Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı

Son dakika sağlık bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sağlık bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sağlık bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sağlık bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 16.783 sağlık bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm sağlık bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayıları patladı, sınır aşıldı
28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayıları patladı, sınır aşıldıSağlık Bakanlığı tarafından 28 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 438 bin 252 Kovid-19 testi yapıldı, 93 bin 586 kişinin testi pozitif çıktı, 210 kişi yaşamını yitirdi.
28.01.2022Gündem
Açık cezaevi izinleriyle ilgili son dakika kararı! 31 Ocak'tan itibaren...
Açık cezaevi izinleriyle ilgili son dakika kararı! 31 Ocak'tan itibaren...Açık cezaevi izinleriyle ilgili son dakika kararı. Bakanlık resmen açıkladı. Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, bitti mi, son durum ne? CTE 2022 Adalet Bakanlığı Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? sorunu yanıt buldu. Açık cezaevlerindeki hükümlülerin, Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki izin sürelerinin, 31 Ocak'tan itibaren 2 ay daha uzatıldığı bildirildi.
28.01.2022Gündem
Omicron varyantıyla İstanbul'da Kovid vakaları patladı yoğun kar yağışı umut oldu!
Omicron varyantıyla İstanbul'da Kovid vakaları patladı yoğun kar yağışı umut oldu!İstanbul'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi ancak artan Kovid vakalarının düşmesine neden olabilir. Koronavirüsün Omicron varyantıyla Kovid vakalarının patladığı İstanbul'da günde ortalama 30 binden fazla yeni vaka tespit edilmesi endişeleri artırdı. Ancak uzmanlar, kentteki yoğun kar yağışı ve sömestir tatilinin vakaları düşüreceğini öngörüyor. Uzmanlar, 'Kar izolasyonu vaka sayılarını azaltacaktır' diyor.
28.01.2022Gündem
27 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
27 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 424 bin 164 Kovid-19 testi yapıldı, 82 bin 180 kişinin testi pozitif çıktı, 174 kişi yaşamını yitirdi.
27.01.2022Gündem
1 dozu 2 yıl etkili olacak Covid-19 aşısının Faz-1 çalışması başladı
1 dozu 2 yıl etkili olacak Covid-19 aşısının Faz-1 çalışması başladıAnkara Üniversitesi Kanser Araştırma Enstitüsü'nce Covid-19'a karşı 'adenovirüs' yöntemiyle geliştirilen, ağız ve burundan da uygulanabilen yerli aşının Faz-1 çalışmaları Ankara Şehir Hastanesi'nde başladı. Aşıyı geliştiren Enstitü Müdürü Prof. Dr. Hakan Akbulut, "Aşının uzun süreli bir bağışıklık oluşturmasını bekliyoruz. Yani 3-4 ayda bir tekrar doz yapmak yerine aşılandıktan sonra ortalama 2 yıl kadar etkili olmasını tasarladık" dedi.
27.01.2022Gündem
Koronavirüsü öldüren masa örtüsü! Hiç vaka görülmedi
Koronavirüsü öldüren masa örtüsü! Hiç vaka görülmediMersin'in Tarsus ilçesinde bir ilkokulun sınıfında korona virüsü öldüren masa örtüleri kullanıldı. 8 hafta boyunca sınıftaki hiçbir öğrencide korona virüs vakası görülmedi.
27.01.2022Sağlık
Omicron varyantı ile ilgili flaş uyarı! Kontrolden çıktı, BA.2 piki geliyor
Omicron varyantı ile ilgili flaş uyarı! Kontrolden çıktı, BA.2 piki geliyorSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, 'Omicron'un alt varyantı olan 'BA.2'nin, salgının kontrolünü geciktirdiğini belirterek, "Türkiye'de 'Omicron' pikinden sonra ikinci 'BA.2' piki görebiliriz. 'BA.2' varyantının gündeme gelmesi, filmi başa saracak. Bu durum, bazı hesapları yeniden yapmamız gerektiğini düşündürüyor" dedi.
27.01.2022Gündem
Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Flaş değişiklik, artık HES kodu...
Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Flaş değişiklik, artık HES kodu...Sağlık Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Değiştirildi. Güncelleme yapıldı. Sağlık Bakanlığı 'Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon' rehberini güncelledi. Rehberdeki değişikliğe göre; en az iki doz aşısını yaptırmış veya son 6 ay içerisinde Kovid-19 geçirmiş kişiler, pozitif biriyle temas ettiğinde, HES kodu riskli görünmeyecek ancak Vaka Takip Modülü'ne temaslı olarak kaydedilecek.
27.01.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar yayıldı
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar yayıldıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, okulların tatil olmasıyla birlikte büyük kentlerden Anadolu’ya bir insan hareketliliği oluştuğunu belirterek, “Bu hareketlilikte İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerden Anadolu’ya virüs taşınıyor. Giderken yanlarında virüsü de götürüyorlar maalesef. Aslında virüsün eli ayağı yok. Kendisi gelip de bize bulaşmıyor. Bir insan bize bulaştırıyor. Bu dönemde insan hareketliliğini minimuma indirmemiz lazım” dedi.
27.01.2022Gündem
26 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
26 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 26 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre; 77 bin 434 kişinin PCR testi pozitif çıktı, 188 kişi hayatını kaybetti.
26.01.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den 'yeni varyant' açıklaması!
Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den 'yeni varyant' açıklaması!Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Omicron hafif hastalık geçirildiği için yeterli bağışıklık sağlamayabilir. Çünkü bağışıklığın gelişmesi için de tablonun biraz ağır seyrediyor olması lazım. Hafif seyredenlerde bağışıklık daha zayıf olabiliyor. Yeterince koruyucu olmayabiliyor. Yeni varyantlar da ortaya çıkabilir. İmmün bağışıklık olmayan kişilerde uzayan enfeksiyonlar, yeni varyantların ortaya çıkmasına neden olabilir” dedi.
26.01.2022Gündem
25 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte yeni vaka ve hayatını kaybeden sayısı
25 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte yeni vaka ve hayatını kaybeden sayısıTürkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre; 76 bin 341 kişinin PCR testi pozitif çıktı, 174 kişi hayatını kaybetti.
25.01.2022Gündem
Ülkede korkunç korona virüs vaka sayısı! En kötü senaryoyu açıkladılar
Ülkede korkunç korona virüs vaka sayısı! En kötü senaryoyu açıkladılarPolonya'da korona virüs nedeniyle 946 bin 658 kişi karantinada bulunurken, son 24 saatte 36 bin 995 yeni vaka tespit edildi. Bugünden itibaren karantina süresinin 7 güne düşürüldüğü ülkede Perşembe gününden itibaren tüm eczanelerde ücretsiz Covid-19 testi yaptırılmasına karar verildi.
25.01.2022Dünya
Kamerun'da stadyum girişinde izdiham! Biri bebek, 8 kişi öldü
Kamerun'da stadyum girişinde izdiham! Biri bebek, 8 kişi öldüKamerun’da Afrika Uluslar Kupası maçı öncesinde futbol stadyumunun girişinde meydana gelen izdihamda 8 kişi hayatını kaybederken en az 50 kişi de yaralandı.
25.01.2022Dünya
Bulgarlar Türkiye'den vazgeçmiyor! PCR testini 530 lira daha ucuza yaptırıyorlar
Bulgarlar Türkiye'den vazgeçmiyor! PCR testini 530 lira daha ucuza yaptırıyorlarBulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın Edirne'ye günübirlik alışverişe gelen Bulgar turistlerden dönüşte istenen PCR testi Bulgaristan’da 600-700 lira arasında değişiyor. Bulgar turistler ülkelerinin çıkışta istemediği PCR testlerini Edirne'de Sağlık Bakanlığı'nın onayladığı sağlık kuruluşlarında 170 liraya yaptırmaya başladı. Hastane başhekimi Bülent Havza, "Özellikle ayın 20'sinden sonra ciddi yoğunluk kazandı testler. Özellikle Bulgarlar çok talepte bulunmaya başladı, çünkü testlerimiz Bulgaristan'dakine göre çok ucuz yapılmakta" dedi.
