Selahattin Demirtaş

Selahattin Demirtaş

Son dakika Selahattin Demirtaş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Selahattin Demirtaş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Selahattin Demirtaş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Selahattin Demirtaş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan selahattin demirtaş gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.420 selahattin demirtaş haberi bulunmuştur. Tüm selahattin demirtaş haberleri aşağıda listelenmiştir.
Millet İttifakı'nda adaylık krizi! HDP detayı hesapları karıştırdı!
Millet İttifakı'nda adaylık krizi! HDP detayı hesapları karıştırdı!Millet İttifakı'nda adaylık sürece iyice kızıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu gerilemişten adaylığı ilan etmek istiyor. Ancak 6’lı ittifakın cumhurbaşkanı adayı henüz belirlenemedi. Öte yandan İmamoğlu'ndan adaylık için peş peşe hamleler geliyor. Bunun yanında yarışa yeni bir isim de dahil olduğunu açıkladı. İşte Millet İttifakı'nda adaylık krizi ile ilgili son dakika tüm detaylar...
30.06.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Sökülen rütbelerini aynen dikeceğiz
Kılıçdaroğlu: Sökülen rütbelerini aynen dikeceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun ve emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın rütbelerinin geri alınmasına yönelik kararla ilgili, "Sabri Uzun da Hanefi Avcı da bilsin ki az kaldı, geliyor sandık. Onların sökülen rütbelerini aynen dikeceğiz. Haksızlığa tahammül edemiyoruz biz" dedi.
28.06.2022Siyaset
Hanefi Avcı kimdir, Hanefi Avcı’nın rütbeleri nelerdir? Hanefi Avcı Selahattin Demirtaş için ne dedi?
Hanefi Avcı kimdir, Hanefi Avcı’nın rütbeleri nelerdir? Hanefi Avcı Selahattin Demirtaş için ne dedi?Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi eski başkanı ve emekli emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı. Peki, Hanefi Avcı kimdir, Hanefi Avcı’nın rütbeleri nelerdir? Hanefi Avcı Selahattin Demirtaş için ne dedi?
23.06.2022Gündem
Millet İttifakı'nda adaylık savaşı! Yavaş ve Kılıçdaroğlu'na operasyon
Millet İttifakı'nda adaylık savaşı! Yavaş ve Kılıçdaroğlu'na operasyonMillet İttifakı'nda adaylık krizi devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nın, Mansur Yavaş'ın ve Ekrem İmamoğlu'nun isimleri adaylık için öne çıkıyor. Öte yandan Yavaş ve Kılıçdaroğlu'na operasyon yapılıyor iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü.
7.06.2022Siyaset
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'Demirtaş' tepkisi: Bu açıklamayı yapmak insanlık mıdır?
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'Demirtaş' tepkisi: Bu açıklamayı yapmak insanlık mıdır?Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Siyaset Okulu Sertifika Töreni'nde konuşma yaptı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Bahçeli, 'Terörist Demirtaş'a sahip çıkmanın insani görev olduğunu açıklayan CHP Genel Başkan söylesin, bu açıklamayı yapmak insanlık mıdır? Bir teröriste adaletsizlik yapıldığını söylemesi nasıl tarif edilecektir?' dedi.
4.06.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Hapislerden korksaydık sizin gibi olurduk
Kılıçdaroğlu: Hapislerden korksaydık sizin gibi olurdukCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik eleştirileriyle ilgili, "Birisi beni hapse göndermekle tehdit etmiş. Sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez. Siz kimsiniz? Eğer biz hapislerden korksaydık bu kadar cesur olmazdık. Hapislerden korksaydık sizin gibi olurduk. Dün tükürdüğümüzü bugün yalamayız biz" dedi.
31.05.2022Siyaset
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Miçotakis'e sert tepki: Yunanistan ateşle oynamaktadır
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Miçotakis'e sert tepki: Yunanistan ateşle oynamaktadırMilliyetçi Hareket Partisi genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Akdeniz ve Ege'de gerilimi tırmandıran Yunanistan ateşle oynamaktadır. ABD'nin Yunanistan'da kurduğu 9 askeri üs milli kimliğimize tehdittir. Miçotakis yönetimi denize dökülen vandal dedelerinden ders almamıştır. Bu gafil zihniyetin anlaşılan odur ki denizin dibini canı tekrar çekmektedir." dedi.
