Bartın Maden

Bartın Maden

Son dakika bartın maden haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bartın maden ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bartın maden haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bartın Maden

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bartın maden gelişmeleri de dahil olmak üzere 179 bartın maden haberi bulunmuştur. Tüm bartın maden haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bartın'daki maden faciasında 25 kişi için gözaltı kararı
Bartın'daki maden faciasında 25 kişi için gözaltı kararıTürkiye'yi yasa boğan Bartın'daki maden kazasında yeni bir gelişme yaşandı. 41 işçinin hayatını kaybettiği, 11 işçinin ise yaralandığı maden patlamasına ilişkin Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Patlamaya ilişkin 25 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
27.10.2022Gündem
Bartın'daki maden faciası sonrası 50 kişinin ifadesi alındı! Patlama öncesi 12 dakikalık veriler ortaya çıktı
Bartın'daki maden faciası sonrası 50 kişinin ifadesi alındı! Patlama öncesi 12 dakikalık veriler ortaya çıktıTürkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'ne ait maden ocağının eksi 300 kodunda 14 Ekim akşamı meydana gelen ve 41 madencinin öldüğü patlama ile ilgili soruşturma sürerken, patlama öncesi 12 dakikalık metan gazı verileri ise ortaya çıkmaya başladı.
21.10.2022Gündem
Bakan Koca'dan yaralı madencilerle ilgili açıklama
Bakan Koca'dan yaralı madencilerle ilgili açıklamaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasra'daki maden ocağı patlamasında yaralanan madencilerin durumu hakkında açıklama yaptı.
19.10.2022Gündem
Bartın Maden Kazasını Araştırma Komisyonu kuruldu
Bartın Maden Kazasını Araştırma Komisyonu kurulduTBMM Genel Kurulu’nda AK Parti, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti’nin ortak önergeleri birleştirilerek görüşüldü. Beş siyasi partinin ortak önergesiyle Amasra’daki maden kazası için Meclis araştırma komisyonu kurulması kabul edildi.
19.10.2022Gündem
Madenci ailelerine destek! Maaş ve kamuda iş
Madenci ailelerine destek! Maaş ve kamuda işBartın’daki maden patlaması sonrası harekete geçildi. AK Parti’nin yapacağı son çalışmanın detayları ortaya çıktı. Yakınları maden kazalarında hayatını kaybeden ailelere aylık bağlanacak, aileden bir kişi de kamuda istihdam edilecek. İşte detaylar...
19.10.2022Ekonomi
O madenci eşi DHA'ya konuştu: Yüreğimiz ağzımızda bekledik
O madenci eşi DHA'ya konuştu: Yüreğimiz ağzımızda bekledik Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlamada yaralanan eşi Burak Sümertaş'ı (27), teslim edilen çizmesi ile hastanede kapısında bekleyen Ceren Sümertaş (26), "Yüreğimiz ağzımızda bekledik ama şu an iyi. Eşimin çizmesiydi, bana teslim ettiler. Diğer ayağı ağrıdığı için ambulansta çıkarmışlar. O yüzden diğeri yok" dedi.
17.10.2022Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son durumu açıkladı: 6 hastadan 5'inin durumu ciddiyetini koruyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son durumu açıkladı: 6 hastadan 5'inin durumu ciddiyetini koruyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bartın’da maden ocağında meydana gelen patlama sonrası Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne sevk edilen yaralı hastalara ilişkin, "6 hastamızın 5'inin durumu ciddi, 5’i de solunum cihazına bağlı. Yanık yüzdeleri yüzde 65-85 arası değişmekte. Önümüzdeki 3-4 günün yakın takiple seyirlerini görmemiz gerekecek." dedi.
15.10.2022Gündem
Hiperbarik Oksijen Tedavisi nedir? Karbonmonoksit zehirlenmesinde Hiperbarik Oksijen Tedavisi kullanılıyor mu?
