Fast

Fast

Son dakika FAST haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan FAST ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını FAST haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fast

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fast gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.278 fast haberi bulunmuştur. Tüm fast haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hamburger aldı, içinden çıkanı görünce hayatının şokunu yaşadı
Hamburger aldı, içinden çıkanı görünce hayatının şokunu yaşadıABD'de bir fast-food zincirinden yemek satın almak isteyen bir müşteri poşeti açtığında büyük bir sürprizle karşılaştı.
24.01.2023Dünya
Araba kiralama dolandırıcılığı! İnterneti iyi bilen bile bu tuzağa düştü
Araba kiralama dolandırıcılığı! İnterneti iyi bilen bile bu tuzağa düştüFırsatçılar araba dolandırıcılığında başka boyuta geçti, türlü türlü yöntemlerle vatandaşı mağdur edenlerin son oyunu pes dedirtti. Gerçeğinden farksız, interneti iyi bilenler bile bu tuzağa düştü. Yılbaşına hazırlanan 200 vatandaşa büyük şok yaşattılar. İzmir’de başlayıp 12 ile yayılan çarpıcı dolandırıcılık olayının detayları ağızları açık bırakıyor...
4.01.2023Yaşam
FAST sistemi ile ilgili yeni gelişme! 2023 yılında başlıyor
FAST sistemi ile ilgili yeni gelişme! 2023 yılında başlıyorMerkez Bankası, 'FAST İş Yeri Ödemeleri' ile ilgili duyuruda bulundu. 2023 yılının ilk çeyreğinde kullanılmaya başlanacak. Gerekli hazırlıklar tamamlandı. İşte Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sistemine ilişkin yapılan açıklama...
26.12.2022Ekonomi
Bu besinlerden uzak durun! Demans riskini artırıyor!
Bu besinlerden uzak durun! Demans riskini artırıyor!Demans yaş aldıkça pek çok kişi tarafından endişeye neden olan hastalıkların başında geliyor. Tedavisi olmadığı için birçok kişi demans ve Alzheimer hastalığı hakkında başta beslenme şekli olmak üzere bir takım yaşam tarzı değişikliklerine gidiyor. Bilim bu yıkıcı hastalığı durduramasa da, yeni bir çalışma riskimizi azaltmanın yolları ile ilgili fikir veriyor. Bunlar demans riskini azaltacak besinlere yönelmek ve aşırı işlenmiş gıdaları tüketmemek. Peki, Demans ve Alzheimer riskini arttıran besinler neler? Hangi besinlerden uzak durulmalı? İşte detaylar…
11.12.2022Sağlık
FAST ve fon transferleri ile ilgili yeni gelişme! TCMB tarafından hizmete sunuldu
FAST ve fon transferleri ile ilgili yeni gelişme! TCMB tarafından hizmete sunulduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi için önemli bir katman servis olan ve dolandırıcılık başta olmak üzere yasadışı kullanımı tespitte hızlı bilgi ve belge aktarımı sağlayan “Güvenlik Katmanlama Servisi”ni (SİPER) geliştirerek hizmete sundu.
9.12.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan yeni hamle! Resmen kullanıma açıldı
Merkez Bankası'ndan yeni hamle! Resmen kullanıma açıldıTCMB, liralaşma stratejisinin dijital ekonomi yol haritasının bir bileşeni olan ödemeler alanı açık bankacılık hizmetlerini kullanıma açtığını duyurdu.
1.12.2022Ekonomi
Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak? Güneş patlamasının etkileri ne? Güneş gülümsemesi sosyal medyada gündem oldu!
Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak? Güneş patlamasının etkileri ne? Güneş gülümsemesi sosyal medyada gündem oldu!NASA’nın Güneş Gözlemevi’nin Güneş'i "gülümseyerek" yakaladığı fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. Twitter’da viral olan Güneş’in bu fotoğrafı bilim insanları tarafından aslında yaklaşan Güneş fırtınası olduğunu belirtiyor. Güneş patlamasının dünyayı iletişimsel anlamda etkileyeceği belirtiliyor. Peki, Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak? Güneş patlamasının etkileri ne? Güneş fırtınası olursa ne olur? İşte detaylar…
Türkiye'nin 1 numarası Komagene oldu
Türkiye'nin 1 numarası Komagene olduEkonomist dergisinin yayınladığı “En büyük 100 Franchise” listesinde Türkiye’nin 1 numaralı fast food markası Komagene oldu. Ekonomist’te yayınlanan araştırmada 2147 franchise şubesiyle Komagene, açık ara birinci geldi.
