Su İçmek

Su İçmek

Son dakika su içmek haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan su içmek ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını su içmek haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Su İçmek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan su içmek gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.236 su içmek haberi bulunmuştur. Tüm su içmek haberleri aşağıda listelenmiştir.
Karatay diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte Karatay diyet listesi!
Karatay diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte Karatay diyet listesi!Prof. Doktor Canan Karatay tarafından oluşturulan bir diyet olarak bilinen Karatay diyeti özellikle günde 2 kez beslenmek gerektiği şeklinde ortaya konulan beslenme yöntemlerini konu edinmektedir. Peki, Karatay diyeti nedir ve nasıl yapılır? Karatay diyet listesinde neler bulunur? Karatay diyet listesi nasıl yapılır? Karatay diyeti hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
17.01.2022Sağlık
Böbrek taşı tedavisinde yeni yöntem!
Böbrek taşı tedavisinde yeni yöntem!Üroloji Uzmanı Opr .Dr. Şakir Aydoğan, "Böbrek taşı ağrıları kabusunuz olmasın. Günümüzde endoskopik olarak hastayı herhangi bir cerrahi işlem yapmadan, kapalı yöntem ile tedavi yapılabilmektedir" dedi.
7.01.2022Sağlık
Kış aylarında az su içenler dikkat!
Kış aylarında az su içenler dikkat!Üşüme hissinin yaşandığı soğuk kış aylarında terleme yoluyla su kaybının azalması, yaz aylarına göre daha az su ihtiyacı hissedilmesine neden oluyor. Uzmanlar az su içmenin sağlık üzerindeki olumsuz etkileri hakkında uyarıyor.
16.12.2021Sağlık
Metabolizmayı hızlandırıyor! Önemli etki
Metabolizmayı hızlandırıyor! Önemli etkiMetabolizmanın vücudun yürüttüğü faaliyetlerin tümü olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Pınar Çoban Çinko, Metabolizma hızı, vücudunuzun çalışırken ne kadar enerji harcadığının göstergesidir. Yaşınız ne kadar genç olursa metabolizmanız da o kadar hızlı çalışır. Metabolizmanın daha hızlı çalışması, daha çok enerji harcanması demektir. Yaş aldıkça metabolizmanız da yaşlanır ve yavaşlar dedi.
2.12.2021Sağlık
İdrarda kanama en büyük belirtisi! Dikkat edin
İdrarda kanama en büyük belirtisi! Dikkat edinİdrarda görülen kanamanın sebeplerinin detaylı bir şekilde araştırılması gerektiğini belirten Üroloji Uzmanı Dr. Nusret Can Çilesiz, “İdrarda kanama ürolojik rahatsızlıkların habercisi olan önemli bir bulgudur. İdrarda kanamanın basit sebepleri olabileceği gibi bazen de ürolojik kanser habercisi olabilir” dedi.
29.11.2021Sağlık
Sigara ile ilgili flaş açıklama! 15 yıl sürüyor
Sigara ile ilgili flaş açıklama! 15 yıl sürüyorAkciğer kanseri hastalarının, kansere bağlı kitlelerinin bronşlara ve alveol denilen hava keseciklerine baskısı nedeniyle solunum güçlüğü yaşadıklarını belirten Medikal Onkoloji uzmanı Dr. Abdallah T M Shbair, akciğerlerin yeteri kadar temiz havayı almamasının akciğerde meydana gelebilecek hücrelerin tahribatına neden olabileceğini belirterek akciğer kanseri farkındalık ayı vesilesiyle açıklamalarda bulundu. Shbair, "15 yıl önce sigarayı bıraksanız da etkisi çeşitli yollarla devam edebiliyor" dedi.
