Asgari Ücret

Asgari Ücret

Son dakika asgari ücret haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan asgari ücret ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını asgari ücret haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Asgari Ücret

haberleri sayfasında son dakika yaşanan asgari ücret gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.935 asgari ücret haberi bulunmuştur. Tüm asgari ücret haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücret toplantı tarihleri: 2. toplantı ne zaman yapılacak?
Asgari ücret toplantı tarihleri: 2. toplantı ne zaman yapılacak?2024 Asgari ücreti belirlemek için start bugün verildi. 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantınısı 11 Aralık'ta yaptı. Bakan Işıkhan'ın, "Tüm taraflar için en makul ücreti bulacağız" açıklamasını yaptığı asgari ücret toplantısının ilk bölümünde ücret konuşulmadı. Milyonlarca insanı etkileyen Asgari ücret toplantı tarihleri belli oldu mu? Asgari ücret 2. toplantı ne zaman? Detaylar haberimizde.
11.12.2023Ekonomi
Asgari ücret 2024 için ilk toplantı başladı
Asgari ücret 2024 için ilk toplantı başladıAsgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
11.12.2023Ekonomi
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması! Tarih verildi
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması! Tarih verildiAsgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını bugün yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ilk Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi önemli açıklamalardı bulundu. TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar ise toplantı sonrası, "Bugün milyonlarca kişinin gözü kulağı bugünkü toplantıdaydı. Bugünkü toplantılarımızda herhangi bir ücret konusu görüşülmedi. Pazartesi saat 13.30'da tekrar bir araya gelinecek." diye konuştu. Peki 2024'te net asgari ücret kaç lira olacak? İşte üzerinde en çok durulan rakamlar...
2024 asgari ücret için ilk rakam ortaya çıktı! 11 Aralık toplantısı sonrası asgari ücret işveren maliyeti belli oldu
2024 asgari ücret için ilk rakam ortaya çıktı! 11 Aralık toplantısı sonrası asgari ücret işveren maliyeti belli olduAsgari ücret tespit komisyonu 11 Aralık Pazartesi toplandı. 15 kişiden oluşan komisyona bu yıl ilk kez 4 işçi de katıldı. Bu yıl tek zam yapılacak. 2024 asgari ücret zammı için toplanan komisyonu işverenler de pür dikkat takip ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "İşçilerin yanında olun" talimatını verdiği hükümet ile TÜRK-İş ve TİSK yöneticileri bir rakam üzerinde uzlaşacak. Gelen son dakika asgari ücret haberine göre ise 2024 yılında geçerli olacak rakam ortaya çıktı. İlk rakamın ortaya çıkmasıyla asgari ücretin işverene maliyeti de hesaplandı.
İstanbul'da silahlı çatışma: Ölü ve yaralılar var
İstanbul'da silahlı çatışma: Ölü ve yaralılar varGüngören'de iki grup arasında çıkan tartışmada, taraflar birbirine silahla ateş açtı. Açılan ateş sonucu bir kişi hayatını kaybederken 3 kişi yaralandı. Polis, olay sonrası üzerinde 2 tabanca bulunan bir şüpheliyi gözaltına alırken, kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.
11.12.2023Gündem
Asgari Ücret toplantısı bugün saat kaçta? 11 Aralık Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı ne zaman?
Asgari Ücret toplantısı bugün saat kaçta? 11 Aralık Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı ne zaman?Milyonların beklediği Asgari ücret toplantısı bugün yapılıyor. İşçi, işveren ve hükümetin temsilcilerinin oluşturduğu Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2024 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını kararlaştıracak. 31 Aralık gününe kadar kararı verilmesi gereken asgari ücret için gözler toplantıda olacak. Peki asgari ücret toplantısı saat kaçta? Asgari ücret ne zaman belli olur?
11.12.2023Gündem
Emeklilikte yeni yol haritası belirlendi! BES ile ilgili dikkat çeken gelişme
Emeklilikte yeni yol haritası belirlendi! BES ile ilgili dikkat çeken gelişmeCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilik sistemine ilişkin yol haritasını belirlediklerini, BES’in, mevcut sosyal güvenlik sistemini de içine alan bir yapıya kavuşturulacağını belirterek, tamamlayıcı emeklilik sistemine 2024’ün üçüncü çeyreğinde geçileceğini söyledi.
