Zam 2022

Zam 2022

Son dakika zam 2022 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan zam 2022 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını zam 2022 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Zam 2022

haberleri sayfasında son dakika yaşanan zam 2022 gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.489 zam 2022 haberi bulunmuştur. Tüm zam 2022 haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Soylu: İmamoğlu ile 40 telefon araması gerçekleştirilmiştir
Bakan Soylu: İmamoğlu ile 40 telefon araması gerçekleştirilmiştirİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bugüne kadar 40 telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini söyleyerek, "Bunun 29 tanesini karşı taraf, 11'inde de ben geri dönmüşüm. Bunar olabilir, peki niye yalan söyleme gereği duyuyorsunuz" dedi.
4.01.2023Gündem
Sigaraya zam! Sigara fiyatları belli oldu mu? Sigaraya zam geldi mi? Yeni sigara zammı listesi belli oldu mu? Eylül 2022 güncel sigara fiyatları!
Sigaraya zam! Sigara fiyatları belli oldu mu? Sigaraya zam geldi mi? Yeni sigara zammı listesi belli oldu mu? Eylül 2022 güncel sigara fiyatları!Sigaraya zam geldi! Sigara zammını Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş duyurdu. Aybaş, sosyal medya hesabından bir sigara grubuna zam geldiğini açıkladı. Pek çok kişi de güncel sigara fiyatlarını ve sigara zammını araştırıyor. Peki, Sigara fiyatları belli oldu mu? Yeni sigara zammı listesi belli oldu mu? Hangi sigara grubuna zam geldi? Sigaraya ne kadar zam geldi? İşte eylül 2022 sigara zammının detayları…
8.09.2022Ekonomi
Alkole zam 2022! Alkol fiyatlarına zam mı gelecek? Bira, şarap, rakı zamlanacak mı? 2 Eylül alkol zammı açıklamaları!
Alkole zam 2022! Alkol fiyatlarına zam mı gelecek? Bira, şarap, rakı zamlanacak mı? 2 Eylül alkol zammı açıklamaları!Bira, rakı ve şaraplara zam geliyor! Zam oranı yüzde 15-20 olarak açıklandı. Açıklamayı Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş yaptı. Eylül ayında geçerli olacak zamlar sonrası fiyatlar merak ediliyor. Peki, Alkol zammı ne zaman? Alkol fiyatlarına zammı gelecek? Bira, rakı ve şarap zammı ne zaman? Alkolde zam geçişi ne zaman? 2 Eylül’de alkol zammı var mı? İşte detaylar…
30.08.2022Ekonomi
Araçlara zam gelecek mi 2022? Sıfır araçlara zam var mı? Otomobil fiyatları ne olur? Sıfır ve ikinci el araç fiyatları artacak mı?
Araçlara zam gelecek mi 2022? Sıfır araçlara zam var mı? Otomobil fiyatları ne olur? Sıfır ve ikinci el araç fiyatları artacak mı? Otomobile zam yolda! Araç fiyatları durdurulamıyor! Pandeminin başından bu yana araç fiyatlarında görülen artış, bu kez Rusya Ukrayna savaşından da payını aldı. Otomobil üretimlerinin salgın nedeniyle sekteye uğraması ve sonrasında çıkan çip krizi henüz atlatılamamışken, Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle oluşan üretim maliyetleri sıfır araç piyasasında yeni zamların getiriyor. Sadece 2022 yılı başından itibaren yüzde 8 artan otomobil fiyatlarının maliyetler nedeniyle yüzde 25 daha zamlanacağı belirtiliyor. Peki, Araçlara zam gelecek mi 2022? Sıfır araçlara zam var mı? Otomobil fiyatları ne olur? Sıfır ve ikinci el araç fiyatları artacak mı? İşte detaylar…
25.04.2022Ekonomi
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına yeni zam! Ek ödemeler de artacak, en düşüğü 8 bin 622 TL olacak
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına yeni zam! Ek ödemeler de artacak, en düşüğü 8 bin 622 TL olacakEmekli aylıklarına ve memur maaşlarına büyük zam! Memur maaşları ve emekli aylıklarına gelecek olan zam için oranlar belli oldu. Emeklilerin ve memurların yeni maaşları kuruşu kuruşuna hesaplandı. Milyonlarca vatandaşın beklediği temmuz artışlarıyla ilgili rakamlar netleşiyor. 14 milyona yakın emekli ile memurların gündeminde olan temmuz zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yılın ilk 6 ayındaki enflasyon oranları baz alınarak hesaplanan temmuz zamları sonrası memurlar için aile yardımları ve toplu sözleşme ikramiyeleri de zamlanacak. Emekliler için ise, maaş ve ek ödemeler artarken bayram ikramiyeleri de hesaplara yatacak. Peki emekli temmuz zammı ne kadar olacak? Memur maaş zammı için öne çıkan rakamlar neler? İşte memur maaşları ve emekli aylıklarıyla ilgili son dakika gelişmelerinin merak edilen tüm detayları...
