Cumhurbaşkanı Kararı

Cumhurbaşkanı Kararı

Son dakika Cumhurbaşkanı kararı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanı kararı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Cumhurbaşkanı kararı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Kararı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan cumhurbaşkanı kararı gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.069 cumhurbaşkanı kararı haberi bulunmuştur. Tüm cumhurbaşkanı kararı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Depremzedelerin elektrik ve doğal gaz borçları silindi
Depremzedelerin elektrik ve doğal gaz borçları silindi6 Şubat günü meydana gelen depremler nedeniyle zarar gören bazı illerdeki tüketicilerin elektrik ve doğal gaz tüketimlerine yönelik tahakkuk ve tahsilat işlemlerinin ertelenmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
21.03.2023Ekonomi
YSK Başkanı Yener, seçim takvimini açıkladı
YSK Başkanı Yener, seçim takvimini açıkladıYSK Başkanı Ahmet Yener, "Yüksek Seçim Kurulumuz yapmış olduğu toplantıda, 14 Mayıs 2023 tarihini Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci Dönem Milletvekilliği seçimlerinin yapılma tarihi olarak belirlemiştir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde de seçim tarihi olarak 28 Mayıs 2023 tarihi belirlenmiştir" dedi.
10.03.2023Gündem
Resmi Gazete Mükerrer sayı seçim kararı! Resmi Gazete seçim kanunu yayınlandı mı, seçim tarihi Resmi Gazete için mükerrer sayı çıktı mı? 10 Mart Resmi Gazete seçim kararı!
Resmi Gazete Mükerrer sayı seçim kararı! Resmi Gazete seçim kanunu yayınlandı mı, seçim tarihi Resmi Gazete için mükerrer sayı çıktı mı? 10 Mart Resmi Gazete seçim kararı!Resmi Gazete Mükerrer sayısı bugün için açıklanıp açıklanmadığı merak ediliyor. Mükerrer Resmi gazete seçim kararı yayınlandı mı, seçim tarihi Resmi Gazete için mükerrer sayı çıktı mı? sorusuna yanıt aranıyor. Seçimlerin yenilenmesine dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
10.03.2023Gündem
Seçim kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Seçim kararı Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçimlerin öne çekilmesine dair kararı imzalamasının ardından ilgili karar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
10.03.2023Gündem
Sıfır otomobil alacaklar dikkat! Yüzde 20'den fazla geriledi: İşte fiyatları...
Sıfır otomobil alacaklar dikkat! Yüzde 20'den fazla geriledi: İşte fiyatları...ÖTV matrahlarına getirilen yeni düzenleme otomobil fiyatlarına yansıdı. Elektrikli araçların hangi ÖTV dilimine gireceğini belirleyen matrah limitleri (vergisiz fiyat) geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile yükseltilmişti. Bu kategorideki orta sınıf otomobillerde yüzde 20'yi aşan düşüşler oldu. İşte ayrıntılar...
6.03.2023Ekonomi
Depremzede çiftçilerin mazot ve gübre destekleri nakit ödenecek
Depremzede çiftçilerin mazot ve gübre destekleri nakit ödenecekDepremler nedeniyle zarar gören ve afet bölgesi ilan edilen illerde kayıtlı çiftçiler için 2022 üretim yılı mazot ve gübre destekleme ödemeleri nakit olarak gerçekleştirilecek.
20.02.2023Ekonomi
Deprem bölgesindeki hayvan yetiştiricilerine yem desteği
Deprem bölgesindeki hayvan yetiştiricilerine yem desteğiAfet bölgesindeki büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yem desteği verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre büyükbaş için 500 TL, küçükbaş için 50 TL yem desteği verilecek.
17.02.2023Gündem
TMO: Depremden etkilenen illerde ÇKS kota sınırı kaldırıldı
TMO: Depremden etkilenen illerde ÇKS kota sınırı kaldırıldıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), depremden etkilenen illerde Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kota sınırının kaldırıldığını duyurdu.
