Ortaokul

Ortaokul

Son dakika ortaokul haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ortaokul ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ortaokul haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ortaokul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ortaokul gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.214 ortaokul haberi bulunmuştur. Tüm ortaokul haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kacır: 64 binden fazla lisans ve lisansüstü öğrencisine 2,8 milyar lira burs sunduk
Bakan Kacır: 64 binden fazla lisans ve lisansüstü öğrencisine 2,8 milyar lira burs sundukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "2018'den bugüne lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik burs ve destek programlarımız kapsamında, 64 binden fazla kişiye toplam 2 milyar 800 milyon lira destek sunduk" dedi.
9.06.2023Gündem
Yıldız Tezcan hayatını kaybetti
Yıldız Tezcan hayatını kaybetti"Orda Bir Köy Var Uzakta" adlı çocuk şarkısını yorumlamasıyla bilinen sanatçı Yıldız Tezcan hayatını kaybetti.
8.06.2023Magazin
Ortaokul devamsızlık sınırı 2023! Ortaokulda devamsızlık hakkı kaç gün, ortaokulda devamsızlıktan kalma var mı?
Ortaokul devamsızlık sınırı 2023! Ortaokulda devamsızlık hakkı kaç gün, ortaokulda devamsızlıktan kalma var mı?2023-2023 Eğitim öğretim yılını sona erip, yaz tatilinin başlamasına sayılı günler kala karne heyecanı yaşayan öğrenciler karne ortalama hesaplamaları ile takdir/teşekkür belgesi alıp almayacaklarını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçtiğimiz aylarda yayımladığı yönetmelik ile birlikte takdir-teşekkür belgesini içeren ödül sistemi de değişmişti. Peki, Ortaokulda devamsızlık hakkı kaç gün, ortaokulda devamsızlıktan kalma var mı? Ortaokul devamsızlık sınırı 2023
31.05.2023Eğitim
Bursluluk sınavı başvuru yap ekranı ve İOKBS başvuru formu! Ortaöğretim bursluluk sınavı başvuru şartları neler, ne zaman? İOKBS başvurusu nasıl yapılır?
Bursluluk sınavı başvuru yap ekranı ve İOKBS başvuru formu! Ortaöğretim bursluluk sınavı başvuru şartları neler, ne zaman? İOKBS başvurusu nasıl yapılır? Ortaöğretim bursluluk sınavı başvurusu ne zaman 2023, İOKBS bursluluk sınavı şartları neler, Ortaöğretim bursluluk sınavı başvuru nasıl yapılır? Sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı başvuru formunun duyurulmasıyla, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı başvuru ekranı sorgulaması da başladı. İOKBS bursuna 5, 6, 7, 8'inci ve 9, 10 ve 11. sınıfta okuyanlar başvuruyor. Peki, bursluluk sınavı ne zaman, gelir sınırı nedir? İOKBS bursluluk sınavı kılavuzu yayımlandı mı? İşte Ortaokul bursluluk sınavı başvuru formu ile bursluluk sınavı başvuru yap ekranı…
31.05.2023Eğitim
Necdet Ünüvar kimdir, nereli? Prof. Dr. Necdet Ünüvar ne iş yapıyor, mesleği ne? Hayatı ve kariyeri...
Necdet Ünüvar kimdir, nereli? Prof. Dr. Necdet Ünüvar ne iş yapıyor, mesleği ne? Hayatı ve kariyeri...Necdet Ünüvar kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Sorularının yanıtı merak ediliyor. Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın hayatına ilişkin detaylar sorgulanıyor. İşte Necdet Ünüvar’ın hayatı…
30.05.2023Gündem
Yarın okullar tatil mi, 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, yok mu? Seçimden sonra ilkokul, ortaokul ve lise tatil mi?
Yarın okullar tatil mi, 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, yok mu? Seçimden sonra ilkokul, ortaokul ve lise tatil mi?29 Mayıs'ta okulların tatil olup olmadığı öğrenciler tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanı 2.tur seçimleri 28 Mayıs bugün, Mili Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda gerçekleşiyor. Sandıklar okullara kurulduğundan öğrenciler 29 Mayıs okullar tatil mi sorusuna yanıt aranıyor. 14 Mayıs’ta seçim ertesi günü olan 15 Mayıs’ta okullar tatil edilmişti. Peki, yarın okullar tatil mi? Seçimden sonra 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, dersler yapılacak mı?
28.05.2023Eğitim
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurdu
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurduOkullarda yeni dönem başlıyor. 81 ildeki tüm okullarda uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüzlerce rehber öğretmen adayının beklediği müjdeyi açıkladı.
27.05.2023Eğitim
8. sınıfta kalma var mı 2023? Ortaokul devamsızlık 10 günü geçerse ne olur, 8. Sınıfta devamsızlıktan kalma var mı?
