Bayram Namazı

Bayram Namazı

Son dakika bayram namazı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bayram namazı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bayram namazı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bayram Namazı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bayram namazı gelişmeleri de dahil olmak üzere 671 bayram namazı haberi bulunmuştur. Tüm bayram namazı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Namaza gelmedikleri için soğuk suya atılmışlardı: Güzel bir ders aldık
Namaza gelmedikleri için soğuk suya atılmışlardı: Güzel bir ders aldıkBolu'nun Mudurnu ilçesinde köy muhtarının bayram namazına gelmeyenlere yaptığı sulu şaka sosyal medyada büyük ilgi gördü. Namaza gitmediği için soğuk suya atılan vatandaşlardan Mehmet Baylan, "Muhtar çok iyi düşünmüş, yapılan etkinlik çok güzeldi. Güzel bir ders almış olduk. Sıcak yataktan soğuk suya atılmak da güzel" dedi.
2.07.2023Yaşam
Bayram namazına gelmeyenleri köyün çeşmesine attılar
Bayram namazına gelmeyenleri köyün çeşmesine attılarBolu'nun Mudurnu ilçesi Munduşlar köyü muhtarının, bayram namazına gelemeyenlere yaptığı “sulu şaka” görenleri kahkahaya boğdu. Buz gibi suya girmek istemeyip kaçanların yakalanma anları renkli görüntüler oluşturdu.
29.06.2023Yaşam
Bakan Ersoy taksicilerle bayramlaştı
Bakan Ersoy taksicilerle bayramlaştıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kurban Bayramı tatilini geçirdiği memleketi Antalya'da taksici esnafıyla sohbet edip bayramlarını kutladı.
28.06.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Muğla'da kıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Muğla'da kıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Muğla'nın Marmaris ilçesinde kıldı.
28.06.2023Gündem
İstanbul'da bayram namazı coşkusu
İstanbul'da bayram namazı coşkusuİstanbul'da bayram namazını kılmak için binlerce vatandaş Ayasofya ve Eyüp Sultan Camii'ne akın etti.
28.06.2023Yaşam
Bayram namazında Fatih Camii doldu, taştı
Bayram namazında Fatih Camii doldu, taştıBayram Namazı için binlerce İstanbullu Fatih Camii'nde bir araya geldi.
28.06.2023Yaşam
TBMM Başkanı Kurtulmuş ve Bakan Koca deprem bölgesinde!
TBMM Başkanı Kurtulmuş ve Bakan Koca deprem bölgesinde!TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş’ta bayram namazı sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş yaptığı açıklamada," Depremin yıkıntılarından nasıl ayağa kalktıysak hep beraber çok daha ileriye gideceğiz. Daha güzel bir Türkiye'yi hep beraber kuracağız." dedi. Bakan Koca da Hatay'da yaptığı açıklamada, "Devletimzi ve milletimiz var olsun tekrar hepinizin bayramı mübarek olsun" ifadelerini kullandı.
28.06.2023Gündem
Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat, bayram namazı farz mı, sünnet mi, vacip mi? İşte bayram namazı kılınışı…
Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat, bayram namazı farz mı, sünnet mi, vacip mi? İşte bayram namazı kılınışı…Kurban Bayramı namazı nasıl kılınır? İl il bayram namazı saatleri Diyanet tarafından açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı verilerine göre, illerdeki bayram namazı saatleri belli olunca, bayram namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu araştırılmaya başlandı. Peki, Bayram namazı nasıl kılınır, kaç rekat, bayram namazı farz mı, sünnet mi, vacip mi? İşte bayram namazı kılınışı…
27.06.2023Gündem
Bayram namazı saat kaçta 2023? İl il bayram namazı saati belli oldu! İşte 2023 Kurban Bayramı namaz saatleri…
Bayram namazı saat kaçta 2023? İl il bayram namazı saati belli oldu! İşte 2023 Kurban Bayramı namaz saatleri…Bayram namazı saati belli oldu. 2023 Kurban bayramı namaz saatleri il il Diyanet tarafından yayınladı. Kurban Bayramı'nın ilk günü olan 28 Haziran Çarşamba günü kılınacak bayram namazı saatleri vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il 2023 bayram namazı saatleri…
27.06.2023Gündem
Ankara bayram namazı saati! Ankara’da bayram namazı saat kaçta? 28 Haziran Ankara ilçelere göre bayram namazı saatleri!
