Sanayi

Sanayi

Son dakika sanayi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sanayi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sanayi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sanayi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sanayi gelişmeleri de dahil olmak üzere 24.833 sanayi haberi bulunmuştur. Tüm sanayi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yüzde 0.13 oranında yükselişle 10754 puan seviyesinden başladı.
21.06.2024 Ekonomi
SEĞMEN GIDA HALKA ARZ | Seğmen Gıda kimin, Seğmen Kardeşler Gıda halka arz ne zaman, katılım endeksine uygun mu, kaç lot verir, hangi bankalar var?
SEĞMEN GIDA HALKA ARZ | Seğmen Gıda kimin, Seğmen Kardeşler Gıda halka arz ne zaman, katılım endeksine uygun mu, kaç lot verir, hangi bankalar var? Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi şirketi halka arz oluyor. Bireysele eşit dağıtımla gerçekleşecek talep toplamada halka arzın büyüklüğü 1.7 milyar TL olarak açıklandı. Şirket talep toplama süreci ardından Yıldız Pazar'da SEGMN kodu ile işlem görecek. Peki, Seğmen Gıda kimin, Seğmen Kardeşler Gıda halka arz ne zaman, katılım endeksine uygun mu, kaç lot verir, hangi bankalar var?
19.06.2024 Ekonomi
Efor Çay halka arz katılım endeksine uygun mu? Efor çay kaç lot verir, Efor Çay halka arz ne zaman, Efor Çay Sanayi hangi bankalarda var?
Efor Çay halka arz katılım endeksine uygun mu? Efor çay kaç lot verir, Efor Çay halka arz ne zaman, Efor Çay Sanayi hangi bankalarda var? Efor Çay Sanayi Tic. A.Ş. firması halka arz oluyor. Şirketi halka arz için talep toplama tarihlerini de duyurdu. SPK tarafından halka arzı onaylanan Efor Çay hisse fiyatını 14,50 TL olarak belirledi. EFORC kodu ile borsada işlem görecek Efor Çay halka arz tarihleri ve lot dağılımı ise merak ediliyor. Peki, Efor Çay halka arz katılım endeksine uygun mu? Efor çay kaç lot verir, Efor Çay halka arz ne zaman, Efor Çay Sanayi hangi bankalarda var?
19.06.2024 Ekonomi
İstanbul'da fabrika yangını! Çok sayıda ekip sevk edildi
İstanbul'da fabrika yangını! Çok sayıda ekip sevk edildi İstanbul Tuzla'da bulunan Deri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.
18.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kana susamış İsrail durdurulamıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kana susamış İsrail durdurulamıyor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Teşkilatları ile bayramlaştı. Erdoğan, "Tam 76 yıldır işgal, zulüm ve sistematik katliama maruz kalan Filistin halkı, bir bayramı daha yine buruk geçiriyor; barışa hasret bir şekilde geçiriyor" dedi.
17.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında bulunan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i telefonla arayarak, askerlerin bayramını kutladı. Erdoğan, konuşmasında "Ülkemizin dört bir yanında Mehmedimizin verdiği bu kahramanlık mücadelesi hiçbir zaman unutulmayacaktır" dedi.
16.06.2024 Gündem
AOSB uluslararası standartları ile yatırımcının öncelikli tercihi oldu! Bir ilki gerçekleştirdiler
AOSB uluslararası standartları ile yatırımcının öncelikli tercihi oldu! Bir ilki gerçekleştirdiler Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), sahip olduğu uluslararası standartlardaki alt ve üst yapısı ile yatırımcıların öncelikli tercihi olmaya devam ediyor.
16.06.2024 Adana
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyonla mücadele mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyonla mücadele mesajı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya-İtalya dönüşü gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon hedefleriyle ilgili konuşarak, "Yılın son çeyreğini bekleyeceğiz. Yılın son çeyreğinde inşallah bunlar tam manasıyla görünecek. Şu anda işi sıkı tutuyoruz. Ama bütün mesele yine geliyor, faiz olayına dayanıyor. İnşallah faizde atacağımız adımlarla enflasyonu son çeyrekte çok daha olumlu bir konuma taşımış olacağız. Nitekim ekonomide dengelenmeye yönelik politikalar meyvelerini veriyor. Cari işlemler açığı önemli ölçüde azaldı. Mayıs itibarıyla yıllık ihracatımız 260 milyar doları aştı. İthalatımızdaki düşüş aynı şekilde sürüyor." dedi.
15.06.2024 Gündem
TÜİK açıkladı! Ücretli çalışan sayısı nisanda arttı
TÜİK açıkladı! Ücretli çalışan sayısı nisanda arttı Türkiye istatistik Kurumu (TÜİK), sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısının nisan ayında yıllık yüzde 4,6, aylık yüzde 0,2 arttığını açıkladı.
14.06.2024 Ekonomi
Şahinbey’de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi
Şahinbey’de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi Gaziantep'te Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için kurban kesim ve satış noktaları belirledi.