Maaş zammı ile ilgili flaş açıklama! Üç ayda bir enflasyon farkı...
Maaş zammı ile ilgili flaş açıklama! Üç ayda bir enflasyon farkı...Temmuz zammı şimdiden milyonlarca çalışanın gündeminde. Maaş zamları ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Enflasyon zammının aylık ya da 3 aylık olarak yapılması gerektiği vurgulandı. Asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılması tartışılırken Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın, maaş zamlarında geçmişte olduğu gibi eşel mobil sistemi uygulanmasını önerdi. Yalçın, enflasyon farkının yansıtılması için 6 ay beklenmeyip aylık veya en geç 3 aylık dilimler halinde enflasyon farkı ödenmesi gerektiğini savundu. Peki, 1997 – 1998 yıllarında eşel – mobil sistemi nasıl uygulandı ve nasıl bir sonuç alındı?
12.04.2022Memur
Kömür fiyatları arttı mı? İthal kömür fiyatlarına zam mı geldi? Kömürün ton fiyatı ne kadar oldu?
Kömür fiyatları arttı mı? İthal kömür fiyatlarına zam mı geldi? Kömürün ton fiyatı ne kadar oldu? Kömür fiyatı yükseliyor! Avrupa’da kömür ithalatına yasak getirileceği açıklaması sonrası kömür fiyatları yükselişe geçti. Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in Rusya'ya yönelik yeni yaptırım paketi kapsamında 4 milyar dolar değerinde kömür ithalatına yasak getirileceğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından kömürün ton fiyatı artıyor. Peki, Kömür tonu ne kadar oldu? İthal kömür fiyatları arttı mı? İşte tüm detaylar…
7.04.2022Ekonomi
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!
İstanbul'daki ulaşım zammıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş açıklama!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da toplu ulaşıma yapılan zamla ilgili yapılan açıklamada, "Ulaşım ücretlerini sembolik değerlere düşüreceğini söyleyen İBB, şimdi fahiş zamları savunmuştur" denildi.
6.04.2022Ekonomi
İzmir'de üç kadın itfaiye aracını kullanmıştı! Skandal olayda karar belli oldu
İzmir'de üç kadın itfaiye aracını kullanmıştı! Skandal olayda karar belli olduİzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Toros Yangın ve Doğal Afet Eğitim Merkezi'nde 3 kadından 1'inin itfaiye aracını kullandığı, diğer 2'sinin ise araca tutunarak yolculuk yaptığı görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından açılan davada karar çıktı. Aracı kullanan kadın ile ona izin verdikleri öne sürülen 2 itfaiye personeli beraat etti.
6.04.2022Gündem
2 bin 428 internet sitesine erişim engeli getirildi
2 bin 428 internet sitesine erişim engeli getirildiAdana'da jandarma ekipleri, yasa dışı faaliyetlerde bulundukları, dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 2 bin 428 internet sitesine erişimin engellemesini sağladı. Sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniyle de 165 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.
6.04.2022Gündem
İETT zam 2022! İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre İETT tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?
İETT zam 2022! İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre İETT tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?İETT zam 2022 araştırmaları yoğunlaştı. UKOME’de toplu ulaşım ücretine yüzde 40 zam talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Peki, İETT zammı yüzde kaç oldu, zamlı tarifeye göre iett tam ve öğrenci bilet ücreti ne kadar, kaç TL?