25.01.2022Yaşam
Bulgar turistler PCR testlerini Edirne'de yaptırıyor
Bulgar turistler PCR testlerini Edirne'de yaptırıyorBulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın Edirne'ye günübirlik alışverişe gelen Bulgar turistlerden dönüşte istenen PCR testi Bulgaristan’da 600-700 lira arasında değişiyor. Bulgar turistler ülkelerinin çıkışta istemediği PCR testlerini Edirne'de Sağlık Bakanlığı'nın onayladığı sağlık kuruluşlarında 170 liraya yaptırmaya başladı. Hastane başhekimi Bülent Havza, "Özellikle ayın 20'sinden sonra ciddi yoğunluk kazandı testler. Özellikle Bulgarlar çok talepte bulunmaya başladı, çünkü testlerimiz Bulgaristan'dakine göre çok ucuz yapılmakta" dedi.
25.01.2022Yaşam
24 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte aşı haritası ve yeni vaka sayısı
24 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte aşı haritası ve yeni vaka sayısıSağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 401 bin 636 testte 67 bin 23 vaka tespit edildi. 156 kişi hayatını kaybederken, 78 bin 362 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi. Bakan Koca yaptığı açıklamada aşı çağrısı yaparak, "Omicron varyantı salgının son bulmasının umudu olabilir." dedi.
24.01.2022Gündem
Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te vakalar arttı
Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te vakalar arttıSağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında Eskişehir'in yanı sıra komşu iller Kütahya ve Bilecik'te de vakalar arttı. Eskişehir, Türkiye'de en çok vaka sayısına sahip İstanbul'dan sonra ikinci şehir oldu.
24.01.2022Gündem
Sağlık Bakanlığı ocak tayin 2022 sonuçları! Ocak ayı iller arası tayin 2022 sonuçları açıklandı mı?
Sağlık Bakanlığı ocak tayin 2022 sonuçları! Ocak ayı iller arası tayin 2022 sonuçları açıklandı mı?Sağlık Bakanlığı ocak tayin 2022 sonuçları açıklandı mı? sorusu yanıt buldu. Sağlık personelinin Ocak ayı tayin sonuçları belli oldu.
Koronavirüs haftalık vaka sayıları açıklandı! Korkutan rakam
Koronavirüs haftalık vaka sayıları açıklandı! Korkutan rakamSağlık Bakanı Koca, Twitter'daki hesabından Covid-19'da 8-14 Ocak'ı kapsayan, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını açıkladı. Haritaya göre İstanbul'da 100 bin kişide görülen vaka sayısı 1571,46, Ankara'da 629,65, İzmir'de 714,29 oldu.
24.01.2022Gündem
23 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
23 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 23 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 392 bin 281 Kovid-19 testi yapıldı, 65 bin 503 kişinin testi pozitif çıktı, 185 kişi yaşamını yitirdi.
23.01.2022Gündem
22 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
22 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 22 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Son 24 saatte 184 kişinin hayatını kaybettiği, 72 bin 856 kişiye ise koronavirüs tanısı konulduğu açıklandı.
22.01.2022Gündem
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermediGüney Kıbrıs Rum Yönetimi, Hentbol A Milli Takımımızda Covid-19 testi pozitif çıkan Alperen Arabacı'yı Türkiye'ye getirecek ambulans uçağa skandal bir kararla uçuş izni vermedi.
22.01.2022Diğer Sporlar
İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu'ndan sağlıkçılara şiddete sert tepki
İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu'ndan sağlıkçılara şiddete sert tepkiİstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddete tepki göstererek, “Ben kabullenemiyorum sağlıktaki şiddeti. Sağlık ordumuza en küçük bir şiddeti sıfır toleransla karşılamamız gerekiyor. Bunu sadece sağlıkçılar olarak başaramayız, sağlık çalışanlarına tüm vatandaşlarımız sahip çıksın” dedi.
22.01.2022Gündem
21 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
21 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 21 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 416 bin 453 Kovid-19 testi yapıldı, 72 bin 555 kişinin testi pozitif çıktı, 181 kişi yaşamını yitirdi.
21.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsSağlık Bakanlığıvaka sayısıOmicronkoronavirüs tablo

Sağlık Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sağlık bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.