Bayrampaşa

Bayrampaşa

Son dakika bayrampaşa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bayrampaşa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bayrampaşa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bayrampaşa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bayrampaşa gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.225 bayrampaşa haberi bulunmuştur. Tüm bayrampaşa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Soylu: İYİ Parti İl Başkanlığı'na saldırının faili yakalandı
Bakan Soylu: İYİ Parti İl Başkanlığı'na saldırının faili yakalandıİYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına düzenlenen saldırının faili yakalandı. Haberi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından paylaştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; Olayın, saldırı değil, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimini engellemek adına, inşaat bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş açması sonucu gerçekleştiği belirtildi. Olayla ilgili gözaltına alınan inşaat bekçisi M.E., Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.
31.03.2023Gündem
‘Kata kat imkanı’ sağlayan plan yargıya taşındı
‘Kata kat imkanı’ sağlayan plan yargıya taşındıKahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından İstanbul'da deprem tedirginliği başladı. Pek çok kişi yaşadığı konutun risk taşıdığını düşüyor. Yerel yönetimler ise kentsel dönüşüm faaliyetlerine hız veriyor. Fatih’in Belediye Başkanı Turan “Tarihi ilçede kat sınırlaması söz konusu. ‘Kata kat imkanı’ sağlayan plan notu getirdik. Depremden 15 gün önce bu çözüm mahkemeye taşındı. Fatih’te şu an bir insan gelip de, ‘Ben yasal evimi yıkıp aynısını yapacağım’ dese biz ona ruhsat veremiyoruz” dedi.
29.03.2023Gündem
Bakanlıktan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda çatlak incelemesi
Bakanlıktan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda çatlak incelemesi15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda çatlak kolonlar ile korozyona uğramış demirlerin görüntüsünün ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ekipleri inceleme yaptı.  Ciddi derecede korozyon görüldüğünü belirten ekipler, maliyetin yüzde 40'ın üzerinde olması halinde otogarın yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini belirtti. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı İşletme Müdürü Fahrettin Beşli ise "Gördüklerimizin bir kısmını da sizin az önce çalışma yaptığınız gibi biz kırdık. 2 yıl öncesinden itibaren yine dolaşırken göreceksiniz birçok kilit noktada karotlar ve numuneler alındı. Bu numunelerin çalışması ve raporlanması bitti ve uygulama aşamasına gelindi. İnsanların haklı olarak görselden etkilenerek endişeleri var. İçimiz rahat. Raporun neticesindeki uygulama ile ortaya çıkacak" diye konuştu.
23.03.2023Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçeler
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçelerKahramanmaraşlı depremlerden sonra İstanbul'un ilçelerinin depreme ne kadar hazırlıklı ve dayanıklı olduğu tartışılıyor. AFAD tarafından yayınlanan 'kırmızı eylem' planıyla birlikte İstanbul'da meydana gelebilecek olası deprem öncesinde 'En riskli ilçeler' ve 'En riskli mahalleler' belli oldu. CNN Türk Deprem Danışmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, konuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
14.03.2023Gündem
Bakan Kurum: Bir yıl içerisinde ülkemize 2 milyon yeni, sağlam ve güvenli konut kazandırmış olacağız
Bakan Kurum: Bir yıl içerisinde ülkemize 2 milyon yeni, sağlam ve güvenli konut kazandırmış olacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli Toplantısı’nda yaptığı sunumda, “Cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut yapım seferberliği kapsamında 405 bin afet konutunun yapımını başlattık. Bu kapsamda 83 bin köy evini de illerimizdeki tespitler çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çalışmaları büyük bir hassasiyetle; sahadaki zemin etüt ekiplerimizce hocalarımızla eş güdüm içinde onların görüşleriyle birlikte yapıyoruz… Toplam 1 milyon 582 bin binada tespit yapıldı. Bu çerçevede 4 milyon 859 bin bağımsız bölüm incelendi ve bu bağımsız bölümlerden 214 bin 577 tanesinin acil yıkılacak, ağır hasarlı veya yıkık olduğunun tespitini yaptık. Deprem bölgesinde yıkılan binaların yüzde 96.69’unun, 1999 öncesi yapılan yapılar olduğunu görüyoruz… Yaklaşık 1 milyon yeni konutun yapımı ve 1 milyon konut amaçlı arsa tahsislerimizi de hesap ettiğinizde son 1 yıl içerisinde ülkemize 2 milyon yeni, sağlam ve güvenli konut kazandırmış olacağız… İstanbul’da bugüne kadar 695 bin konutun dönüşümünü sağladık. 93 bin konutun dönüşümün fiilen sahada devam ediyor…” şeklinde konuştu. 
