Asgari Ücret Görüşme

Asgari Ücret Görüşme

Son dakika Asgari ücret görüşme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Asgari ücret görüşme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Asgari ücret görüşme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Asgari Ücret Görüşme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan asgari ücret görüşme gelişmeleri de dahil olmak üzere 75 asgari ücret görüşme haberi bulunmuştur. Tüm asgari ücret görüşme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışan bekliyordu, 4.000 TL...
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışan bekliyordu, 4.000 TL...Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücrete yapılacak zam oranlarına çevrildi. "Asgari ücret ne kadar olacak?" sorusuna yanıt aranıyor. Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri de yakından takip ediliyor. 2022 asgari ücret zammı için ilk toplantı 1 Aralık'ta düzenlendi. 2022 asgari ücretinin belirlenmesi ile ilgili kritik haftaya girildi. İkinci toplantı 7 Aralık Salı günü, üçüncü toplantı ise 9 Aralık Perşembe günü yapılacak. Asgari ücret belirlenirken vergi ve desteğin de artırılması gündemde. Sadece asgari ücretliler değil tüm çalışanlar için de vergi desteği ihtimali ortaya çıktı. İşçi sendikalarının masaya getirdikleri 'tüm maaşların içindeki asgari ücret kadar kısım vergiden muaf olsun' teklifi eğer kabul görürse bütün çalışanlar için bir vergi avantajı doğmuş olacak. 2021 asgari ücret rakamına göre damga vergisi ve gelir vergisi olarak kesilen 483.83 liralık kesinti tüm çalışanlar için iade edilecek. Asgari ücret zam sonrası 3.500 TL olur ve alınan vergi çalışana ödenirse işçinin eline 4.025 lira geçer. Bu rakam 3.750 liralık asgari ücrette 4.312 liraya kadar çıkıyor. İşte 2022 Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri...
Maaşlara zam müjdesi! Ve kabul edildi, resmen belli oldu: 5 bin liraya kadar...
Maaşlara zam müjdesi! Ve kabul edildi, resmen belli oldu: 5 bin liraya kadar...Maaşlara zam müjdesi. Milyonlarca sağlık çalışanını yakından ilgilendiriyor. Resmen kabul edildi. Detaylar belli oldu. 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık çalışanlarına 2.500-5.000 lira arası zam yapacağız" dedi. Bakan Recep Tayyip Erdoğan da yaptı açıklamada "(Uzman ve pratisyen hekimlere) 5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor" ifadelerini kullandı. Gelen son dakika haberine göre hekimlere ek gösterge zammı, TBMM Genel Kurulu'nda teklife eklenerek kabul edildi. Bütün pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira ek gösterge zammı teklife eklendi ve kabul edildi.
1.12.2021Memur
Zam müjdesi geldi! 'Tarihte görülmemiş' dedi ve açıkladı: Yüzde 42 artıyor
Zam müjdesi geldi! 'Tarihte görülmemiş' dedi ve açıkladı: Yüzde 42 artıyorZam geliyor. Müjdeli haberi resmen duyurdu. Yüzde 30 artış olacak. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Biraz önce Resmi Gazete'ye avukatlık asgari ücret tarifesini enflasyon oranının üzerinde yüzde 25 artışla gönderdik. CMK tarifesinde beklentimiz yüzde 30 gerçek zam, KDV indirimiyle yüzde 42 bir zam. Tarihte görülmemiş bir zam olacak.." dedi.
AGİ ne kadar? 2022 AGİ ne kadar olacak, Asgari Geçim İndirimi 2022 tahminleri!
AGİ ne kadar? 2022 AGİ ne kadar olacak, Asgari Geçim İndirimi 2022 tahminleri!Asgari ücret ile birlikte AGİ de belli oluyor. Asgari ücret zammı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2021 yılının sonu yaklaştıkça asgari ücret zam görüşmeleri merakla takip ediliyor. Enflasyon rakamları asgari ücrete yapılacak zammın belirlenmesinde etkili olduğundan, enflasyon oranlarına göre 2022 yılı için tahmini asgari ücret oranları paylaşılıyor. Peki, asgari ücret ne kadar olacak, 2022 AGİ ne kadar?
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Resmen anlaştılar, yüzde 30 zam ve...
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Resmen anlaştılar, yüzde 30 zam ve...Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi. Resmen anlaştılar. Belli oldu. Milyonlarca vatandaş 'asgari ücrete ne kadar zam gelecek?' sorusunun cevabını merak ediyor. Konuyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, 2022'de geçerli olacak asgari ücretle ilgili görüş alışverişinde bulunmak için bir araya geldi. Türk-İş'in ev sahipliğindeki toplantıda genel başkanlar, 2022'de geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi sürecinde izlenecek yol haritasını görüşerek temel alınacak ilkeler konusunda teknik düzeyde çalışmalar yapılmasını kararlaştırdı
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Yarın...