12.11.2021Sağlık
Tip 2 diyabette, ameliyatla yüzde 86’ya varan iyileşme mümkün
Tip 2 diyabette, ameliyatla yüzde 86’ya varan iyileşme mümkünDünyanın büyük sorunlarından biri haline gelen Tip 2 diyabet hastalığının tedavisinin mümkün olduğunu söyleyen Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut İpek, Tip 2 Diyabet ameliyatlarıyla yüzde 86’ya varan iyileşmeler sağlanabildiğini dile getirdi.
11.11.2021Sağlık
Hıçkırık nasıl geçer? Hıçkırığı geçiren yöntemler, püf noktaları nelerdir?
Hıçkırık nasıl geçer? Hıçkırığı geçiren yöntemler, püf noktaları nelerdir?Günlük hayatta hıçkırık birçok insanda yaşanan fakat çokta umursanmayan bir durumdur. Oysa hıçkırık kalp ve beyin gibi pek çok hastalığın habercisi olabilir. Bu bakımdan hıçkırık dikkat edilmesi gereken durumlardan biridir. Bunun yanında hıçkırığı geçirmenin de denenmiş birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler bazı kişilerde etki ettiği gibi bazılarında etki etmemekle beraber bu kişilere tıbbi bir müdahale de gerekebilmektedir.
12.10.2021Yaşam
Sağlıklı gıdalar dişleri olumsuz etkiler mi?
Sağlıklı gıdalar dişleri olumsuz etkiler mi?Hangi yaşta olursanız olun diş çürüklerinin nedenleri aynıdır. Diş çürüğü, günlük hayatta sıklıkla tüketilen şekerle beslenen ve çürüklere neden olan bakteri içeren plaklar oluştuğunda meydana gelir. Çürükler, şekeri metabolize eden ve diş yapınızı eriten aside dönüştüren bakterilerden kaynaklanır. Özellikle şekerli yiyecekler tüketmenin plak ve diş çürümesine neden olduğunu belirten Diş hekimi Şahin Durmuş, gıdaların diş üzerindeki etkilerini sizler için anlattı.
20.09.2021Sağlık
Metabolizmayı hızlandırıyor, toksinlerden arındırıyor!
Metabolizmayı hızlandırıyor, toksinlerden arındırıyor!Sıcak havalarda terleme ile artan sıvı ve mineral kaybının önlenmesi için yeterli miktarda sıvı alımı sağlık açısından önem taşıyor. Sıvı ve özellikle su tüketiminin yaşamın her döneminde vücutta oluşan toksinlerin atılması, vücut fonksiyonlarının düzenli çalışması, metabolizma dengesi ve vücutta pek çok biyokimyasal reaksiyonun gerçekleşmesinde önemli rol oynadığını ortaya koyuyor.
15.09.2021Sağlık
Tüp bebek tedavisinde başarı oranını artırmak mümkün!
Tüp bebek tedavisinde başarı oranını artırmak mümkün!Tüp bebek tedavisi, kadın üreme hücresi ile erkek üreme hücrelerinin vücudun dışında döllenmesiyle ortaya çıkan bir tedavi yöntemi. Birçok ailenin bebek sahibi olma şansını artıran tüp bebek tedavisindeki başarı oranı anne adayının yumurta sayısı ve kalitesiyle de doğru orantılı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yücel Karaman tüp bebek ile ilgili merak edilenleri anlattı.
12.09.2021Sağlık
Ukraynalı Anastasiia iki yıl sonra yeniden kana kana su içti
Ukraynalı Anastasiia iki yıl sonra yeniden kana kana su içtiPolikistik böbrek hastalığı nedeniyle 2 böbreğini de kaybederek diyalize giren Ukraynalı Anastasiia Androshchuk (19), Antalya’da annesi Alla Androshchuk'tan (46) nakledilen böbrekle yeniden yaşama tutundu. 2 yıldır su içemeyen Anastasiia, sağlığına kavuştuktan sonra doyasıya su içmeye başladı.
7.09.2021Sağlık
Fazla su tüketimi zehirleyebilir!