4.03.2023Gündem
Türkiye'deki felaketi uydu ile inceleyen Japon Profesör: Gelecek depremler tahmin edilebilir
Türkiye'deki felaketi uydu ile inceleyen Japon Profesör: Gelecek depremler tahmin edilebilirKahramanmaraş'ta meydana gelen peş peşe depremler büyük bir yıkıma yol açmış binlerce can kaybına neden olmuştu. Deprem felaketine dair uydu görüntüleri yıkımın büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Japonya Tokyo Üniversitesi Enformasyon Biriminden Profesör Hidenori Watanave'nin fay hatları ve kırıkların boyutunu gösteren videoları dikkat çekti
23.02.2023Gündem
Enkaz altından çıkardıkları oğulları mezara konulacakken canlandı
Enkaz altından çıkardıkları oğulları mezara konulacakken canlandıKahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Türkiye ve Suriye'de büyük bir yıkımlara ve can kayıplarına neden oldu. Suriye'de enkaz altından çıkarılan bir kişinin ilginç hikayesi ise tüm dünyada yankı buldu.
23.02.2023Dünya
Esenler ve Bayrampaşa'da iki binadaki çatlaklar korkutuyor
Esenler ve Bayrampaşa'da iki binadaki çatlaklar korkutuyorEsenler'de pas tutarak çürüyen demirleri, çatlamış kolonlarıyla endişeye yol açan 35 yıllık, 5 katlı binanın sakinleri duruma çözüm bulunması için yetkililerden yardım istiyor. Bayrampaşa'da da 3 katlı apartmanda dökülmeler ve kolonlarındaki çatlaklar endişeye yol açıyor.
23.02.2023Gündem
İBB deprem risk haritası! İBB olası deprem kayıp tahminleri kitapçığına göre İstanbul'un hangi ilçe ve mahalleleri riskli?
İBB deprem risk haritası! İBB olası deprem kayıp tahminleri kitapçığına göre İstanbul'un hangi ilçe ve mahalleleri riskli? İBB deprem haritası deprem felaketi sonrası gözlerin İstanbul’a döndüğü şu günlerde gündem oldu. Maraş'ta meydana gelen deprem felaketi büyük yıkımlara ve can kayıplarını beraberinde getirdi. Marmara depremiyle ilgili sık sık İBB tarafından yayınlanan "Olası Deprem Kayıp Tahminleri İlçe Kitapçığı" ile ilgili araştırmaları yoğunlaştı. Araştırmalar sonucunda İstanbul ve ilçelerinde risk taşıyan ve dayanıklı bölgelerin tahmini raporu çıkarıldı. Peki, İBB olası deprem kayıp tahminleri kitapçığına göre İstanbul'un hangi ilçe ve mahalleleri riskli? İşte İBB deprem risk haritası...
22.02.2023Gündem
Deprem bölgesinden peş peşe mucizeler! 278 sonra enkazdan bir kişi daha sağ olarak çıkarıldı
Deprem bölgesinden peş peşe mucizeler! 278 sonra enkazdan bir kişi daha sağ olarak çıkarıldıKahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin üzerinden 12 gün, afet bölgesinde kurtarma çalışmaları devam ederken mucize haberleri de peş peşe gelmeye devam ediyor. Neslihan Kılıç'ın Kahramanmaraş'taki Ebrar Sitesi'nin enkazından 258 saat sonra sağ olarak çıkarılmasının ardından üç mucize haberi de Hatay'dan geldi. 10 yaşındaki Osman 260. saatte, Mehmet Ali Şakiroğlu ve Mustafa Avcı ise 261. saatte enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Hatay'da ise 278. saatte yeni bir mucize yaşandı ve 1 kişi enkazdan sağ olarak çıkarıldı.
17.02.2023Gündem
Aidatlara yüzde 100 zam! En yüksek artış Şişli'de
Aidatlara yüzde 100 zam! En yüksek artış Şişli'deaidat ödemeleri kiralarla yarışır hale geldi. Özellikle sitelerde masrafların artması nedeniyle aidatlara yapılan zam miktarı da arttı. Yeni yıl ile birlikte bazı sitelerde aidatlar 2-3 katına kadar çıktı. Bu artışların özellikle kiracıları farklı semtlere taşınmaya, sitelerden apartman dairelerine geçmeye yönlendiriyor.
