Kpss Ön Lisans Sınavı

Kpss Ön Lisans Sınavı

Son dakika kpss ön lisans sınavı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kpss ön lisans sınavı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kpss ön lisans sınavı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kpss Ön Lisans Sınavı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kpss ön lisans sınavı gelişmeleri de dahil olmak üzere 228 kpss ön lisans sınavı haberi bulunmuştur. Tüm kpss ön lisans sınavı haberleri aşağıda listelenmiştir.
12 yıllık memurun yıllık izni kanuna göre kaç gündür? Aday memurluk süresi en az kaç yıldır?
12 yıllık memurun yıllık izni kanuna göre kaç gündür? Aday memurluk süresi en az kaç yıldır?2020 yılı KPSS ön lisans sınavı 25 Ekim'de gerçekleştirildi. Sınavın sona ermesinin ardından adaylar KPSS ön lisans sınavı soruları ile ilgili değerlendirmelerini yapmaya devam ediyor. KPSS'de adaylara sorulan sorulardan biri de 12 yıllık memurun yıllık izni oldu. Peki, Aday memurluk süresi en az ne kadardır? 12 yıllık memurun yıllık izni kanuna göre kaç gündür? İşte Kanuna göre, 12 yıllık memurun izin süresi...
26.10.2020Gündem
KPSS ön lisans 2020 kılavuzu yayımlandı!
KPSS ön lisans 2020 kılavuzu yayımlandı!Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020-KPSS Ön Lisans Sınavı başvurularının 21 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.
21.08.2020Eğitim
KPSS önlisans sınavı giriş belgesi sorgulama ekranı!
KPSS önlisans sınavı giriş belgesi sorgulama ekranı!KPSS önlisans sınavı için az bir zaman kala heyecan da artmaya başladı. KPSS adayları sınav giriş yerlerini sorgulamaya devam ediyor. ÖSYM'den KPSS önlisans sınavı için adaylara önemli bir uyarı geldi.
1.11.2018Gündem
KPSS ön lisans sınav giriş yerleri açıklandı! ÖSYM-KPSS giriş belgesi
KPSS ön lisans sınav giriş yerleri açıklandı! ÖSYM-KPSS giriş belgesiKPSS ön lisans sınavı için az bir zaman kala heyecan dorukta... Binlerce kişinin katılacağı KPSS ön lisans sınavının giriş yerleri merakla bekleniyordu ve açıklandı. İşte KPSS ön lisans sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...
26.10.2018Gündem
KPSS ön lisans sınavı ne zaman? Geç başvurular...
KPSS ön lisans sınavı ne zaman? Geç başvurular...KPSS ön lisans için geç başvuruların alınacağı tarih belli oldu. Diğer yandan KPSS ön lisans sınavının ne zamnan yapılacağı da merak ediliyor. KPSS ön lisans sınavı başvuru kılavuzu ve tüm bilgiler haberimizde yer alıyor.
17.09.2018Gündem
KPSS ön lisans sınavı ne zaman?
KPSS ön lisans sınavı ne zaman?KPSS ön lisans sınavının hangi tarihte gerçekleşeceği merak edilen konular arasında yer alıyor. Diğer yandan KPSS geç başvurularının ne zaman yapılacağı da gündemde sıkça araştırılıyor. İşte tüm bilgiler...
14.09.2018Gündem
KPSS ön lisans sınavı ne zaman? Başvurular nasıl yapılıyor?
KPSS ön lisans sınavı ne zaman? Başvurular nasıl yapılıyor?KPSS ön lisans başvuruları 28 Ağustos'ta başladı ve 12 Eylül'e kadar devam edecek. KPSS ön lisans sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak? Sorusunun merak edilen yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.
6.09.2018Gündem
Maden Tetkik ve Arama (MTA) personel alacak! İşte MTA personel alımı şartları!
