Çırak

Çırak

Son dakika çırak haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çırak ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çırak haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çırak

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çırak gelişmeleri de dahil olmak üzere 730 çırak haberi bulunmuştur. Tüm çırak haberleri aşağıda listelenmiştir.
1999 öncesi stajyerlik ve çıraklık yapanlar da EYT kapsamına girecek mi? Bakan Bilgin noktayı koydu
1999 öncesi stajyerlik ve çıraklık yapanlar da EYT kapsamına girecek mi? Bakan Bilgin noktayı koyduEYT'de staj ve çırak mağdurları için yeni gelişmeler yaşanıyor. 1999 öncesi çıraklık ve stajyerlik yapanların durumu ne olacak? EYT'de staj başlangıç sayılacak mı? Stajyerler kapsama girecek mi? sorularının cevapları merakla bekleniyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için gelen düzenlemeyle 2 milyon 250 bin kişi emekli olabilecek. EYT düzenlemesiyle hayal kırıklığı yaşayan çırak ve stajyerler ise kapsamın genişletilmesini istiyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin son dakika açıklamalarında bulunarak staj sigortası mağdurlarıyla ilgili son noktayı koydu. İşte haberin detayları...
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Ücretsiz olacak
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Ücretsiz olacakMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, “2023 yılı 6 Şubattan itibaren 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek vermek için bakanlığımızın tüm birimleri çalışmaya başladı. Önceliğimiz okul öncesi olacak ve okul öncesindeki tüm öğrencilerimiz bundan böyle ücretsiz yemekten faydalanacak” dedi.
21.01.2023Eğitim
Doktor gibi randevuyla çalışıyorlardı! Meslek bitme noktasına geldi
Doktor gibi randevuyla çalışıyorlardı! Meslek bitme noktasına geldiEdirne'de 60 yıldır terzilikle uğraşan Erdoğan Bulut, ilerleyen yaşına rağmen ilk günkü aşkla müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Çırak yetişmeyen meslekteki zorlukları anlatan Bulut, vatandaşların kendilerine doktora geliyormuş gibi randevu aldığını ve bedenlerine göre özel ölçülerle takım elbise diktirdiğini anlattı.
18.01.2023Yaşam
Bakan Özer: Mesleki eğitim merkezi, istihdam programı değil
Bakan Özer: Mesleki eğitim merkezi, istihdam programı değilMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitim merkezlerine ilişkin, "Kamuoyunda 'Çocuk işçiliği artıyor' şeklinde bir yanlış algılama var. Hangi dilden ithal ediliyor, bilmiş değilim. Mesleki eğitim merkezi, bir istihdam programı değildir; bir eğitim programıdır" dedi.
17.01.2023Eğitim
EYT düğümü çözüldü! ‘Staj ve Çıraklık’ engeline takılanlar ile ilgili son dakika açıklaması geldi
EYT düğümü çözüldü! ‘Staj ve Çıraklık’ engeline takılanlar ile ilgili son dakika açıklaması geldiEYT ile ilgili son dakika açıklaması! Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili 20 yılı aşan kördüğüm geçtiğimiz ay çözüldü. Yaklaşık 2 milyon 500 bin kişi, emeklilik hakkı kazandı. EYT düzenlemesinin şubat ayı ortasında yasalaşması beklenirken bir yandan da staj ve çıraklık mağdurları sesini duyurmaya çalışıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, “Onlar mağdur değildir” dedi. Vatandaşlar ise stajyer ya da çırak olarak bilfiil çalıştıkları günlerin prim günlerine sayılmasını istiyor. İşte EYT’de staja takılanlarla ilgili son gelişmeler...
17.01.2023Ekonomi
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Bakan Bilgin son noktayı koydu
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Bakan Bilgin son noktayı koyduEmeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve staj sigortası mağdurlarıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. 1999 öncesi çıraklık ve stajyerlik yapanların durumu ne olacak? EYT'de staj başlangıç sayılacak mı? sorularının cevapları merakla bekleniyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için gelen düzenlemeyle 2 milyon 250 bin kişi emekli olabilecek. EYT düzenlemesiyle hayal kırıklığı yaşayan çırak ve stajyerler ise kapsamın genişletilmesini istiyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Vedat Bilgin konuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Öte yandan EYT'lilere müjdeli haberi veren Bakan Bilgin, aylıkların ne zaman hesaplara yatacağını da açıkladı. İşte haberin detayları...
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Yüksek maaş için kritik tarih verildi, dikkat çeken çırak sigortası uyarısı
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Yüksek maaş için kritik tarih verildi, dikkat çeken çırak sigortası uyarısıEYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Emeklilik sevinci yaşayan milyonlarca EYT'liyi ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. EYT ile ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Yüksek maaş için son gün 14 Ocak. Staj mağdurları da düzenlemeyi yakından takip ederken, çırak sigortası ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. EYT ile ilgili merak edilen sorular da tek tek cevaplandı. İşte EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ayrıntılar...