6.04.2022Gündem
Toplu taşıma ücretleri! İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife!
Toplu taşıma ücretleri! İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife!Toplu taşıma ücretleri zamlandı. Ulaşıma zam geldi mi, ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? Sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. İstanbul’da ulaşıma yüzde 40 zam geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 40’lık zam teklifine göre tam bilet 5,48 liradan 7,67 liraya, tam abonman 430 liradan 602 liraya, öğrenci abonmanı 78 liradan 109 liraya, sarı taksi açılış ücreti 7 liradan 9,8 liraya, sarı taksi kısa mesafe ücreti ise 20 liradan 28 liraya yükseldi. Peki, İstanbul toplu ulaşım zammı ne zaman uygulanacak? İşte ulaşıma zam 2022 ile İETT yeni tarife…
6.04.2022Gündem
İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak? Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, otobüs, metrobüs, marmaray, metro ve vapura zam mı geldi?
İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak? Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, otobüs, metrobüs, marmaray, metro ve vapura zam mı geldi?Toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu, İETT zam geldi mi? İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bugün toplu ulaşıma ek zam gündemiyle toplandı. İstanbul'da toplu taşımaya en son üç ay önce yüzde 36 zam kararı alınmıştı. UKOME’nin zam gündemiyle toplanması nedeniyle vatandaşlar “İETT’ye zam geldi mi, İETT zammı 2022 ne zaman uygulanacak, İETT zam tarifeleri açıklandı mı? sorularına yanıt aramaya başladı.
23.03.2022Ekonomi
Asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücret tekrar artacak mı? Temmuzda asgari asgari ücrete yeni ek ara zam var mı 2022?
Asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücret tekrar artacak mı? Temmuzda asgari asgari ücrete yeni ek ara zam var mı 2022?Asgari ücret yeni zam haberleri ile ilgili araştırmalar arttı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, asgari ücrete ek zam konusunda açıklamalarda bulununca, “Asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücret tekrar artacak mı?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte Asgari ücret yeni zam 2022 ile iligli güncel haberleri…
GSS ile ilgili kritik detay! Belli oldu, tüp bebek, cerrahi, psikiyatri, kemoterapi ve radyoterapi...
GSS ile ilgili kritik detay! Belli oldu, tüp bebek, cerrahi, psikiyatri, kemoterapi ve radyoterapi...Genel Sağlık Sigortası ile ilgili bilinmeyen detaylar ortaya çıktı! SGK duyurdu, toplumun yüzde 99’u GSS kapsamına girdi. Sağlık çalışanları, Memur, isteğe bağlı sigortalı olan, özel sektör çalışanı, 65 yaş aylığı alan, şeref aylığı alan, işsizlik ve kısa çalışma ödeneği alan herkesi ilgilendiriyor. Sevindiren gelişme, artık değişti. Tüp bebek tedavisi karşılanmaya başlandı. Son düzenlemeye göre; tedavi mekanizmalarının güçlendirilmesi ve sağlık hizmeti sunucuları tarafından sunulan sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde sürdürebilmesi amacıyla 2021 yılı Haziran ayında başlatılan uygulama ile ayakta muayene ücretlerinde ödenen tutarlarda tüm branşlar için yüzde 15 oranında artış yapıldı. Laboratuvar işlemleri, radyolojik görüntüleme tetkikleri, nükleer tıp işlemleri, kan bileşenleri, cerrahi işlemler, psikiyatrik çalışmalar, kemoterapi, radyoterapi işlemlerinde içinde yer aldığı “Hizmet Başı İşlem Puan Listesi” içinde bulunan işlemin tamamının fiyatlarında yüzde 10 ila yüzde 20 oranında iyileştirmeler yapıldı.
