1 Mayıs

1 Mayıs

Son dakika 1 Mayıs haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 1 Mayıs ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 1 Mayıs haber sayfamızda bulabilirsiniz.

1 Mayıs

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 1 mayıs gelişmeleri de dahil olmak üzere 21.748 1 mayıs haberi bulunmuştur. Tüm 1 mayıs haberleri aşağıda listelenmiştir.
Okullar haftada kaç gün olacak 2023? Yaz tatili sonrası okullar ne zaman açılıyor, Türkiye’de okullar 4 gün mü olacak 2023? Okullar 3 gün tatil mi oldu?
Okullar haftada kaç gün olacak 2023? Yaz tatili sonrası okullar ne zaman açılıyor, Türkiye’de okullar 4 gün mü olacak 2023? Okullar 3 gün tatil mi oldu?Okullar kaç gün olacak, okullar ne zaman açılıyor? Ağustos ayı biterken gözler Eylül ayında açılacak okulların kaç gün olacağı sorusunun cevabına çevirdi. Uyum haftası kapsamında ilkokul 1. sınıf öğrencileri ve anaokulu öğrencileri döneme erken başlayacak. Öğretmen seminerleri ise 4 Eylül’de başlıyor. Peki, Okullar haftada kaç gün olacak 2023? Yaz tatili sonrası okullar ne zaman açılıyor, Türkiye’de okullar 4 gün mü olacak 2023? Okullar 3 gün tatil mi oldu?
25.08.2023Eğitim
Sakıp Özberk kimdir? Sakıp Özberk neden öldü, kaç yaşındaydı?
Sakıp Özberk kimdir? Sakıp Özberk neden öldü, kaç yaşındaydı?Sakıp Özberk kimdir sorusunun yanıtı merak ediliyor. Gaziantepspor'un efsane teknik direktörü Sakıp Özberk 1 Mayıs 1975'te Gaziantep'te dünyaya gelmişti. İskenderun'da yaşayan ünlü teknik adam denizde boğularak hayatını kaybetti. Peki Sakıp Özberk kaç yaşında? Hangi takımları çalıştırdı?
15.08.2023Gündem
Kardemir işçi alımı kura çekimi sonuçları açıklandı mı? Kardemir işçi alımı sonuçları: Kardemir kura çekimi sonuçları isim listesi nasıl sorgulanır?
Kardemir işçi alımı kura çekimi sonuçları açıklandı mı? Kardemir işçi alımı sonuçları: Kardemir kura çekimi sonuçları isim listesi nasıl sorgulanır?Kardemir işçi alımı kura sonuçları, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere başvuru yapan adaylar tarafından sorgulanıyor. 600 işçiden 300'ünün işe başlama sürecine ilişkin internet sitesi üzerinden açıklama yapılmıştı. 300 kişi için kura çekildi. Peki, Kardemir işçi alımı sonuçları açıklandı mı, Kardemir işçi alımı kura çekimi sonuçları nasıl sorgulanır? İşte Kardemir kura çekimi sonuçları ile ilgili merak edilenler…
29 Ağustos yarım gün mü, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 29 Ağustos tatil mi, özel sektör 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tatil mi? 2023 resmi tatil takvimi
29 Ağustos yarım gün mü, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 29 Ağustos tatil mi, özel sektör 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tatil mi? 2023 resmi tatil takvimi30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı için gün sayılırken resmi tatil araştırmaları da hızlandı. Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanacak. Bayram kısa bir süre kala kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışanlar 30 Ağustos’un resmi tatil olup olmadığı sorguluyor. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi? 29 Ağustos tatil mi, yarım gün mü?
9.08.2023 Gündem
Edirne'de tava ciğerin ‘olmazsa olmaz’ı Karaağaç acı biberinin hasadı başladı
Edirne'de tava ciğerin ‘olmazsa olmaz’ı Karaağaç acı biberinin hasadı başladıEdirne'de, kentin meşhur lezzeti tava ciğerin yanında 'olmazsa olmaz' olarak adlandırılan, yöreye özgü Karaağaç acı biberinin hasadı başladı. Sadece Yunanistan sınırındaki Karaağaç Mahallesi'nde yetişen biberde bu yıl 250 ton verim beklediklerini belirten biber üreticisi Tunahan Ule, "Bu yıl yağmurlardan dolayı biberlerimizi biraz geç ektik. Normalde 1 Mayıs'ta ekiyoruz ama biz 15 Mayıs'ta ekmek zorunda kaldık. Böyle olunca hasada da geç kaldık, 15 Temmuz'da yapmamız gereken hasadı bugün yapıyoruz. 250 tona yakın verim bekliyoruz" dedi.