Maden Tetkik ve Arama (MTA) personel alacak! İşte MTA personel alımı şartları!Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) duyurdu. En az lise mezunu personel alacak! Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) mühendis, tekniker ve teknisyen kadrolarına KPSS’den en az 70 puanla personel alınacak. Peki, MTA personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte MTA personel alımı şartları!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı en az lise mezunu personel alacak! İşte başvuru şartları!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı en az lise mezunu personel alacak! İşte başvuru şartları!Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 145 sözleşmeli personel alacak. İlan Resmi Gazete’de ve Kariyer Kapısı kamu iş ilanları sayfasından yayınlandı. İlana göre, mühendis, şehir plancısı, mimar, diyetisyen, kütüphaneci, tekniker, teknisyen, büro personeli, destek personeli ile koruma ve güvenlik personeli alınacak. Başvurular 5 Aralık’ta başlıyor. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları ne? İşte kadro dağılımı ve Kariyer Kapısı başvuru ekranı!
DHBT sınav giriş belgesi nasıl alınır, KPSS DHBT sınav giriş yerleri sorgulama nereden  yapılır? ÖSYM AİS KPSS DHBT çıktı alma ekranı
DHBT sınav giriş belgesi nasıl alınır, KPSS DHBT sınav giriş yerleri sorgulama nereden  yapılır? ÖSYM AİS KPSS DHBT çıktı alma ekranıDHBT pazar günü yapılacak. Sınava az bir süre kala DHBT giriş belgesi için yapılan aramalar da yoğunlaştı. Adayların sınava katılabilmesi için sınav giriş belgesinin çıktısının alınması gerekiyor. ÖSYM tarafından 2022 KPSS DHBT sınav giriş belgesi geçtiğimiz günlerde erişi açıldı. Peki, DHBT sınav giriş belgesi nasıl alınır, 2022 KPSS DHBT sınav giriş yerleri sorgulama nasıl yapılır?
25.11.2022Eğitim
Ortaöğretim KPSS sonuçları nereden öğrenilir? Memur olmak için KPSS ortaöğretim baraj puanı kaç? KPSS B grubu kadrolar için tercihler ne zaman?
Ortaöğretim KPSS sonuçları nereden öğrenilir? Memur olmak için KPSS ortaöğretim baraj puanı kaç? KPSS B grubu kadrolar için tercihler ne zaman? ÖSYM tarafından kasım ayının ilk haftası gerçekleştirilen 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı hsonuçları açıklandı. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecek. Sınava katılan adaylar, memur ve kamu kurumlarına başvuru yapabilmek için geçerli olan baraj puanını araştırıyor. Peki, KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı mı? Ortaöğretim KPSS sonuçları nereden öğrenilir? KPSS ortaöğretim baraj puanı kaç? İşte ÖSYM 2022 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları öğrenme linki!
24.11.2022Eğitim
Tapu ve Kadastro sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı! 426 personel alınacak! İşte başvuru şartları!
Tapu ve Kadastro sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı! 426 personel alınacak! İşte başvuru şartları!Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyurdu! 426 personel alınacak. Yayımlanan ilana göre, Tapu ve Kadastro’nun taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere 1 sözleşmeli büro personeli ve 425 sözleşmeli tekniker istihdam edilecek. Peki, Tapu ve Kadastro personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Tapu ve Kadastro sözleşmeli personel alımı şartları ve E-Devlet başvuru ekranı!
Polis Akademisi (PA) duyurdu! POMEM alımları başlıyor! 13 bin polis alımı başvuru şartları ne, başvurular nasıl yapılır? 29. dönem POMEM başvuru ekranı!
Polis Akademisi (PA) duyurdu! POMEM alımları başlıyor! 13 bin polis alımı başvuru şartları ne, başvurular nasıl yapılır? 29. dönem POMEM başvuru ekranı!Polis Akademisi Başkanlığı duyurdu! 29. Dönem POMEM giriş sınavı aday belirleme ön başvuruları başlıyor! Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans ve lisans mezunu 13 bin öğrenci alımı yapılacak. POMEM başvuruları 14 Kasım’da başlıyor. Peki, POMEM başvuru şartları ne, başvurular nasıl yapılır? 29. dönem POMEM başvuru ekranı açıldı mı? İşte Polislik başvurusu ile ilgili detaylar…
POMEM eğitimi kaç ay? POMEM eğitim süresi kısaldı mı?