16.03.2022Uzmana Sor
Aile hekimlerinin maaşları artacak mı? Aile hekimlerinin maaşlarına zam var mı? v
Aile hekimlerinin maaşları artacak mı? Aile hekimlerinin maaşlarına zam var mı? vSağlık çalışanlarına ücret artışı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu! Hemşire, lisans mezunu sağlık çalışanları, doktor, aile hekimlerine zam! Sağlık çalışanlarına yeni düzenleme geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle katıldığı etkinlikte müjdeyi verdi. Peki, Aile hekimlerinin maaşları artacak mı? Aile hekimlerinin maaşlarına zam var mı? İşte detayla
14.03.2022Memur
Sağlık personelinin sabit ek ödemeleri nasıl olacak? İşte yeni düzenlemenin detayları!
Sağlık personelinin sabit ek ödemeleri nasıl olacak? İşte yeni düzenlemenin detayları!Sağlık çalışanlarına yeni düzenlemenin detayları belli oldu! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı! Sağlık çalışanlarına yaralama suçları dahil olmak üzere maaşlarında yapılacak zam ve aylıkların ödenmesi ile ilgili yeni düzenlemenin detayları tek tek açıklandı. Peki, Sağlık personelinin sabit ek ödemeleri nasıl olacak? Sağlık çalışanlarının maaş ödeme sistemi değişiyor mu? Sağlık personelinin maaşları nasıl ödenecek? Sağlık çalışanlarının aylıkları tek bordro ile mi ödenecek? İşte detaylar...
14.03.2022Memur
Sağlık çalışanlarına zam 2022! Sağlıkçılara zam Meclis’ten geçti mi, ne kadar, kimleri kapsıyor?
Sağlık çalışanlarına zam 2022! Sağlıkçılara zam Meclis’ten geçti mi, ne kadar, kimleri kapsıyor?Sağlık çalışanlarına zam görüşmesi uzun süredir gündemdeydi. 2021 yılının aralık ayında, doktorlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının maaşlarında iyileştirilme yapılması için çalışmalar başlamıştı. Görüşülen yasaya önerge ile monte edilmek istenen düzenleme, çok sayıda sağlık çalışanını kapsam dışında tutup, eğitim ve kıdeme göre kademelendirme yapmadığı fark edilince, söz konusu düzenleme, yasalaşmadan geri çekilmiş ve sağlıklı bir zemine oturtulması için düzenlemeye yönelik çalışmalara yeniden başlamıştı. Sağlık, Maliye ve Çalışma Bakanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü çalışmalardan sonra belli bir noktaya gelindi. Peki, Sağlık çalışanlarına zam Meclis’ten geçti mi, Sağlık çalışanlarına zam ne kadar, kimleri kapsıyor? İşte Sağlıkçılara zam düzenlemesine ilişkin son durum…
Emekli aylıkları artıyor! Fark ödemeleri hesaplara yatırılacak, emeklilik dilekçesinde tarih avantajı...
Emekli aylıkları artıyor! Fark ödemeleri hesaplara yatırılacak, emeklilik dilekçesinde tarih avantajı...Emekli maaşlarında son dakika gelişmesi! Maaşlar artıyor. Fark ödemeleri hesaplara aktarılacak. Emeklilik dilekçesini bu tarihte vermiş olanlar avantajlı çıkıyor. Yakın zamanda emeklilik dilekçesi verenleri yakından ilgilendiriyor. Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) yüzde 11 oranında arttı. Bu artış emekli aylıklarına da yansıyacak, maaşlarda artış olacak. Emeklilik dilekçesi eğer bu yıl verilmişse maaşlarda güncelleme katsayısına bağlı olarak artış yapılarak fark ödemesi hesaplara yatırılacak. Farklar ocakta emekli maaşı ödenen günden geçerli olarak hesaplanacak. Örneğin, aylığı her ayın 17’sinde alan emekliler için 18 Ocak’tan geçerli fark ödemesi yapılacak. Böylece emeklilik dilekçesini kasım ya da aralık yerine ocak ayında verenler avantajlı çıkmış oldu.
1.03.2022Emekli
Sağlık çalışanlarına zam açıklaması! AK Partili Elitaş duyurdu
Sağlık çalışanlarına zam açıklaması! AK Partili Elitaş duyurduSağlık çalışanlarına ücret artışı ile ilgili açıklama! Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ı ziyaret etti. Elitaş konuya ilişkin açıklamasında, “Sağlık çalışanlarımızın ücretlerinde artışı sağlayacak düzenlemeyi biz de önemsiyoruz. Bu konu gündemimizde. Düzenlemeyle ilgili yakın zamanda Cumhurbaşkanımız ile görüşeceğim" dedi.
