Aselsan

Aselsan

Son dakika Aselsan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Aselsan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Aselsan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aselsan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aselsan gelişmeleri de dahil olmak üzere 884 aselsan haberi bulunmuştur. Tüm aselsan haberleri aşağıda listelenmiştir.
ASELSAN, depremzedeler için seferber oldu
ASELSAN, depremzedeler için seferber olduASELSAN Sosyal İnovasyon Liderleri (ASİL) Derneği, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra afet bölgesine 110 milyon liralık yardım yaptı ve 600 kişinin barınabileceği çadır kent kurdu. Ayrıca, şirketin geliştirdiği milli teknolojiler, afet bölgesinde aktif olarak kullanıldı.
2.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Havalimanı Metrosu 1 ay ücretsiz hizmet verecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Havalimanı Metrosu 1 ay ücretsiz hizmet verecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu Açılış Töreni'nde konuştu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Günde 800 bin yolcu kapasiteli bu metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada ulaşılabilecek. Metro hattımız 1 ay süreyle ücretsiz hizmet verecek" dedi. Erdoğan, "Kanal İstanbul projesini inşallah hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.
22.01.2023Gündem
İstanbul Havalimanı Metrosu açılıyor! Bilet ücretleriyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklama
İstanbul Havalimanı Metrosu açılıyor! Bilet ücretleriyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklamaTürkiye'nin en hızlı metrosunun kullanılacağı hat, pazar günü hizmete giriyor. 8 durağın bulunduğu metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada gidilebilecek. Peki ücretlendirme nasıl olacak? Bakan Karaismailoğlu metro hattı ile ilgili önemli bilgiler verdi.
20.01.2023Ekonomi
Milli Muharip Uçak Mart'ta hangardan çıkıyor
Milli Muharip Uçak Mart'ta hangardan çıkıyorKayseri’de Erciyes Teknopark tarafından düzenlenen Savunma Sanayi Alt Sistemler Çalıştayı’nda konuşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.(TUSAŞ) Sanayi Geliştirme Şefi Emrah Ekri, Milli Muharip Uçak Projesi’nin 18 Mart’ta hangardan çıkarılarak görücüye sunulacağını ve 2030 yılında da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girmesini hedeflediklerini söyledi.
17.01.2023Ekonomi
TBMM 2023’e yoğun gündemle başlıyor
TBMM 2023’e yoğun gündemle başlıyorTBMM Genel Kurulu, 2023’ün ilk toplantısını bugün gerçekleştirecek. Meclis’in 2023 seçimlerine kadar yasalaştıracağı düzenlemeler arasında EYT, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ve 7. Yargı Paketi gibi önemli başlıklar yer alıyor.
3.01.2023Gündem
7. Yargı Paketi'nde taslak hazır! Konutta haciz uygulaması bitiyor
7. Yargı Paketi'nde taslak hazır! Konutta haciz uygulaması bitiyorAdalet Bakanlığı 7. Yargı Paketi üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Kira ilişkisinden kaynaklanan uyuşmazlıklar, ortaklığın giderilmesine ilişkin uyuşmazlıklar, kat mülkiyetinden kaynaklanan uyuşmazlıklar ve komşu hakkıyla ilgili uyuşmazlıklar, zorunlu arabuluculuk kapsamına alınacak. Konutlarda hakim kararı olmaksızın haciz işlemi yapılamayacak.
2.01.2023Gündem
Türkiye'ye yeni yıl hediyesi! 'Siper' füzesi 100 km menzili aşıp, hedefi başarıyla vurdu
Türkiye'ye yeni yıl hediyesi! 'Siper' füzesi 100 km menzili aşıp, hedefi başarıyla vurduCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, 'Siper' füzesinin 100 kilometre menzili aştığını ve başarıyla hedefi vurduğunu duyurdu.
İstanbul Havalimanı metrosu ile ilgili açıklama! Bakan Karaismailoğlu duyurdu
İstanbul Havalimanı metrosu ile ilgili açıklama! Bakan Karaismailoğlu duyurduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Küçükçekmece (Halkalı)-Kayaşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metro Hattı Depo Sahasının hizmete alınması töreninde konuştu. Bakan Karaismailoğlu "Şehir içi raylı sistemler ile devam eden demiryolu yatırım bütçemiz 27 milyar dolara ulaşmıştır. Başkaları kilometrelerce laf üretir; millete bir faydaları dokunmaz. Bizler; işimize bakar, yollar, köprüler, havalimanları inşa eder, milletimize aş, iş sunar; hayatına konfor katarız. Bizi kendileriyle karıştırmasınlar, 20 yıldır bizi hizmet yolundan çıkaramadılar, oyalayamadılar. Bundan sonra hiç yapamazlar" dedi. 