8. sınıfta kalma var mı 2023? Ortaokul devamsızlık 10 günü geçerse ne olur, 8. Sınıfta devamsızlıktan kalma var mı?8. sınıf öğrencileri okulların kapanmasına sayılı günler kala devamsızlıktan kalıp kalmayacağını araştırıyor. Peki, 8. sınıfta kalma var mı 2023? Ortaokul devamsızlık 10 günü geçerse ne olur, 8. Sınıfta devamsızlıktan kalma var mı?
25.05.2023Eğitim
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlıyor 2023? İOKBS 2023 başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı şartları nelerdir, kılavuz yayımlandı mı?
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlıyor 2023? İOKBS 2023 başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı şartları nelerdir, kılavuz yayımlandı mı?Bursluluk sınavı 2023 başvuru tarihi, şartları ve kılavuzuna yönelik detaylar sınava girmeyi düşünen öğrenciler tarafından araştırılıyor. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’nci sınıf öğrencilerinin katılacağı bursluluk sınavı için bu yıl 100 bin kontenjan verildi, bunun da 30 bini deprem bölgesindeki öğrencilere ayrıldı. Peki, bursluluk sınavı başvuruları başladı mı? 2023 ilkokul, ortaokul, lise İOKBS burs başvuruları ne zaman başlıyor, bursluluk sınavı şartları nelerdir, ücreti ne kadar, İOKBS başvuru kılavuzu yayımlandı mı?
25.05.2023Eğitim
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardı
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardıGaziantep'te, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 8, CHP 3, MHP 1, Yeşil Sol Parti 1 ve İYİ Parti 1 milletvekilliği kazandı.
15.05.2023Gündem
Türkiye sandığa gidiyor! İşte yaşa göre seçmen dağılımı
Türkiye sandığa gidiyor! İşte yaşa göre seçmen dağılımıTürkiye, bugün cumhurbaşkanı ve milletvekillerini belirlemek için sandığa gidiyor. Oy kullanabilecek toplam 64 milyon 113 bin 941 seçmen bulunuyor. Bazıları ise bu seçimde ilk kez oy kullanacak. İşte yaşa göre dağılım...
14.05.2023Gündem
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayı
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen, öğrenci ve velilerin merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada uzman öğretmenlik için 10 yıl görev şartının 5 yıla düşürüleceğini duyurdu. Bakan Özer ayrıca öğretmen atamalarında bundan sonra mülakatın olmayacağını, atamaların KPSS puanı ile yapılacağını ifade etti.
12.05.2023Gündem
Yaz tatili 4,5 ay mı olacak? Hibrit eğitim verilecek mi?
Yaz tatili 4,5 ay mı olacak? Hibrit eğitim verilecek mi?Yaz tatili 4,5 ay mı olacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin araştırmaya başladığı konu hakkında açıklama geldi mi? 16 Haziran'da kapanacak okulların açılış tarihi ile ilgili yeni bir karar geldi. Milli Eğitim Bakanlığı hibrit eğitim verecek mi?
9.05.2023Gündem
IQ'su Einstein ve Hawking'ten daha yüksek çıktı hayalini duyanlar şaşkına döndü...
IQ'su Einstein ve Hawking'ten daha yüksek çıktı hayalini duyanlar şaşkına döndü...11 yaşındaki çocuğun IQ'su Albert Einstein ve Stephen Hawking'ten daha yüksek çıktı. Üç yaşında otizm teşhisi konulan dahi çocuk, beş yaşında ilkokulu, bir yıl sonra da ortaokul ve liseyi bitirdi. Şimdi master yapan küçük kız duyanları şaşkına çeviren hayalini açıkladı.
8.05.2023Dünya
Bakan Kurum: Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidir
Bakan Kurum: Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidirÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidir. Ve bu dönüşümü siz başlattınız, milletimiz başlattı, Tuzla başlattı, liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başlattı’’ dedi.
4.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni 8 Mayıs’ta hizmete açacağız
Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni 8 Mayıs’ta hizmete açacağızSeçim çalışmaları kapsamında Maltepe’de bir dizi programa katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “İstanbul’da fethin 570’inci yıldönümünde milletimize söz vermiştik. Kardeşlerimizin yürüme mesafesinde ulaşacağı, İstanbul’un en değerli, kıymetli alanını millet bahçesi yapacağız ve milletimize armağan edeceğiz demiştik. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni de 8 Mayıs itibariyle İstanbul’a, İstanbullu kardeşlerimizin hizmetine açacağız. Fethin sembolü 145 bin 300 ağaç olan muhteşem bir projeyi İstanbul’a armağan edeceğiz” dedi.