Hiperbarik Oksijen Tedavisi nedir? Karbonmonoksit zehirlenmesinde Hiperbarik Oksijen Tedavisi kullanılıyor mu? Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden ocağı patlamasında yaralı olarak kurtulan madencilere Hiperbarik Oksijen Tedavisi uygulanıyor. Basınç odalarına alınan madenciler yüzde 100 oksijen verilerek tedavi ediliyor. Peki, Hiperbarik Oksijen Tedavisi nedir? Karbonmonoksit zehirlenmesinde Hiperbarik Oksijen Tedavisi kullanılıyor mu? Hiperbarik Oksijen Tedavisi hangi durumlarda kullanılır? İşte detaylar…
15.10.2022Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır programını iptal etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır programını iptal ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın'da maden ocağında meydana gelen patlama sebebiyle yarınki Diyarbakır programını iptal etti.
14.10.2022Gündem
Türkiye haritası || Şehir isimleri ile detaylı renkli büyük boy Türkiye Siyasi İller Haritası ile deprem risk haritası
Türkiye haritası || Şehir isimleri ile detaylı renkli büyük boy Türkiye Siyasi İller Haritası ile deprem risk haritasıTürkiye Siyasi Haritası kuşbakışı bir düzlem üzerinden ülke sınırlarını, sınırlar dahilinde var olan askeri bloklaşmayı, kıta düzeylerini görmek isteyenlerin sık araştırdıkları konulardan birini oluşturuyor. Kullanım amaçlarına göre haritalar siyasi ölçekli harita, idari sınır ve kıta düzlemini belirtmek için kullanılır. Türkiye haritasını öğrenmek için ise öncelikle siyasi haritalar, özellikleri, neleri gösterir gibi detayları bilmek gerektiğinden haberimiz Türkiye İller Haritası ve haritalara yönelik merak edilenleri derledik.
20.06.2023Gündem
Bakan Kurum: 13 farklı bilim kurulu oluşturduk
Bakan Kurum: 13 farklı bilim kurulu oluşturdukÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "13 farklı bilim kurulu oluşturduk. Her bir kurulu oluşturulurken, afet yönetim sürecini bir bütün olarak ele almaya gayret ettik. Bu kurullarımızda jeolojiden jeofiziğe, şehir bölge planlamadan inşaat mühendisliğine, mimarlıktan tarihe, hukuktan sosyolojiye, iktisattan afet yönetimine kadar birçok alanda bilim insanlarımız yer alıyor" dedi.
10.03.2023Ekonomi
Maden faciasından yaralı kurtuldu, deprem bölgesine yardıma koştu
Maden faciasından yaralı kurtuldu, deprem bölgesine yardıma koştuBartın'ın Amasra ilçesinde maden faciasından yaralı kurtulup, yıkıcı depremden sonra Kahramanmaraş'taki arama-kurtarma çalışmalarına katılan işçi Umut Güneş (29), "Eğer burada kalsaydım, vicdan azabı çekerdim. Çünkü ne olup ne bittiğini bilen bir insanım, ailelerin nasıl perişan olabildiğini biliyoruz. Vicdanım artık rahat, kafama yastığa gönül rahatlığı ile koyuyorum. Allah, bir daha böyle afet göstermesin" dedi.
16.02.2023Gündem
Amasra'daki maden faciasında ses kaydı ortaya çıktı
Amasra'daki maden faciasında ses kaydı ortaya çıktıBartın'ın Amasra ilçesinde 42 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasında, işçilere, "Ayağı boşaltın, boşaltın komple" talimatının iletildiği ses kaydı ortaya çıktı.
16.01.2023Gündem
Maden faciasında 4 yönetici için 1080’er yıl hapis istemi
Maden faciasında 4 yönetici için 1080’er yıl hapis istemiBartın’ın Amasra ilçesinde 42 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili yürütülen soruşturmada savcılık, 4 yönetici hakkında 1080’er yıl hapis cezası talep etti.
15.01.2023Gündem
Facianın yaşandığı madendeki yangın sönme eğiliminde
Facianın yaşandığı madendeki yangın sönme eğilimindeBartın'ın Amasra ilçesinde 41 işçinin hayatını kaybettiği maden ocağında süren yangın, faciadan 45 gün sonra sönme eğilimine girdi.
28.11.2022Gündem
Bartın'daki maden patlamasında can kaybı 42'ye yükseldi
Bartın'daki maden patlamasında can kaybı 42'ye yükseldiBartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen grizu patlamasından sonra İstanbul'da tedavileri süren maden işçilerinden biri yaşamını yitirdi. Böylece hayatını kaybedenlerin sayısı 42'ye çıktı.
