Yeraltı

Yeraltı

Son dakika yeraltı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yeraltı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yeraltı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeraltı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yeraltı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.786 yeraltı haberi bulunmuştur. Tüm yeraltı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Ersoy Midyat'ta: Bu alanı turizme kazandırmayı amaçlıyoruz
Bakan Ersoy Midyat'ta: Bu alanı turizme kazandırmayı amaçlıyoruzKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, esnaf ziyaretinin ardından çalışmaların sürdüğü ‘Matiate Yeraltı Şehri Altunkaynak Kazı Alanı’na geçti. Bakan Ersoy, burada yaptığı incelemenin ardından, ibadethane, silo, su kuyuları bulunan ve dehlizlerle geçişlerin olduğu yer altı şehri ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.
25.05.2022Siyaset
İskandinavya'nın karanlık tarihi! İsveç'in gerçek yüzü: Utanç verici insanlık dışı uygulamalar...
İskandinavya'nın karanlık tarihi! İsveç'in gerçek yüzü: Utanç verici insanlık dışı uygulamalar...İsveç'in insan haklarını bahane ederek PKK ile yakınlık kurarken, geçmişte kendi insanlarına ve yerli halk Laponlara nasıl zulüm yaptığı gün yüzüne çıktı. İskandinavya denince akla insani gelişmişlik endeksi, demokrasi, kadın-erkek eşitliği gibi ne kadar ileri olduklarını anlatan kriterler ve değerler gelir. Müthiş coğrafya, yeraltı zenginlikleri, eğitim modeli, sağlık sistemi, sosyalist belediyeler ile övünen İskandinavya yüzyıllardır yerli halk “Laponlar” sorunuyla boğuşmakta. İskandinavya’nın kuzeyinde yaşayan Sámi toplulukları hala etnik yok olma tehdidi altında hayatta kalma savaşı veriyor.
25.05.2022Dünya
Rusya NATO’ya resti çekti! Savaş çıkaracak hamle
Rusya NATO’ya resti çekti! Savaş çıkaracak hamleNATO, İsveç ve Finlandiya’yı üyeliğe kabul etmeye hazırlanırken, Rusya da buna karşılık, oluşacak yeni sınır bölgesinde 12 askeri üs kuracağını duyurdu.
21.05.2022Dünya
Erken emeklilik imkanı! Yaş şartı geri çekiliyor, 5 yıl...
Erken emeklilik imkanı! Yaş şartı geri çekiliyor, 5 yıl...Çalışan milyonlarca kişi erken emekli olmanın yollarını araştırıyor. Erken emekli olmanın çeşitli yolları bulunuyor. Yasalarımızla borçlanarak erken emeklilik imkanı bulunuyor. Kadınlar için doğum borçlanması, erkek çalışanlar için ise askerlik borçlanması ile emeklilik tarihi öne çekilebiliyor. Ayrıca borçlanma yapılmadan da bazı meslek grupları için erken emekli olma imkanı tanınıyor. Yıpranma hakkı ile 5 yıla kadar erken emekli olmak mümkün.
17.05.2022Emekli
ABD'den silah kaçakçılığı itirafı: Sorumluluğumuzu kabul etmeliyiz
ABD'den silah kaçakçılığı itirafı: Sorumluluğumuzu kabul etmeliyizABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Todd Robinson, ABD’nin Meksikalı uyuşturucu çetelerine yapılan silah kaçakçılığındaki sorumluluğunu kabul ederek, çetelerle mücadelede Meksika ile daha yakın işbirliği içerisinde çalışacaklarını söyledi.
13.05.2022Dünya
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Ağrı Grubu etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Ağrı Grubu etkisiz hale getirildiEren-Kış operasyonları kapsamında Ağrı İl Jandarma Komutanlığınca tespit edilen 100 metre uzunluğundaki mağarada 80 gün süren çalışmalar sonucu, aralarında PKK’nın Ağrı Dağı sorumlusunun da olduğu 11 terörist etkisiz hale getirildi
9.05.2022Gündem
Dünyanın nazar boncuğu Meke Gölü’nden kötü haber!
Dünyanın nazar boncuğu Meke Gölü’nden kötü haber!Konya’nın Karapınar ilçesinde “dünyanın nazar boncuğu” olarak tanınan ve kuruyan Meke Gölü’ne bu yıl yoğun geçen kış mevsimindeki yağışlar da fayda etmedi. Uzmanlar, milyonlarca yıl biriken yer altı suyunun son 70-80 yılda çok hızlı bir şekilde çekildiğini, Meke’nin eski haline dönmesi gibi bir şansın olmadığını belirtiyor.