27.10.2022Advertorial
BES’te son dakika gelişmesi! Ucuz kredi imkanı
BES’te son dakika gelişmesi! Ucuz kredi imkanıBireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili son dakika gelişmesi! 2023 yıllık programı dün Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Programda gelecek yıl uygulanacak politika ve tedbirler, yürütülecek faaliyet ve projelere yer aldı. Ucuz kredi imkanı geliyor, detaylar ortaya çıktı. Dijital Türk Lirası sistemlerinin dijital kimlik ve FAST sistemleri ile araştırma geliştirme kapsamında entegrasyon çalışmaları tamamlanacak. Vergi tabanının genişletilmesi ve vergi hasılasının artırılmasını sağlayacak şekilde vergi sisteminde revizyonlar yapılacak. İşte BES’te son gelişmeler...
26.10.2022Emekli
Survivor Yasin Obuz'un yeni işi şaşırttı!
Survivor Yasin Obuz'un yeni işi şaşırttı!MasterChef Türkiye ile tanınan Yasin Obuz, sonrasında Survivor'a katılarak ününe ün katmıştı. Adadaki kendine has tavırları ile adından söz ettiren Yasin Obuz, şimdilerde paraya para demiyor.
25.10.2022Magazin
30 Ağustos bankalar açık mı, kapalı mı? Salı günü bankalar tatil mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi?
30 Ağustos bankalar açık mı, kapalı mı? Salı günü bankalar tatil mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi?30 Ağustos bankalar tatil mi, 30 Ağustos bankalar açık mı? Zafer Bayramı’nda bankaların çalışıp çalışmadığı sorgulanmaya başlandı. Bankada işlem yapacak olanlar arama motorlarına yönelerek 30 Ağustos bankalar açık mı, kapalı mı? Salı günü bankalar tatil mi? sorularına yanıt arıyor.
29.08.2022Gündem
Ortadoğu fast food markasından Türkiye'ye 2 milyon dolarlık yatırım
Ortadoğu fast food markasından Türkiye'ye 2 milyon dolarlık yatırımİran merkezli fast food markası, son 1 yılda 2 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye'de şubeleşme sürecini başlattı. Marka hedefinin her zaman dünyaya yayılmak olduğunu belirten Genel Müdürü Serhat Baldan, 2022’de yaptıkları 2 milyon dolarlık yatırım ile İstanbul’da toplam 20 şube, 1 genel merkez ve üretim fabrikası açtıklarını söyledi. Baldan, Anadolu’nun farklı illerinde şubeleşmeye gidilmek istediğini ve yatırımların bu yönde gerçekleşeceğinin altını çizdi.
28.08.2022Ekonomi
'Kilo veremiyorum' diyenler için 5 öneri! Fazla kalorileri böyle yakabilirsiniz
'Kilo veremiyorum' diyenler için 5 öneri! Fazla kalorileri böyle yakabilirsinizHerkes kilolarından kısa sürede kurtulamaz. Bazı kişilerin metabolizması yavaş çalıştığı için kilo vermeleri de zor olur. Genellikle "ne yapsam kilo veremiyorum" diye şikayet ediyorsanız zayıflamanızı hızlandıracak birkaç basit yöntem var. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bu yöntemler sayesinde fazla kalorileri yakabilir, ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. İşte "Kilo veremiyorum" diyenler için 5 sağlıklı öneri...
28.07.2022Sağlık
Araba satışında yeni dönem! Sınırlı seçenek
Araba satışında yeni dönem! Sınırlı seçenekAraba satışında yeni dönem. Dev araba firmaları çip krizini aşmak için sınırlı seçenek uygulamasına geçti. Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA) tarafından yayımlanan verilere göre, Avrupa’da binek otomobil satışları Haziran ayında yüzde 17 düşüşle 1 milyon düzeyine indi. Söz konusu rakamın, 1996’dan bu yana aylık bazda en düşük satış seviyesi olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bunda tedarik problemlerinin yanı sıra Avrupa genelinde artan enflasyonun da rol oynadığını belirtiyor. Uzmanlar, bu yıl Avrupa genelinde satışların 10 milyon düzeyinde kalmasının söz konusu olabileceğine dikkat çekiyor. Öte yandan dev araba firmaları müşterilerine kısıtlı seçenekte araba özellikleri sunarak çip krizinin etkisini azaltmayı planlıyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar...