POMEM eğitimi kaç ay? POMEM eğitim süresi kısaldı mı?Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Akademisi Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 9.600 lisans (8.160 erkek ve 1.440 kadın), 2.400 önlisans (2.040 erkek ve 360 kadın) olmak üzere toplam 12.000 öğrenci alımı yapılacağını açıkladı. Alıma ilişkin esaslar 14 Kasım 2022 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) açıklanacak. İlanın açıklanmasının ardından POMEM eğitim süresiyle ilgili araştırmalar arttı. Peki, POMEM eğitim süresi kaç ay? POMEM eğitim süresi kısaldı mı?
KPSS ön lisans tercihleri ne zaman başlayacak? Ön lisans tercih kılavuzu yayınlandı mı, ÖSYM KPSS ön lisans tercihleri nasıl yapılır?
KPSS ön lisans tercihleri ne zaman başlayacak? Ön lisans tercih kılavuzu yayınlandı mı, ÖSYM KPSS ön lisans tercihleri nasıl yapılır?KPSS Ön lisans tercih tarihleri ve tercih kılavuzuna yönelik araştırmalar KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yoğunluk kazandı. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyenler tercih yapabilmek için heyecanla KPSS ön lisans tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekliyorlar. Peki, KPSS ön lisans tercihleri ne zaman başlayacak, nasıl yapılır, ön lisans tercih kılavuzu yayınlandı mı?
8.11.2022Eğitim
2022 KPSS ortaöğretim sınav yerleri açıklandı mı? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman?
2022 KPSS ortaöğretim sınav yerleri açıklandı mı? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? Lise ve meslek liselerinden mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda bulunanların katıldığı KPSS ortaöğretim sınavı için adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. Gözler sınav tarihine çevrilirken adaylar, ÖSYM tarafından açıklanacak sınav yerlerini bekliyor. Peki, 2022 KPSS ortaöğretim sınav yerleri açıklandı mı? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte KPSS ortaöğretim sınavı ile ilgili merak edilenler…
9.10.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2022 KPSS ön lisans soruları ve cevapları yayınlandı!
ÖSYM duyurdu! 2022 KPSS ön lisans soruları ve cevapları yayınlandı!ÖSYM, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans oturumu soru ve cevaplarının yer aldığı kitapçıkları yayınladı. Adaylar, KPSS ön lisans sınavına ilişkin kontrollerini yapabilecekleri kitapçıkları 19 Ekim’e kada ulaşabilecek. İşte ÖSYM KPSS soru kitapçığı görüntüleme ekranı!
9.10.2022Eğitim
KPSS ön lisans puan hesaplama 2022! Ön lisans KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte puan hesaplama formülü!
KPSS ön lisans puan hesaplama 2022! Ön lisans KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte puan hesaplama formülü!Üniversitelerin 2 yıllık ön lisans programlarından mezun olanların katıldığı KPSS ön lisans sınavında puan hesaplama formülü ve net sayılarına göre puanların nasıl hesaplanacağı araştırılıyor. Puan hesaplama KPSS'de her bir test bölümünden adayların yapmış olduğu netlerin hesaplanmasıyla yapılıyor. Peki, Ön lisans KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS ön lisans puanı hesaplama formülü ne? İşte KPSS ön lisans hesaplama formülü!
9.10.2022Eğitim
2022 KPSS DHAB başvuru ekranı! DHBT başvuruları nasıl yapılır? KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi kılavuzu!
2022 KPSS DHAB başvuru ekranı! DHBT başvuruları nasıl yapılır? KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi kılavuzu!2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi başvuruları alınmaya başlandığını duyurdu. 27 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı (DHBT) için başvurular ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecektir.
7.10.2022Eğitim
2022 KPSS başladı! KPSS saat kaçta bitiyor? KPSS kaç dakika? KPSS giriş çıkış saatleri!
2022 KPSS başladı! KPSS saat kaçta bitiyor? KPSS kaç dakika? KPSS giriş çıkış saatleri!Soruların sızdırıldığı iddiasıyla iptal edilen KPSS bugün tekrar yapılacak. Adaylar sabah saatlerinden itibaren sınav merkezlerine geldi. Yeniden yapılacak KPSS için adaylar ter dökecek. KPSS sınavı 10.15 itibariyle başladı. Peki, KPSS kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? KPSS ne kadar sürüyor? KPSS’den en erken saat kaçta çıkılır? KPSS kaç dakika? İşte KPSS giriş çıkış saatleri!