13.06.2024 Gaziantep
Türk bankaya EMEA Finance’den 10 ödül
Türk bankaya EMEA Finance’den 10 ödül Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Başarı Ödülleri ve Proje Finansmanı Ödülleri kapsamında Garanti BBVA, kurum olarak süreçlerinde yer aldığı finansman işlemleriyle beraber 10 farklı ödüle layık görüldü.
13.06.2024 Çalışma Hayatı
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldı
MSB kaynakları: F-16'lar için imzalar atıldı Türkiye’nin ABD’den talep ettiği F-16’ların satın alım sürecinde sözleşmelerin imzalandığı, detaylar üzerindeki çalışmaların karşılıklı heyetler arasında görüşmeler vasıtasıyla sürdürüldüğü bildirildi.
13.06.2024 Gündem
Rekabet Kurulu'ndan bebek gereçlerinin dağıtımını ve satışını yapan firmaya soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan bebek gereçlerinin dağıtımını ve satışını yapan firmaya soruşturma Rekabet Kurulu, İtameks Dış Ticaret ve Pazarlama Anonim Şirketi ve Özelcan Babymall Mağazacılık Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri şüphesiyle soruşturma başlattı.
13.06.2024 Ekonomi
Erdoğan, İspanya'ya gitti
Erdoğan, İspanya'ya gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8'inci Hükümetler Arası Zirvesi'ne katılmak üzere Madrid'e gitti.
12.06.2024 Gündem
Rekabet Kurulu'ndan ilaç firmasına soruşturma!
Rekabet Kurulu'ndan ilaç firmasına soruşturma! Rekabet Kurulu tarafından Roche Müstahzarları Sanayi AŞ hakkında soruşturma açıldı.
12.06.2024 Gündem
Kuveyt'te yangın: 39 kişi hayatını kaybetti
Kuveyt'te yangın: 39 kişi hayatını kaybetti Kuveyt'in Mankaf bölgesinde çıkan yangında 39 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.
12.06.2024 Gündem
Hazır beton firmaları Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak
Hazır beton firmaları Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak Ankara, Kırıkkale, Adana ve Osmaniye illerinde faaliyet gösteren hazır beton üreticileri yürütülen soruşturma kapsamında Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak.
12.06.2024 Ekonomi
Bakan Yerlikaya açıkladı: 5 ayrı organize suç örgütü çökertildi
Bakan Yerlikaya açıkladı: 5 ayrı organize suç örgütü çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 ilde düzenlenen operasyonlarda 5 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.
12.06.2024 Gündem
Türkiye'nin 2. uzay yolculuğu! Bakan Kacır açıkladı: Uzayda söz sahibi olacağız
Türkiye'nin 2. uzay yolculuğu! Bakan Kacır açıkladı: Uzayda söz sahibi olacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
11.06.2024 Gündem
Traktör firmaları Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak
Traktör firmaları Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak Traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyette bulunan şirketler yürütülen soruşturma kapsamında Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak.
11.06.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Türkiye'nin Milli Uzay Programı Kapsamında 10 yıllık hedefleri var
Bakan Kacır: Türkiye'nin Milli Uzay Programı Kapsamında 10 yıllık hedefleri var Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Dersi'ne katıldı.
10.06.2024 Gündem
Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı 2023 araştırmasına Adana'dan 20 firma girdi
Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı 2023 araştırmasına Adana'dan 20 firma girdi Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023 araştırmasının sonuçları açıklandı. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Adana’dan 20 firmanın Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Listesi’nde yer aldığını belirterek, “Adana'mızdan 2023 yılında 20 firma TİM ilk 1000 listesine girme başarısı gösterdi. TİM ilk 1000 Listesi’ne giren, ülkemizin üretimine, ihracatına ve istihdamına katkı sunan tüm firmalarımıza teşekkür ederim. Önümüzdeki dönemde Adana’dan daha çok firmanın listede yer alacağına inancımız tam.” dedi.
10.06.2024 Adana
Bakan Fidan’dan Körfez ülkelerine “İsrail’e baskı” çağrısı
Bakan Fidan’dan Körfez ülkelerine “İsrail’e baskı” çağrısı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Katar’da düzenlenen Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Yüksek Düzeyli Stratejik Diyalog Dışişleri Bakanları 6. Toplantısı’nda, “Hepimizi İsrail ve müttefikleri üzerinde baskı kurmak için elimizdeki tüm imkanları kullanmaya çağırıyorum” dedi.
9.06.2024 Gündem
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Açıklanan buğday fiyatı beklentileri karşılamadı"
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Açıklanan buğday fiyatı beklentileri karşılamadı" Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, Türkiye'nin tarım sektöründe stratejik öneme sahip olan buğdayın alım fiyatının ton başına 9 bin 250 TL olarak açıklandığını ancak bu fiyatın çiftçilerin beklentilerini karşılamadığını söyledi.
9.06.2024 Adana
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Uzay liginin A takımındayız artık
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Uzay liginin A takımındayız artık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever'in de içinde yer aldığı "Galactic 07 uzay uçuşu" ile ilgili konuştu. Bakan Kacır "Uzay liginin A takımındayız artık" dedi.
8.06.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sanayi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sanayi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.