Yığınak

Yığınak

Son dakika yığınak haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yığınak ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yığınak haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yığınak

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yığınak gelişmeleri de dahil olmak üzere 491 yığınak haberi bulunmuştur. Tüm yığınak haberleri aşağıda listelenmiştir.
MHP lideri Bahçeli'den İBB Başkanı İmamoğlu'na ve Özdağ'a sert sözler!
MHP lideri Bahçeli'den İBB Başkanı İmamoğlu'na ve Özdağ'a sert sözler!MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulunarak, "İstanbul olalı böylesi bir zillet, böylesi bir hezimet ne görmüş ne de yaşamıştır. Asıl vız gelip tırıs gidecek şahıs İmamoğlu'dur. İstanbul ziyan edilmiştir, kaderiyle baş başa bırakılmıştır. Bu ayıbın kara lekesi hem belediye başkanının hem de partinin alnına kazınmıştır." dedi.
10.05.2022Siyaset
MHP lideri Bahçeli'den sert Özdağ açıklaması! 'Bu pis bir kumpas'
MHP lideri Bahçeli'den sert Özdağ açıklaması! 'Bu pis bir kumpas'MHP lideri Devlet Bahçeli, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında açıklama yaparak, "Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11.00 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır." dedi.
6.05.2022Siyaset
Twitch'te dev vurgunu! İnanılmaz detaylar ortaya çıktı: Google’a para ödediler...
Twitch'te dev vurgunu! İnanılmaz detaylar ortaya çıktı: Google’a para ödediler...Twitch son yılların en gözde sosyal paylaşım platformlarından biri… Platform geçtiğimiz aylarda Kara Para aklama olaylarıyla gündeme geldi. TRT Haber'den Murat Can Öztürk'ün haberine göre yürütülen soruşturmaya dair yeni detaylara ulaşıldı. Geçtiğimiz aylarda Twitch üzerinden kara para akladıkları iddiasıyla 38 şüpheli gözaltına alınmıştı.
30.04.2022Gündem
Ukrayna’ya topyekûn yığınak! ABD'den dev yardım paketi, İngiltere'den 8 bin asker, Polonya'dan 200 tank...
Ukrayna’ya topyekûn yığınak! ABD'den dev yardım paketi, İngiltere'den 8 bin asker, Polonya'dan 200 tank...Ukrayna ile Rusya savaşı tüm şiddetiyle devam ederken, Batı’nın askeri yardımları artık ağır silahları da kapsayacak şekilde hızla artıyor. ABD, Kongre’den 20 milyarı askeri olmak üzere 33 milyar dolarlık bütçe istedi. Ukrayna’nın Donbas bölgesine Rus hava saldırılarına karşı ilk kez S-300 savunma sistemi yerleştirildi.
30.04.2022Dünya
Petrol ve doğal gaz ithalatı yasaklandı! ABD Başkanı duyurdu, Rusya'ya şok...
Petrol ve doğal gaz ithalatı yasaklandı! ABD Başkanı duyurdu, Rusya'ya şok...Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken ABD Başkanı Joe Biden bir kez daha kameraların karşısına geçti. Önce İngiltere, ardından ABD; Rusya'dan petrol ürünleri ithalatıyla ilgili kritik kararlar açıkladı. Biden, Ukrayna savaşı yaptırımları kapsamında ABD'nin Rusya'dan tüm enerji, petrol ve gaz ithalatını yasakladıklarını duyurdu. Biden yaptırımları sıralarken "Tarihte görülen en ağır yaptırım programını uyguluyoruz" ifadelerini kullandı.
8.03.2022Dünya
MHP lideri Bahçeli, 'Pazar günü seçim olsa' afişini görünce ne düşündüğünü kürsünden açıkladı!  'Elimde kalem olsaydı...'
