Çıp

Çıp

Son dakika çıp haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çıp ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çıp haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çıp

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çıp gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.961 çıp haberi bulunmuştur. Tüm çıp haberleri aşağıda listelenmiştir.
Burak Özçivit'ten eşi Fahriye Evcen'e doğum hediyesi
Burak Özçivit'ten eşi Fahriye Evcen'e doğum hediyesiOyuncu Burak Özçivit'in, geçtiğimiz ocak ayında Kerem adını verdikleri oğullarının doğumu ile ikinci kez anne olan Fahriye Evcen'e, doğum hediyesi olarak son model bir cip aldığı haberi basına yansımıştı. Magazin gündeminden düşmeyen çift, özel plakası ile dikkat çeken yeni araçları ile ilk kez görüntülendi.
30.03.2023Magazin
Tarımsal üretim ve ormanlara ilişkin kanun teklifi, komisyondan geçti
Tarımsal üretim ve ormanlara ilişkin kanun teklifi, komisyondan geçtiTBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda, tarımsal üretim ve ormanlara ilişkin düzenlemeler içeren 42 maddelik kanun teklifi, kabul edildi.
9.03.2023Gündem
Bakan Kurum CNN Türk'te açıkladı: Kentsel dönüşümde kira yardımları artırıldı
Bakan Kurum CNN Türk'te açıkladı: Kentsel dönüşümde kira yardımları artırıldıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesindeki çalışmalara ilişkin son durumu CNN Türk'te değerlendirdi. Bakan Kurum, "11 ilimizde 143 bin TOKİ konutumuz vardı. 1 tane vatandaşımızın burnu kanamadı. Hasar alan binalar elbette oldu ancak yıkılan binamız yok." dedi. Bakan Kurum ayrıca, "Kira yardımlarını artıracağız. İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinde kira desteğini 3 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Ankara'da Bursa'da Antalya'da İzmir'de 3 bin liraya çıkarıyoruz. Diğer büyükşehirlerde 2 bin 500 liraya, diğer illerde 2 bin liraya çıkarıyoruz. Nisan ayından itibaren yardımları hesaplara yatıracağız." ifadelerini kullandı.
8.03.2023Ekonomi
Araba alan herkesi kapsıyor! Sıfır cip 'kusurlu' çıktı; 4,5 yıl sonra 'bedel iade' kararı
Araba alan herkesi kapsıyor! Sıfır cip 'kusurlu' çıktı; 4,5 yıl sonra 'bedel iade' kararıTrabzon'da, satın aldığı sıfır kilometre cipte oluşan elektronik arıza nedeniyle satıcı şirkete dava açan Sabri Kızıltan, 4,5 yıl süren hukuk mücadelesini kazandı. Talep edilen bilirkişi raporunu inceleyen mahkeme, 'kusurlu' olduğu tespit edilen aracın 'güncel bedeli' ile iadesine hükmetti. Kızıltan, "Türk adaletine güvenin. Bizim davamız belki de emsal oluşturdu" dedi.
2.03.2023Gündem
Aslı Tandoğan ve Özge Özder'den örnek davranış
Aslı Tandoğan ve Özge Özder'den örnek davranışÜnlü oyuncular Özge Özder ve Aslı Tandoğan, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası afet bölgesindeki can dostlarını, Bana Göz Kulak Ol aracılığıyla İstanbul'a ulaştırdılar. Pansiyona yerleştirilen, sağlık kontrolleri ve bakımları yapılacak olan can dostlar hakkında dernekten açıklama geldi.
17.02.2023Magazin
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çare
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çareSıfır otomobile ulaşmak her geçen gün zorlaşmaya başladı. Çip krizi ve tedarik sorunları fiyatları yükseltirken, bu durum vatandaşları aylarca araba beklemek zorunda bırakıyor. Sıfırdaki bu durum ikinci el arabada da fiyatları yukarı çekti. Tüm bunlara rağmen büyük şehirlerde ise trafiğe kayıtlı araç sayısının ve nüfusun artması, ulaşımı da yoğun bir hale getirmeye başladı. Vatandaşlar da hem otomobile ulaşmayı daha kolay hale getiren hem de daha uyguna yolculuk imkanı sunan alternatif yöntemlere başvurmaya başladı. İşte ulaşımın yolculuğun detayları...