26.12.2022Ekonomi
Türkiye başardı! Dünyada bir ilk, resmen faaliyete geçti
Türkiye başardı! Dünyada bir ilk, resmen faaliyete geçtiTürkiye için sevindiren gelişme. Resmen faaliyete geçti. Dünyada bir ilk olacak. ASELSAN, hava ve füze savunma projelerinin geliştirme ve seri üretim dönemlerindeki faaliyetlerinin etkin şekilde yapılabilmesine imkan sağlayacak Hava Savunma Test ve Entegrasyon Merkezi'ni (HSTEM) Ankara'da faaliyete açtı. Burada kurulan ROBOSİM Açık Alan Test Altyapısı'nda, hava savunma sistemlerinin zorlayıcı senaryolar altında testleri gerçekleştirilecek.
2.12.2022Ekonomi
Sınırdaki güvenlik zırhı genişletiliyor
Sınırdaki güvenlik zırhı genişletiliyorİçişleri Bakanlığı, bütçe çalışmaları kapsamında hazırlayarak TBMM’ye sunduğu faaliyet raporunda, sınır güvenliğine ilişkin yürütülen çalışmalara da yer verdi
29.11.2022Gündem
Korkut hava savunma sistemi teknik özellikleri ne? ASELSAN Korkut Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi’nden yeni görüntüler!
Korkut hava savunma sistemi teknik özellikleri ne? ASELSAN Korkut Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi’nden yeni görüntüler!ASELSAN Korkut alçak irtifa hava savunma sisteminin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. “KORKUT'an bir yanımız olduğu doğrudur” başlığı ile paylaşılan Korkut ile ilgili bilgiler ve teknik özellikler araştırılıyor. Peki, Korkut hava savunma sistemi teknik özellikleri ne? İşte ASELSAN Korkut hava savunma sistemi görüntüleri ve detaylar…
Karsan ve Aselsan elektrikli minibüs üretecek
Karsan ve Aselsan elektrikli minibüs üretecekKarsan, ASELSAN’la modern ve çevreci ulaşım için yerli ve milli iş birliğine imza attı.
11.11.2022Otomobil
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecek
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecekCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN'da, F-16 savaş uçaklarının modernizasyonunu içeren 'Özgür' projesine ilişkin inceleme yaparak, "F-16’larımızın çeşitli modelleri var. İlk modellerinden başlamak üzere bu uygulama şu anda hayata geçiriliyor olacak. Adım adım F-16’larımız çok daha ileri kabiliyetlere sahip, modernize olmuş şekilde Hava Kuvvetleri'mizin hizmetine devam edecekler" dedi.
10.11.2022Ekonomi
Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı açılışı ile ilgili flaş açıklama! Bakan Karaismailoğlu duyurdu
Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı açılışı ile ilgili flaş açıklama! Bakan Karaismailoğlu duyurduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye’nin güvenli yarınları, tam bağımsız Türkiye için yerli ve milli kabiliyetlerimizi her alanda artırmak nihai hedefimizdir. Raylı sistemlerimiz için önemli olan ve bakanlığımızın desteği ile Aselsan tarafından geliştirilen sinyalizasyon sistemlerinin kullanılacağı Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattımızın açılışı için gün sayıyoruz" dedi.
3.11.2022Ekonomi
Mehmet Gürcan Karakaş kimdir? TOGG Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın biyografisi!
Mehmet Gürcan Karakaş kimdir? TOGG Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın biyografisi!Yerli otomobil TOGG, Cumhuriyet’in ilanının 99. yılına armağan ediliyor TOGG’un tesis açılışı ile birlikte TOGG’un yönetim kadrosunda yer alan TOGG Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın kariyeri merak ediliyor. Peki, Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşında ve nereli? TOGG Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın biyografisi!
29.10.2022Gündem
Geleceğin haberleşme teknolojilerine yönelik iş birliği
Geleceğin haberleşme teknolojilerine yönelik iş birliğiKarasal olmayan şebekelerin geliştirilmesi konusunda Turkcell ve ASELSAN mutabakat imzaladı. İş birliği kapsamında elde edilecek çıktıların, kablosuz haberleşme teknolojilerinin farklı uydu sistemleriyle kesintisiz entegrasyonu üzerine yapılacak standartlaşma ve ürünleşme çalışmalarına katkı sağlaması hedefleniyor.