4.11.2022Gündem
Maden faciası soruşturmasında 8 kişi tutuklandı, 16 kişi serbest bırakıldı
Maden faciası soruşturmasında 8 kişi tutuklandı, 16 kişi serbest bırakıldı Bartın'ın Amasra ilçesinde maden faciasıyla ilgili yürütülen soruşturmada aralarında TTK Amasra Müessese Müdürü Cihat Özdemir'in de bulunduğu 8 kişi tutuklanırken, 4'ü adli kontrolle olmak üzere 16 kişi ise serbest bırakıldı.
1.11.2022Gündem
Bartın'daki maden faciası soruşturmasında 8 kişi tutuklandı
Bartın'daki maden faciası soruşturmasında 8 kişi tutuklandıBartın'ın Amasra ilçesindeki maden faciasıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 24 kişinin ifadeleri alınırken, adliyeye sevklerine başlandı. Bartın'ın Amasra ilçesinde 41 madencinin hayatını kaybettiği müessesenin müdürü Cihat Özdemir tutuklandı. Tutuklananların sayısı böylece 8'e yükseldi.
31.10.2022Gündem
28 Ekim Cuma hutbesi! Diyanet cuma hutbesi konusu nedir?
28 Ekim Cuma hutbesi! Diyanet cuma hutbesi konusu nedir?Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta kaleme alınarak resmi site üzerinden okumaya sunulan 28 Ekim 2022 tarihli Cuma Hutbesi’nin konusunun ne olduğu merak ediliyor. Peki, Diyanet 28 Ekim cuma hutbesi konusu nedir, yayınlandı mı?
27.10.2022Gündem
Hastane randevuları ile ilgili yeni tedbir! Bakan Koca duyurdu
Hastane randevuları ile ilgili yeni tedbir! Bakan Koca duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sorun yaşanan hastane randevularıyla ilgili yeni tedbirleri hızla aldıklarını belirterek, "Tamamen istediğimiz noktada olmasa da sorun giderek azaldı. Biliyorsunuz kamuya dönen hekimlerimiz oldu. Yaklaşık 6 bine yakın hekim döndü. Sanıyorum onlarda önümüzdeki 3-4 hafta içinde göreve başlamış olurlar. Sorunun her geçen gün azalacağını söyleyebilirim" dedi.
25.10.2022Siyaset
Cemevlerinin elektrik ve su faturaları devlet tarafından ödenecek
Cemevlerinin elektrik ve su faturaları devlet tarafından ödenecekCemevlerinin elektrik ve su faturalarının devlet tarafından ödenmesini de içeren torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
24.10.2022Gündem
Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine gündeminde hangi konular var?
Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine gündeminde hangi konular var? Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Kritik Kabine toplantısının gündeminde başörtüsünü anayasal güvence sağlayacak anayasa değişiklik teklifi gündemin ilk sırasında yer alırken, enflasyonla mücadele ve ekonomik tedbirler de görüşülecek. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine gündeminde hangi konular var? İşte 24 Ekim 2022 Kabine gündemi!
23.10.2022Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Binali Yıldırım'ı hastanede ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Binali Yıldırım'ı hastanede ziyaret etti TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'da trafik kazası geçiren AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve Bartın'daki maden ocağında meydana gelen patlamada yaralanarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne getirilen madencileri ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Şentop, "Benim gördüğüm tablo başlangıca göre çok daha iyi bir noktada, iyileşme yolunda hızla ilerliyor. Amasra'daki maden kazasında yaralanan kardeşlerimizin yakınlarıyla da görüştüm. Bir tanesini de odada ziyaret ettim. Onlarla ilgili de aldığım bilgiler olumlu, sevindirici gelişmeler var" dedi.
22.10.2022Gündem
Meclis Komisyonu kurulması kararı Resmi Gazete'de
Meclis Komisyonu kurulması kararı Resmi Gazete'deBartın'da meydana elen maden patlamasıyla ilgili Meclis Komisyonu kurulması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
22.10.2022Gündem
Zelenski ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik müzakere mesajı: Her türlü katkıya hazırız
Zelenski ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik müzakere mesajı: Her türlü katkıya hazırızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Rusya ve Ukrayna arasında savaşın müzakereler yoluyla sona erdirilmesi için gereken her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade etti.
19.10.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Bartın Maden ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bartın maden haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.