Ankara bayram namazı saati! Ankara’da bayram namazı saat kaçta? 28 Haziran Ankara ilçelere göre bayram namazı saatleri!Bayram namazı kılacak Müslümanlar, Kurban Bayramı namaz saatlerini araştırmaya başladı. Ankaralılar bayram namazı için heyecanla beklerken İstanbul’da bayram namazı saatleri sorgulanıyor. Peki, Ankara’da bayram namazı saat kaçta? İşte Ankara bayram namazı saati…
26.06.2023Gündem
Bayram namazı saati! İstanbul’da bayram namazı saat kaçta? 28 Haziran il ve ilçelere göre bayram namazı saatleri!
Bayram namazı saati! İstanbul’da bayram namazı saat kaçta? 28 Haziran il ve ilçelere göre bayram namazı saatleri!Kurban Bayramı namazı saati Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Manevi açıdan rahatlatan dini vecibelerden biri olan bayram namazı sabahı erken saatlerinde cemaat ile birlikte kılınır. Bayramlarda kılınan namazın faziletleri önemlidir. Peki, Kurban Bayramı'nda namaz saat kaçta kılınır? Bayram namazında hangi dualar okunur? İşte 2023 İstanbul bayram namazı saati...
26.06.2023Gündem
Ramazan Bayramının 2. günü oruç tutulur mu, bayramın 2. günü Şevval orucu tutulur mu? Şevval orucu ne zaman?
Ramazan Bayramının 2. günü oruç tutulur mu, bayramın 2. günü Şevval orucu tutulur mu? Şevval orucu ne zaman?İslam alemi için on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i ardında bıraktı, bayram namazı ile Ramazan bayramına başladı. Ramazan ayında tutamayacakları oruçları kaza edecekler veya bayrama kavuşmak için oruç tutmak isteyenler, Şevval orucu ne zaman, bayramın 2. günü Şevval orucu tutulur mu? Sorularına yanıt aranıyor. Peki, Ramazan Bayramının 2. günü oruç tutulur mu?
22.04.2023Gündem
Taksim ve Eyüpsultan Camii'ne binlerce kişi akın etti
Taksim ve Eyüpsultan Camii'ne binlerce kişi akın ettiBayram namazı için binlerce vatandaş, sabahın erken saatlerinde Eyüpsultan ve Taksim Camii'ne akın etti. Namaz öncesinde camilerin içi dolarken, içeriye giremeyen yüzlerce vatandaş yanlarında getirdikleri seccadeleriyle avluda bayram namazını kıldı.
21.04.2023Gündem
Bayram namazı saat kaçta? 2023 Ramazan bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet (Ankara, İzmir, Trabzon) il il bayram namazı saatleri
Bayram namazı saat kaçta? 2023 Ramazan bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet (Ankara, İzmir, Trabzon) il il bayram namazı saatleriİstanbul bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. Bayram namazı il il araştırması yapanlar 21 Nisan sabahı kılınacak bayram namazı için de hazırlıklara başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazı saati illere göre değişiklik gösteriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Erzurum ve tüm illerin bayram namazı saatini haberimizde derledik. Peki 2023 bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı vakitleri...
20.04.2023Gündem
Bakan Ersoy: Sultanahmet Camii'ni bayram namazında yeniden ibadete açacağız
Bakan Ersoy: Sultanahmet Camii'ni bayram namazında yeniden ibadete açacağızKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, restorasyondaki Sultanahmet Camii'ni bayram namazı ile beraber yeniden ibadete açacaklarını duyurdu.
2.04.2023Gündem
Yunanistan'dan skandal namaz kararı! İzin vermediler
Yunanistan'dan skandal namaz kararı! İzin vermedilerYunanistan, Selanik yakınlarındaki Aleksandria'da Müslüman azınlığa mescit izni vermiyor. Bölgede yaşayan bine yakın Türk, bu yıl da bayram namazını kılamadı. Din görevlisi Musa Çolak, danıştayın lehte karar vermesine rağmen Yunan makamlarının yapının mescit olarak kullanılmasına izin vermediğini söyledi.
