Devamsızlık

Devamsızlık

Son dakika devamsızlık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan devamsızlık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını devamsızlık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Devamsızlık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan devamsızlık gelişmeleri de dahil olmak üzere 778 devamsızlık haberi bulunmuştur. Tüm devamsızlık haberleri aşağıda listelenmiştir.
İşten çıkarma ile ilgili son dakika kararı! İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor...
İşten çıkarma ile ilgili son dakika kararı! İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor...İşçi-işveren milyonları ilgilendiriyor! İşten çıkarma ve kıdem tazminatı ile ilgili son dakika kararı geldi. Oğlu, bir suçtan dolayı gözaltına alındığı için işe gidemeyen işçi, devamsızlık yaptığı gerekçesiyle tazminatsız kapı önüne konuldu. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, kıdem ve ihbar tazminatı ile ilgili dikkat çeken bir karara imza attı. İşte çalışan herkesi ilgilendiren kararın detayları...
Milli Eğitim Bakanı Özer resmen duyurdu! Tarih belli, 20 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Özer resmen duyurdu! Tarih belli, 20 bin öğretmen atanacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "20 bin öğretmen atayacağız. 1 Eylül'de öğretmenlerimiz okullarına gidecekler. Atama, 20 bindeki dağılımı önceliklerimize göre belirledi. En büyük öncelik okul öncesi eğitim." dedi.
25.07.2022Eğitim
'Teksas Katliamı'nın raporu yayınlandı! Polisin saldırgana 77 dakika sonra müdahale ettiği ortaya çıktı...
'Teksas Katliamı'nın raporu yayınlandı! Polisin saldırgana 77 dakika sonra müdahale ettiği ortaya çıktı...Dünyayı dehşete düşüren okul katliamının detayları ortaya çıktı. ABD'nin Texas eyaletindeki bir okulda, 21 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyla ilgili bir soruşturma raporu yayınlandı. Raporda, yetkililerin olaya müdahalede yetersiz kaldığı ve kolluk kuvvetlerinin saldırgana zamanında müdahale etmediği aktarıldı.
18.07.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Özlük haklarından yararlanması beni rahatsız ediyor
TBMM Başkanı Şentop: Özlük haklarından yararlanması beni rahatsız ediyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, dokunulmazlığı kaldırılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in yasama devamsızlığının işleme alınmasına ilişkin, "Devamla ilgili tartışmalar bir yana ama bir milletvekilinin sürekli devamsızlık halini içerecek şekilde bir tavırda olması, hiç devam etmemesi ve bu şekilde de milletvekili özlük haklarından yararlanması beni rahatsız ediyor. Meclis'e devam etmemek suretiyle milletvekili özlük haklarından yararlanmak çok yanlış" dedi.
7.07.2022Siyaset
LGS tercihleri nasıl yapılır? LGS’de kaç tercih yapılıyor? e- Okul LGS tercih ve LGS sonuç ekranı!
LGS tercihleri nasıl yapılır? LGS’de kaç tercih yapılıyor? e- Okul LGS tercih ve LGS sonuç ekranı!Milyonlarca öğrenci için tercih maratonu başladı! İyi bir liseye yerleşebilmek için milyonlarca öğrenci aldıkları puanlara göre LGS tercihlerini yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın LGS sonuçlarını açıklamasının ardından 2022 LGS tercih kılavuzunu yayımladı ve e- Okul LGS tercih ekranını öğrencilerin erişimine açtı. LGS tercihler 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlıyor. Peki, LGS tercihleri nasıl yapılır? LGS’de kaç tercih yapılıyor? e- Okul LGS tercih ve LGS sonuç ekranı!
3.07.2022Eğitim
2022 LGS’de kaç tercih yapılacak? 2022 LGS merkezi ve yerel yerleştirme nasıl yapılacak?
2022 LGS’de kaç tercih yapılacak? 2022 LGS merkezi ve yerel yerleştirme nasıl yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nu yayımladı! Kılavuzun yayınlanmasıyla birlikte 2022 LGS tercih tarihleri de belli oldu. Adaylar tercihlerini 4 Temmuz-20 Temmuz arasında yapabilecek. Peki, 2022 LGS’de öğrenciler kaç tercih yapacak? 2022 LGS merkezi ve yerel yerleştirme nasıl yapılacak? Tüm öğrenciler yerel yerleştirme tercihi yapacak mı? 2022 LGS tercihleri nasıl yapılacak? İşte YKS tercih süreci ile ilgili bilmeniz gerekenler…
30.06.2022Eğitim
MEB duyurdu! 2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı! LGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte 2022 LGS tercih robotu!