15.02.2023Gündem
Deprem bölgesindeki esnafın kredi borcuna 6 ay erteleme
Deprem bölgesindeki esnafın kredi borcuna 6 ay ertelemeDeprem bölgesindeki esnafın Halk Bankası'na olan kredi borçları 6 ay ertelendi. Ertelemeden kaynaklı faizi Hazine karşılayacak.
14.02.2023Ekonomi
10 ilde OHAL ilan edilmesi hakkında TBMM kararı Resmi Gazete’de
10 ilde OHAL ilan edilmesi hakkında TBMM kararı Resmi Gazete’deKahramanmaraş merkezli depremin ardından Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde üç ay süreyle Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilmesine dair Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
10.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 17 bin 674’e yükseldi. Öte yandan deprem bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarından peş peşe mucize haberleri geliyor. İşte haberin detayları...
10.02.2023Gündem
Depremden etkilenen 10 ilde OHAL ilan edilmesi kararı Resmi Gazete'de
Depremden etkilenen 10 ilde OHAL ilan edilmesi kararı Resmi Gazete'deKahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
7.02.2023Gündem
Kur korumalı mevduat hesaplarıyla ilgili flaş karar! Resmen uzatıldı
Kur korumalı mevduat hesaplarıyla ilgili flaş karar! Resmen uzatıldıKur korumalı mevduat ile ilgili flaş karar verildi. Şirketlerin kur korumalı mevduattan elde ettikleri kazançlar için uygulanan kurumlar vergisi istisnası uzatıldı.
26.01.2023Ekonomi
Düve alımı başvuru şartları nelerdir, düve alım desteği başvurusu ne zaman sona erecek?
Düve alımı başvuru şartları nelerdir, düve alım desteği başvurusu ne zaman sona erecek?Tarım ve Orman Bakanlığı, damızlık düve alımına verilen desteklere başvuruların 27 Ocak'ta sona ereceğini belirtti.
21.01.2023Ekonomi
SGK'dan flaş karar! Fazla mesai ücreti ödenecek
SGK'dan flaş karar! Fazla mesai ücreti ödenecekSosyal Güvenlik Kurumu personellerine fazladan çalışmaları halinde saat başına 27 lira ek mesai ücreti ödenecek.
Tediye tarihleri 2023! İlave tediye ödemeleri ne kadar, kimlere ödenir? Tediye 2023 ne zaman yatacak?
Tediye tarihleri 2023! İlave tediye ödemeleri ne kadar, kimlere ödenir? Tediye 2023 ne zaman yatacak?Tediye ne kadar yatacak, tediye ne zaman ödenecek? Kamuda çalışan işçilere yapılacak tediye ödeme tarihleri belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre tediye ödemeleri iki taksit şeklinde yapılacak.'6772 Sayılı Kanun Kapsamına Giren Kurumlarda Çalışan İşçilere 2023 Yılında Yapılacak İlave Tediyelerin Sürelerinin Belirlenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı' sonrası işçiler arama motorlarına yöneldi. Peki, İkramiyeler ne zaman ödenecek? Kamu işçilerine ilave tediye ne zaman yatacak? Tediye ne demek? İşte 2023 ikramiye tarihleri...
1 Ocak toplu taşıma ücretsiz mi? İETT, otobüs, metrobüs 1 Ocak’ta bedava mı? İşte 1 Ocak toplu taşıma kararı!
1 Ocak toplu taşıma ücretsiz mi? İETT, otobüs, metrobüs 1 Ocak’ta bedava mı? İşte 1 Ocak toplu taşıma kararı!Yılbaşında toplu taşımaların ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyor. İETT, metro, metrobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçlarını kullanacak vatandaşlar, 1 Ocak toplu taşıma ücretsiz mi? İETT, otobüs, metrobüs yılbaşında bedava mı? sorularına yanıt aranıyor.