MHP lideri Bahçeli, 'Pazar günü seçim olsa' afişini görünce ne düşündüğünü kürsünden açıkladı! 'Elimde kalem olsaydı...'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Stokçuluk ve fırsatçılık yapanların kanları bitlendi. Bunların utanmaları kalmamıştır. Bunların gözüne yaşına bakılmamalıdır. Ayçiçek yağının fiyat artışını tetikleyen fırsatçılar, internette sanki altın satar gibi yağ satanlar onurlarını da satmışlardır. 5 litrelik yağ bir gün içinde 150 lira sınırına yaklaşmıştır. İstanbul’da milletimizin asaletine yakışmayan ilkel görüntüler yüreğimizi sızlatmıştır." diye konuştu. Seçim tartışmaları ile ilgili de konuşan Bahçeli, "Sokakta seçim afişi gördüm. 'Pazar günü seçim olsa DEVA hazır' yazıyordu. Elimde kalem olsaydı şöyle yazardım 'Pazar günü seçim yok iyi uykular..." ifadelerini kullandı.
8.03.2022Siyaset
Moskova için 2. Afganistan! Rus ordusu Kiev'i ele geçirebilecek mi?
Moskova için 2. Afganistan! Rus ordusu Kiev'i ele geçirebilecek mi? Ukrayna topraklarına girerek savaşı başlatan Rus ordusu Kiev'i almak için kuşatmıştı. 10. gününe giren savaşta Rusya başkenti halen ele geçiremedi. Ukrayna'da yaşanan sürecin Ukrayna-Rusya savaşı değil, NATO-Rusya savaşı olduğuna işaret eden uzmanlar işgal girişiminin NATO'yu birbirine kenetlediğini, Moskova yönetiminin ikinci bir Afganistan’ı yaşayabileceği belirtiliyor.
5.03.2022Dünya
Rusya Ukrayna savaşı neden başladı, Rusya Ukrayna savaşının sebebi nedir? Rusya Ukrayna'ya neden savaş açtı, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının nedeni!
Rusya Ukrayna savaşı neden başladı, Rusya Ukrayna savaşının sebebi nedir? Rusya Ukrayna'ya neden savaş açtı, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının nedeni!Rusya Ukrayna savaşının neden ve sebepleri merak ediliyor. Rusya Ukrayna’ya neden savaş açtı, Rusya Ukrayna savaşı neden çıktı? sorularına yanıt aranıyor. Rusya Ukrayna savaşının 3. Gününde yeni gelişmeler yaşanıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesine özel askeri operasyon başlattıklarını duyurmasının ardından NATO, AB ve BM sert uyarılarda bulunmuş, Rusya'ya yönelik ağır yaptırımlar uygulanacağını belirtmişti. Öte yandan Ukrayna lideri Zelenskiy, "Ölümlerin bitmesi için oturalım konuşalım." dedi. Rus lider Putin ise Zelenskiy'nin bu çağrısına "Rusya üst düzey müzakereye hazır" mesajı verdi. Putin, ilerleyen saatlerde yaptığı başka bir açıklamada ise Ukrayna ordusuna darbe çağrısında bulunarak, "Neo-Nazi pislikleriyle elbette anlaşmayacağız. Ukrayna ordusu iktidarı eline almalı" açıklaması yaptı. Savaş devam ederken savaşın nedeni sorgulanıyor. Peki, Rusya Ukrayna savaşı nedeni nedir, Rusya neden savaş açtı? Rusya Ukrayna savaşının sebebi ne? Kısaca Rusya Ukrayna savaşı nedeni…
26.02.2022Gündem
Rusya neden Ukrayna’ya saldırıyor, Ukrayna’yı neden işgal etmek istiyor? Rusya Ukrayna krizi neden çıktı?
Rusya neden Ukrayna’ya saldırıyor, Ukrayna’yı neden işgal etmek istiyor? Rusya Ukrayna krizi neden çıktı?Ukrayna-Rusya arasındaki kriz büyüyor. ABD'nin de dahil olmasıyla bölgeye birçok askeri yığınak yapıldı. Rusya, en güçlü ordular listesinde 2. sırada bulunurken Ukrayna ise 25. sırada yer alıyor. Moskova Yönetimi'nin Ukrayna'yı işgale karar verdiği, işgalin birkaç gün içinde başlayabileceği iddia edilirken Washington Yönetimi ve Birleşik Krallık'tan vatandaşlarına "Ukrayna'yı terk edin" çağrısı geldi. Peki, Rusya neden Ukrayna’ya saldırıyor, Ukrayna’yı neden işgal etmek istiyor? Rusya Ukrayna krizi neden çıktı?