MEB duyurdu! 2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı! LGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte 2022 LGS tercih robotu!MEB duyurdu! LGS tercihleri başlıyor! MEB’ten yapılan açıklamada, 2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nun yayımlandığı bildirildi. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercih tarihleri de belli oldu. Peki, LGS tercihleri ne zaman başlıyor? MEB LGS tercih kılavuzu açıklandı mı? LGS tercih tarihleri belli oldu mu? Tercihler nasıl yapılacak? İşte detaylar…
30.06.2022Eğitim
MEB yerel yerleştirme tercih rehberi yayımlandı! İşte MEB yerel yerleştirme ekranı!
MEB yerel yerleştirme tercih rehberi yayımlandı! İşte MEB yerel yerleştirme ekranı!LGS sonuçları açıklandı. MEB tarafından açıklanan LGS sonuçlarının ardından LGS tercih rehberi de yayımlandı. Liseye yerleşecek olan öğrenciler yerel yerleştirmenin nasıl yapılacağını araştırıyor. Peki, LGS yerel yerleştirme nedir? LGS yerel yerleştirme nasıl yapılır? MEB yerel yerleştirme ekranı!
30.06.2022Eğitim
MEB adrese dayalı lise sorgulama 2022 ekranı! LGS adrese dayalı yerleştirme kriterleri 2022 nelerdir, nasıl yapılır, adrese dayalı yerleştirme nasıl olacak?
MEB adrese dayalı lise sorgulama 2022 ekranı! LGS adrese dayalı yerleştirme kriterleri 2022 nelerdir, nasıl yapılır, adrese dayalı yerleştirme nasıl olacak?LGS sonuçları açıklandı. LGS’ye girmeden liseye gitmek isteyen 8. Sınıflar, MEB tarafından uygulanan adrese dayalı lise tercihi için araştırma yapıyor. Adrese dayalı yerleştirmede sınav puanı gerekmiyor, sınavsız alan bu liseler adrese dayalı lise kaydı yapıyor. Veliler ise MEB adrese dayalı okul sorgulama için araştırmalarını hızlandırdı. Peki, LGS adrese dayalı yerleştirme nedir, LGS adrese dayalı yerleştirme kriterleri 2022 nelerdir, LGS adrese dayalı yerleştirme nasıl olacak? İşte MEB adrese dayalı lise sorgulama 2022…
30.06.2022Eğitim
2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama ekranı! LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak?
2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama ekranı! LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak? Milyonlarca aday bekliyor! Nefesler tutuldu. Heyecanlı bekleyiş sona eriyor. İyi bir lisede eğitim görmek için yıl boyu çalışan adaylar için tercih süreci başlayacak. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 5 Haziran’da yapılmıştı. Adaylar LGS sonuçlarının açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak tercih sürecini merak ediyor. MEB son dakika açıklamaları takip ediliyorken LGS sınav sonuçlarının nasıl öğrenileceği merak ediliyor. Peki, LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? ? LGS sonuçları nereden öğrenilir? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama…
30.06.2022Eğitim
MEB harekete geçti, resmen imzalar atıldı! Artık okullarda uygulanmaya başlayacak
MEB harekete geçti, resmen imzalar atıldı! Artık okullarda uygulanmaya başlayacakSon dakika gelişmesi... Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Resmen imzalar atıldı. Artık bu sistem okullarda uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Konya'da Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Eğitimden Üretime Tarım Çalıştayı'na katıldı. Bakan Özer burada, tüm okullarda ekmek üretimi için çalışmalar yapılacağını belirterek, "Şu anda günlük 250 bin ekmek üretim kapasitesine ulaştık. Geçen hafta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'mızda, onun ekmek satış reyonlarında günlük 50 bin ekmek üretimi için protokol imzaladık" dedi. Bakan Özer, ekmek üretim fabrikalarını artırarak, günlük 1 milyon kapasiteye çıkaracaklarını da vurgulayarak, "Günlük bir milyon ekmek üretim kapasitesiyle, o liselerin çıkışlarındaki satış büfelerinde, vatandaşlarımızı düşük fiyatlı ekmekle buluşturacağız" diye konuştu.
