Yer Değiştirme

Yer Değiştirme

Son dakika yer değiştirme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yer değiştirme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yer değiştirme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yer Değiştirme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yer değiştirme gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.617 yer değiştirme haberi bulunmuştur. Tüm yer değiştirme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Koca: 12 bin 700 atama yapılacak
Bakan Koca: 12 bin 700 atama yapılacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Maraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa için 71 ilden isteğe bağlı yer değişikliği kurası ile 12 bin 700 atama yapılacak" dedi.
10.03.2023Gündem
Elbistan’ı yerle bir eden faydı! 12 bin yıldır uyuduğu ortaya çıktı
Elbistan’ı yerle bir eden faydı! 12 bin yıldır uyuduğu ortaya çıktıKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki depremle ilgili teknik araştırma yapan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri’nden Prof. Dr. Cenk Yaltırak, büyük yıkıma neden olan Çardak fayının 12 bin yıldır uyuduğunu söyledi.
8.03.2023Gündem
Atama kılavuzu 2023! Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin hakkı başvurusu ne zaman, nasıl yapılacak? MEB Yer değiştirme kontenjanları belli mi?
Atama kılavuzu 2023! Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin hakkı başvurusu ne zaman, nasıl yapılacak? MEB Yer değiştirme kontenjanları belli mi? OHAL bölgesindeki öğretmenlerin tayin hakkına yönelik MEB’ten açıklama geldi. Deprem bölgesindeki 10 ilde okulların 3 kategoride açılacağının açıklanmasının ardından deprem bölgesinde göre yapan öğretmenlerin tayin durumu merak edilmeye başlandı. Öğretmen mazerete bağlı yer değiştirme başvuru kılavuzu yayınlandı. Peki, Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin hakkı başvurusu ne zaman, nasıl yapılacak? MEB Yer değiştirme kontenjanları belli mi?
25.02.2023Memur
Binalar saniyeler içinde metrelerce yürüdü! Fotoğraflarda ortaya çıktı, görenler inanamadı
Binalar saniyeler içinde metrelerce yürüdü! Fotoğraflarda ortaya çıktı, görenler inanamadıKahramanmaraş merkezli iki ayrı deprem birçok ilde büyük yıkımlara yol açtı. Depremlerin ardından Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bölgede çalışmalara başladı. Ötelenmeler yani yer değiştirmeler fotoğraflarla da belgelendi. Birçok yapı ve yol fay hattı üzerinde gerçekleşe ilerleyle adeta yürüdü. İşte haberin detayları...
25.02.2023Gündem
Prof. Dr. Orhan Tatar: 6 Şubat’ta yaşadığımız depremin şiddeti 11’dir
Prof. Dr. Orhan Tatar: 6 Şubat’ta yaşadığımız depremin şiddeti 11’dirAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, "Şiddet ölçüsüne baktığımızda en büyük ölçü 12’dir. 6 Şubat’ta yaşadığımız depremin şiddeti 11’dir. Yani 12 olan bizim tam yıkım olarak adlandırdığımız şiddetin bir önceki aşamasıdır. 7-6 büyüklüğündeki ikinci depremin şiddeti ise 10 şiddetine karşılık gelmektedir." dedi.
19.02.2023Gündem
Yer kabuğu nedir? Yer kabuğunda 7,3 metrelik yer değiştirme ne demek? Yer kabuğu kalınlığı her yerde aynı mıdır, ne kadar, yer kabuğu kalınlığı nedir?
Yer kabuğu nedir? Yer kabuğunda 7,3 metrelik yer değiştirme ne demek? Yer kabuğu kalınlığı her yerde aynı mıdır, ne kadar, yer kabuğu kalınlığı nedir? AFAD Müdürü Orhan Tatar: Olağandışı bir durumla karşı karşıyayız. 7,3 metrelik bir yer değiştirme oldu. Söz konusu açıklamanın ardından yer kabuğu ve yer kabuğu kalınlığı hakkında araştırma yapılmaya başlandı. Peki, Yer kabuğu nedir? Yer kabuğu kalınlığı her yerde aynı mıdır, ne kadar, yer kabuğu kalınlığı nedir? Yer kabuğunda 7,3 metrelik yer değiştirme ne demek?
15.02.2023Gündem
MTA raporu yayınlandı! Yollar, raylar, duvarlar, tarlalar yer değiştirmiş
MTA raporu yayınlandı! Yollar, raylar, duvarlar, tarlalar yer değiştirmişMaden Teknik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ekiplerinin 10 ili etkileyen deprem bölgesinde yaptığı saha incelemelerinde yollarda, bahçe duvarlarında, tarlalarda, tren yollarında fay kırıkları nedeniyle oluşan kayma ve yer değişiklikleri fotoğraflarla tespit edildi.