13.07.2022Dünya
Kurban bayramın kaçıncı gününe kadar kesilir, bayramın 4. günü kurban kesilir mi?
Kurban bayramın kaçıncı gününe kadar kesilir, bayramın 4. günü kurban kesilir mi?Bayramın 4. günü kurban kesilir mi, kurban bayramın kaçıncı gününe kadar kesilir? Kurban bayramının son günü 12 Temmuz Salı günü. Kurban bayramının sona ermesine az bir süre kala, kurban keseceklerin araştırmaları da hız kazandı. Bayramın son günüde kurban kestirmenin caiz olup olmadığını sorgulayan vatandaşlar arama motorlarına yöneldi.
11.07.2022Gündem
İmam camiye gelmeyince cemaat bayram namazı kılamadı!
İmam camiye gelmeyince cemaat bayram namazı kılamadı!Elazığ'da bir caminin imamı camiye gelmeyince cemaat bayram namazı kılamadan eve gitti.
9.07.2022Yaşam
Yüzlerce yıllık gelenek bayramlaşma zinciri
Yüzlerce yıllık gelenek bayramlaşma zinciriÇanakkale’nin Yenice İlçesi Akçakoyun Köyü’nde kılınan bayram namazı sonrasında cemaat köy meydanında yüzlerce yıllık geleneği tekrarlayarak insan zinciri oluşturup bayramlaştı.
9.07.2022Yaşam
Bayramda camiler doldu taştı
Bayramda camiler doldu taştıKurban Bayramı münasebetiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de camiler doldu taştı. Bayramı namazı için binlerce vatandaş, Ayasofya’yı Kebir Camii'ne akın etti. Namazdan önce camiinin içi dolarken, içeriye giremeyen vatandaşlar yanlarında getirdikleri seccadleriyle avluda bayram namazını eda etti.
9.07.2022Yaşam
Bayramı namazı için binlerce kişi Eyüpsultan Camii'ne akın etti
Bayramı namazı için binlerce kişi Eyüpsultan Camii'ne akın etti Bayram namazı için binlerce vatandaş, sabahın erken saatlerinde Eyüpsultan Camii'ne akın etti. Namaz öncesinde caminin içi dolarken, içeriye giremeyen yüzlerce vatandaş yanlarında getirdikleri seccadeleriyle avluda bayram namazını kıldı.
9.07.2022Yaşam
Bayram namazında vatandaşlar Ulu Camii'ne akın etti
Bayram namazında vatandaşlar Ulu Camii'ne akın ettiBursa'da, Ulu Camii bayram namazına gelenlerle doldu. İçerde yer bulamayanlar namazlarını avluda kıldı.
9.07.2022Yaşam
İlk Kurban Bayramı namazı Iğdır’da kılındı
İlk Kurban Bayramı namazı Iğdır’da kılındıTürkiye’de ilk Kurban Bayramı namazı 05.18’de Iğdır’da kılındı.
9.07.2022Gündem
Çamlıca Cami’nde Bayram namazı coşkusu
Çamlıca Cami’nde Bayram namazı coşkusuKurban Bayramı namazı için binlerce vatandaş, Çamlıca Camii'ne akın etti. Binlerce kişi bayram namazını Çamlıca Camii'nde kıldı.
9.07.2022Gündem
Bayram kavurması nasıl yapılır? Kuzu ve dana etinden yapabileceğiniz kolay, pratik ve yumuşak 4 et kavurma tarifi!
Bayram kavurması nasıl yapılır? Kuzu ve dana etinden yapabileceğiniz kolay, pratik ve yumuşak 4 et kavurma tarifi!Kurban Bayramı’nın en özel lezzetlerinden kavurmanın farklı yapılış şekilleri bulunuyor. Etin türüne ve ne zaman tüketileceğine bağlı olarak farklı şekillerde tercih edilen et kavurma hem çabuk tüketmelik hem de saklamalık olarak yapılabiliyor. Peki, Bayram kavurması nasıl yapılır? Kuzu ve dana etinden yapabileceğiniz kolay, pratik ve yumuşak 4 et kavurma tarifi!
8.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bayram Namazı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bayram namazı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.