11.12.2023Emekli
Asgari ücrette olası senaryolar masada! İşte çalışanın kaderini belirleyecek kritik saat
Asgari ücrette olası senaryolar masada! İşte çalışanın kaderini belirleyecek kritik saatSon dakika asgari ücrete zam haberi... Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret için zam pazarlığı başlıyor. İşveren ve işgörenler ortak bir noktada buluşmak istiyor. 7 milyon asgari ücretliyi doğrudan, dolaylı olarak da tüm çalışanları ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri pazartesi günü 13.30 itibarıyla başlıyor. Peki asgari ücrette olası senaryolar neler? İşte tüm detaylar...
10.12.2023Ekonomi
Zam kararı! Milyonlarca özel sektör çalışanının 2024 maaşı belli oluyor, oranlar açıklandı
Zam kararı! Milyonlarca özel sektör çalışanının 2024 maaşı belli oluyor, oranlar açıklandıMilyonlarca özel sektör çalışanı yapılacak zam oranlarını merak ediyor. Asgari ücret zammı beklenmeyen sektörler zam oranlarını açıklamaya başladı. Özellikle bazı sektörleri büyük zam bekliyor. Kimler yüzde 71 zam alacak? Uluslararası işgücü danışmanlık şirketi Mercer, ‘2023 Ücret ve Yan Haklar Araştırması’nın sonuçlarını paylaştı. Toplam bin 744 firmanın katıldığı araştırmaya göre; 2024 yılı için firmalar ücret artışını ortalama yüzde 50 olarak öngörüyor. İşte sekter sektör 2024 zamları...
Düğünde dudak uçuklatan takı! Korumalarla güvenlik önlemi alındı
Düğünde dudak uçuklatan takı! Korumalarla güvenlik önlemi alındıŞanlıurfa’da aşiret düğününde geline bir valiz dolusu altın takılırken, çift için para koyulan sandıktan ise 6 milyon TL çıktı. Geline takılmak için korumalar eşliğinde sahneye getirilen bir valiz dolusu 8 kilogram ağırlığında bilezik, taç, kemer, gerdanlık, kolye gibi takılar takıldı.
10.12.2023Gündem
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor! 2024 net asgari ücret ne kadar olacak? İşte masadaki rakamlar...
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor! 2024 net asgari ücret ne kadar olacak? İşte masadaki rakamlar...Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklamaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. 7 milyon asgari ücretliyi doğrudan, dolaylı olarak da tüm çalışanları ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri 11 Aralık Pazartesi günü başlıyor. 5 işçi, 5 işveren ve 5 hükümet temsilcisinin yer alacağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını yarın yapacak. Peki masada hangi başlıklar var, asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişmeler...
Bakan Şimşek enflasyonda düşüş için tarih verdi
Bakan Şimşek enflasyonda düşüş için tarih verdiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyon ile mücadele bir süreç işidir, yıllık enflasyondaki düşüş 2024 yılı ortasından itibaren başlayacak. 2023 yılı bütçe açığının milli gelire oranla yüzde 6'nın altında olmasını bekliyoruz. Sürdürülebilir yüksek büyüme, kalıcı refah artışı ancak ve ancak fiyat istikrarı ile mümkündür” dedi.
9.12.2023Ekonomi
Asgari ücrette gözler ilk toplantıda! 2024 Asgari Ücret ne kadar olacak, kaç TL?
Asgari ücrette gözler ilk toplantıda! 2024 Asgari Ücret ne kadar olacak, kaç TL?Asgari ücret ne zaman belli olacak soruları son dakika yanıt arıyor. Aralık ayına giriş yapılmasıyla birlikte, 2024 Ocak ayında verilecek olan asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtı 11 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sonrasında netleşecek. Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret görüşmelerinde ilk toplantı pazartesi günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılacak.
