öldüren sanığın avukatlığını yapan ve sosyal medya hesabından Şenel'in babası Mustafa Damar'a 'hakaret' suçundan yargılanan Avukat Vahit Bıçak'a 7 ay hapis cezası verildi.
6.02.2023Yaşam
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü: Hükümlü ve tutuklulardan yaralanan yok
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü: Hükümlü ve tutuklulardan yaralanan yokCeza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremle ilgili, "Depremden etkilenen bölgedeki ceza infaz kurumlarımızda kalan hükümlü ve tutuklulardan yaralanan veya hayatını kaybeden bulunmamaktadır" açıklamasını yaptı.
6.02.2023Gündem
İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 15 şüpheli tutuklandı; konsolosluklara yönelik tehdit tespit edilemedi
İstanbul'da DEAŞ operasyonunda 15 şüpheli tutuklandı; konsolosluklara yönelik tehdit tespit edilemediİstanbul'da, Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçiliği'nin önünde Kuran-ı Kerim yakma olayının ardından, DEAŞ 'ın sözde Horasan Vilayeti (ISKP) lider kadrosu tarafından İstanbul'da bulunan İsveç Hollanda Başkonsoloslukları ile Hristiyan ve Musevi vatandaşlara ait ibadethanelere yönelik eylem gerçekleştirme talimatı verdiği gerekçesiyle, gözaltına alınan 15 DEAŞ üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
4.02.2023Gündem
Tutuklu ve hükümlülerin elektrik tarifesi değişti
Tutuklu ve hükümlülerin elektrik tarifesi değiştiAdalet Bakanlığı'nca yapılan yönetmelik değişikliği ile cezaevlerinde tutuklu ve hükümlüler, aydınlatma dışındaki kullandıkları elektrikli eşyaların elektrik faturasını 'ticarethane' yerine 'mesken tarifesi' üzerinden ödeyecek. Bakanlığın yönetmelik değişikliği kararını, elektrik faturalarını ödeyemediklerini belirten tutuklu ve hükümlülerin başvurusu üzerine Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) tavsiye kararıyla aldığı ortaya çıktı.
3.02.2023Gündem
AK Parti’den 3600 göstergede kritik adım
AK Parti’den 3600 göstergede kritik adımAK Parti, 3600 gösterge düzenlemesinde bazı tadilatlar yapılmasını öngören bir yasa teklifi üzerinde çalışmaya başladı. Yapılan hazırlık gelecek günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.
2.02.2023Memur
6 yaşında cinsel istismar skandalı! Adını değiştirdi, hepsi gizli tutuluyor, işte yeni hayatın detayları
6 yaşında cinsel istismar skandalı! Adını değiştirdi, hepsi gizli tutuluyor, işte yeni hayatın detaylarıTürkiye'yi derinden sarsan 6 yaşındaki kız çocuğunun ‘evlilik’ yoluyla yıllarca istismar edilmesi günlerce konuşulmuştu. İstismar skandalda iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edilirken, ilk duruşma tarihi ise 22 Mayıs 2023 olarak belirlenmişti. Kamuoyundaki tepkilerin ardından davanın ilk duruşması, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın talebi üzerine 30 Ocak 2023 tarihine çekilmişti. Öte yandan 6 yaşından itibaren ‘evlilik’ adı altında istismara uğrayan H.K.G.’den güzel haberler var. 2020 yılında savcılığa başvurmasının ardından yüksek koruma altına alınan H.K.G, 23 yaşında yeni bir hayata başladı. Adı değişti, adresi gizli tutuluyor, okuma-yazma öğrendi, ilk ve ortaokul diploması aldı, aşçılık kursuna gidiyor. İşte haberin detayları...
27.01.2023Gündem
Bakan Bozdağ: AYM'nin HDP kararı oybirliği ile alınmış isabetli bir karardır
Bakan Bozdağ: AYM'nin HDP kararı oybirliği ile alınmış isabetli bir karardırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), HDP'nin kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması talebini reddetmesinin oybirliği ile alınmış isabetli bir karar olduğunu söyledi.
26.01.2023Gündem
28 Şubat davası hükümlüsü iki generale yaşlılık nedeniyle tahliye
28 Şubat davası hükümlüsü iki generale yaşlılık nedeniyle tahliye28 Şubat Davası kapsamında yargılanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Orgeneral İlhan Kılıç ve eski Tümgeneral Kenan Deniz tahliye edildi. Resmi Gazetede yayınlanan karara göre Adli Tıp Kurumu'nun 'kocama hali' raporu nedeniyle cezalarının kaldırılarak tahliye edildiği belirtildi.
26.01.2023Gündem
İki kişiyi boğarak öldürdü! İdam cezasına çaptırılan kadının şaşırtan sonu
İki kişiyi boğarak öldürdü! İdam cezasına çaptırılan kadının şaşırtan sonu2009 yılında borçlu olduğu iki kişiyi boğarak öldüren 49 yaşındaki kadın idam cezasına çaptırıldı. Suçlu kadın, tek yıllarca tek kişilik hücrede kaldı. Geçtiğimiz günlerde hücresinde yemek yiyen kadın kimsenin beklemediği bir sonla hayatını kaybetti. İşte haberin detayları...
17.01.2023Dünya
Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması: Mayıs ayında bu işi bitirelim
Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması: Mayıs ayında bu işi bitirelimMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Konuşarak, tartışarak, uzlaşarak, anlaşarak, görüş birliği vasatını oluşturarak, Türkiye'mizi hep birlikte seçime taşıyalım. Kaldı ki mayıs ayı içinde bu işi bitirelim, sözü ve kararı hep birlikte aziz milletimizin kutlu iradesine tevdi edelim" dedi.
17.01.2023Gündem
Eşini 22 bıçak darbesiyle öldüren sanık, susma hakkını kullandı
Eşini 22 bıçak darbesiyle öldüren sanık, susma hakkını kullandıErzincan’da geçtiğimiz eylül ayında 2 çocuk annesi eşini 22 bıçak darbesiyle öldüren sanık, mahkemede görülen ilk duruşmada susma hakkını kullandı.
12.01.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

İnfaz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki infaz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.