18.09.2022Eğitim
İptal edilen KPSS bu hafta sonu yapılacak! KPSS genel kültür, genel yetenek, Alan Bilgisi ve ÖABT oturumları ne zaman, saat kaçta? KPSS lisans sınav giriş belgesi nasıl alınır?
İptal edilen KPSS bu hafta sonu yapılacak! KPSS genel kültür, genel yetenek, Alan Bilgisi ve ÖABT oturumları ne zaman, saat kaçta? KPSS lisans sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2022 yılı KPSS sınavı için geri sayım başladı. İptal edilen KPSS yeniden yapılacak. ÖSYM adayların sınav giriş belgelerimi erişime açmıştı. KPSS’ye günler kala adaylar hazırlıklarını tamamladı. KPSS genel kültür, genel yetenek, Alan Bilgisi ve ÖABT oturumlarının tarihleri ve saatleri araştırılıyor. Peki, KPSS Lisans sınavları ne zaman? KPSS genel kültür, genel yetenek, Alan Bilgisi ve ÖABT oturumları ne zaman, saat kaçta? KPSS lisans sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte detaylar…
14.09.2022Eğitim
Dokuz Eylül Üniversitesi personel alacak! İşte başvuru şartları!
Dokuz Eylül Üniversitesi personel alacak! İşte başvuru şartları!Dokuz Eylül Üniversitesi duyurdu! Sözleşmeli personel alınacak. Yayımlanan ilana göre, üniversite birimlerinde istihdam edilmek üzere büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, hemşire, sağlık teknikeri ve destek personeli alınacak. Başvurular 24 Ağustos’ta sona erecek. Peki, Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 9 Eylül Üniversitesi personel alımı şartları!
2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı tarihi belli oldu!
2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı tarihi belli oldu!KPSS’de soru sızdırılması iddiaları üzerine iptal edilen ve ertelenen sınavların yeni tarihleri belli oldu. ÖSYM, KPSS lisans ve ön lisans olmak üzere bazı kurum sınavlarında da değişikliğe gitti. Yeni takvim kamuoyu ile paylaşıldı. Peki, 2022 Kaymakamlık sınavı ne zaman? İşte İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı tarihi!
8.08.2022Eğitim
KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (KPSS-ÖABT 2022) ne zaman yapılacak? KPSS ÖABT tarihi belli oldu!
KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (KPSS-ÖABT 2022) ne zaman yapılacak? KPSS ÖABT tarihi belli oldu!ÖSYM duyurdu! İptal edilen ve ertelen 2022 KPSS sınavlarının yeni tarihleri açıklandı. KPSS’de usulsüzlük iddiaları üzerine soruşturma başlatılmış, ÖSYM’nin yıl içinde yaptığı ve yapacağı tüm sınavlar mercek altına alınmıştı. Soru incelemeleri devam ederken ÖSYM KPSS ile ilgili sınav takvimini duyurdu. Peki, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (KPSS-ÖABT 2022) ne zaman yapılacak? İşte KPSS 2022 yeni sınav takvimi!
8.08.2022Eğitim
KPSS Alan Bilgisi sınavı ne zaman? KPSS’de yeni takvim belli oldu! ÖSYM duyurdu!
KPSS Alan Bilgisi sınavı ne zaman? KPSS’de yeni takvim belli oldu! ÖSYM duyurdu!KPSS’de soru sızdırma iddiaları nedeniyle iptal edilen 2022- KPSS Lisans Sınavı'nın Genel Yetenek- Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları ile ertelenen KPSS Alan Bilgisi sınavları ile ilgili yeni takvim belli oldu. ÖSYM tarafından yeni takvim açıklandı. Peki, Ertelenen KPSS Alan Bilgisi ne zaman yapılacak? 2022- KPSS Alan Bilgisi oturumu hangi tarihte? İşte ÖSYM KPSS yeni sınav takvimi!
8.08.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Kpss Ön Lisans Sınavı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kpss ön lisans sınavı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.