9.12.2023Ekonomi
ABD İsrail'e süre verdi: 2023 yılı sonuna kadar bitirin
ABD İsrail'e süre verdi: 2023 yılı sonuna kadar bitirinİsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik acımasız saldırıları devam ediyor. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) görüşülen ve Gazze'de acil insani ateşkes talep edilen karar tasarısı ABD tarafından veto edildi. Skandal karara tepki yağarken İsrail ve ABD medyası Biden yönetiminin operasyonlarını tamamlaması için Tel Aviv'e süre verdiğini yazdı.
9.12.2023Dünya
Asgari ücret zammı ile ilgili dikkat çeken açıklama! Net rakam verildi
Asgari ücret zammı ile ilgili dikkat çeken açıklama! Net rakam verildiAsgari ücret ile çalışan milyonlarca kişi zam oranları ile ilgili yapılan açıklamaları yakından takip ediyor. Asgari ücrete bu yıl bir kez zam yapılması gündemde. Zam oranları ile ilgili farklı görüşler bulunuyor. İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete olası net asgari ücreti açıkladı. İşte asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişmelerin ayrıntıları...
Kadıköy canisini mahkemede kendini böyle savundu
Kadıköy canisini mahkemede kendini böyle savunduİstanbul'un Kadıköy ilçesinde kız arkadaşı ile sokakta yürürken çıkan tartışmada öldürülen Davut Atakov (23) cinayeti ile ilgili soruşturma tamamlandı. Cinayet zanlısı Ali Kumsal Şallı'nın müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Cani Ali Kumsal Şallı ifadesinde Atakov’un elini beline attığını ve silah çıkaracağını sandığını kendisinin de bıçağı korkutmak için sağa sola salladığını söyledi.
8.12.2023Gündem
Sendikaların asgari ücret teklifleri 2024! Türk İş, İTO, DİSK’in asgari ücret teklifi ne kadar, asgari ücret ne kadar olacak 2024? Asgari ücret 2024 toplantısı
Sendikaların asgari ücret teklifleri 2024! Türk İş, İTO, DİSK’in asgari ücret teklifi ne kadar, asgari ücret ne kadar olacak 2024? Asgari ücret 2024 toplantısıAsgari ücretli çalışan dışında tüm çalışanların ücret zamlarını etkileyecek olan asgari ücret maratonu Pazartesi günü başlıyor. Yaptığı açıklamalarda asgari ücrete tek zam yapılacağı mesajını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yılbaşında çalışanlarımızın ücretlerinde hem genel ekonomik dengeyi sarsmayacak hem de onların kayıplarını telafi edecek bir artış yapılacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarına 11 Aralık’ta başlanıyor. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefiyle bu süreç yönetilecek" dedi. Peki, asgari ücret ne kadar olacak 2024, Sendikaların asgari ücret teklifleri ne kadar? İşte Türk İş, İTO, DİSK’in asgari ücret teklifi ve asgari ücret 2024 toplantısı
8.12.2023Ekonomi
DİSK'ten asgari ücret açıklaması: İlk kez bu yıl rakam açıklamıyoruz
DİSK'ten asgari ücret açıklaması: İlk kez bu yıl rakam açıklamıyoruzDİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücretle ilgili 'İlk kez bu yıl asgari ücret konusunda rakam açıklamıyoruz. Biz artık rakamların peşinde koşmak istemiyoruz, insanca yaşayacak bir ücret istiyoruz' açıklamasında bulundu.
8.12.2023Ekonomi
60 bin TL maaş alıyorlar! Aylık kazançları doktor, pilot ve mühendisi geçti
60 bin TL maaş alıyorlar! Aylık kazançları doktor, pilot ve mühendisi geçtiAsgari ücret zammı gündemdeki yerini korurken bazı mesleklerde maaşlar asgari ücretin çok üzerinde. Ancak yüksek maaş ile ödenmesine rağmen çalışan bulmakta zorluk çekilen alanlar bulunuyor. Deprem bölgesindeki konut inşaatları ve ülke genelindeki kentsel dönüşüm programları nedeniyle Türkiye'de inşaat faaliyetleri oldukça artarken, sektörde çalışacak işçi sıkıntısı başgösterdi. Özellikle inşaat teknikeri, vinç operatörü, sıva ve seramik ustası bulmakta zorlanılıyor. İşçi sıkıntısı yüzünden bir sıva ustasının ortalama aylık maaşı 60 bin TL'yi buluyor.