31.01.2023Ekonomi
Jet Fadıl tutuklandı mı? Jet Fadıl olayı nedir, Fadıl Akgündüz kimdir, nereli, şu an nerede?
Jet Fadıl tutuklandı mı? Jet Fadıl olayı nedir, Fadıl Akgündüz kimdir, nereli, şu an nerede?İstanbul'daki gayrimenkul projelerinde paraları topladığı halde inşaatı tamamlamadığı için dolandırıcılık iddiası suçundan yargılanan Fadıl Akgündüz ve Mehmet Salih Obut davasında karar çıktı. Peki, Jet Fadıl tutuklandı mı? Jet Fadıl olayı nedir, Fadıl Akgündüz kimdir, nereli, şu an nerede?
27.01.2023Gündem
'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz ve yeğeni hakkında tutuklama kararı
'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz ve yeğeni hakkında tutuklama kararıBayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut'un bugünkü duruşmada tutuklanmalarına karar verildi.
27.01.2023Gündem
Platonik aşık kabusu! Hepsini patlattı, mesajları ortaya çıktı: Yetmiyor mu
Platonik aşık kabusu! Hepsini patlattı, mesajları ortaya çıktı: Yetmiyor muİstanbul'da kabus dolu dakikalar yaşandı. Bayrampaşa'da bir kişi, platonik aşık olduğu Esra I.'nın başkasıyla sevgili olduğunu öğrenince çıldırdı. Mesajlarda gerçeği itiraf eden platonik aşık, yaptığı saldırıyla kabus dolu dakikalar yaşattı. İşte haberin detayları...
11.01.2023Yaşam
Eski eşine kimyasal madde ile saldırdı! 'Güzelliğine mi güveniyorsun?'
Eski eşine kimyasal madde ile saldırdı! 'Güzelliğine mi güveniyorsun?'İstanbul Bayrampaşa'da yaşayan Yasemin Aksoy, bir yıl önce boşandığı ve uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi Yusuf Çavdar'ın kimyasal maddeli saldırısına uğradı. Aksoy'un yüzünde ve boynunda yanıklar oluştu. Yaşadığı korku dolu anları anlatan Yasemin Aksoy,  "Şikayette bulundum, hiçbir ceza almadı. Üç kez uzaklaşma kararını ihlal etti, ceza almadı" dedi. Saldırı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
6.01.2023Yaşam
1 Ocak kütüphaneler açık mı, Milli kütüphane bugün açık olacak mı? 1 Ocak 2023? Kütüphaneler kapalı mı?
1 Ocak kütüphaneler açık mı, Milli kütüphane bugün açık olacak mı? 1 Ocak 2023? Kütüphaneler kapalı mı?1 Ocak Milli Kütüphane açık mı, Milli Kütüphane 1 Ocak kapalı mı? Yeni yılın ilk gününde kütüphaneye gitmek isteyenler “bugün kütüphaneler açık mı?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, 1 Ocak 2022 kütüphaneler açık mı? İşte detaylar…
İstanbul'da ölüm zinciri: 5 kişi öldü, 2 kişi kör oldu: 35-40 liraya satardı
İstanbul'da ölüm zinciri: 5 kişi öldü, 2 kişi kör oldu: 35-40 liraya satardıİstanbul'da sahte alkol can aldı. Terzi Mustafa Yılmaz'ın dükkanında ürettiği sahte alkol 5 kişinin hayatını kaybetmesine 2 kişinin kör olmasına yol açtı. Olayı ise kurulan özel ekip çözdü. Bülent Ş. ifadesinde Mustafa'nın ek gelir olarak sahte alkol üretip sattığını belirterek "Dışardan bidonlarla aldığı etil ya da metil alkolün üzerine su katıp çalkalayıp ürettiği votkayı dükkâna gelen çevresindekilere pet şişeler içinde 35-40 liraya satardı" dedi. İşte haberin detayları...
31.12.2022Gündem
Bayrampaşa'da tokat şakası cinayetle bitti: 2 silahla kurşun yağmuruna tutarak öldürdüler
Bayrampaşa'da tokat şakası cinayetle bitti: 2 silahla kurşun yağmuruna tutarak öldürdülerBayrampaşa'da bir eğlence mekanında oturan iki arkadaştan birinin diğerine şaka olsun diye attığı tokattın ardından çıkan tartışma cinayetle bitti. Talihsiz adam 2 kişi tarafından silahla kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. Adamın yanındakiler tarafından darp edildiği anlar kameraya yansırken, 2 şüpheli Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.