31.05.2022Siyaset
Seçim tarihi ile ilgili net cevap! Cumhurbaşkanı Erdoğan kesin konuştu
Seçim tarihi ile ilgili net cevap! Cumhurbaşkanı Erdoğan kesin konuştuSeçim tarihi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Millet İttifakı erken seçim için bastırırken Cumhur İttifakı ise seçimlerin haziran 2023 tarihinde yapılmasını istiyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihi ile ilgili soruya net bir cevap vererek, "Seçimler zamanında yapılacak. 2023 haziranında" dediği ifade ediliyor.
31.05.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız
Kılıçdaroğlu: Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız; Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Devletin adaletle erdemle bilgi ve birikimle yönetilmesini istiyorsanız bize katılacaksınız. Toplumun her kesiminin kucaklanmasını istiyorsanız bize katılacaksanız. Biz sizin partiniziz, sizin için çalışıyor, sizin için emek harcıyoruz" dedi.
28.05.2022Siyaset
Oy oranları belli oldu, son seçim anketinde ilginç sonuç! Fark açıldı: Erdoğan, Yavaş, İmamoğlu, Kılıçdaroğlu, Akşener...
Oy oranları belli oldu, son seçim anketinde ilginç sonuç! Fark açıldı: Erdoğan, Yavaş, İmamoğlu, Kılıçdaroğlu, Akşener...Son dönemde cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yapılan anketler öne çıkıyor. Son seçim anketi Hakan Bayrakçı'nın başkanı olduğu Sonar'dan geldi. Geçtiğimiz haftalarda 2840 kişi ile, yüz yüze görüşme yöntemiyle araştırma yapıldı. Ankete katılanlara ‘Yapılacak ilk seçimde kimi cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?’ sorusu soruldu. Çıkan sonuçlar ise dikkat çekti.
18.05.2022Siyaset
Oy oranları belli oldu! Erdoğan, Yavaş, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu...
Oy oranları belli oldu! Erdoğan, Yavaş, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu...Oy oranlarıyla ligili son dakika açıklaması! Optimar’ın, 23-28 Nisan tarihleri arasında 1847 kişi üzerinde yaptığı anket yeni seçim anketi sonuçları ortaya çıktı. Ankete göre, ‘Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz?’ sorusuna yanıt verenlerin yüzde 36.2’si ‘AK Parti’ diyor. CHP diyenlerin oranı ise yüzde 26.6 çıkıyor. CHP’de küçük bir kıpırdanma var. Daha yüksek bir sonuç bekliyordum ama İYİ Parti diyenler yüzde 10.6 olurken, HDP yüzde 10.2, MHP ise yüzde 10.1 çıkıyor.
2.05.2022Siyaset
Oy oranlarıyla ilgili flaş sonuç! Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu, Yavaş...
Oy oranlarıyla ilgili flaş sonuç! Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu, Yavaş...Oy oranlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Son anket sonuçları ortaya çıktı. Optimar'ın anket sonuçlarına göre son oy oranları belli oldu. ‘En beğenilen siyasetçiler’ sorusuna yanıt verenlerin yüzde 32.9’u Cumhurbaşkanı Erdoğan dedi. Son dönemlerde yaptığı atakla ikinci sıraya yükselen Kılıçdaroğlu’na destek ise yüzde 11.3 çıktı. İşte oy oranlarıyla ilgili tüm detaylar...
24.03.2022Siyaset
Destici: CHP’nin çok tehlikeli bir oyuna kalkıştığını söylemek zorundayız
Destici: CHP’nin çok tehlikeli bir oyuna kalkıştığını söylemek zorundayızBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "CHP’nin seçim kazanmak uğruna çok tehlikeli bir oyuna kalkıştığını, Cumhuriyetin temel ilkelerini hiçe sayarak, iç hukuka ve uluslararası hukuka aykırı bir yola saptığını söylemek zorundayız" dedi.
23.03.2022Siyaset
CHP'li belediye başkanı ile HDP'li vekiller birbirine girdi! Mahkemelik oldular...
CHP'li belediye başkanı ile HDP'li vekiller birbirine girdi! Mahkemelik oldular...Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, kendisini kadın personeli Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı için işten çıkarmakla suçlayan HDP'li 2 vekil ve yönetici ile bazı gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Personelin defalarca uyarılmasına rağmen siyasi paylaşımlar yaptığını ve kendisinin istifa ettiğini belirten Özcan, "Bazı şehirlerde HDP desteğiyle seçim kazananlar olabilir ama ben HDP desteğiyle seçime girmedim" dedi.
14.03.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Bölgemizde savaş istemiyoruz
Kılıçdaroğlu: Bölgemizde savaş istemiyoruzCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya-Ukrayna gerginliğine ilişkin, "Bölgemizde bir savaş istemiyoruz. Tarafları sağduyuya davet etmek, bir savaşı önlemek sadece insan olarak bizim değil, aslında bütün dünyanın ortak talebi olarak ortaya çıkmak zorundadır" dedi.