3.05.2023Ekonomi
14 yaşındaki Hamide'den 48 saattir haber alınamıyor! 'Perişan olduk'
14 yaşındaki Hamide'den 48 saattir haber alınamıyor! 'Perişan olduk'Antalya'nın Serik ilçesinde ortaokul 8. sınıf öğrencisi kızdan iki gündür haber alınamıyor. Kızının hayatından endişe ettiğini belirten anne Havva Yıldız, "İnşallah başına bir şey gelmeden ortaya çıkar. Tek isteğimiz eğitimini tamamlamasıydı. Bizden herhangi bir talebi yoktu. Çünkü biz ona bütün isteklerini yerine getiriyoruz" dedi.
3.05.2023Yaşam
Harvard Üniversitesi'ne tam burslu kabul edildi! 'Emeklerimin karşılığını aldım'
Harvard Üniversitesi'ne tam burslu kabul edildi! 'Emeklerimin karşılığını aldım'Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki lise öğrencisi, erken başvuru yaptığı Harvard Üniversitesi'ne tam burslu olarak kabul edildi. Hedefine ve hayaline kavuşan genç kız, eğitim hayatında yeni bir başlangıç yapmanın heyecanını yaşıyor.
2.05.2023Eğitim
Bursa'da öğrencileri taşıyan tur otobüsü devrildi: 3 ölü, çok sayıda yaralı var
Bursa'da öğrencileri taşıyan tur otobüsü devrildi: 3 ölü, çok sayıda yaralı var Bursa'nın inegöl ilçesinde geziden dönen öğrencilerin bulunduğu tur otobüsü bariyerlerin üzerine devrildi. Can pazarının yaşandığı kazada sürücü ve 2 öğrenci hayatını kaybetti, çok sayıda öğrenci de yaralandı.
1.05.2023Yaşam
Bursa’da öğrencileri taşıyan tur otobüsü kaza yaptı: 3 kişi hayatını kaybetti
Bursa’da öğrencileri taşıyan tur otobüsü kaza yaptı: 3 kişi hayatını kaybettiBursa’nın İnegöl ilçesi yakınlarında, Çanakkale’den tarihi geziden dönen öğrencileri taşıyan tur otobüsü bariyerlere çarparak orta refüje devrildi. Kazada birisi şoför 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı bulunuyor.
30.04.2023Gündem
13 yaşındaki öğrenci şoförü bayılan otobüsü durdurdu, 66 arkadaşını kurtardı
13 yaşındaki öğrenci şoförü bayılan otobüsü durdurdu, 66 arkadaşını kurtardıABD’nin Michigan eyaletinde seyir halindeki okul otobüsünün şoförü, direksiyon başında bayılınca 13 yaşındaki öğrenci Dillon Reeves, müdahale ederek otobüsü güvenli bir yere çekip durdurdu. 66 öğrenciyi kurtaran Dillon’ın o anlarını, otobüsün güvenlik kamerası kaydetti.
29.04.2023Dünya
Bakan Özer'den TEKNOFEST'te Demirören lisesi öğrencilerine ziyaret
Bakan Özer'den TEKNOFEST'te Demirören lisesi öğrencilerine ziyaretMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TEKNOFEST ziyaretinde bulundu. Bakanlık için ayrılan alanda kurulan stantları inceleyen ve projeler hakkında bilgi alan Özer, Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine de özel röportaj verdi. Bakan Özer, "TEKNOFEST kuşağını çok daha güçlendirip, tüm eğitim kurumlarına yaygınlaştırdığımız zaman geleceğe çok daha fazla umutla bakacağız" dedi.
29.04.2023Gündem
TEKNOFEST 2023 başladı! Selçuk Bayraktar: Dünyada liderliğe oynuyoruz
TEKNOFEST 2023 başladı! Selçuk Bayraktar: Dünyada liderliğe oynuyoruzBaykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TRT Haber'de bugün başlayan Teknofest'le ilgili önemli açıklamalarda buludu. "Yarışmacı sayısının 1 milyona çıkması sessiz bir devrim gibi" diyen Bayraktar, "Dünya çapında tüm alanlarda büyük işlere imza atılacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
28.04.2023Ekonomi
Bakan Varank: Gençlerimize kabiliyetlerini geliştirme şansı veriyoruz
Bakan Varank: Gençlerimize kabiliyetlerini geliştirme şansı veriyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Kocaeli'de düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’na katıldı. Bakan Varank, burada yaptığı konuşmada, “Gençlerimize aslında mühendisliğin en detaylı aşamalarına kadar kendi kabiliyetlerini geliştirme şansını veriyoruz” dedi.
26.04.2023Gündem
Depremzede çocukların eğitimine destek
Depremzede çocukların eğitimine destekDepremden etkilenen çocukların eğitim hayatlarının yarıda kalmaması için QNB Finansbank, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Türk Eğitim Derneği (TED) iş birliğiyle 36 milyon liralık Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu hayata geçti. TEV ve TED tarafından belirlenecek depremzede 350 öğrenciye tüm eğitim hayatları boyunca toplamda 2 bin 400 adet burs desteği sağlanacak.
20.04.2023Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ortaokul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ortaokul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.