26.02.2022Dünya
Japonya Dışişleri Bakanı Hayashi, Rus büyükelçiyi bakanlığa çağırdı
Japonya Dışişleri Bakanı Hayashi, Rus büyükelçiyi bakanlığa çağırdıJaponya Dışişleri Bakanı Yoshimasa Hayashi, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri operasyonunu protesto etmek üzere Moskova'nın Tokyo büyükelçisini Dışişleri Bakanlığına çağırdı.
24.02.2022Dünya
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Krizi Rusya başlattı, en sert yaptırım paketi hazırlanıyor
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Krizi Rusya başlattı, en sert yaptırım paketi hazırlanıyorAvrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı operasyona tepki göstererek, "Bu krizi Rusya başlattı. Başkan Putin derhal bu anlamsız saldırıya son vermeli. Avrupa Birliği şimdiye kadarki en güçlü ve en sert yaptırım paketini hazırlıyor" dedi.
24.02.2022Dünya
Rusya Ukrayna savaşında son durum ne? İşte Rusya ve Ukrayna’da saat saat yaşananlar!
Rusya Ukrayna savaşında son durum ne? İşte Rusya ve Ukrayna’da saat saat yaşananlar!Rusya Ukrayna savaşı resmen başladı! Dünya bu sabah Rusya Ukrayna savaşına uyandı. Ülkelerden ard arda tepkiler geliyor. Bölgeden sıcak gelişmeler gelmeye devam ediyor. Rus lider Putin, sabaha karşı harekat emri verdi. Rus birlikleri kısa süre içerisinde Ukrayna'nın kritik askeri merkezlerini bombaladı ardından başta Kiev olmak üzere büyük kentlerden kaçış başladı. Rusya Ukrayna savaşının başlamasının ardından anbean yaşananları derledik. Peki, Rusya Ukrayna savaşında son durum ne? Rusya Ukrayna savaşı nedeni ne? Rusya Ukrayna arasındaki sorun nedir? Rusya Ukrayna’ya neden saldırıyor? İşte Rusya ve Ukrayna’da saat saat yaşananlar!
24.02.2022Dünya
Dünya savaşına adım adım! Ukrayna harekete geçti... Kritik bölgede ölü ve yaralılar var...
Dünya savaşına adım adım! Ukrayna harekete geçti... Kritik bölgede ölü ve yaralılar var...Müzakerelerden sonuç çıkmadı dünya savaşa hazırlanıyor. İngiltere'den gelen 'işgal başladı' açıklaması sonrası ABD'den de benzer yönde demeçler geldi. ABD Başkanı Biden Rusya'nın 'barış gücü' kararı için 'Bu, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin başlangıcıdır' dedi. Ukrayna lideri Zelenskiy yedek birlikleri göreve çağırdı. Son uydu fotoğrafları, Rus ordusunun Belarus-Ukrayna sınırına yeni yığınak yaptığını ve sahra hastaneleri kurduğunu kanıtladı. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı Putin'in bağımsızlığını tanıdığı Donetsk ve Luhansk'ta hareket eden tankların fotoğraflarını servis etti. Rusya'nın Ukrayna işgalinin bir gün içinde başlayabileceği belirtiliyor. ABD'nin Kiev Büyükelçiliği tarafından paylaşılan fotoğraf ise sosyal medyayı alt üst etti. Gece saatlerinde yapılan bu çağrı sonrası Ukrayna ordusu 18 - 60 yaş aralığındaki yedekleri orduya almaya başladı. Ukrayna Güvenlik Konseyi ulusal olağanüstü hal (OHAL) ilan etme planlarını onayladı.
23.02.2022Dünya
“Ukrayna, barışın sağlanması için çok şey yaptı”
“Ukrayna, barışın sağlanması için çok şey yaptı”Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin eski basın sekreteri Yulya Mendel yaptığı açıklamada, “Ukrayna, barışın sağlanması için çok şey yaptı. Ne Minsk anlaşmaları ne de Normandiya formatındaki görüşmeler Rusya için anlam ifade etmiyor” dedi.