18.07.2022Ekonomi
Kaybolan küçük kız için korkunç iddia! Öldürüp kebap yaptı...
Kaybolan küçük kız için korkunç iddia! Öldürüp kebap yaptı...İngiltere'de 19 yıldır üzerindeki sır perdesi aralanamayan dava, bir ailenin üzerine kara bulut gibi çöktü! 14 yaşında ortadan kaybolan genç kızla ilgili ortaya atılan 'öldürüp kebap yaptılar' iddiası ise erkek kardeşinin de sonu oldu.
11.07.2022Dünya
Çin'den flaş 'uzaylı' paylaşımı! Gündeme bomba gibi düştü hemen sildiler...
Çin'den flaş 'uzaylı' paylaşımı! Gündeme bomba gibi düştü hemen sildiler...'Evrende yalnız mıyız?' sorusuna yanıt arayan Bilim dünyası Çin'den gelen haberi konuşuyor.Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'nın resmi gazetesi dikkat çeken bir haber yayınladı. Haberde 'uzaylı medeniyetlerden sinyal almış olabiliriz' denildi. haber kısa süre içinde yayından kaldırıldı.
15.06.2022Dünya
Diyabet hastaları dikkat! Kan şekeri kontrolünü sağlıyor, mutlaka beslenmenizde tercih edin...
Diyabet hastaları dikkat! Kan şekeri kontrolünü sağlıyor, mutlaka beslenmenizde tercih edin...Dünyada milyonlarca insanın yaşamını olumsuz etkileyen diyabet, obezite sıklığına paralel olarak artış gösteriyor. Tip 1 ve Tip 2’nin en sık rastlanan diyabet türleri olduğunu belirten Öğretim Görevlisi Funda Tuncer, genellikle yüksek enerji alımı ve fast food türü besinlerin ağırlıklı olarak bulunduğu batı tarzı beslenme modelleri ile birlikte hareketsiz yaşamın diyabet gelişiminin birincil nedeni olduğunu ifade ediyor. Tuncer, tıpkı sağlıklı bireyler gibi diyabet hastalığına sahip bireylerin de yeterli ve dengeli beslenmeyi günlük yaşamlarına uyarlamaları gerektiğini vurguluyor. Tuncer, diyabetli bireylerin meyve suyu yerine meyveyi, lif içeriği yüksek olan tam tahıl, sebze ve kurubaklagilleri tüketmelerini tavsiye ediyor.
13.06.2022Sağlık
Kızılay kurbanlık bağış 2022 fiyatları! Kızılay yurt dışı, yurt içi kurban bağışı ne kadar 2022, kaç para? Kızılay kurban bağışı bedeli!
Kızılay kurbanlık bağış 2022 fiyatları! Kızılay yurt dışı, yurt içi kurban bağışı ne kadar 2022, kaç para? Kızılay kurban bağışı bedeli!Kızılay kurban bağış 2022 fiyatları belli oldu. Türk Kızılay, 2022 kurban bedellerini açıkladı. Kızılay yurt dışı, yurt içi kurban bağışı ne kadar 2022, kaç para? Kızılay kurban bağışı…
9.06.2022Gündem
TEB resmen duyurdu! Emeklilere karşılıksız  3.750 TL, başvuran hemen alıyor
TEB resmen duyurdu! Emeklilere karşılıksız 3.750 TL, başvuran hemen alıyorEmeklilere güzel haber! 3.750 TL karşılıksız olarak veriliyor. Şart olmaksızın tüm emekliler yararlanabiliyor. Ödemeler hemen yapılıyor. TEB tarafından açıklama yapıldı. Emekli promosyonunda ödeme miktarı arttırıldı. Maaşını TEB'e getiren emeklilere maaşı oranında promosyon ödemesi yapılıyor. Detaylar paylaşıldı.