13.02.2023Gündem
24 yıl sonra en büyük fay yarıkları
24 yıl sonra en büyük fay yarıklarıDepremin merkezi sayılan Pazarcık’a en yakın bölge sayılan Tevekkeli köyünde fayın yolları 4 metre sola kaydırdığı saptandı. Bölgede incelemelerde bulunan ekipten jeoloji mühendisi Prof. Akyüz, “Gölcük depreminden sonraki en büyük fay atımları oluştu” dedi.
10.02.2023Gündem
Kozmik afet ne demek? Türkiye 3 metre kaydı ne demek? Türkiye 3 metre kaydı anlama geliyor?
Kozmik afet ne demek? Türkiye 3 metre kaydı ne demek? Türkiye 3 metre kaydı anlama geliyor?Kahramanmaraş'te meydana gelen iki büyük deprem Türkiye'yi yasa boğdu. 10 ili etkileyen deprem felakati sonrası uzmanlar, sarsıntıların ivmesinin, yerçekimi ivmesinin 2 katı büyüklüğünde olduğunu düşünüyor. İtalyan deprem uzmanı Daglioni, yaşanılan deprem için kozmik afet ifadesini kullandı. Kozmik afet ne demek? Türkiye 3 metre kaydı ne anlama geliyor?
8.02.2023Gündem
Memur milyonları ilgilendiren 'eş durumu' kararı
Memur milyonları ilgilendiren 'eş durumu' kararıKamu Denetçiliği Kurumu (KDK), eşinin çalıştığı ildeki Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) tayin talebi kadro olmadığı gerekçesiyle reddedilen SGK personelinin başvurusunu haklı buldu. KDK, başvurucunun aile hayatının parçalanmış olduğu dikkate alındığında; kadro olmasa da geçici görevlendirmesinin yapılabileceği, idarenin başvuranın talebinin reddi işleminin hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğu sonucuna ulaştı. Tavsiye kararı üzerine başvurucu kamu görevlisi, eşinin bulunduğu ildeki SGK'da görevlendirildi.
29.01.2023Memur
6 yaşında cinsel istismar skandalı! Adını değiştirdi, hepsi gizli tutuluyor, işte yeni hayatın detayları
6 yaşında cinsel istismar skandalı! Adını değiştirdi, hepsi gizli tutuluyor, işte yeni hayatın detaylarıTürkiye'yi derinden sarsan 6 yaşındaki kız çocuğunun ‘evlilik’ yoluyla yıllarca istismar edilmesi günlerce konuşulmuştu. İstismar skandalda iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edilirken, ilk duruşma tarihi ise 22 Mayıs 2023 olarak belirlenmişti. Kamuoyundaki tepkilerin ardından davanın ilk duruşması, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın talebi üzerine 30 Ocak 2023 tarihine çekilmişti. Öte yandan 6 yaşından itibaren ‘evlilik’ adı altında istismara uğrayan H.K.G.’den güzel haberler var. 2020 yılında savcılığa başvurmasının ardından yüksek koruma altına alınan H.K.G, 23 yaşında yeni bir hayata başladı. Adı değişti, adresi gizli tutuluyor, okuma-yazma öğrendi, ilk ve ortaokul diploması aldı, aşçılık kursuna gidiyor. İşte haberin detayları...
27.01.2023Gündem
2023 eş durumu sonuçları! Mazeret il içi tayin öğretmen atama sonuçları nereden öğrenilir, özür grubu atama sonuçları 2023 listesi nasıl sorgulanır?
2023 eş durumu sonuçları! Mazeret il içi tayin öğretmen atama sonuçları nereden öğrenilir, özür grubu atama sonuçları 2023 listesi nasıl sorgulanır?Mazeret il içi tayin öğretmen atama sonuçları sorgulaması başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda görev yapan öğretmenler özür grubu atamaları için tercihlerini yaptı, gözler 2023 eş durumu sonuçları duyurusuna çevrildi. MEB'den yapılan açıklamaya göre öğretmenlerin eş durumu ve diğer nedenlerle yer değiştirme atama sonuçları, mebbis.meb.gov.tr üzerinden erişime açıldı. Peki, Mazeret il içi tayin öğretmen atama sonuçları açıklandı mı, 2023 eş durumu sonuçları nasıl öğrenilir, özür grubu atama sonuçları 2023 listesi nereden sorgulanır? İşte MEB eş durumu sonuçları detayları…
19.01.2023Memur
Özür grubu atama sonuçları açıklandı mı? Özür grubu atama sonuçları ne zaman belli olacak? Mazeret atama sonuçları MEBBİS personel.meb.gov.tr!