31.07.2023Gündem
15 Temmuz noterler açık mı 2023, noterler bugün çalışıyor mu? Noterler 15 Temmuz'da kapalı mı?
15 Temmuz noterler açık mı 2023, noterler bugün çalışıyor mu? Noterler 15 Temmuz'da kapalı mı?15 Temmuz'da noterler açık mı, bugün noterler çalışıyor mu? 15 Temmuz 2023 noterlerin çalışma saatleri merak ediliyor. Noterlerin açık olup olmadığı 15 Temmuz ile birlikte gündeme geldi. Araba ya da ev alım satımı yapacaklar ya da tasdik işlemleri olanlar 15 Temmuz’da noterlerin çalışma durumunu sorguluyor. 2017 yılında TBMM resmi tatil olarak kabul edilen 15 Temmuz'da kamu kurumları tatil ediliyor. 15 Temmuz bu yıl cumartesi güne denk geliyor. Peki, 15 Temmuz'da noterler açık mı, çalışıyor mu?
15.07.2023Gündem
15 Temmuz resmi tatil mi, özel sektörde 15 Temmuz tatil mi, yarım gün mü? 15 Temmuz’da özel sektör çalışacak mı?
15 Temmuz resmi tatil mi, özel sektörde 15 Temmuz tatil mi, yarım gün mü? 15 Temmuz’da özel sektör çalışacak mı?15 Temmuz resmi tatil mi, yarım gün mü, özel sektör 15 Temmuz çalışacak mı? Resmi tatiller takviminde 15 Temmuz'un yer alıp almadığı çalışanlar tarafından sorgulanıyor. 15 Temmuz'un tatil olması için görüşülen kanun, karara bağlanarak Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Peki, özel sektörde 15 Temmuz tatil mi, 15 Temmuz resmi tatil mi?
12.07.2023Gündem
Havacılık tarihinde bir ilk: Hedef KIZILELMA! 2. Bölüm 8 Temmuz’da yayında
Havacılık tarihinde bir ilk: Hedef KIZILELMA! 2. Bölüm 8 Temmuz’da yayındaTürkiye'nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA’nın geliştirme aşamaları ve Baykar’ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan "Hedef KIZILELMA" belgeselinin ikinci bölümü, 8 Temmuz Cumartesi saat 20.00’de Baykar’ın YouTube kanalında yayınlanacak.
7.07.2023Gündem
Bugün (26 Haziran) vergi dairesi açık mı? Vergi dairesi bayram tatili kaç gün 2023, Arefe günü ve bayramda vergi daireleri açık mı?
Bugün (26 Haziran) vergi dairesi açık mı? Vergi dairesi bayram tatili kaç gün 2023, Arefe günü ve bayramda vergi daireleri açık mı?Vergi dairesi pazartesi günü açık mı, Vergi dairesi bayram tatili kaç gün 2023? Vergi dairesi çalışma saatleri ve günleri bayrama az bir süre kala sorgulanmaya başlandı. Vergi işlemleri olan vatandaşlar vergi dairelerinin Arefe Günü ve Kurban Bayramı’nda açık olup olmadığını merak ediliyor. Peki, Pazartesi vergi dairesi açık mı, 26 Haziran vergi daireleri çalışacak mı? Vergi dairesi kurban bayramında açık mı, vergi dairesi bayram tatili kaç gün?
26.06.2023Gündem
Bayraktar KIZILELMA havacılık tarihinde bir ilki gerçekleştirdi
Bayraktar KIZILELMA havacılık tarihinde bir ilki gerçekleştirdiBaykar’ın öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA, Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla geçti.