30.12.2022Yaşam
İş yeri tuvaletinde gizli kamera skandalı! 'Sapık patron' böyle ifşa oldu
İş yeri tuvaletinde gizli kamera skandalı! 'Sapık patron' böyle ifşa olduİstanbul Bayrampaşa'da bulunan bir İş Sağlığı ve Güvenliği merkezinde iğrenç olay yaşandı. Kafe tuvaletine gizli kamera yerleştirildiğinin ortaya çıkmasından sonra yeni skandal ortaya çıktı. İş yeri ortaklarından porföy uzmanı olarak çalışan Onur A., işletmesinde ortak kullanılan iş yeri tuvaletinin içerisine farklı açılardan kayıt yapan gizli kameralar yerleştirdi. Kameranın gizlendiği yer hayrete düşürürken, bir çalışan skandalı böyle ortaya çıkardı.
29.12.2022Yaşam
İSPARK ücretleri ne kadar oldu, zam mı geldi? İSPARK ücreti hangi ilçede ne kadar, İSPARK’a yüzde kaç zam yapıldı?
İSPARK ücretleri ne kadar oldu, zam mı geldi? İSPARK ücreti hangi ilçede ne kadar, İSPARK’a yüzde kaç zam yapıldı?İSPARK ücretleri ne kadar oldu, İSPARK'a ne kadar zam geldi? İstanbul'da İSPARK otopark ücretlerine zam geldi.
16.12.2022Ekonomi
Beşiktaş eski Belediye Başkanı Hazinedar adliyeye sevk edildi
Beşiktaş eski Belediye Başkanı Hazinedar adliyeye sevk edildiBeşiktaş Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan eski belediye başkanı Murat Hazinedar ve diğer şüpheliler Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.
15.12.2022Gündem
Film vaadiyle dolandırıldı! Canına kıymak istedi
Film vaadiyle dolandırıldı! Canına kıymak istediBayrampaşa'da filmlerde oynatılma vaadiyle 30 bin lira dolandırıldığını iddia eden kişi, trafik levhasının üzerine çıkarak intihar girişiminde bulundu. Bu sırada TEM bağlantı yolundaki trafik durma noktasına geldi.
15.12.2022Yaşam
Kaybolduktan 8 gün sonra bulunmuştu; 17 yaşındaki Buse yine kayboldu
Kaybolduktan 8 gün sonra bulunmuştu; 17 yaşındaki Buse yine kaybolduZonğuldak’ta temmuz ayında kaybolduktan 8 gün sonra İstanbul'da bulunan Buse Karakabak (17) yine kayboldu. 5 Aralık'tan bu yana kayıp olan Buse'nin babası Ahmet Karakabak, kızının bulunması için yardım istedi. Baba Karakabak, "Gece 00.00’dan sonra telefonumu istedi. ‘Baba oyun oynayacağım’ dedi. Gece biz yattık, uyuduk. Sabah 04.30 gibi uyandık çocuğun evde olmadığını gördük" dedi.
11.12.2022Gündem
Melih Kalkan kaç yaşında, neden öldü? Twitch yayıncısı Melih Kalkan’ın hastalığı ne?
Melih Kalkan kaç yaşında, neden öldü? Twitch yayıncısı Melih Kalkan’ın hastalığı ne?Twitch izleyicileri yayıncı Unlostv ile birlikte yaptığı yayınlarla tanınan 14 yaşındaki Melih Kalkan'ın hayatını kaybettiğini açıklamasının ardından Melih Kalkan neden öldü, hastalığı ne? sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte Twitch yayıncısı Melih Kalkan’ın hastalığı…
10.12.2022Yaşam
Babası futbolcu yapmak istedi Eda Erdem hastalanınca Fenerbahçe'nin efsanesi oldu
Babası futbolcu yapmak istedi Eda Erdem hastalanınca Fenerbahçe'nin efsanesi olduTürk voleybol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan ve gerek Fenerbahçe'de gerekse Milli Takım'da gösterdiği performansla başarılara doymayan Eda Erdem'in hayat hikayesi kendisini yakından takip eden sporseverleri oldukça gururlandırdı.
6.12.2022Voleybol

Benzer Haber Etiketleri

Bayrampaşa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bayrampaşa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.