Yargı Reformu

Yargı Reformu

Son dakika yargı reformu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yargı reformu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yargı reformu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yargı Reformu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yargı reformu gelişmeleri de dahil olmak üzere 634 yargı reformu haberi bulunmuştur. Tüm yargı reformu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında resmen duyurdu: Faizi düşürmeye devam edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında resmen duyurdu: Faizi düşürmeye devam edeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm kamu çalışanlarının ek göstergesinin 600 puan artırıldığını duyurdu ve 3600 ek göstergenin yılbaşından itibaren yürürlüğe gireceğini belirtti. Erdoğan enflasyon ve faiz ile ilgili olarak, "Kimse bizden şunu beklemesin bu iktidar faizi artırmayacaktır. Tam aksine biz faizi düşürmeye devam edeceğiz." dedi.
6.06.2022Gündem
Ev sahibi ve kiracılar arasındaki anlaşmazlık için arabuluculuk zorunlu mu olacak?
Ev sahibi ve kiracılar arasındaki anlaşmazlık için arabuluculuk zorunlu mu olacak? Son aylarda kira fiyatlarındaki artış ev sahipleri ile kiraları karşı karşıya getiriyor. Kira uyuşmazlıklarında çoğu kişi mahkemenin yolunu tutarken, artan şiyayet ve davalar nedeniyle duruşmalar için taraflara 8-9 ay sonrasına gün veriliyor. Hal bölye olunca Adalet Bakanlığı’ndan ababuluculuk çözümü geldi. Peki, Kira uyuşmazlıkları nasıl çözülecek? Ev sahibi ve kiracılar arasındaki anlaşmazlık için arabuluculuk zorunlu mu olacak? Arabuluculuk nedir? İşte detaylar…
30.05.2022Ekonomi
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki! 'Külliyen reddediyoruz'
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki! 'Külliyen reddediyoruz'Dışişleri Bakanlığınca, "ABD Dışişleri Bakanlığının 12 Nisan 2022 tarihinde yayımladığı 2021 İnsan Hakları Raporu'nda ülkemiz hakkında yer verilen asılsız iddiaları talihsiz buluyor ve külliyen reddediyoruz" açıklaması yapıldı.
14.04.2022Siyaset
Sağlık çalışanları ile ilgili flaş gelişme! Meclis'e geliyor, yargı paketi...
Sağlık çalışanları ile ilgili flaş gelişme! Meclis'e geliyor, yargı paketi...Doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarını ilgilendiren gelişme! Yeni yargı reformu geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kadına şiddetle mücadelede yeni reform paketinin, "sağlıkçılara yönelik şiddet" düzenlemesini de kapsayacak şekilde genişletilerek "acil yargı paketi" adı altında önümüzdeki hafta Meclis'e sunulması bekleniyor.
6.03.2022Gündem
Dolandırıcılık mağduru, Çocuk Adalet Merkezi'nde uzman desteğiyle ifade verdi
Dolandırıcılık mağduru, Çocuk Adalet Merkezi'nde uzman desteğiyle ifade verdiAdalet Bakanlığı tarafından ilk kez Erzurum'da açılan Çocuk Adalet Merkezi’nde (ÇAM), suç mağduru çocuklar stres ve kaygı yaşamadan uzmanların desteğiyle ifade veriyor. Erzurum'da internette oyun oynarken bir kişi tarafından dolandırıldığı gerekçesiyle şikayetçi olan M.E.A. (16), 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya ÇAM'da katıldı. Uzman tarafından Erzurum Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri’ne ait araçla evinden alınarak ÇAM'a getirilen M.E.A., adlı görüşme odasından duruşma salonuna bağlanarak adli görüşmeci aracılığı ile ifade verdi.
11.02.2022Gündem
Adalet Bakanlığı'nda devir teslim töreni! Bekir Bozdağ görevi Abdulhamitgül'den devraldı
Adalet Bakanlığı'nda devir teslim töreni! Bekir Bozdağ görevi Abdulhamitgül'den devraldıAdalet Bakanlığı görevini Abdulhamit Gül'den devralan Bekir Bozdağ, "Rehberimiz hukuk olacaktır. Anayasa'ya sadakat içinde, kanunlara bağlı biçimde vazifemizi yerine getireceğiz" dedi.
29.01.2022Gündem
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: AB, Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapmasın
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: AB, Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapmasınDışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakcı, ''Türkiye yargı reformu stratejisi, insan hakları eylem planı ve 2021-2023 döneminin tamamını kapsayan Avrupa Birliği'ne (AB) katılım eylem planıyla önümüzdeki 1-2 yıllık yol haritasını hazırlamış durumda. Yeter ki Avrupa üsteliği bu dönemde teşvik edici rol oynasın ve aday ülke Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapmasın" dedi.