Fazla su tüketimi zehirleyebilir!Susuz kalmak fiziksel performansı düşürerek hem dehidrasyona hem de vücut sıcaklığının değişerek motivasyonun düşmesine ve yorgunluğa neden oluyor. Ancak aşırı su tüketimi de vücutta zehirlenmeye neden olabilir. Beslenme ve Diyet Uzmanı Şeyma Türköner suyun da fazla tüketilmesinin vücutta zehirlenmeye neden olabileceğini dikkat çekti.
3.09.2021Sağlık
Kolajen hapları gerçekten işe yarıyor mu?
Kolajen hapları gerçekten işe yarıyor mu?Kemiklerin, cildin, kasların, tendonların ve bağların ana yapı taşlarından biri olan kolajen kan damarları, kornealar ve dişler de dahil olmak üzere vücudun diğer birçok bölümünde bulunan önemli proteinlerden biri. Kolajen kullanımına dikkat çeken Dr.Yüksel Büküşoğlu: "Ağızdan alınan kolajen takviyeleri, sindirim sisteminden geçtikten sonra vücuda ilk alındığı gibi aynen ‘kolajen’ olarak kullanılamıyor.” diye konuştu.
3.09.2021Sağlık
Hastalara 'varis tedavisini ertelemeyin' uyarısı
Hastalara 'varis tedavisini ertelemeyin' uyarısıKalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Köksal, varisin tedavi edilmediği takdirde acil bir sağlık sorunu olarak kendini gösterebildiğini ifade etti.
31.08.2021Sağlık
Her 3 kişiden birinde görülüyor
Her 3 kişiden birinde görülüyorToplumda genel kanı olarak özellikle bacaklarda belirgin damar görünümü olarak bilinen varis, bazı dönemlerde artan şikâyetlerle yaşam konforunu bozacak hale gelebiliyor. Bu gibi durumlarda tedavi edilmediği takdirde, pıhtı riksi gibi yaşamı tehdit eden acil bir sağlık sorunu olarak kendini gösterebiliyor.
31.08.2021Sağlık
‘Beyin pili’ ile hayata yeniden tutundu
‘Beyin pili’ ile hayata yeniden tutunduIraklı Avukat Basim Al Omairi, genç yaşta Parkinson ile tanıştı. Tutukluk ve hareket yavaşlığı ile başlayan hastalık bulguları gün geçtikçe ilerledi ve bir süre sonra imzasını dahi kaybetti. Beyin pili tedavisi için Türkiye’ye gelen Al Omairi, Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Merkezi (PARMER), Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Zırh tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası hayata yeniden merhaba dedi.
26.08.2021Sağlık
Duygusal açlık kilo almaya neden oluyor
Duygusal açlık kilo almaya neden oluyorDiyetisyen Neslihan Öztürk kilo vermeye engel olan 10 nedeni açıklayarak, ‘’ Duygu durumumuz değiştikçe yeme alışkanlıkları da değişiyor. Duygusal açlık durumunda bizi duygularımız yönetiyor ve yemek pratiğimizi doğrudan etkiliyor" dedi.
21.08.2021Sağlık
Hamilelikte ödem neden olur?
Hamilelikte ödem neden olur?Hamilelik döneminde vücut değişiklikleri ilk üç trimesterda hızla görülüyor ve bebek bekleyen anneler için oldukça rahatsız eden semptomlar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan biri de ödem nedeniyle hamilelerin ayaklarının şişmesi. Peki, Hamilelikte ödem neden olur? Hamilelikte ödemden nasıl korunulur? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer hamilelikte ödem sorunu ile ilgili merak edilenleri anlattı.
15.08.2021Sağlık
'2 saatlik sürüş için en az 15 dakikalık bir mola verilmeli'
'2 saatlik sürüş için en az 15 dakikalık bir mola verilmeli'Ankara’da Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Haydar Möhür, “Uzun yolda saatlerce sabit şekilde seyahat etmek bel ve boyun ağrılarına yol açıyor. İdeal olarak her 2 saatlik sürüş için en az 15 dakikalık bir mola verilmelidir. Sırt ağrısına yatkınsanız, her 30 ila 60 dakikada bir gibi daha sık ara vermek isteyebilirsiniz” dedi.