4.02.2023Ekonomi
Bakan Nebati Darphane'yi inceledi: 'Güçlü katkılar sunmaya devam edecek'
Bakan Nebati Darphane'yi inceledi: 'Güçlü katkılar sunmaya devam edecek' Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Bakan Nebati "Tam 555 yıllık tarihi birikimle ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Darphanemiz, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında ülke ekonomisinin kalkınmasına güçlü katkılar sunmaya devam edecektir" dedi.
2.02.2023Ekonomi
Sosyal medyayı şoke eden video: 6 yaşında doğum mu yaptın?
Sosyal medyayı şoke eden video: 6 yaşında doğum mu yaptın?21 yaşındaki genç kadının paylaştığı video sosyal medyada şok etkisi yarattı. 15 yaşında bir kızı olduğunu söyleyen genç kadının hikayesi herkesi şaşırttı.
2.02.2023Dünya
Çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandı
Çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandıEvcil hayvanlara çip uygulamasında sürenin dolmasıyla birlikte ocak ayında çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandı. Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri İsa Yıldırım, "Cezaların hepsi yurtdışına çıkış veya şehirlerarası yolculuk sırasında belge istenilmesi zorunlu olduğu için uygulandı. Onun dışında bu tür hayvanların tespiti açıkçası çok zor" dedi.
2.02.2023Gündem
Evli çiftleri ilgilendiren gelişme! ‘Mehir senedi’ delil sayıldı
Evli çiftleri ilgilendiren gelişme! ‘Mehir senedi’ delil sayıldıEvli milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! 1 yıllık evli çiftin çekişmeli boşanma davasına ‘mehir senedi' damga vurdu. Davalı erkek, boşanmak istediği eski eşine mehir ücretini vermeyi reddetti. Davalı tarafın ‘mehir senedi’ hamlesi ise davanın seyrini değiştirdi.
1.02.2023Gündem
Sesi duyan komşular telefona sarıldı! 7'nci kattan cip'in üstüne düştü
Sesi duyan komşular telefona sarıldı! 7'nci kattan cip'in üstüne düştü İstanbul Güngören'de psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kişi, 7'nci kattan cipin üstüne düştü.
31.01.2023Yaşam
Pasaport ücretlerine yüzde 123 zam sonrası son dakika gelişmesi! Bakan Soylu duyurdu
Pasaport ücretlerine yüzde 123 zam sonrası son dakika gelişmesi! Bakan Soylu duyurdu2022 yılı fiyatlarıyla harç yatırıp, yoğunluk nedeniyle 2023’e randevu almak zorunda kalanlar bankoda kötü bir sürprizle karşılaştı. Başvuranlardan, pasaport defter ve harçlarına yapılan yüzde 123’lük zammın farkını yatırmaları istendi. Dört kişilik bir ailede bu fark 8 bin lirayı aşarken CİMER’e şikâyet yağdı. Bu gelişme sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan son dakika açıklaması geldi. Vatandaşın haklı olduğunu belirten Soylu, pasaport harcı ücretleri ile ilgili yeni gelişmeyi paylaştı.
12.01.2023Gündem
Sıfır arabalarda fiyatlar değişti! İşte marka ve modele göre otomobil fiyatları
Sıfır arabalarda fiyatlar değişti! İşte marka ve modele göre otomobil fiyatlarıAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Pandemi, çip krizi derken araba fiyatları ile ilgili açıklama geldi. 2023 yılına girişle birlikte markalar fiyat listelerini değiştirmeye başladı. Bazı markalar sembolik artışlar yaparken, gelen zamlarla birlikte vergi dilimi değişen modellerde 30 bin TL'yi geçen artışlar oldu. 2023 yılında araba markaları tarafından belirlenen zam oranları ile sıfır otomobil fiyatları listesi güncellendi. İşte, marka maka araba fiyatları...