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Yarın...Asgari ücret ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Milyonlarca asgari ücretli zam oranlarını merak ederken asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalar art arda geliyor. Asgari ücret ile ilgili yarın önemli bir gün. Milyonlarca kişinin beklediği asgari ücret zammına ilişkin olarak AK Parti harekete geçiyor. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanacak olan AK Parti MKYK'sında asgari ücret oranı masaya yatırılacak. CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.
14.11.2021Gündem
Memur maaşlarına ek zamda kritik gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur temsilcileri ile bir araya geldi
Memur maaşlarına ek zamda kritik gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur temsilcileri ile bir araya geldiSon dakika haberi... Memur maaşlarına ek zam ve 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur temsilcileri ile bir araya geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ile yapılan görüşme yaklaşık 20 dakika sürdü. Görüşme sonrası açıklama yapan Ali Yalçın, “Ek zam dahil tekliflerimiz için Çalışma Bakanı ile bir araya geleceğiz” dedi.
22.12.2021Ekonomi
Memur, işçi milyonları ilgilendiriyor! Maaş vergisine yeni düzen...
Memur, işçi milyonları ilgilendiriyor! Maaş vergisine yeni düzen...İşçi, memur tüm çalışanları yakından ilgilendiren düzenlemeyle ilgili beklenen önerge, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda verildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda Türk-İş, TİSK ve Çalışma Bakanlığı arasındaki uzlaşmaya bağlı olarak tüm ücretlerde brüt 5 bin liraya kadar olan kısım vergiden muaf olacak. Bunun ücretlere de olumlu yansıması öngörülüyor. Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarıyla ilgili müjdeyi de duyurdu.
Memur zammı 2022 ne olur, ne kadar? Memur ocak zam oranı ne zaman belli olacak?
Memur zammı 2022 ne olur, ne kadar? Memur ocak zam oranı ne zaman belli olacak?Asgari ücret belli oldu. 2022 yılında uygulanacak asgari ücret 4 bin 253,4 TL’ye yükseldi. Öte yandan Asgari ücretten gelir ve damga vergisinin kaldırıldığını, bu şekilde işverenlere 450 TL'lik fayda sağlanacağını duyurdu. Söz konusu gelişmenin ardından memur zammı 2022 ne kadar olacak? Memur zam oranı ne zaman belli olacak, gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı.
Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sanayi Odası'ndaki görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu "Bu yılın başında asgari ücret belirlenirken dolar kuru olarak asgari ücretin karşılığı 384 dolardı. Şimdi 14 lira dolar ki, 14'ü de aştı galiba bildiğim kadarıyla. 14 olarak hesap edilirse dolar kuru bugün itibariyle 5 bin 376 lira net işçiye para verilmesi lazım. Merkez bankası kendisine ait olmayan dolarları satarak 'acaba doları frenleyebilir miyim?' diyor. Türkiye Cumhuriyet tarihinde böyle bir olay olmadı. O nedenle biz, toplum daha büyük sorunlarla karşılaşmasın diye bir an önce seçimin olmasını istiyoruz" dedi.
16.12.2021Siyaset
Asgari ücret belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Asgari ücret belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladıAsgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması! Asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı belli oldu. Asgari ücret ne kadar oldu? Asgari ücrete ne kadar zam geldi? AGİ ne kadar oldu? milyonlarca vatandaş nefeslerini tutup bu sorulan cevabını bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammını canlı yayında açıkladı. En düşük asgari ücret 4 bin 250 lira oldu. Asgari ücrete yüzde 50 oranında zam geldi. Ayrıca asgari ücretten alınan gelir ve damga vergisi kaldırıldı.
SGK primi düşecek mi 2021? Asgari ücret prim desteği…
SGK primi düşecek mi 2021? Asgari ücret prim desteği…Milyonlarca çalışan asgari ücrettin ne zaman belli olacağını sorgularken, asgari ücret zammıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Asgari ücrette yapılan üç toplantının ardından sabırsızlıkla kararın açıklanacağı son görüşme bekleniyor. Toplantıların ardından asgari ücrette vergi dilimi, matrahlarda değişiklik yapılması son olarak da Sosyal Güvenlik Kurumu prim desteği konusu masaya yatırıldı. Gelişmelerin ardından SGK primi düşecek mi 2021, sorusuna yanıt aranmaya başlandı. İşte Asgari ücret prim desteği detayları…
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Flaş karar duyuruldu, net 4.000 TL, yarın...