Baykar’ın geliştirdiği KEMANKEŞ ilk atış testini başarıyla tamamladı
Baykar’ın geliştirdiği KEMANKEŞ ilk atış testini başarıyla tamamladıBaykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği KEMANKEŞ Mini Akıllı Seyir Füzesi, Keşan’da icra edilen ilk atış testini başarıyla tamamladı.
Düşen uçaktaki çocuklar 40 gün sonra ormanda canlı bulundu! Dünyayı şoke eden 'Huitoto' mucizesi
Düşen uçaktaki çocuklar 40 gün sonra ormanda canlı bulundu! Dünyayı şoke eden 'Huitoto' mucizesiMayıs ayı başında ormana çakılan uçakta pilot, yardımcısı ve çocukların annesi öldü, dünyayı ayağa kaldıran Twitter mesajının gerçek olmadığı ortaya çıkınca büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Pes etmeyen ekipler büyükannenin mesajını helikopterden ormana dinletti ve 'mucize' gerçekleşti.
10.06.2023Dünya
Selçuk Bayraktar duyurdu! KIZILELMA bir aşamayı daha geçti
Selçuk Bayraktar duyurdu! KIZILELMA bir aşamayı daha geçtiBaykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından Kızılelma'nın yeni görüntülerini paylaşarak 11. orta irtifa sistem tanımlama testinin başarıyla tamamlandığını duyurdu.
7.06.2023Ekonomi
Bayraktar KIZILELMA, havacılık tarihinde ilkleri başardı! NATO ülkelerine damgasını vurdu
Bayraktar KIZILELMA, havacılık tarihinde ilkleri başardı! NATO ülkelerine damgasını vurduBaykar’ın öz kaynaklarla milli ve özgün olarak geliştirdiği insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA , insanlı savaş uçakları ile kol uçuşları gerçekleştirerek havacılık tarihinde birçok ilke imza attı.
TCG Anadolu İstanbul’dan ayrıldı: 36 günde 221 bin 622 kişi ziyaret etti
TCG Anadolu İstanbul’dan ayrıldı: 36 günde 221 bin 622 kişi ziyaret ettiDünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi ve Türkiye'nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu gemisini İstanbul’da 36 günde toplam 221 bin 622 kişi ziyaret etti. Gemi dün sabah saatlerinde İstanbul’dan ayrıldı.
2.06.2023Gündem
Doğal gaz abonelerini kapsıyor! Faturada doğrudan indirim yapılacak, 1500 lira cepte kalacak
Doğal gaz abonelerini kapsıyor! Faturada doğrudan indirim yapılacak, 1500 lira cepte kalacakKonut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 24 Nisan 2023’ten 31 Mayıs 2023’e kadar olan 38 günlük doğalgaz kullanımlarının tamamı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenmişti. Şimdi ise 1 Mayıs 2024 tarihine kadar gelecek olan faturalarının 25 metreküplük kısmı da vatandaşlara ücretsiz verilecek.
31.05.2023Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktı
Bakan Karaismailoğlu: Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bu dengesi bozulmuş, gözü koltuktan başka bir şeyi görmeyenlerin halini 14 Mayıs gecesi gördük. Televizyon ekranlarında oynadıkları kazandık tiyatrosunu hep birlikte takip ettik. Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktı. Manipülasyon yapmak istedikleri belli oldu. Buna rağmen, yanlış yönlendirdikleri seçmenlerinden de kamuoyundan da özür dilemediler" dedi.
21.05.2023Gündem
19 Mayıs borsa kapalı mı, Borsa İstanbul bugün açık mı? Borsa 19 Mayıs tatil mi?
19 Mayıs borsa kapalı mı, Borsa İstanbul bugün açık mı? Borsa 19 Mayıs tatil mi? 19 Mayıs bora açık mı, borsa İstanbul 19 Mayıs kapalı mı? sorularının yanıtı yatırımcılar tarafından sorgulanmaya başlandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle tüm kamu kurumları kapalı olacağından borsa İstanbul 19 Mayıs’ta tatil mi, 19 borsa kaplı mı, açık mı? soruları gündeme geldi.