8.12.2023Gündem
Zam geliyor! Asgari ücretli, işsiz, yaşlı, engelli, milyonlarca kişi alacak, kuruşu kuruşuna hesaplandı
Zam geliyor! Asgari ücretli, işsiz, yaşlı, engelli, milyonlarca kişi alacak, kuruşu kuruşuna hesaplandı Milyonlarca çalışan, işsiz, engelli vatandaş bekliyordu. Zam geliyor. Milyonlarca kişinin geliri artıyor. Rakamlar ortaya çıktı. Asgari ücretin belirlenmesi için son günlere yaklaşılıyor. Aralık ayı içinde belirlenecek olan asgari ücret için ilk toplantı 11 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. İşsizlik maaşı, staj ücreti, GSS primi, doğum ve askerlik borçlanması, 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı, engelli aylıkları da zamlanmış olacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'da önemli görüşme: Yeni dönem güçlenerek başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atina'da önemli görüşme: Yeni dönem güçlenerek başlıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin Beşinci Toplantısı vesilesiyle gittiği Yunanistan’ın başkenti Atina’ya ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yunanistan ile yeni bir dönem güçlenerek başlıyor.' dedi.
7.12.2023Gündem
Bakan Işıkhan’dan asgari ücret mesajı: Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz
Bakan Işıkhan’dan asgari ücret mesajı: Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğizÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu. Kabine toplantısını ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Işıkhan, “İlkemiz çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek” mesajını verdi.
7.12.2023Ekonomi
Bakan Koca’dan Gazze’den hasta transferi açıklaması
Bakan Koca’dan Gazze’den hasta transferi açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze’den şu ana kadar Türkiye’ye 114 hasta, 84 ise refakatçi getirildiği söyledi. Hasta transferiyle ilgili Türkiye, İsrail ve Mısır’dan oluşan 3’lü koordinasyon ekibinin çalıştığını belirten Bakan Koca, ekibin hasta transferi için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. Bölgede kurulacak sahra hastanesine yönelik ise Koca, “İlgili ekibimiz Gazze’de üç yerleşim yeri incelemişti. Üç yerleşim yerinin de altyapı açısında uygun olmadığını gördük. Dördüncü bir yerleşim yeri için yeniden fizibilite çalışmaları yapıldı. Refah Sınır Kapısı’na daha yakın olan dördüncü noktanın uygun olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
7.12.2023Gündem
Asgari ücret zammında yeni senaryo! Oranlar değişti, işte 2024 net asgari ücret için verilen son rakamlar
Asgari ücret zammında yeni senaryo! Oranlar değişti, işte 2024 net asgari ücret için verilen son rakamlarMilyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Asgari ücrette zam pazarlığı 11 Aralık’ta başlıyor. Asgari ücret zammı ile ilgili yeni rakamlar ortaya çıktı. Tek tek açıklandı, net asgari ücret için dikkat çeken rakam telaffuz edildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve emekli ikramiyesi açıklaması: Kayıpları giderecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve emekli ikramiyesi açıklaması: Kayıpları giderecekCumhurbaşkanı Erdoğan, kritik Kabine toplantısının sona ermesinin ardından açıklamalarda bulundu. Asgari ücret ve maaş zamları ile ilgili konuşan Erdoğan, "Yılbaşında ekonomik dengeyi sarsmayacak, çalışanların kayıplarını giderecek bir asgari ücret belirleyeceğiz." dedi. Erdoğan ayrıca, enflasyonla ilgili önemli mesajlar vererek, "İnsanımızı günlük hayatta sıkıntıya sokan meseleleri bire birer çözüme kavuşturuyoruz. En zoru geride kaldı. İnşallah bundan sonra hep birlikte daha iyiye gideceğiz. Enflasyonu yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz." ifadelerine kullandı.
6.12.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Asgari Ücret ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki asgari ücret haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.