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Flaş karar duyuruldu, net 4.000 TL, yarın...Asgari ücret zammında geri sayım başladı. Milyonlarca çalışanın gözü zam oranlarına çevrildi. Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklamaları art arda geliyor. 'Net asgari ücret ne kadar olacak?', 'Asgari ücret 2022'de ne kadar artacak?' en çok merak edilen soruların başında geliyor. 8 milyon asgari ücretliyi doğrudan etkileyecek zam görüşmelerinde son perde açılıyor. İşçi ve işverenler taleplerini net bir şekilde ortaya koyuyor. Asgari ücret zammı dolaylı olarak tüm çalışanları ilgilendiriyor. Hem özel sektördeki diğer çalışanların zam oranın hem de AGİ, kıdem tazminatı, işsizlik maaşı, 65 yaş aylığı gibi ödemelerin belirlenmesinde asgari ücrete yapılacak zam belirleyici oluyor. Asgari ücrette ilk rakamlar belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılan çalışmalar neticesinde işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini belirtmişti. Konu ile ilgili yeni bir açılama yapan Bakan Bilgin çalışanlara güzel haberi duyurdu. Bilgin, asgari ücretin açıklandığında bir bayram havası oluşturacağını belirterek, "Biz buradan sizlerin beklentisi nedir bilmiyorum ama toplumun beklentisini karşılayacak ciddi bir asgari ücret artışı gerçekleştireceğiz" dedi. Öte yandan asgari ücrette net rakamların yarın belirlenip duyurulması bekleniyor. Asgari ücret zammında kritik haftaya giriliyor. İşte asgari ücrette son dakika gelişmeleri, işçi ve işveren tarafının beklentileri ve son dakika zam tahminleri...
Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor?
Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor?7 milyona yakın emekçiyi doğrudan ilgilendiren, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Asgari ücret 3. Toplantıda belli olmayınca gözler asgari ücreti belirmek için 4. Toplantıya çevrilmişti. Beklenen tarihi açıklandı. Peki, Asgari ücret 4. toplantı ne zaman? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor?
Son dakika zam, emekli ikramiyesi ve 3600 ek gösterge açıklaması!
Son dakika zam, emekli ikramiyesi ve 3600 ek gösterge açıklaması!Zam, 3600 ek gösterge, emekli ikramiyesi, kamuda çalışan sözleşmelilerin durumuna ilişkin son dakika açıklaması geldi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Asgari ücret belli olduktan sonra rakam konuşulacağını belirten Yalçın, memura bir refah düzeyinin yapılmasına ve ek zamma ihtiyaç olduğunu söyledi. Yalçın, "Ocak 15'te maaşlara yansıyacak şekilde bu düzenlemeyi tamamlayacağız. Biz son bitirdiğimiz sözleşmede karar aldık. 3600 ek gösterge ve bu göstergeler 2022’de yetkililer tarafından tamamlanacak." dedi.
Memura ek zam mı geliyor? Memura seyyanen zam mı yapılacak? Memura maaş zammı ne kadar olacak?
Memura ek zam mı geliyor? Memura seyyanen zam mı yapılacak? Memura maaş zammı ne kadar olacak?Memura ve memur emeklisine yüzde 30-35 zam geliyor! Memura ocakta ek zam yapılacak! Memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı ağustosta kesinleşmişti. Buna göre; 2022 yılı için yüzde 5+7, 2023 yılı için ise yüzde 8+6 olmak üzere maaşlarda iki yıl süresince kümülatif yüzde 28.62’lik artış olacak. Her 6 ayda bir enflasyon söz konusu zamların üzerine çıkarsa, fark da eklenecek. Peki, Memur zamları ne kadar olacak? Memura ek zam mı geliyor? Memura seyyanen zam mı yapılacak? İşte detaylar…
7.12.2021Memur
Memur ve emekli maaşlarına zam! Ocakta hesaba yatıyor! Oran belli oldu
Memur ve emekli maaşlarına zam! Ocakta hesaba yatıyor! Oran belli olduMemur ve memur emeklisi milyonları kapsıyor. Maaşlara zam geldi. Ocak ayında hesaplara yatıyor. Zam oranı belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memurlara enflasyon üzerinde fark ödemesi yönünde ek protokol yapılacağını, düzenlemenin tüm kamu personelini kapsayacağını bildirdi. Fark ödemelerinin ocakta maaşlara yansıması bekleniyor.
7.12.2021Memur
3600 ek gösterge ne zaman Meclis’e gelecek? Bakan Bilgin'den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması!
3600 ek gösterge ne zaman Meclis’e gelecek? Bakan Bilgin'den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması!Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge için bakanlık içinde oluşturulan kurulun çalışmalarını tamamladığını belirtti. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman Meclis’e gelecek? İşte ek göstergede son durum…
3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek göstege alacak memur kadroları hangileri, kimleri kapsıyor?