Özür grubu atama sonuçları açıklandı mı? Özür grubu atama sonuçları ne zaman belli olacak? Mazeret atama sonuçları MEBBİS personel.meb.gov.tr!Özür grubu atama sonuçları araştırmaları yoğunlaştı. Özür grubu atama başvuruları 2 Ocak ve 6 Ocak tarihleri arasında yapıldı. Sonuçların açıklanmasıyla öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumuna bağlı olarak yer değiştirme işlemi tamamlanacak. Peki, özür grubu atama sonuçları açıklandı mı, Mazeret atama sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte Özür grubu atama sonuçları…
Öğretmen il içi tayin ne zaman? 2023 il içi atama takvimi açıklandı mı, öğretmen il içi yer değiştirme şartları neler, nasıl yapılır, il içi tayin için kaç yıl çalışmak gerekir?
Öğretmen il içi tayin ne zaman? 2023 il içi atama takvimi açıklandı mı, öğretmen il içi yer değiştirme şartları neler, nasıl yapılır, il içi tayin için kaç yıl çalışmak gerekir?Öğretmen il içi tayin ne zaman, öğretmen il içi yer değiştirme şartları neler? 2023 öğretmen il içi atama takvimi merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çalışan öğretmenler için her yıl 1 kez il içi yer değiştirme işlemi gerçekleştiriliyor.
14.01.2023Memur
Sözleşmeliye kadro Meclis’e ne zaman gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’te, yürürlüğe gireceği tarih açıklandı mı?
Sözleşmeliye kadro Meclis’e ne zaman gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’te, yürürlüğe gireceği tarih açıklandı mı?Sözleşmeliye kadro konusu gündemdeki yerini koruyor. Bakan Bilgin tarafından TBMM'ye sunulan kanun teklifinin ne zaman yasallaşacağı bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur-SEN'in ortak çalışmaları ile yürütülen süreç Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla tamamlanacak. Kabine toplantısında gündeme gelecek olan sözleşmeliye kadro şartları neler, ne zaman verilecek, hangi tarihte yürürlüğe girecek? Sorularının yanıtı araştırılıyor.
9.01.2023Memur
Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu! 6 bin 200 personel alınacak! İşte Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım alımı başvuru şartları!
Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu! 6 bin 200 personel alınacak! İşte Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım alımı başvuru şartları!Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu! Taşra Teşkilatında 4/B sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek amacıyla Diyanet Akademisi’ne aday din görevlisi (Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım) alımı yapılacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Diyanet personel alımı şartları!
Sağlık Bakanlığı duyurdu! İller arası Aile Hekimliği kurası sonuçları açıklandı!
Sağlık Bakanlığı duyurdu! İller arası Aile Hekimliği kurası sonuçları açıklandı!Sağlık Bakanlığı İller arası aile hekimliği yerleştirme kura sonuçları açıklandı. Sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri ile muvafakatı uygun görülen diğer hekimlerin başvurduğu Aile Hekimliği kura başvuru sonuçları Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden öğrenilebilecek. İşte Aile Hekimliği kura sonuçlarına göre yerleşenlerin listesi!
Öğretmen Meslek Kanunu nedir, öğretmenlik yasasında neler var? Öğretmenlik Meslek Kanunu maddeleri ve tam metni!
Öğretmen Meslek Kanunu nedir, öğretmenlik yasasında neler var? Öğretmenlik Meslek Kanunu maddeleri ve tam metni!Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliği, Resmi Gazete yayımlandı. Kanun yönetmeliğinin yayımlanmasının ardından öğretmenler grev kararı aldı. Öğretmenler bugün derslere girmeyerek, odalarında ortak metin okuyacak. Peki, öğretmenlik meslek kanunu nedir? Öğretmenlik yasasında neler var?
2.11.2022Memur
Öğretmenler neden grevde, öğretmenler grevde mi? 2 Kasım öğretmen grevi nedir?
Öğretmenler neden grevde, öğretmenler grevde mi? 2 Kasım öğretmen grevi nedir?Öğretmenler grev mi yapıyor, öğretmenler neden grev yapıyor? Uzun bir süredir gündemde olan Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliği, Resmi Gazete yayımlanarak resmiyet kazandı. Öğretmen meslek kanunuyla aday öğretmen, uzman öğretmen ve baş öğretmen unvanları şekillendi. Öğretmenler Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu iptalini istiyor. Peki, 2 Kasım öğretmen grevi nedir, öğretmenlerin grevi kaç gün sürecek?