22.02.2022Dünya
Donbas neden önemli? Donbas neden Kiev'in kontrolünde değil? Donbas krizi ne?
Donbas neden önemli? Donbas neden Kiev'in kontrolünde değil? Donbas krizi ne? Rusya lideri Vladimir Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesindeki Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıma kararı aldı. Bu kararın ardından dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Peki, Donbas neden önemli? Donbas neden Kiev'in kontrolünde değil? Donbas krizi ne? Donbas neresi? Donbas neden önemli? Rusya Ukrayna krizi nedenleri ne? Rusya Ukrayna’ya neden savaş açıyor? İşte detaylar…
22.02.2022Gündem
Rusya Ukrayna krizi neden çıktı? Rusya ve Ukrayna neden anlaşamıyor? Rusya Ukrayna geriliminde son durum ne?
Rusya Ukrayna krizi neden çıktı? Rusya ve Ukrayna neden anlaşamıyor? Rusya Ukrayna geriliminde son durum ne? Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor. Ukrayna ve Rusya arasında Kasım ayında baş gösteren siyasi gerilim gündemden düşmüyor. Rusya Ukrayna krizi ile ilgili gelişmeler anbean takip edilirken, krizin neden çıktığı ve son durum sıklıkla merak edilen konuların başında geliyor. Peki, Rusya Ukrayna krizi neden çıktı? Rusya ve Ukrayna neden anlaşamıyor? Rusya Ukrayna geriliminde son durum ne? İşte Rusya Ukrayna arasındaki sorun hakkında merak edilenler…
20.02.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan elektrik ve doğal gaz tarifeleriyle ilgili flaş açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan elektrik ve doğal gaz tarifeleriyle ilgili flaş açıklama!Elektrik ve doğal gaz tarifeleriyle ilgili son dakika açıklaması! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Ukrayna ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Elektrik ve doğal gaz tarifeleriyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz doğalgazda ve elektrikte zaten bu süreç içerisinde ciddi manada sübvansiyon yaptık. Avrupa ile mukayese edilmeyecek derecede bir sübvanse yaptık. Şu an Avrupa’nın en ucuz doğalgazı bizde. Geçen yıl elektrik faturalarında yüzde 50, doğal gaz faturalarında yüzde 75 oranında devlet olarak sübvansiyon sağladık. Tarifelere yansıtılmayan toplam sübvansiyon tutarı 100 milyar lirayı buldu. 2022 yılında da doğalgazın 4’te 3’ü hala sübvanse ediliyor. Dünya enerji noktasında büyük bir darboğazda. Biz bu darboğazı öngördük ve güçlü, sosyal devlet mantığıyla tedbirlerimizi aldık. Kademeli tarife de Türkiye’deki hanelerin ortalama elektrik tüketimleri hesaplanarak 150 kilovatsaat olarak belirlenmişti. Gelen talepler üzerine birinci kademe aylık 210 kilovatsaate çıkarıldı. Bundan sonraki süreçte de biz vatandaşımızı dara, zora sokacak bir fiyat uygulamasını yapmayız." dedi.
4.02.2022Siyaset
NATO'dan Rusya'ya çok sert uyarı: Eğer siber saldırı yaparsa...
NATO'dan Rusya'ya çok sert uyarı: Eğer siber saldırı yaparsa...NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Ukrayna'ya destek sağlarken NATO üyesi olup olmadığına bakmıyoruz. Eğer Rusya siber saldırı yaparsa bu konuda da savunma sağlayacağız" dedi.
28.01.2022Dünya
Putin düğmeye bastı, dünya diken üstünde! Ukrayna’ya korkunç saldırı planı...