11.01.2023Emekli
Polislere müjde! Bakan Soylu canlı yayında açıkladı
Polislere müjde! Bakan Soylu canlı yayında açıkladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin önemli konularla ilgili açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “12-36 çalışan polisimiz 4 grup çalışacak ve polisimiz istirahatinden fedakarlık etmeyecek. Şark görevi sürelerini düşürmüştük daha da düşürüyoruz. Polislerimiz şark görevinden döndükten sonra istediği vilayete gidebilecek.” dedi.
10.01.2023Gündem
Staj ve çıraklık mağdurlarından talep: Başlangıç tarihlerinin sigortaya sayılmasını istiyoruz
Staj ve çıraklık mağdurlarından talep: Başlangıç tarihlerinin sigortaya sayılmasını istiyoruzTürkiye Staj mağdurları Derneği adına Bursa staj ve çıraklık mağdurları, staj ve çıraklık dönemindeki çalışmalarının sigorta başlangıcı sayılmasını protesto etmek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda basın açıklamasında bulundu.
8.01.2023Ekonomi
Milyonlarca öğrenciye ücretsiz yemek müjdesi! Bakan Özer duyurdu
Milyonlarca öğrenciye ücretsiz yemek müjdesi! Bakan Özer duyurduMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2023 yılının sonuna kadar okul öncesi tüm öğrencilerimizin ücretsiz yemek desteğinden yararlanmasını sağlayacağız. Böylece ücretsiz yemek desteğinden faydalanan öğrenci sayısını 5 milyonun üzerine çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.
8.01.2023Eğitim
1999 öncesi stajyerlik ve çıraklık yapanlardan EYT ile ilgili flaş talep!
1999 öncesi stajyerlik ve çıraklık yapanlardan EYT ile ilgili flaş talep!EYT müjdesi ile yaklaşık 2 milyon 250 bin çalışan emeklilik hakkı elde etti. Ancak sayıları 2 milyona yaklaşan stajyer, çırak ve üniversitede kısmi zamanlı çalışan öğrencilerin EYT’den yararlanamayacağı belirtildi. Bu kapsamda emeklilik hakkı son anda direkten dönen 1999'dan önce stajyer ve çıraklık sigortası bulunanlar ise sosyal medyada kamuoyu oluşturarak seslerini duyurmaya çalışıyor.
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Yeni gelişmeyi açıkladı
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Yeni gelişmeyi açıkladı1999 öncesi çıraklık ve stajyerlik yapanların durumu ne olacak? EYT'de staj başlangıç sayılacak mı? sorularının cevapları merakla bekleniyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için gelen düzenlemeyle 2 milyon 250 bin kişi emekli olabilecek. EYT düzenlemesiyle hayal kırıklığı yaşayan çırak ve stajyerler ise kapsamın genişletilmesini istiyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte haberin detayları...
EYT için kulislerde konuşulan maaş detayı ortaya çıktı! Toplu ödeme olacak
EYT için kulislerde konuşulan maaş detayı ortaya çıktı! Toplu ödeme olacakEYT ile ilgili milyonlarca vatandaşı heyecanlandıran kulis bilgisi ortaya çıktı. EYT'li vatandaşların merak ettiği ilk ödeme ve toplu maaş konusu ile ilgili detaylar tek tek aktarıldı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz, EYT ile ilgili 2,5 milyona yakın vatandaşı ilgilendiren ayrıntıları açıklayarak emekliliği öne çekmek ile ilgili tüyolardan bahsetti.
31.12.2022Emekli
Çıraklık sigortasında kritik 'prim' detayı!
Çıraklık sigortasında kritik 'prim' detayı!EYT düzenlemesinden faydalanacak binlerce vatandaş için heyecanlı geri sayım başladı. Emekli olabilmek için Staj ve çıraklık sigortasının kapsama dahil olmasını bekleyenler ise gelişmeleri yakından takip ediyor. Çıraklık sigortasında dikkat çeken detayı açıkladı. Staj ve çıraklık sigortası EYT'de başlangıç olarak hesaplanacak mı? İşte detaylar...
Yeni doğal gaz müjdesi! Erdoğan: Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfetti
Yeni doğal gaz müjdesi! Erdoğan: Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan yılın son Kabine toplantısı sona erdi. Tüm Türkiye'nin merakla beklediği müjdeyi açıklayan Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküplük rezerv keşfetti" ifadelerini kullandı.
26.12.2022Gündem
Bakan Özer: Türkiye Yüzyılı'nda eğitimdeki hedeflerimizi çok daha ileriye taşıyacağız
Bakan Özer: Türkiye Yüzyılı'nda eğitimdeki hedeflerimizi çok daha ileriye taşıyacağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023'e girerken eğitimde koydukları hedefleri başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Türkiye Yüzyılı'nda eğitimdeki hedeflerimizi çok daha ileriye taşıyacağız" dedi.
26.12.2022Gündem
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Paraların tamamı iade ediliyor
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Paraların tamamı iade ediliyorKredi ve kredi kartı kullanan milyonlarca vatandaş, bankaların işlemler sırasında kendilerine sunduğu pek çok şartı kabul ediyor. Fakat bazı detaylar var ki; tamamının iadesi mümkün. TÜKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Ölmez, Yargıtay’ın verdiği kararları hatırlatarak, bankalardan geri alınabilecek kesintileri tek tek belirtti.