7.01.2023Ekonomi
Araba almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Yeni araba fiyatları belli oldu, işte marka marka tüm fiyatlar...
Araba almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Yeni araba fiyatları belli oldu, işte marka marka tüm fiyatlar...Araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi geldi. Araba fiyatları konusunda danışmanlık veren kuruluşlar, çip krizi ve tedarik zinciri sorunları yaşayan otomotiv sektörünün 2023’te talep bozulması sorunuyla karşı karşıya kalacağı görüşünde. Çip sorunları da tam bitmiş değil ve maliyetler EV’lere geçiş metallerinin fiyatlarına bağlı olarak da artıyor. Öte yandan 2023 yılı ile birlikte yeni araba fiyatları belli oldu. 2023 yılında araba markaları tarafından belirlenen zam oranları ile sıfır otomobil fiyatları listesi güncellendi. İşte, Toyota, Opel, Citroen, Peugeot 2023 sıfır araba fiyatları...
5.01.2023Ekonomi
Tazminat talep edebilirsiniz! Ev sahibi - kiracı ayrımı yok, apartmanda oturan herkesi ilgilendiriyor
Tazminat talep edebilirsiniz! Ev sahibi - kiracı ayrımı yok, apartmanda oturan herkesi ilgilendiriyorApartmanlarda yaşayanların en büyük büyük problemi alt ya da üst komşusuyla sorun yaşamak. Gürültü, ortak alan kullanımı gibi konular apartman sakinleri arasında tartışmalara yol açarken, üst kat tavanından su damlaması da yaşanan sorunlar arasında. Ev sahibinin evde olmaması durumunda kapının çilingirle açılması da mümkün. İşte konun detayları...
2.01.2023Gündem
'Çip' zorunluluğu sonrası sayı üçe katlandı
'Çip' zorunluluğu sonrası sayı üçe katlandıEvcil hayvanlara ‘çip’ takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından korkulan oluyor. Hayvan sahipleri, 31 Aralık gecesi dolan süreye rağmen çip taktırmadıkları evcil hayvanlarını sokağa terk etmeye başladı. Her Eve Bir Pati Derneği Başkanı Emre Demir, “Normal aylarda bizim bahçemize 20-30 dostumuz gelirken, şu anda 80-90’lara dayandı” dedi.
2.01.2023Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladı
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladıAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Uzmanlar ise kasko fiyatlarının artışına karşın, sigorta şirketlerinin fiyat çarpanlarına bakıldığında düşüş söz konusu olduğunu dile getirdi. Ayrıca artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
28.12.2022Gündem
1 milyon 104 bin ev hayvanı kayıt altına alındı
1 milyon 104 bin ev hayvanı kayıt altına alındıEvcil hayvanlara çip taktırma süresi 31 Aralık'ta sona erecek. Şimdiye kadar 647 bin 397 kedi, 457 bin 142 köpek ve 18 gelincik olmak üzere 1 milyon 104 bin 557 ev hayvanı kimliklendirilerek, kayıt altına alındı. Ayrıca 31 Aralık'a kadar yetkili kurumlara beyanname veren evcil hayvan sahipleri de 2023'te ceza uygulanmadan hayvanlarına mikroçip taktırabilecek.
28.12.2022Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyor
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyorAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
27.12.2022Gündem
Dilan Polat'ın son paylaşımı tepki çekti! Helikopter kiraladı
Dilan Polat'ın son paylaşımı tepki çekti! Helikopter kiraladıDoğum fotoğrafçılığıyla kariyerine başlayan ve ardından güzellik sektörüne geçiş yapan Dilan Polat, sık sık iş insanı eşi Engin Polat'ın kendisine aldığı lüks hediyelerle gündeme geliyor. Ünlü çift bu kez de küçük çocuklarına aldıkları doğum günü hediyesi ile dikkat çekti.