3.05.2022Gündem
Doğal gaz ile ilgili büyük müjde! Tarih verildi
Doğal gaz ile ilgili büyük müjde! Tarih verildiYerli doğal gaz ile ilgili flaş açıklama. Yerli doğal gazın kullanımıyla ilgili tarih verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, iftar programı sonrası yaptığı açıklamada “Önümüzdeki yıl belki bugünlerde yerli gazımızı kullanır hale geleceğiz” ifadelerini kullandı.
1.05.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! EPDK duyurdu, yüzde 16 arttı
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! EPDK duyurdu, yüzde 16 arttıDoğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) açıkladı. Resmen değişti. Yüzde 16 oranında arttı. Şubat ayında Türkiye’nin doğal gaz tüketimi bir önceki yıla göre yüzde 16,47 artışla 6 milyar 833,39 milyon metreküp oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
29.04.2022Ekonomi
Paralar bugün banka hesaplarına yatıyor! Ödemeler öne çekildi! Emekli, işçi, çalışmayan, yaşlı, engelli, şehit yakını, gazi hepsi alacak...
Paralar bugün banka hesaplarına yatıyor! Ödemeler öne çekildi! Emekli, işçi, çalışmayan, yaşlı, engelli, şehit yakını, gazi hepsi alacak...Paralar bugün hesaplara yatırılıyor. Güzel haber geldi. Bağ-Kur ve emekli sandığı mensubu emekliler ile çalışmayanlar, yaşlı, engelli vatandaşlar, devletten para desteği alanlar dahil milyonlarca kişiye ödeme yapılacak. Tarihler bayram nedeni ile öne çekildi. Hak sahipleri ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyordu. Tek tek açıklandı. Kimin hesabına ne kadar para yatırılacak? Tediye, şehit yakınları ve gazilere destek, yaşlı ve engelli aylıkları, işsizlik maaşları, yetiştiricilere destek, memur emeklilerinin bayram ikramiyeleri gibi birçok alanda bugün ödemeler tamamlanıyor.
29.04.2022Ekonomi
Paralar bugün hesaplarda! Ödeme tutarları 2.168 TL ile 8.233 TL arasında değişiyor
Paralar bugün hesaplarda! Ödeme tutarları 2.168 TL ile 8.233 TL arasında değişiyorYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. En düşük ödeme miktarı 2.168 lira olarak. İkramiye ödemelerinde maaş miktarı belirleyici oluyor. Yüksek maaş alan yüksek ikramiye ödemesi alıyor. Ödenecek en yüksek ikramiye ise 8.233 lira. Kamu işçileri ve 4D’li sürekli işçilere her yıl 52 günlük ücret tutarında ilave tediye yani ikramiye ödeniyor. 700 bin işçiye (tediye) ikramiye ödemeleri kapsamında 13 günlük ödeme yapılacak. İkramiyeler bugün hesaplara yatacak. Kim ne kadar tediye ödemesi alacak? İşte merak edilen tüm detaylar...
Paralar cuma günü hesaplarda! En düşüğü 2.168 TL, yüz binlerce çalışan alacak
Paralar cuma günü hesaplarda! En düşüğü 2.168 TL, yüz binlerce çalışan alacakRamazan Bayramı öncesi ödemelerin hesaplara yatacağı tarih merakla bekleniyordu. Paralar cuma günü hesaplarda olacak. Ödeme miktarı 2.168 TL ile 8.233 TL arasında değişiyor. Kamu işçileri ve 4D’li sürekli işçilere her yıl 52 günlük ücret tutarında ilave tediye yani ikramiye ödeniyor. Yılda 4 taksit halinde verilen, ilave tediye 2022 ödemeleri ne zaman yapılacak? Kim ne kadar tediye ödemesi alacak? Tüm sorularyanıtını buldu.