24.12.2022Ekonomi
Zindan'da kız çocuklarına dehşete düşüren işkence! İğrenç detaylar...
Zindan'da kız çocuklarına dehşete düşüren işkence! İğrenç detaylar...ABD'nin New York eyaletinde korkunç bir olay yaşandı! Syracuse'de kurduğu 'zindan' ile çok sayıda kadına dehşeti yaşatan yaşlı adam ile ilgili kan donduran gerçekler 15 yıl sonra ortaya çıktı. 14 yaşında kızları kaçıran ve akılalmaz işkencelere maruz bırakan 'Syracuse Zindan Efendisi'nin bodrum katındaki yeri polisleri şoke etti.
14.12.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesleki eğitimde yılların ihmalini giderdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesleki eğitimde yılların ihmalini giderdikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kısa sürede mesleki eğitimde hem yılların ihmalini giderdik hem de çok önemli ivme yakaladık" dedi.
1.12.2022Siyaset
Öldürülen şampiyon yarışçının ablası: Mafya suç sonrası onları hızlıca kaçırsın istiyordu
Öldürülen şampiyon yarışçının ablası: Mafya suç sonrası onları hızlıca kaçırsın istiyorduKağıthane'de trafik ışıklarında duran lüks otomobile düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Bayram Diril (28)'in Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 'Pist Şampiyonası' yarışmalarında çok kez ödül alan ve birinci olan motosiklet yarışçısı olduğu ortaya çıktı. Ablası Gülhan Diril, "Bayram küçükken motosiklet tamircisi olmak istedi. Daha sonra motosiklet sevdası vardı, yarışlara katıldı. Kardeşime mafya musallat oldu. Sürekli yarışlarda birinci oldukları için suç işlediklerinde kardeşlerimin kendilerini kurtarmalarını istiyorlardı. Birini öldürdükleri zaman yarışçı oldukları için hızlıca olay yerinden kendilerini götürmelerini istiyorlardı" dedi.
25.11.2022Yaşam
Gıda ve temizlik ürünlerindeki fahiş fiyata karşı flaş uyarı! 'Kâr sınırı' önerisi...
Gıda ve temizlik ürünlerindeki fahiş fiyata karşı flaş uyarı! 'Kâr sınırı' önerisi...Temel gıda ve temizlik ürünlerinde fahiş fiyat uyguladığı ve stokçuluk yaptığı belirlenen zincir marketler ile işletmelere uygulanan para cezaları çözüm getirmeyince, farklı tedbirler gündeme gelmeye başladı. Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, çözümün, para, hapis cezası ya da kapatma cezası ile olmayacağını, yasal düzenleme ile olabileceğini söyledi. Çakar, "Yasal düzenleme ile maliyet fiyatı üzerine en fazla yüzde 10 kar sınırı getirilmeli" dedi.
23.11.2022Ekonomi
Çırak olarak başlamışlardı! Şimdi ürünlerini Avrupa’ya ihraç ediyorlar
Çırak olarak başlamışlardı! Şimdi ürünlerini Avrupa’ya ihraç ediyorlarMardin’de kolonya ve sabun üretimi işine çırak olarak başlayan iki kardeş, açtıkları kendi iş yerlerinde ürettikleri ürünleri Avrupa’ya ihraç ediyor.
23.11.2022Ekonomi
Fiyatı 4 bin lira, yurt dışından talep yağıyor
Fiyatı 4 bin lira, yurt dışından talep yağıyorDoğal gaza alternatif, hem Türkiye’den hem de yurt dışından talep yağıyor. Sektör hızla yükseliyor ancak alttan gelen çırak olamadığı için usta yetişmiyor. Geçen yıl bin liraya satılıyordu bu sene 4 bin liraya kadar çıktı.
15.11.2022Ekonomi
Kamu çalışanları ve adayları dikkat! Memuriyeti yakan 5 gün farkı
Kamu çalışanları ve adayları dikkat! Memuriyeti yakan 5 gün farkıKamu çalışanlarını ve memur olmak isteyenleri ilgilendiren önemli bir detay ortaya çıktı. 5 gün fark ile tüm hayatınız değişebilir. 1 yıllık ceza tüm kariyeri altüst ederken, bu durum 12 ay hapis cezası alanlar için geçerli olmuyor. İşte çok az kişinin bildiği 5 günlük fark ile ilgili ayrıntılar...
Aslı Turanlı'dan Burak Çelik açıklaması!
Aslı Turanlı'dan Burak Çelik açıklaması!Aslı Turanlı, birlikte rol aldıkları dizi erken final yapan Burak Çelik'e gönlünü kaptırmıştı. Eylül ayının ilk haftasında birlikte görüntülenen ikiliden Turanlı, sevgilisine aşkını sosyal medya hesabından paylaştığı romantik pozlarla ilân etmişti. Güzel oyuncu, aynı zamanda meslektaş olduğu sevgilisine güvendiğini ve bunun için hiç pişman olmadığını söyledi.
8.11.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Çırak ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çırak haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.