31.12.2022Gündem
Türk Lirası ile ilgili flaş karar! Resmi Gazete'de yayımlandı
Türk Lirası ile ilgili flaş karar! Resmi Gazete'de yayımlandıTürk Lirasında mevduata sağlanan stopaj desteğinin süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.12.2022Ekonomi
Türk Lirası'nda mevduata sağlanan stopaj desteğinin süresi uzatıldı
Türk Lirası'nda mevduata sağlanan stopaj desteğinin süresi uzatıldıTürk Lirası'nda mevduata sağlanan stopaj desteğinin süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
28.12.2022Ekonomi
Market poşetine zam geldi mi? Alışveriş poşeti ne kadar oldu? Poşete zam vatandaşa uygulanacak mı?
Market poşetine zam geldi mi? Alışveriş poşeti ne kadar oldu? Poşete zam vatandaşa uygulanacak mı? Market poşetine zam geldi mi? Sosyal medyada gündem olan alışveriş poşetleri ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararın ardından 25 kuruş olarak uygulanan market poşetinin 38,8 kuruş olması ile ilgili sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı konuya açıklık getirdi. Peki, Market poşetine zam geldi mi? Alışveriş poşeti ne kadar oldu? Poşete zam vatandaşa uygulanacak mı? İşte detaylar…
28.12.2022Ekonomi
Elektrikli ve elektronik atıklara yeni düzenleme
Elektrikli ve elektronik atıklara yeni düzenlemeÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, “Elektrikli ve Elektronik Eşyalarda Bazı Zararlı Maddelerin Kullanımının Kısıtlanması” ve “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Yönetimi” hakkında yönetmeliklerde yapılan düzenlemeler Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
27.12.2022Gündem
Konaklama Vergisi Tebliği Resmi Gazete’de! 1 Ocak 2023’te yürürlüğe giriyor! Kimler konaklama vergisi ödeyecek?
Konaklama Vergisi Tebliği Resmi Gazete’de! 1 Ocak 2023’te yürürlüğe giriyor! Kimler konaklama vergisi ödeyecek?Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı duyurdu! Konaklama Vergisi detayları belli oldu! Konaklama Vergisi Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Konaklama Vergisi’ne göre, otel, tatil köyü, butik otel, motel, pansiyon ile köy, ve yayla evi ve kampinglerde kalan kişilerden konaklama vergisi alınacak. Peki, Konaklama vergisi ne zaman yürürlüğe giriyor? Konaklama vergisini kim ödeyecek? Konaklama vergisi ne kadar? Çadır ve karavanda konaklayanlar vergi ödeyecek mi? İşte detaylar…
14.12.2022Ekonomi
İlaç fiyatları ile ilgili yeni gelişme! Kur güncellemesi yapıldı
İlaç fiyatları ile ilgili yeni gelişme! Kur güncellemesi yapıldıEczanelerdeki ilaçların temini ile ilgili sorununun çözümü için adım atıldı. Sağlık Bakanı Koca’nın “Sorunu 1-2 gün içinde çözeriz” açıklamasının ardından ilaçların fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk Lirası cinsinden 1 euro değeri aralık ayında yüzde 36,77 artırıldı​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​.
14.12.2022Ekonomi
Tıbbi ürünlerin fiyatlandırmasında yeni karar
Tıbbi ürünlerin fiyatlandırmasında yeni kararTıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak 1 avro değeri yüzde 36,77 oranında artırıldı. Buna göre, fiyat korumalı ürünlerde barem değeri 37,10 lira, diğer ürünlerde ise 19,39 lira oldu.
13.12.2022Ekonomi
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü pek çok ilde personel alacak! En az lise mezunu olma şartı var!  İşte alım yapılacak iller ve kontenjanları!
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü pek çok ilde personel alacak! En az lise mezunu olma şartı var! İşte alım yapılacak iller ve kontenjanları!Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyurdu! Pek çok ilde en az lise mezunu olmak üzere çok sayıda personel alınacak. Yayımlanan ilana göre, merkez ve taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere, Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına sözleşmeli personel alınacak. Peki, Tapu ve Kadastro personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü koruma ve güvenlik görevlisi alımı şartları ne? İşte detaylar…

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Kararı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki cumhurbaşkanı kararı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.