26.12.2022Magazin
Son 6 gün! Ek süre talep edildi
Son 6 gün! Ek süre talep edildiEvde bakılan kedi, köpek ve gelinciklere yönelik yürürlüğe giren mikroçip uygulamasında son tarih 31 Aralık’a 6 gün kalırken, yoğun başvuru üzerine mikroçip ve pasaportlarda tedarik sorunu yaşanmaya başlandı. Yaklaşık 5 milyon hayvana çip uygulaması yapılmadığını aktaran Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Volkan Toker, "Türkiye’deki bütün kliniklerde ve tarım il ve ilçe müdürlüklerinde çip takılmaya devam edilse bile 24 saat esasıyla süre sonuna kadar bu kadar hayvana mikroçip takılıp kayıt altına alınmasına imkan yok" dedi.
25.12.2022Gündem
Evcil hayvanı olanlar dikkat! Son gün 31 Aralık, 6 bin 72 TL cezası var
Evcil hayvanı olanlar dikkat! Son gün 31 Aralık, 6 bin 72 TL cezası varTarım ve Orman Bakanlığı’nın evcil kedi ve köpeklere mikroçip takılması için son tarih olarak açıkladığı 31 Aralık’a günler kaldı. Türkiye genelinde şu ana kadar sadece 504 bin kedi ve 385 bin köpek mikroçiplenebildi. 31 Aralık’tan sonra mikroçiplenmemiş hayvanların sahiplerine 6 bin 72 TL ceza kesilecek.
22.12.2022Gündem
Evcil hayvanı olan milyonları ilgilendiriyor! Çip krizi başladı
Evcil hayvanı olan milyonları ilgilendiriyor! Çip krizi başladıKedi, köpek ve gelinciklerin mikroçip takılarak kayıt altına alınması süresinin dolmasına 2 hafta kalmışken, hayvan sahiplerinin yoğun başvurusu üzerine mikroçip ve pasaportlarda tedarik sorunu yaşanmaya başlandı. Hayvanlarını ‘Ev Hayvanı Kayıt Sistemi’ne (PETVET) kaydettirmek isteyenlerin birçoğu, kliniklerde mikroçip ve pasaport bulunmaması nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.
17.12.2022Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı çip randevusu nasıl alınır? Evcil hayvanlara çip nerede takılıyor? Evcil hayvanlara çip taktırma süresi ne zaman bitiyor?
Tarım ve Orman Bakanlığı çip randevusu nasıl alınır? Evcil hayvanlara çip nerede takılıyor? Evcil hayvanlara çip taktırma süresi ne zaman bitiyor? Evcil hayvanlara çip uygulamasında süre doluyor. Hayvanlarını 31 Aralık 2022 tarihine kadar kayıt altına aldırmayanlar 1 Ocak 2023'ten itibaren ceza ödeyecek. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı çip randevusu nasıl alınır? Evcil hayvanlara çip nerede takılıyor? Evcil hayvanlara çip taktırma süresi ne zaman bitiyor? Evcil hayvanlara çip taktırmamanın cezası ne kadar? İşte detaylar…
15.12.2022Gündem
Burak Özçivit'ten eşi Fahriye Evcen'e doğum hediyesi!
Burak Özçivit'ten eşi Fahriye Evcen'e doğum hediyesi!Cinsel istismar suçlamasıyla yargılanan Kevin Spacey ile poz vermesi sonrası tepkilerin odağında olan ve paylaşımını yayından kaldıran Burak Özçivit hamile eşi Fahriye Evcen'le görüntülendi. 2017 yılında nikâh masasına oturan, Nisan 2019'da Karan'ın doğumuyla ilk kez anne ve baba olma mutluluğu yaşayan ikiliden Özçivit'in, doğum hediyesi olarak eşine aldığı dudak uçuklatan hediye dikkat çekti.
14.12.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Çıp ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çıp haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.