2.11.2022Memur
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacak! İşte başvuru ekranı ve adaylarda aranan şartlar!
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacak! İşte başvuru ekranı ve adaylarda aranan şartlar!Diyanet İşleri Başkanlığı personel alım ilanı yayınlandı. İlana göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Başvurular 3 Ekim’de başlayıp, 14 Kasım’da sona erecek. Peki, Diyanet personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Diyanet müfettiş yardımcısı alımı şartları ne? İşte ilanın detayları…
Giorgia Meloni kimdir, Türkiye yorumu ne? Giorgia Meloni’nin partisi Kardeşleri Partisi (Fratelli d’Itallia) nedir?
Giorgia Meloni kimdir, Türkiye yorumu ne? Giorgia Meloni’nin partisi Kardeşleri Partisi (Fratelli d’Itallia) nedir?İtalya’da düzenlenen genel seçimleri sandık çıkış anketine göre aşırı sağcı lider Giorgia Meloni’nin liderliğindeki İtalya’nın Kardeşleri Partisi (Fratelli d’Itallia) kazandı. Peki, Giorgia Meloni kimdir, kaç yaşında, nereli? Giorgia Meloni’nin Türkiye yorumu ne? Giorgia Meloni’nin partisi Kardeşleri Partisi (Fratelli d’Itallia) nedir?
26.09.2022Dünya
Ehliyet affı çıkacak mı? Torba yasada ehliyet affı var mı? Ehliyet cezası ne zaman silinir? Ehliyet affı Twitter’da gündem oldu!
Ehliyet affı çıkacak mı? Torba yasada ehliyet affı var mı? Ehliyet cezası ne zaman silinir? Ehliyet affı Twitter’da gündem oldu!Trafik suçu işleyenlere, Karayolları Trafik Kanun'un suç saydığı fiillerden dolayı ceza uygulanıyor ve ceza puanı veriliyor. Trafik suçunun işlendiği tarihten geriye doğru bir yıl içinde toplam 100 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri geri alınıyor, suçun derecesi ve tekrarlanması halinde ise belirli bir süre ya da süresiz olarak ehliyet iptal ediliyor. Son günlerde ehliyet affı sosyal medyanın gündeminde yer alıyor. Ekim ayında Meclis’te görüşülecek Torba Yasa’da ehliyet affının gündeme gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Peki, Ehliyet affı çıkacak mı? Torba yasada ehliyet affı var mı? Trafik cezası affı gelecek mi? Ehliyet cezası ne zaman silinir? Ehliyet ceza puanı ne zaman kaç yılda silinir, sıfırlanır? İşte tüm detayları ile ehliyet affı ve ceza puanı uygulaması ile ilgili detaylar…
20.09.2022Gündem
Bilsem öğretmen il içi yer değiştirme sonuçları sorgulama ekranı! MEBBİS e devlet Bilsem öğretmen il içi yer değiştirme sonucu açıklandı!
Bilsem öğretmen il içi yer değiştirme sonuçları sorgulama ekranı! MEBBİS e devlet Bilsem öğretmen il içi yer değiştirme sonucu açıklandı!MEB tarafından açıklanan Bilsem öğretmen il içi yer değiştirme sonuçları için araştırmalar hızlandı. MEB’in yaptığı açıklamanın ardından öğretmenler arama motorlarına yönelerek Bilsem öğretmen il içi yer değiştirme sonuçlarını öğrenmeye çalışıyor. İşte Bilsem öğretmen il içi yer değiştirme sonuçları sorgulama ekranı 2022…
GSB kurum içi atama sonuçları açıklandı! İşte GSB atama, nakil ve yer değiştirme sonuçları!
GSB kurum içi atama sonuçları açıklandı! İşte GSB atama, nakil ve yer değiştirme sonuçları!Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) duyurdu! Yer değiştirme sonuçları açıklandı! GSB, 2022 yılı yaz dönemi kurum içi atama, nakil ve yer değiştirmeye ilişkin başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. İşte GSB kurum içi atama sonuçları!
24.08.2022Memur
Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var?
Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var? Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenlemeler yolda! Kamudaki sözleşmeli personelin kadro sorunundan, EYT düzenlemesine, KYK borçlarından, SGK ile ilgili borçlanma ve tescil konularına varana kadar pek çok kesimin beklediği sorunların çözümü için gözler torba yasada olacak. Peki, Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var? Torba yasada hangi düzenlemeler yer alıyor? Torba yasa ne zaman Meclis’e gelecek? İşte merak edilen konuların detaylar…
23.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yer Değiştirme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yer değiştirme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.