Petrol ve doğal gaz keşfi ile ilgili flaş açıklama! Günlük 3 bin 300 varil
Petrol ve doğal gaz keşfi ile ilgili flaş açıklama! Günlük 3 bin 300 varilSiirt'e gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kentte günlük 3 bin 300 varil petrol üretildiğini belirterek, "Aramalarımızı daha çok arttıracağız belki de bu rakamı 2-3’e katlama potansiyelimiz vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var; 'Batıda ne varsa doğuda o olacak' demiştir. Bakın 2002'de iktidara geldiğimizde sadece 5 büyükşehirde doğal gaz varken bugün 81 ilin tamamı 650 ilçe merkezimizde doğalgaz kullanıyoruz. Bizim için Siirt’te, İstanbul’da, Edirne’de yaşayan da hizmetlere erişim açısından aynı hak ve hukuka eşitliğe sahiptir, bunun için vatandaşlarımız arası bir ayrım yapmıyoruz. 2023’ten sonra yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.
26.04.2022Ekonomi
Şişli'de yer altı kablolarında yangın; 3 bina boşaltıldı
Şişli'de yer altı kablolarında yangın; 3 bina boşaltıldıİstanbul Şişli’de yer altı kablolarının yanması nedeniyle rögarda patlama oldu. 3 binada oturanlar tedbir amaçlı tahliye edildi. Bina sakinleri, çocukları ve hayvanları ile dışarı çıktı.
18.04.2022Yaşam
Kemal Kılıçdaroğlu Hrant Dink Vakfı'nı ziyaret etti
Kemal Kılıçdaroğlu Hrant Dink Vakfı'nı ziyaret ettiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hrant Dink Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyaretinin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu,"Eğer bir çocuğu karanlık bazı odaklar, kurşun sıkar hale getiriyorsa o karanlık odakların mutlaka aydınlığa çıkarılması lazım. Bunun mücadelesini de beraber yapacağız. Bunu gerçekleştirdikten sonra da gelip burada helalleşmeyi sağlayacağız" dedi.
17.04.2022Siyaset
Bayram izni ile ilgili flaş detay! Tüm çalışanları kapsıyor, yıllık izin ve...
Bayram izni ile ilgili flaş detay! Tüm çalışanları kapsıyor, yıllık izin ve...Tüm çalışanları ilgilendiren flaş detay belli oldu. Yıllık izin kullanacaklar dikkat! Bayram öncesi bu ayrıntı büyük önem taşıyor. Havaların ısınması ile birlikte tatil planları da yapılmaya başladı. Pek çok çalışan mayıs ayındaki bayram tatili ile senelik iznini birleştirmeyi planlıyor. Peki bu durum çalışan için gerçekten de avantajlı mı? Çalışan milyonlar son günlerde bu sorunun yanıtını merak ediyor. İşte tüm ayrıntıları ile yıllık izin hakkı...
İkramiye ödemesi yapılacak! En az 2 bin 168 lira hesaplara geçiyor, kuruşu kuruşuna hesaplandı...
İkramiye ödemesi yapılacak! En az 2 bin 168 lira hesaplara geçiyor, kuruşu kuruşuna hesaplandı...Ek ödeme yapılacak. Yüz binlerce çalışana güzel haber! Paralar hesaba yatırılıyor. Kamu işçilerine en az 8 bin 672 lira ödeme yapılacak. İlk taksidi 28 Ocak'ta yapılan tediye ödemelerinin ikinci taksidi ise 29 Nisan'da hesaplara geçecek. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Bu yıl kamu işçilerine dört taksit halinde toplam 52 günlük ilave tediyeleri ödenecek. Toplam ödeme kamu işçilerine bu yıl toplam en az 8 bin 672 liradan başlarken, nisanda yatacak miktar ise 2 bin 168 liradan başlıyor. Böylelikle genellikle haziran ayında yapılan ikinci taksitin nisan ayına çekilmesi ile birlikte Ramazan Bayramı öncesi kamu işçileri ilave tediyenin ikinci taksitini de almış olacaklar. Peki kimler ilave tediye ödemesi alacak? Kime ne kadar ödeme yapılacak? Tediye ödemeleri ile ilgili tüm detaylar...
Bakan Kurum: 10 yıl içerisinde insanlık alemi küresel su kıtlığı ve su savaşlarıyla karşı karşıya kalabilir
Bakan Kurum: 10 yıl içerisinde insanlık alemi küresel su kıtlığı ve su savaşlarıyla karşı karşıya kalabilirÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 22 Mart Dünya Su Günü Su ve Sürdürülebilirlik programına katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, "2030 yılına kadar su kıtlığı yüzde 40 seviyesine kadar yükselecek. Açık ve net söylüyorum, önümüzdeki 10 yıl içerisinde insanlık alemi küresel su kıtlığı ve su savaşlarıyla karşı karşıya kalabilir. Ülkemiz tatlı su kaynakları bakımından su stresi yaşayan ülkeler arasında. Tasarruf mekanizmalarını daha etkin, daha katılımcı hale getirmeliyiz" dedi.