3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek göstege alacak memur kadroları hangileri, kimleri kapsıyor?3600 ek gösterge ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Memur-Sen Büyük Türkiye buluşmasında 3600 ek gösterge meselesini yıl sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planladıklarını söylemişti. MHP lideri Devlet Bahçeli de partisinin grup toplantısında 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 3600 ek göstergenin Meclis'te görüşülerek sorunun ortadan kaldırılacağını söyledi. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek göstege alacak memur kadroları hangileri, kimleri kapsıyor? 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? 3600 ek gösterge çalışan memur maaşını etkiler mi? İşte 3600 ek gösterge ile ilgili merak edilenler...
16.11.2021Memur
EYT'de son durum! Maaş indirimi ile ilgili flaş detay
EYT'de son durum! Maaş indirimi ile ilgili flaş detayEmeklilikte yaşa takılanlar EYT ile ilgili yeni gelişmeleri merakla takip ediyor. Farklı formüller masada. Emekli olmak için gün sayan yüz binlerce kişi maaşlardan yapılacak olası indiriminin nasıl olacağını araştırıyor. Emeklilikte yaşa takılanlara çözüm arayışı yeniden gündemde. Yeni bir düzenleme çıkacak demek için erken olsa da bazı maliyet hesapları yapılıyor. Tüm yaşa takılanların sayısı 6.3 milyonu bulurken, bugün düzenleme yapılması halinde emekli olacakların sayısı 900 bin ila 1 milyon civarında. Bu süreçte farklı ülkelerdeki modeller de inceleniyor. Finlandiya’daki gibi bu kişilere her yıl emekli aylıklarından belli oranda indirim yapılarak emeklilik hakkı verilmesi de beklentiler arasında.
Asgari ücret desteği! Milyonları kapsıyor! Aylık 75 lira...
Asgari ücret desteği! Milyonları kapsıyor! Aylık 75 lira...Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Milyonlarca işvereni kapsıyor. Asgari ücrete 75 liralık destek veriliyor. İstihdamı desteklemek için işgücü maliyetlerini azaltmak üzere, sektör ayırımı yapılmaksızın, finansmanı İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak şekilde, işverenlere, ödeyecekleri sigorta priminden mahsup edilerek günlük 2,50 lira, aylık 75 lira asgari ücret desteği sağlanacak. Düzenleme 1 Ocak 2021'den itibaren geçerli olacak.
Maaşlara zam! Çalışanlara müjde
Maaşlara zam! Çalışanlara müjdeÖzel sektör çalışanlarını ilgilendiriyor. Maaşlara zam geldi. Asgari ücrete gelen zam özel sektör çalışanlarına büyük ölçüde yaradı. Asgari ücret yüzde 21.56 oranında artırılırken, Merkez Bankası da ülkedeki ücret dağılımı ve ücretlerin enflasyona etkisini masaya yatırdı. Firmalarla yapılan görüşmeye dayanan araştırmaya göre, asgari ücret artışından önce işverenlerin 2021 yılı için planladığı ortalama ücret artışı yüzde 14.2 iken, asgari ücretin ilan edilmesinden sonra planladıkları ortalama ücret artışı yüzde 21.8’e çıktı. Rapor, bazı sektörlerde asgari ücret ve altında ücret alanların toplam çalışanlara oranının yüzde 72’yi aştığını da ortaya koydu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, DSP Genel Başkanı Aksakal'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, DSP Genel Başkanı Aksakal'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ı kabul etti.
30.12.2020Gündem
Asgari ücrette flaş gelişme! 2 bin 792 lira...
Asgari ücrette flaş gelişme! 2 bin 792 lira...Milyonlarca çalışan asgari ücret için nefesini tuttu. Asgari ücret tespit komisyonu çalışmalarına devam ederken artık son aşamanın kapısı aralandı. Doğrudan 7 milyon çalışanı, dolaylı olarak 20 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücrette sona gelindi. Yeni ücretle asgari geçim indirimi, GSS primi ve tazminatlar da değişecek. 2021 asgari ücretinin belli olacağı kritik görüşme bugün gerçekleşiyor. Kritik toplantı 3 saat sürdü. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bekar bir işçinin asgari geçim tutarının ağır işlerde çalışanlar için 2 bin 792 lira 10 kuruş, orta nitelikteki işlerde çalışanlar için 2 bin 507 lira 70 kuruş, hafif işlerde çalışanlar için 2 bin 339 lira 10 kuruş olarak hesaplandığını açıkladı.
22.12.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Kimse heveslenmesin izin vermeyeceğiz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Kimse heveslenmesin izin vermeyeceğiz!Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Libya'da Trablus'u tehdit eden darbecileri gerilettik. Libya halkının yanında olmayı sürdüreceğiz. Son günlerdeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz, kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz." dedi.
21.07.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Asgari ücretAsgari ücret son dakikaAsgari ücret son durumAsgari ücret görüşmeAsgari ücret 2022

Asgari Ücret Görüşme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki asgari ücret görüşme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.