19.05.2023Ekonomi
3 çocuk, 1 bebek düşen uçaktan sağ kurtuldu
3 çocuk, 1 bebek düşen uçaktan sağ kurtuldu1 Mayıs'ta Kolombiya'daki Amazon yağmur ormanlarına düşen küçük uçağın enkazı günlerdir aranıyordu. İçin 11 aylık bebek ve 3 çocuğun da bulunduğu uçağa dair tüm ümitler tükenmişken, yetkililerden gelen haber tüm dünyada yankılandı.
18.05.2023Gündem
19 Mayıs bankalar açık mı, tatil mi? 19 Mayıs’ta bankaların çalışma saati nedir, EFT havale yapılır mı?
19 Mayıs bankalar açık mı, tatil mi? 19 Mayıs’ta bankaların çalışma saati nedir, EFT havale yapılır mı?19 Mayıs bankalar çalışıyor mu, 19 Mayıs bankalar açık mı, tatil mi? sorularının yanıtı bankada işlem yapacaklar tarafından sorgulanıyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle tüm kamu kurumları kapalı olacak. Peki, bankalar 19 Mayıs’ta çalışıyor mu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda bankalar tatil mi, EFT ve havale yapılır mı?
17.05.2023Gündem
Sosisli sandviç satıcılığından milyarderliğe! Wagner’in patronu Putin’e savaş açtı...
Sosisli sandviç satıcılığından milyarderliğe! Wagner’in patronu Putin’e savaş açtı...  Ukrayna'daki savaşta ülkenin doğusundaki cephede zor durumda kalan Rus ordusuna destek olan ve Bahmut kentinde ilerleme kaydeden Wagner'in patronu Putin'e savaş açmış durumda. Rus paralı asker grubu Wagner’in sosisli sandviç satıcısından milyardere dönüşen lideri Yevgeny Prigozhin, açıklamaları nedeniyle Rusya’ya da dönemiyor.
17.05.2023Dünya
15-19 Mayıs arası okullar tatil mi? 15-19 Mayıs tatili birleşti mi?
15-19 Mayıs arası okullar tatil mi? 15-19 Mayıs tatili birleşti mi?"15-19 Mayıs arası okullar tatil mi? 14 Mayıs Pazar günü Türkiye seçime gidiyor, pazartesi günü de okullar tatil edildi. Öğrenciler ise 16, 17, 18, 19 Mayıs arası da tatil olup olmadığını sorguluyor. 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, binlerce öğrenciyi ilgilendiren açıklamayı yaptı. Peki, 15 Mayıs seçim ve 19 Mayıs tatili birleştirilecek mi? 15-19 Mayıs tatili birleşti mi?
12.05.2023Eğitim
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Saldırıları kim olursa olsun hangi parti olursa olsun kınıyoruz.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Saldırıları kim olursa olsun hangi parti olursa olsun kınıyoruz.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Kalın, "Bizim mitingimiz olduğu gün Erzurum mitinginde olan olayları biz kınadık ama bir takım usul hataları orada oldu. Saldırıların hiçbirisi tasvip edilir hadiseler değil tabi biz bunu kim olursa olsun hangi parti olursa olsun kınıyoruz." dedi.
10.05.2023Gündem
Bakan Kurum: 14 Mayıs'a bayram havasında hazırlanıyoruz
Bakan Kurum: 14 Mayıs'a bayram havasında hazırlanıyoruzPendik ve Çekmeköy'de ziyaretlerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, "Bayram havası içerisinde sevgi ve muhabbetle 14 Mayıs'a hazırlanıyoruz. İnşallah 14 Mayıs akşamı da buradaki kardeşlik, birlik ve beraberlik daha da yüksek olacaktır. 14 Mayıs'taki zaferimizle hizmetlerimize, eserlerimize, eser siyasetimize aynı anlayışla devam edeceğiz" dedi.
10.05.2023Ekonomi
Hedef Kızılelma belgeseli 10 Mayıs'ta yayında
Hedef Kızılelma belgeseli 10 Mayıs'ta yayındaTürkiye'nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA’nın geliştirme aşamaları ve Baykar’ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan "Hedef KIZILELMA" belgeselinin ilk bölümü, 10 Mayıs Çarşamba günü, saat 21.00’da Baykar’ın YouTube kanalında yayınlanacak.
8.05.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

1 Mayıs ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 1 mayıs haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.