18.01.2022Siyaset
Bakan Gül: Binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmaz
Bakan Gül: Binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmazAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk eğitiminin önemine vurgu yaparak "Güncel hukuk vizyonunun ve eser üretme çabasının kapısından içeri girmediği, akademik kadrosu yetersiz bir binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmaz. Sadece tabelayla olan bir değer değildir" dedi.
13.01.2022Siyaset
Kıskançlık krizi sonrası dayak çay ile tatlıya bağlandı
Kıskançlık krizi sonrası dayak çay ile tatlıya bağlandıAnkara'da Meral C., kendisini iş yerinde çalışma arkadaşı ile aldattığı gerekçesiyle tartıştığı kocası Halil C. tarafından darp edildiğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Meral C., eşi Halil C. ile aynı iş yerinde çay içmesi şartıyla uzlaştı.
10.01.2022Yaşam
E-tebligat ile 2021’de 40 milyon tebligat elektronik ortamda gönderildi
E-tebligat ile 2021’de 40 milyon tebligat elektronik ortamda gönderildiYargısal süreçlerin hızlanmasını, kağıt tasarrufu ve doğanın korunmasını sağlayan e-tebligat ile sadece 2021 yılında 40 milyondan fazla ileti muhataplarına elektronik ortamda ulaştırıldı.
10.01.2022Gündem
Bakan Gül: Türkiye'de artık darbe anayasasına son vermenin vakti gelmiştir
Bakan Gül: Türkiye'de artık darbe anayasasına son vermenin vakti gelmiştirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'deki demokratik kazanımların yeni bir anayasa ile güvenceye alınması ihtiyacı bulunduğunu belirterek "Türkiye'de herkesin 'evet bu benim anayasam' diyebileceği bir anayasaya ihtiyaç var. Ülkemiz yeni yüzyılına, 2023'e girerken inanıyorum ki; Türkiye'de artık darbe anayasasına son vermenin vakti gelmiştir" dedi.
9.01.2022Siyaset
Nöbetçi noterlik uygulamasında 2021 yılında 301 bin 737 işlem yapıldı
Nöbetçi noterlik uygulamasında 2021 yılında 301 bin 737 işlem yapıldıYargı Reformu Strateji Belgesiyle (YRS) daha etkin ve güvenli hale getirilen nöbetçi noterlik uygulamasında 2021 yılında 301 bin 737 işlem yapıldı.
2.01.2022Ekonomi
E-duruşma 81 ilde 2 bin 37 hukuk mahkemesinde uygulanıyor
E-duruşma 81 ilde 2 bin 37 hukuk mahkemesinde uygulanıyorAdalet Bakanlığı'nca büyükşehirlerdeki adliyelerde kurulumu tamamlanan 637 mahkemenin sisteme dahil edilmesiyle 81 ilde toplam 2 bin 37 hukuk mahkemesinde e-duruşma uygulaması yapıldığı duyuruldu.
31.12.2021Gündem
Bakan Gül, TBB Başkanı Erinç Sağkan'ı kabul etti
Bakan Gül, TBB Başkanı Erinç Sağkan'ı kabul ettiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Erinç Sağkan ve beraberindeki heyeti kabul etti.
22.12.2021Siyaset
Bakan Gül: Adli yardım için 153 milyon TL harcadık
Bakan Gül: Adli yardım için 153 milyon TL harcadıkAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2021 yılında adli yardımdan 850 bin kişinin faydalandığını belirterek "Bu yıl, hukuk davalarında adli yardım için 153 milyon TL harcama yaptık" dedi.
17.12.2021Siyaset
Bakan Gül: Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesiyle daha adil bir dünya kuracağız
Bakan Gül: Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesiyle daha adil bir dünya kuracağızAdalet Bakanı Abdülhamit Gül, 2023 ve sonraki yıllarda Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, "Sadece Türkiye'deki 84 milyonun değil, bütün dünyadaki mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. Daha adil bir dünya gece gündüz çalışma ile mümkün, daha adil bir dünyayı 2023'te Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesiyle hep beraber kuracağız" dedi.
10.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadınlara yönelik taciz ve takip eylemlerinin cezaları ağırlaştırılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadınlara yönelik taciz ve takip eylemlerinin cezaları ağırlaştırılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her seferinde insan hak ve özgürlüklerinden dem vuranlar, bölgemizde yaşanan insani dramlara gözlerini kapatıyor. Yunanistan'ın Ege Denizinde mülteci botlarını batırması karşısında hiçbir tepki göstermiyorlar. Ülkemizin haklı olduğu konularda dahi hemen yaptırım diline sarılanların her gün televizyon ekranlarına yansıyan bu trajedilerle ilgili şimdiye kadar tek bir eleştirel cümlelerini duymadık, işitmedik" dedi.