Memurların zam ve fark ödemeleri başladı! Hesabınızı kontrol edin…
Memurların zam ve fark ödemeleri başladı! Hesabınızı kontrol edin…Milyonlarca kişi bekliyordu zam ve fark ödemeleri başladı. Hesabınızı hemen kontrol edin. Memurun maaşları 15 Ocak’ta yüzde 27.9 zamlı olarak ödenmişti. Ancak yüzde 5’lik toplu sözleşme zammına ilave edileceği açıklanan yüzde 2.5’luk ek zamla ilgili teklif, maaşların yattığı tarihte yasalaşmadığından hesaba geçmemişti. Hem yüzde 2.5’luk zam farkları hem de 14 günlük zam farkı hesaplara geçmeye başladı. Yatan tutarlar 900-1.500 lira arasında değişiyor. Ödemeler dün itibarıyla başladı.
29.01.2022Memur
Zam kararı! Maaşlarda yüzde 64 artış oldu, saat ücreti 44,35 TL’ye yükseltildi
Zam kararı! Maaşlarda yüzde 64 artış oldu, saat ücreti 44,35 TL’ye yükseltildiZam haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Hem kamu kurumlarında çalışanların hem de özel sektör çalışanlarının yeni maaşları belli oluyor. Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) 15 Ocak'tan itibaren çalışanlarının saat ücretlerinde ilave iyileştirme yapılacağını duyurdu.
Elektrik faturaları için son dakika kararı! EPDK harekete geçti, inceleme başlatıldı
Elektrik faturaları için son dakika kararı! EPDK harekete geçti, inceleme başlatıldıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) gelen şikayetler sonrası harekete geçti. Tüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Yüksek elektrik faturaları ile ilgili inceleme başlatıldı. 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan elektrik zammının aralık faturalarına yansıtıldığına dair gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldı.
12.01.2022Ekonomi
Zamlı maaş ödemeleri ile ilgili flaş detay! Ve belli oldu, emekli, memur, işçi, dul ve yetim.... Hepsini kapsıyor
Zamlı maaş ödemeleri ile ilgili flaş detay! Ve belli oldu, emekli, memur, işçi, dul ve yetim.... Hepsini kapsıyorMilyonlarca vatandaşın maaşı ocak 2022 itibarı ile değişti. Emekli, memur, işçi, engelli, işsiz, dul ve yetim... Vatandaşların büyük kısmı maaş ve devlet desteklerindeki artıştan yararlanıyor. Emekliler 'Emekli maaşım ne kadar oldu?' diye araştırma yaparken çalışan kesim 'zamlı maaşlar ne zaman yatırılacak?' diye merak ediyor. Pek çok kişi net gelirini hesaplamakta zorlanıyor. Kimin maaşın ne kadar artacak? 2.250 lira emekli maaşı alanlar 250 lira mı zam alacak? Yüzde 66'lık zamdan kimler faydalanacak. İşte yeni maaşlar ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
1.100  TL ek ödeme! Milyonlarca emekli her ay alacak, ocaktan itibaren...
1.100 TL ek ödeme! Milyonlarca emekli her ay alacak, ocaktan itibaren...Milyonlarca emekliye müjde! 1.100 TL ek ödeme alacaklar. Her ay hesaplara yatırılacak ek ödeme maaş tutarına göre belli olacak. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık 2021 dönemi ile yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 13,58 artarken yıllık bazda yüzde 36,08 oldu. Açıklanan enflasyon rakamı ile birlikte memur emeklilerinin yeni yıl zamları da belli oldu. Emekliler, kamu görevlilerine verilen yüzde 2.5’lik ek zamdan da yararlanacak. Buna göre, memur emeklileri, 2022 yılının ocak ayında maaşlarını yüzde 30.95 zamlı alacak. Zamla birlikte her ay alınan ek ödeme tutarı da yükselecek.
6.01.2022Memur

Benzer Haber Etiketleri

Zam 2022 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki zam 2022 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.