22.03.2022Siyaset
Rusya Savunma Bakanlığı: Sumi'deki amonyak sızıntısı aşırı milliyetçilerin provokasyonu
Rusya Savunma Bakanlığı: Sumi'deki amonyak sızıntısı aşırı milliyetçilerin provokasyonuRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna'nın Sumi kentindeki bir kimya fabrikasında amonyak sızıntısı meydana geldiğini duyurarak, “Sumi'deki amonyak sızıntısı aşırı milliyetçilerin provokasyonu” dedi.
21.03.2022Dünya
AB'den flaş Rus gazı açıklaması! Tarihi duyurdular: Bağımlılığımızı bitireceğiz
AB'den flaş Rus gazı açıklaması! Tarihi duyurdular: Bağımlılığımızı bitireceğizAvrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen, AB'nin Rus gazına olan bağımlılığından kurtulması gerektiğini belirterek, “2027'ye kadar Rus enerjisine bağımlılığımızı bitireceğiz" dedi.
11.03.2022Dünya
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ücretsiz gösterilecek filmler!
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ücretsiz gösterilecek filmler!8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel film seçkisi! Kadınların penceresinden dünyayı görmemize olanak sağlayan çok özel 4 film; Mad Max:Fury Road, Erin Brockhovich, The Color Purple ve The Hours, kadınlara özel 4 farklı seansta ücretsiz rezervasyon sistemi ile gösterilecek. İşte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ücretsiz gösterilecek filmler!
Yüzyıllardır sırrı çözülemedi! Tapınak Şövalyeleri'nin mekanı oldu Harry Potter'a ilham verdi...
Yüzyıllardır sırrı çözülemedi! Tapınak Şövalyeleri'nin mekanı oldu Harry Potter'a ilham verdi...Tarih boyunca kuyular sanıldığının aksine hiçbir zaman yalnızca su çekmek için kullanılmadı. Bazı kuyular aslında dünyanın derinliklerine inen ters çevrilmiş kulelerdi. Portekiz'de bulunan Quinta da Regaleira Sarayı'nın içindeki kuyuya benzer tapınak da yeraltı dünyasına açılan geçitlerden yalnızca bir tanesi.
5.03.2022Dünya
Putin ile ilgili flaş iddia! 'Sibirya'da sığınağa sakladı!'
Putin ile ilgili flaş iddia! 'Sibirya'da sığınağa sakladı!'Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları sürerken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili akılalmaz iddia ortaya atıldı. Rus siyaset bilimci profesör Valery Solovey, Putin'in ailesini Sibirya'daki bir 'yeraltı şehrinde' sakladığını iddia etti.
1.03.2022Dünya
Ukrayna’ya işgal emri veren Putin ile ilgili ‘gizli sığınak’ iddiası! Nükleer savaş çıkarsa...
Ukrayna’ya işgal emri veren Putin ile ilgili ‘gizli sığınak’ iddiası! Nükleer savaş çıkarsa...Rusya’nın Ukrayna’yı işgali tüm dünya tarafından anbean takip ediliyor. Batı, Moskova yönetimine ağır yaptırımlar getirmeye devam ederken, Ukrayna lideri Zelenskiy’nin Avrupa Parlamentosu'ndaki konuşması ses getirdi. İki ülke arasındaki gerilime ilişkin açıklama yapan Rus siyaset bilimci profesör Valery Solovey ise flaş bir iddia ortaya attı. Solovey, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in aile üyelerini Sibirya'daki bir 'yeraltı şehrinde' sakladığını ileri sürdü.
1.03.2022Dünya
Rusya neden savaşıyor, Ukrayna'ya saldırarak ne yapmak istiyor?
Rusya neden savaşıyor, Ukrayna'ya saldırarak ne yapmak istiyor?Rusya ile Ukrayna arasında haftalardır devam eden gergin bekleyiş, Rusya lideri Vladimir Putin'in harekat emriyle işgale dönüştü. Değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Hasret Çomak, Rusya, Sovyetler Birliği döneminde Karadeniz’de sağladığı kontrolü tekrar ele geçirmek istiyor dedi. İşte Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasının nedeni!
26.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yeraltı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yeraltı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.