Putin düğmeye bastı, dünya diken üstünde! Ukrayna’ya korkunç saldırı planı...Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim her geçen gün tırmanıyor. Savaş her kapıda, uyarılar art arda geldi, dünyanın gözü kulağı Karadeniz’in kuzeyinde... Son olarak İngiltere’nin Ukrayna'ya binlerce tanksavar füzesi göndermeye başladığı haberleri gelirken, uzmanlardan kritik bir uyarı yapıldı. Moskova işgal iddialarını reddetse de sınıra yaptığı ve yapmaya devam ettiği askeri yığınak, savaş endişelerini artırıyor. Rusya'nın olası savaş taktiklerini ve Putin'in planlarını mercek altına alan uzmanlar, vaktin giderek daraldığı konusunda endişelerini dile getirdi. ‘Gök gürültüsü saldırısı' her an patlak verebilir...
22.01.2022Dünya
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor?
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz devam ediyor! Rusya Ukrayna sınırına 100 bin asker yığdı. ‘Soğuk Savaş’ halini alan gerginlikte, iki taraf da geri adım atmıyor. AB, her türlü senaryoya karşı hazırlık yaparken İngiltere, Ukrayna’ya anti-tank silahı vererek krize doğrudan müdahil oldu. Türkiye ve Almanya ise krizin yatıştırılmasından yana. Peki, Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki sorun ne? Rusya Ukrayna krizi hakkında merak edilenler...
21.01.2022Dünya
NATO, Rusya'ya resti çekti: Saldırının cevabı çok sert olacak
NATO, Rusya'ya resti çekti: Saldırının cevabı çok sert olacakNATO Genel Sekreteri Jens Stotenberg, NATO Dışişleri Bakanları’nın olağanüstü toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, “NATO üyelerimiz bugün yapılan toplantıda yeniden Ukrayna’ya karşı her türlü saldırının cevabı çok sert olacak görüşünde birleştiler” dedi.
7.01.2022Dünya
Putin'den ABD'ye 'füzeli' gözdağı! Gerilimi iyice tırmanıyor
Putin'den ABD'ye 'füzeli' gözdağı! Gerilimi iyice tırmanıyorRusya Devlet Başkanı Putin'den gözdağı gibi bir açıklama geldi. Rusya'nın istediği güvenlik garantileri için diplomatik çabalara devam edeceklerini belirten Putin bunun sonuçsuz kalması durumunda ne olacağı sorulduğunda 'Yanıtımız çok farklı olabilir' yanıtını verdi.
26.12.2021Dünya
NATO’dan Rusya’ya net mesaj: Diyalog var taviz yok
NATO’dan Rusya’ya net mesaj: Diyalog var taviz yokNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’ten Ukrayna sınırındaki askeri yığınak iddiaları ile gerginleşen NATO-Rusya ilişkilerinde siyasi diyalog çabalarına destek mesajı vererek, “Rusya ile siyasi diyaloğa evet, ama temel ilkelerimizden tavize hayır” dedi.
23.12.2021Dünya
AB’den Rusya’ya sert uyarı; ‘’Saldırı olursa ödenecek bedel ağır olur’’
AB’den Rusya’ya sert uyarı; ‘’Saldırı olursa ödenecek bedel ağır olur’’Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri ve Doğu Ortaklığı üyesi ülkelerin liderleri, altıncı Doğu Ortaklığı zirvesi için Brüksel'de bir araya geldi. AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in başkanlığında yapılan zirve sonrasında Michel sert konuştu. Ukrayna’ya saldırması halinde Rusya’ya çok sert bir cevap verileceğini söyleyen AB Konseyi Başkanı; ‘’ ‘Ukrayna’ya saldırı olursa saldıranın ödeyeceği bedel ağır olur’’ dedi.
15.12.2021Dünya
Rusya'dan kritik S-400 ve Türkiye açıklaması
Rusya'dan kritik S-400 ve Türkiye açıklamasıKremlin Sözcüsü Dmitri Peskov Yunan basınına verdiği röportajda, NATO ve ABD’nin Yunanistan'a yığınak yaptıklarını belirterek, Rusya olarak bundan endişe duyduklarını ifade etti. Peskov, Yunan gazetecinin Türkiye ve S-400 sorularına da yanıt verirken, ''Erdoğan, Putin'in değer verdiği bir insan.'' yorumunda bulundu.
11.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Yığınak ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yığınak haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.