5.06.2022Emekli
Davos'ta  'Sıradaki Pandemiye Hazırlanmak’ konuşuldu
Davos'ta 'Sıradaki Pandemiye Hazırlanmak’ konuşuldu Dünya Ekonomik Forumu 'Davos 2022’de ‘Sıradaki Pandemiye Hazırlanmak’ paneli düzenlendi. Panelin gerek başlığı gerekse katılımcıları dikkat çekti.
26.05.2022Dünya
Rüyada zombi görmek ne anlama gelir? Rüyada zombiden kaçmak nasıl yorumlanır?
Rüyada zombi görmek ne anlama gelir? Rüyada zombiden kaçmak nasıl yorumlanır?Korkular rüyalarımızı şekillendirir. Uyanık yaşamda korktuğumuz şeyler rüyalarımızda birer kabusa dönüşebilir. Örneğin, izlediği bir filmden etkilenerek zombilerden korkmaya başlayan bir kişinin rüyasında zombi görmesi olağandır. Her ne kadar uyanık yaşamda kişi bu tip korkularını bastırsa da bir kez bilinçaltına işlemiştir ve rüya görmek kaçınılmazdır.
ABD'yi şok eden ilkokul baskını! Lise hayatı boyunca alay ettiler katliam yaptı...
ABD'yi şok eden ilkokul baskını! Lise hayatı boyunca alay ettiler katliam yaptı...ABD'nin Teksas eyaletinde bir ilkokulda gerçekleşen kanlı saldırı yüm dünyayı şok etti. 19 öğrenci ve 2 öğretmeni öldüren saldırganın 18 yaşındaki Salvador Ramos olduğu bildirildi. Kuzey Dakota kökenli Salvador Ramos lise hayatı boyunca sınıf arkadaşlarının hedefindeydi. Konuşması ve giyinişiyle sürekli alay edildi. Okuldan mezun olamayan ve çevresi tarafından "asosyal" olarak tanımlanan fast food restoranı çalışanı, satın aldığı otomatik silahlarla katliam yaptı.
25.05.2022Dünya
Ukraynalı turistler İstanbul'a akın etti! Geri döndüler
Ukraynalı turistler İstanbul'a akın etti! Geri döndülerSavaşın ilk haftalarında ticareti tamamen kesen Ukraynalı alıcılar, Laleli piyasasına geri dönmeye başladı. Laleli Sanayici ve İşinsanları Derneği (LASİAD) Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, “Laleli piyasasında Rusya’nın payı yüzde 35, Ukrayna’nın yüzde 20. Savaşın etkisiyle 40-45 gün hiçbir şey yapmadık ancak artık Ukraynalılar dönmeye başladı” dedi. Laleli esnafı da, çatışmaların başlaması halinde bahar havasının sona erebileceğini ancak şu anki durumdan memnun olduklarını ifade etti.
20.05.2022Ekonomi
Bugün bankalar açık mı? 19 Mayıs bankalar tatil mi? 19 Mayıs’ta EFT yapılır mı?
Bugün bankalar açık mı? 19 Mayıs bankalar tatil mi? 19 Mayıs’ta EFT yapılır mı? 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün resmi tatil. Bankalarda rutin işlerini yapmak ve günlük işlemlerini takip etmek isteyen pek çok kişi 19 Mayıs’ta bankaların açık olup olmadığını merak ediyor. Peki, Bugün bankalar açık mı? Bankalar açık mı? 19 Mayıs bankalar tatil mi? 19 Mayıs resmi tatil mi? Resmi tatilde EFT yapılır mı? FAST limiti ne? İşte detaylar…
19.05.2022Ekonomi
Çocuklarda hipertansiyon belirtilerine dikkat edilmeli
Çocuklarda hipertansiyon belirtilerine dikkat edilmeliHipertansiyon hastalığının çocukluk döneminde ortaya çıkabildiğini belirten Çocuk Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Duygu Övünç Hacıhamdioğlu, “Geceleri uyanıp idrara gitmek, uç organlarda (el, ayak gibi) soğukluk, yürüme sırasında kalça ya da bacaktaki bir ağrıdan dolayı aksama, çarpıntı, terleme, ateş basması hissi gibi belirtiler hipertansiyona bağlı yakınmalar olabilir. 3 yaşını doldurmuş tüm çocuklara sağlık kontrolleri sırasında tansiyon ölçümü de yapılması çok önemlidir” dedi.
16.05.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Fast ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fast haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.