11.08.2021Sağlık
Soğuk yerken dişler hassasiyet gösteriyorsa dikkat!
Soğuk yerken dişler hassasiyet gösteriyorsa dikkat!Soğuk içecekler ya da dondurma, karpuz gibi soğuk yiyecekler tüketirken dişlerde oluşan hassasiyet pek çok kişi için oldukça acı verici bir duruma dönüşebiliyor. Dişlerde oluşan hassasiyetin pek çok nedeni olabileceğini belirten Diş Hekimi Arzu Yalnız diş hassasiyetini ortadan kaldırmak için çözüm önerilerini sıraladı.
10.08.2021Sağlık
Günde kaç bardak su içilmelidir? Bol su içmek neye iyi gelir?
Günde kaç bardak su içilmelidir? Bol su içmek neye iyi gelir?İnsan vücudunun yaklaşık yüzder 60'ı sudan oluşur. Vücut ağırlığınızın büyük bir kısmını oluşturan suyun vücudunuzdaki atıkları dışarı atmak, vücut ısısının düzenlenmesi ve beyin fonksiyonlarına yardımcı olmak gibi birçok önemli işlevi vardır. Özellikle sıcak yaz aylarında hafif dehidrasyon yani susuzluk bile sizi zihinsel ve fiziksel olarak etkileyebilir. Peki, Günde kaç bardak su içilmelidir? Bol su içmek neye iyi gelir? Su içmenin faydaları nelerdir? İşte bol su içmenin faydaları…
5.08.2021Sağlık
Tatilcilere kritik uyarı! Bunlar cildi tahrip ediyor
Tatilcilere kritik uyarı! Bunlar cildi tahrip ediyorYaz aylarında deniz veya havuzda geçirilen sürenin uzaması ve güneşin etkisiyle cilt problemlerinin ortaya çıkma riskinin artmasına dikkat çeken Dr. Ebru Koç, “Özellikle havuz dezenfeksiyonu için kullanılan kimyasal maddeler cildimize oldukça zarar vermektedir. Güneşten korunmak ve bronzlaşmak için kullanılan kremlerin içerisindeki kimyasallar da tahmin edilenden daha büyük cilt tahribatlarına sebep olabiliyor” şeklinde uyarıda bulundu.
3.08.2021Sağlık
Sıcak hava anne ve bebeğin sağlığını tehdit ediyor
Sıcak hava anne ve bebeğin sağlığını tehdit ediyorSıcak havalardan en çok etkilenenlerin başında gelen anne ve bebeklerin sağlığı sıcakların artmasıyla risk altında. Yaz aylarında gebelerin alması gereken önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Cihan Karadağ, sıcağın etkisiyle yaşanan baş dönmelerinin istenmeyen kaza ve komplikasyonlara yol açabileceğini belirtti.
30.07.2021Sağlık
Uzmanından uyarı: Güneş yanığına yoğurt sürmeyin
Uzmanından uyarı: Güneş yanığına yoğurt sürmeyinSıcak havaların çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getireceğini belirten Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Nurten Elkin, terlemenin vücut ısısının korunması açısından önemli olduğunu ifade etti. Bebeklerde, yaşlılarda ve kronik hastalığı olan kişilerde tek başına terlemenin yeterli olmadığını anlatan Dr. Elkin, "Sık sık duş alınmalı, ayaklar, eller, yüz ve ense soğuk suyla ıslatılmalı, susama hissine bakılmaksızın her gün 2-2,5 litre sıvı tüketilmeli" dedi.
24.07.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

sağlıkböbreksu içmekgüneşvaris

Su İçmek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki su içmek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.