10.12.2021Siyaset
Velayet altındaki çocukların teslimi nasıl yapılacak? 5'inci Yargı Paketi’yle tamamen değişiyor!
Velayet altındaki çocukların teslimi nasıl yapılacak? 5'inci Yargı Paketi’yle tamamen değişiyor!5'inci Yargı Paketi’yle değişiyor! Mağduriyetler ortadan kalkacak. İşlemler ise ücretsiz yapılacak! Yeni yargı paketine göre ayrılan çiftlerin çocukları uzmanlar eşliğinde teslim edilecek. Adli destek mağdur hizmeti ile çocuklar ailelerine teslim edilecek. Peki, Adli destek mağdur hizmeti nedir? Velayet altındaki çocukların teslimi nasıl yapılacak? İşte 5'inci Yargı Paketi’nin detayları…
8.12.2021Gündem
Boşanma davalarında yeni dönem! Bakan gül duyurdu
Boşanma davalarında yeni dönem! Bakan gül duyurduAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, boşanma davalarında süreci uzatan usul hükümlerini ana davadan ayıran, daha hızlı ve yeni usul getirmek üzere çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirtti. Gül, "Bu konuda uygulayıcıları dinledik, çok değerli aile ve usul hocalarımızın görüşlerine müracaat ettik. Önümüzdeki süreçte de bu konuda düzenlemelerin yapılacağına inanıyoruz. Böylece boşanma süreçlerinde insanların daha fazla mağdur olmasını önleyecek bir sistemle vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerini gidermeyi hedefliyoruz" dedi.
3.12.2021Siyaset
Bakan Gül: Herkes mahkemelerde meramını istediği şekilde anlatabiliyor
Bakan Gül: Herkes mahkemelerde meramını istediği şekilde anlatabiliyorAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Konuşulan dile ipotek koyulduğunu gördük. Mahkemelerde kendi dilinde, evinde, çarşıda konuştuğu dilde savunma yapmanın engellendiğini gördük. Bu yaklaşım maalesef adalete güvenin de yara almasına yol açtı. Bu topraklarda yaşayan 84 milyon vatandaşımız özbeöz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır. Bugün herkes mahkemelerde meramını istediği şekilde anlatabilmektedir" dedi.
12.11.2021Siyaset
Bakan Gül: Bugün insanımıza bakınca sadece hak ve özgürlük görüyoruz
Bakan Gül: Bugün insanımıza bakınca sadece hak ve özgürlük görüyoruzAdalet Bakanı Abdülhamit Gül, mağdur odaklı adaletin önemine değinerek, "Elinde çekiç olan, herkesi çivi gibi görür. Eski Türkiye'de hukukun eline çekiç verdiler ve herkesi çivi gibi gördü. Kimisini inancından, kimisini siyasi görüşünden, kimisini kılık kıyafetinden suçlayan bir hukuk vardı. Bugün ise biz insanımıza baktığımızda sadece hak ve özgürlük görüyoruz" dedi.
1.11.2021Siyaset
Cumhuriyet Savcısının emriyle 2 bin 711 kişi serbest bırakıldı!
Cumhuriyet Savcısının emriyle 2 bin 711 kişi serbest bırakıldı!Yargı Reformu Strateji Belgesiyle, belirlenen tarihte yargı önünde bulunma sözü veren 2 bin 711 kişi, Cumhuriyet Savcısının emriyle serbest bırakıldı.
22.10.2021Gündem
Yargıda dijital dönüşüm çalışmalarına 'UYAP Mobil' uygulaması da eklendi
Yargıda dijital dönüşüm çalışmalarına 'UYAP Mobil' uygulaması da eklendiYargı Reformu Stratejisi kapsamında yargılamaların hızlandırılması ve adalete erişimin kolaylaştırılmasını sağlayan yargıda dijital dönüşüm çalışmalarına Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) Mobil uygulaması da eklendi.
21.10.2021Gündem
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) masada! Yeni yol haritası hazırlanacak! İşte detaylar
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) masada! Yeni yol haritası hazırlanacak! İşte detaylarYaklaşık 700 bin kişiyi ilgilendiriyor! Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) AK Parti’nin gündeminde… Emekliliği bekleyen yüzbinlerce EYT’li için rapor hazırlandı. AK Parti’nin, özellikle erken yaşta evlilikten doğan mağduriyet ve EYT gibi konuları yeniden değerlendirmeye aldığı öğrenildi. Peki, EYT’de son durum ne? EYT çıkacak mı? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son gelişmeler…
21.10.2021Emekli
Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir
Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı reformu strateji belgesine değinerek, "Bu yasama döneminde hem yargı reformu strateji belgesinde hem de insan hakları eylem planında kanunla düzenlenmesi gereken alanların yürürlüğe gireceğine inanıyoruz. Yargı milletin yargısıdır. Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir" dedi.
18.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yargı Reformu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yargı reformu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.