Dünyada benzeri yok! Türk mühendisler başardı: Tam not aldı
Dünyada benzeri yok! Türk mühendisler başardı: Tam not aldıDeniz harbinde yeni bir dönem. ASELSAN, tarihi bir başarıya imza attı. Türkiye'nin bugüne kadar ürettiği en gelişmiş insansız deniz aracı Marlin'in dünyada benzeri yok. Marlin'in elektronik harp başta olmak üzere sahip olduğu imkan ve kabiliyetlerin arkasında Aselsan var. Projede görev alan Türk mühendis, '“ASELSAN dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Elektronik harp yeteneği ile NATO tatbikatında boy göstermemiz herkesi şaşırttı. Planlı olarak şaşırtmaya devam etmek istiyoruz.' dedi.
28.09.2022Ekonomi
ASELSAN, ADEX 2022'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i ağırladı
ASELSAN, ADEX 2022'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i ağırladıAzerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen ADEX 2022 fuarına katılan ASELSAN, fuardaki standında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i ağırladı.
8.09.2022Dünya
Ticaret Bakanlığı'ndan ASELSAN kararı!
Ticaret Bakanlığı'ndan ASELSAN kararı!Ticaret Bakanlığı, Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'ye (ASELSAN) dış ticaret sermaye şirketi statüsü verdi.
31.08.2022Ekonomi
Bakan Varank'tan flaş açıklama: İHA'larda dünyada 1 numarayız
Bakan Varank'tan flaş açıklama: İHA'larda dünyada 1 numarayızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun'da düzenlenen Teknofest Festivali'nde CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk'ün sorularını yanıtladı. Önemli açıklamalarda bulunan Bakan Varank, "İnsansız hava araçlarında dünyada bir numarayız" ifadelerini kullandı.
30.08.2022Ekonomi
ASELSAN ile TUSAŞ iki yeni sözleşme imzaladı
ASELSAN ile TUSAŞ iki yeni sözleşme imzaladıASELSAN ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) arasında, uçak modernizasyonuna yönelik 671,5 milyon liralık ve 35,3 milyon dolarlık bir sözleşme imzalandı.
26.08.2022Ekonomi
Arabası olanlar dikkat! Yüzde 100 yerli, anında tespit ediyor
Arabası olanlar dikkat! Yüzde 100 yerli, anında tespit ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ASELSAN'ın ortak geliştirdiği, araçların egzoz muayenelerini saniyeler içinde tespit eden Egzoz Elektronik Denetim Sistemi (EGEDES) tanıtıldı.
25.08.2022Otomobil
BAYKAR CEO'su Haluk Bayraktar kimdir, nereli, eğitimi nedir?
BAYKAR CEO'su Haluk Bayraktar kimdir, nereli, eğitimi nedir?Ukrayna'da Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüşecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heyetinde BAYKAR CEO'su Haluk Bayraktar da yer aldı. Söz konusu gelişmenin ardından BAYKAR CEO'su Haluk Bayraktar hakkında yapılan aramalar arttı.
18.08.2022Gündem
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelim
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelimUşak'ta 'Köy Yaşam Merkezi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık olarak tüm okulların ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olduklarını belirtti. Özer, "Türkiye'nin eğitim gündeminden şu bağış olayını düşürelim artık" dedi. Öte yandan Bakan Özer, "En son kurmuş olduğumuz Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 0.12'yle aldı öğrenciyi. Mesleki eğitim de toparlanmaya başladı. Öğretmenler ne kadar güçlüyse eğitim sistemi ve toplum da o kadar güçlü" diye konuştu.
9.08.2022Eğitim
YKS tercihleri başladı, üniversiteler şartları açıkladı! 15 bin lira burs...
YKS tercihleri başladı, üniversiteler şartları açıkladı! 15 bin lira burs...ÖSYM YKS sonuçlarını açıkladı, TYT ve AYT’den tercih heyecanı başladı. Üniversiteler burs imkanları tek tek duyurdu. Savunma sanayisi ve tarım teknolojileri üzerinde ihtisaslaşan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine sağladığı iş imkanlarının yası sıra başarılı öğrencilere sağladığı yüksek burslarla da dikkatleri üzerine çekti.
1.08.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Aselsan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aselsan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.