26.06.2022Eğitim
Bakan Özer: Başörtüsü yasağıyla yurt dışına gidişlere vesile olanların beyin göçüyle ilgili konuşacağı bir şey yok
Bakan Özer: Başörtüsü yasağıyla yurt dışına gidişlere vesile olanların beyin göçüyle ilgili konuşacağı bir şey yokMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Dün başörtüsü yasağıyla o kızlarımızın, kadınlarımızın yurt dışına gitmelerine vesile olanların, kadına şiddetle ilgili konuşacakları hiçbir şey yoktur. Bugün sıklıkla dile getirdikleri beyin göçü ile ilgili de konuşacakları hiçbir şey yoktur" dedi.
26.06.2022Siyaset
Kıdem tazminatı ile ilgili binlerce işçiyi ilgilendiren karar! Mahkum çalışanlara güzel haber...
Kıdem tazminatı ile ilgili binlerce işçiyi ilgilendiren karar! Mahkum çalışanlara güzel haber...Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Çalışırken işlediği suçtan dolayı cezaevine giren işçileri yakından ilgilendiriyor. İhbar ve kıdem tazminatı ile ilgili kritik bir karar geldi. Karıştığı suçundan dolayı hapis cezası alan ve cezaevine gönderilen bir işçinin işten çıkarılması sonrası açılan davadan emsal bir karar çıktı. İşte detaylar...
E okul ne zaman kapanacak, e okul not girişi kapandı mı? MEB e okul devamsızlık ve not girişi devam ediyor mu?
E okul ne zaman kapanacak, e okul not girişi kapandı mı? MEB e okul devamsızlık ve not girişi devam ediyor mu?Öğrenciler yaz tatilini heyecanla beklerken, notlarının, devamsızlık ve sınav sonuçlarının eklendiği e okul girişlerinin ne zaman kapacağını da sorgulamaya başladı. e Okul sayfasına girişler arttı. Peki, e okul not girişi ne zaman kapanıyor, 2. Dönem e okul girişi kapandı mı? Ne zaman kapanacak?
15.06.2022Eğitim
e okul ne zaman kapanıyor? e okul vbs giriş ile 2. dönem devamsızlık ve karne notu sorgulama! 2022 MEB 2. dönem not girişi kapandı mı?
e okul ne zaman kapanıyor? e okul vbs giriş ile 2. dönem devamsızlık ve karne notu sorgulama! 2022 MEB 2. dönem not girişi kapandı mı? e okul not girişinin ne zaman kapanacağı merak ediliyor. 2021-2022 eğitim öğretim dönemi sona ererken "e-Okul ne zaman kapanıyor 2. dönem, e okul not girişi kapandı mı?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. Öğrenciler e okul sistemine öğrenci TC numarası ve okul numarası ile giriş yapabiliyor. Peki, 2. Dönem e okul not girişi ne zaman kapanıyor, e okul not girişi bitti mi, karneler ne zaman basılacak, karne notu nasıl hesaplanır? İşte e okul girişi ile devamsızlık ve karne notu sorgulama…
13.06.2022Eğitim
Yoklama alınacak mı, okulun son haftası yoklama alınır mı 2022? Lise, ortaokulda son hafta yok yazılma var mı?
Yoklama alınacak mı, okulun son haftası yoklama alınır mı 2022? Lise, ortaokulda son hafta yok yazılma var mı?Okulun son haftası yoklama alınır mı, son hafta yoklama alınacak mı? 2021 - 2022 eğitim ve öğretim yılının son haftasına girilirken öğrenciler son hafta okullarda yoklama alınıp alınmadığını merak ediyor. Peki, yoklama alınacak mı, lise ortaokulda son hafta yok yazılma var mı?
13.06.2022Eğitim
Kıdem ve ihbar tazminatı kararı! Milyonlarca çalışan için geçerli, bunu yapan işverene kötü haber...