22.02.2022Siyaset
Selahattin Demirtaş'a, Davutoğlu'na hakaretten hapis cezası
Selahattin Demirtaş'a, Davutoğlu'na hakaretten hapis cezasıEski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na hakaret ettiği iddiasıyla 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.
24.01.2022Siyaset
Akşener: Semra Güzel fezlekesine arkadaşlarımız 'evet' oyu verecek
Akşener: Semra Güzel fezlekesine arkadaşlarımız 'evet' oyu verecekİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, PKK'lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan fezlekeye ilişkin, "Arkadaşlarımdan bildiğim, o fezlekeye 'evet' oyu verecek arkadaşlarımız" dedi.
14.01.2022Siyaset
İçişleri Bakan Müşaviri Gültekin: Kirli medya örgütleriyle mücadele devam ettirilecektir
İçişleri Bakan Müşaviri Gültekin: Kirli medya örgütleriyle mücadele devam ettirilecektirİçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Burak Gültekin, yaptığı açıklamada "Sadece terör örgütleriyle değil kirli medya örgütleriyle mücadele, azim ve kararlıkıla devam ettirilecektir" dedi.
2.01.2022Gündem
Faiz, dolar ve stokçularla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması
Faiz, dolar ve stokçularla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Meclis kürsüsündeki skandal hareketiyle ilgili sert tepki gösterdi. "Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde böyle bir olay yaşandı mı? Bundan sonra da yaşanmaz herhalde. Bu, tam bir ibret vesikası.' ifadelerini kullanan Erdoğan stokçularla mücadele ile ilgili olarak, 'Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Stokçuluk bizim dinimizde de haramdır.' dedi.
8.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz, enflasyon ve asgari ücret açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz, enflasyon ve asgari ücret açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi gündemiyle ilgili önemli mesajlar verdi. Her zaman düşük faizi savunduğunu ve bu konuda taviz vermeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Faiz lobileri kuduruyor" dedi. Asgari ücretle ilgili kararın, görüşmelerin akışına göre verileceğini kaydeden Erdoğan, "Asgari ücret arttı diye işçi çıkarma gibi bir durumla karşılaşacağımızı da zannetmiyorum" diye konuştu.
29.11.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Gündemimizde seçim yok, 2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız
AK Parti'li Turan: Gündemimizde seçim yok, 2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayızAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Gündemimizde seçim yok, 2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız” dedi.
27.11.2021Siyaset
Plan Bütçe Komisyonu'nda 'terörist' tartışması!
Plan Bütçe Komisyonu'nda 'terörist' tartışması!TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'un, "Selahhatin Demirtaş bir teröristtir" sözü üzerine komisyonda tartışma çıktı.
22.11.2021Siyaset
Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na büyükelçilere mektup tepkisi: Tarihe 5 Kasım skandalı olarak geçecektir
Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na büyükelçilere mektup tepkisi: Tarihe 5 Kasım skandalı olarak geçecektirMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Türkiye'de görev yapan 10 ülkenin büyükelçisi tarafından açıklanan muhtıranın külleri soğumadan, şimdi de Kılıçdaroğlu karşımıza çıkmıştır. CHP Genel Başkanı, Türkiye'de görev yapan yabancı devlet büyükelçilerine bir mektup yollamıştır. Bu mektup 5 Kasım skandalı olarak tarihe geçecektir." dedi.
9.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğinde memleket sevdası olan, bu topraklara dair hayalleri ve hedefi bulunan, Türkiye merkezli düşünen herkesin, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, Terörle mücadele sadece içeride değil. Suriye olsun Irak'ta olsun buralarda da devam ediyoruz ve taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Erdoğan, 'İstismar siyasetine prim vermedik ama onlar verdi' diyerek HDP'ye tepki gösterdi. Erdoğan, ''Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız 84 milyonun ortak hissiyatının sembolüdür. Peki HDP için öyle mi? Parlamentoda İstiklal Marşı okunurken onlar İstiklal Marşı'nı okumuyorlar.' dedi.
7.11.2021Siyaset
CHP'de İmamoğlu krizi! Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu...
CHP'de İmamoğlu krizi! Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu...İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP krize sebebiyet verdi. Kulislere bomba gibi düşen iddiaya göre, İmamoğlu’ndan rahatsız olanlar kervanına Canan Kaftancıoğlu da eklenmiş durumda. Ankara’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede "Kimseyi dinlemiyor, tek başına hareket ediyor" dediği parti kulislerinde konuşuluyor.
22.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Selahattin Demirtaş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki selahattin demirtaş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.