Kıdem ve ihbar tazminatı kararı! Milyonlarca çalışan için geçerli, bunu yapan işverene kötü haber...Son dakika kıdem ve ihbar tazminatı kararı geldi. Milyonlarca çalışanı ve işvereni çok yakından ilgilendiriyor. İşveren feshi sayıldı. 5 yıldır bir şirkette çalışan kişi, kız kardeşinin doğumu sebebiyle birkaç saat iş yerinden izin istedi. Ancak işveren izin vermedi. Buna rağmen gitmekte ısrar eden çalışana işveren 'Bir daha iş yerine gelme' diyerek sözleşmesini feshetti. Çalışan tazminatlarını alamayınca iş mahkemesine başvurdu. İş mahkemesi, davanın kısmen kabulüne karar verince davalı şirket temyize gitti; devreye Yargıtay girdi. Yargıtay kararı sonucu çalışana güzel, işverene kötü haber geldi. Emsal nitelikte bir karara imza atıldı. İşte milyonlarca çalışan için geçerli olacak kıdem ve ihbar tazminatı kararının detayları...
Sorumluluk sınavı ile ilgili değişiklik! Bakan Özer açıkladı!
Sorumluluk sınavı ile ilgili değişiklik! Bakan Özer açıkladı!Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Sorumluluk sınavları ile ilgili değişiklik geliyor! Eğitim gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulun Bakan Özer, öğrencileri yıl kaybı olmadan mezun etmek için sorumluluk sınavları ile ilgili düzenleme yapacaklarını açıkladı. Peki, Sorumluluk sınavları nasıl olacak? Sorumluluk sınavları tüm derslerden girilebilecek mi? Sorumluluk sınavı ile sınıf geçme olacak mı? İşte detaylar…
7.06.2022Eğitim
12. sınıfta kalma var mı 2022? Lisede devamsızlıktan sınıfta kalma var mı, lise son sınıfta devamsızlık kaldırıldı mı?
12. sınıfta kalma var mı 2022? Lisede devamsızlıktan sınıfta kalma var mı, lise son sınıfta devamsızlık kaldırıldı mı?12. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı, lise son sınıf devamsızlık kalktı mı? soruları okulların kapanmasına az bir kaldı. 12. sınıf öğrencileri üniversite sınavına hazırlık yaparken, devamsızlık sınırını aşan 12. sınıf öğrencileri için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den açıklama geldi.
7.06.2022Eğitim
Ara tatil kararı! Bakan Özer son dakika duyurdu, bayramla birleştirildi
Ara tatil kararı! Bakan Özer son dakika duyurdu, bayramla birleştirildiMilli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! MEB'den son dakika açıklamaları art arda geldi. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Tarihler belli oldu. Ara tatil bayram ile birleştiriliyor. Bakan Özer eğitim-öğretim takvimini açıkladı. Öğretmen atamaları, 3600 ek gösterge, devamsızlık, sınıf tekrarı ile ilgili yeni kararlar kamuoyu ile paylaşıldı.
7.06.2022Eğitim
Meclis'te yeni dönem! Milletvekilleri ayda 5 defa yaparsa vekillikleri düşecek
Meclis'te yeni dönem! Milletvekilleri ayda 5 defa yaparsa vekillikleri düşecekTBMM'de Genel Kurulu çalışmalarında daha önce görülmemiş bir uygulamaya geçildi. Uygulamaya göre, Genel Kurul açılışlarında milletvekillerinin devamsızlık tespiti elektronik yoklama yoluyla yapılacak. Böylece 1 ayda 5 oturuma katılmayan milletvekilinin vekilliği düşecek. Söz konusu karar, hatırlanacağı üzere teröristle fotoğrafları ortaya çıkması üzerine uygulama dokunulmazlığı düşürülen ve hakkında yakalama kararı bulunan HDP'li Semra Güzel'i yakından ilgilendiriyor.
2.06.2022Gündem
Yıllık izin ile ilgili flaş yasak! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Nisan ve ekim ayı...
Yıllık izin ile ilgili flaş yasak! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Nisan ve ekim ayı...Asgari ücretli çalışan, işçi, memur milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Yıllık izin ile ilgili bilinmeyen detaylar ifade edildi. Yıllık ücretli izne hak kazanabilmek için işe başlama tarihinden itibaren deneme süresi dahil olmak üzere bir yıl çalışmış olmak gerekir. İzin süresi, aynı işverenin bir veya daha fazla işyerindeki çalışma süresine göre belirlenir. İşyerindeki çalışma süresi 1 yıldan 5 yıla kadar olanlar 14 gün, beş yıldan fazla on beş yıldan az olanlar 20 gün, on beş yıl ve daha fazla olanlar 26 gün yıllık ücretli izin kullanabilir. Yer altı işlerinde çalışan işçilerin sürelerine 4’er gün eklenir. Kanuna göre, 18 yaşından küçük ve 50 yaşını doldurmuş işçilere verilecek izin süresi, işyerindeki çalışma süresi ne olursa olsun 20 günden az olamaz. Kanunla belirlenen bu süreler azaltılamaz ancak toplu sözleşme veya bireysel sözleşme ile artırılabilir. Öte yandan işçilerin yıllık izin haklarından vazgeçmeleri kanunen yasaklanmış bulunuyor. Bu nedenle işçi, işverene, “Ben bu yıl izin kullanmak istemiyorum, bana parasını ödeyin” diyemez. Kullanılmayan izin sürelerine ait ücretler ancak iş akdinin sona ermesi halinde ödenir.
Ortaokulda kalma var mı?  5. 6.7. ve 8. sınıfta (Ortaokulda) devamsızlık kaç gün, devamsızlıktan sınıfta kalma var mı?
Ortaokulda kalma var mı?  5. 6.7. ve 8. sınıfta (Ortaokulda) devamsızlık kaç gün, devamsızlıktan sınıfta kalma var mı?Ortaokulda sınıfta kalma var mı, devamsızlık kaç gün? Okullar 17 Haziran 2022 Cuma günü son bulacak. Okulların kapanmasına sayılı gün kalırken öğrenciler karneleri ve notları ile ilgili aramaları hızlandırdı. Peki, Ortaokulda devamsızlıktan sınıfta kalma var mı? Ortaokulda devamsızlık kaç gün?
30.05.2022Eğitim
TYP yönetmeliği değişti! TYP'ye katılanlar program süresince kaç gün izin kullanabilecek? TYP’de izin süresi kaç gün?
TYP yönetmeliği değişti! TYP'ye katılanlar program süresince kaç gün izin kullanabilecek? TYP’de izin süresi kaç gün?Toplum Yararına Programlarda (TYP) değişiklik! İŞKUR’un TYP yönetmeliği değişti. İŞKUR tarafından düzenlenen işsizlere geçici gelir desteği sağlayan Toplum Yararına Programların (TYP) yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. TYP’ye alınacak personelin kriterleri değişirken, TYP’nin belirli bir mesleğe yönelik TYP düzenlenmemesi ve TYP katılanların izin durumları gibi konular değişti. Peki, TYP'ye katılanlar, program süresince kaç gün izin kullanabilecek? TYP’de izin süresi kaç gün? TYP başvuruları nasıl yapılacak? TYP’de çalışma nasıl olacak? İşte TYP çalışma şartları!
4.272 TL ödeniyor! 30 gün içerisinde başvuran alıyor, en az 6 ay...
4.272 TL ödeniyor! 30 gün içerisinde başvuran alıyor, en az 6 ay...Tüm çalışanları kayından ilgilendiriyor. SGK tarafından her ay ödeniyor. 2.137 TL ile 4.272 TL arasında ödeme yapılıyor. Bu ödemeler en az 6 ay, en fazla 10 ay boyunca devam ediyor. 30 gün içerisinde İŞKUR'a başvuru yapılması gerekiyor. İşsizlik maaşı çalışanların işten çıkartılması durumunda çalışılan süreye ve çalışırken alınan maaş miktarına göre belirleniyor. İşsizlik maaşı alırken yeni bir iş bulanan kişinin maaşı kesiliyor. Ancak işsizlik maaşından yararlanma hakkı devem ediyor. Aynı kişi yeni işinden de ayrılması durumunda işsizlik maaşı ödemesine kalınan yerden devam ediliyor.

Benzer Haber Etiketleri

Devamsızlık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki devamsızlık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.