Yeni Kimlik

Yeni Kimlik

Son dakika yeni kimlik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yeni kimlik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yeni kimlik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeni Kimlik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yeni kimlik gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.923 yeni kimlik haberi bulunmuştur. Tüm yeni kimlik haberleri aşağıda listelenmiştir.
YKS sınavı için gerekli belgeler 2022 listesi ! YKS sınavına girerken yanımızda bulunması gerekenler nelerdir, YKS sınavına neler getirilecek 2022?
YKS sınavı için gerekli belgeler 2022 listesi ! YKS sınavına girerken yanımızda bulunması gerekenler nelerdir, YKS sınavına neler getirilecek 2022? YKS sınavına girerken gerekli belgeler 2022 nelerdir, YKS sınavına girerken hangi belgeler gerekli? Yükseköğretim Kurumları Sınavı heyecanı devam ediyor. Ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sınavı olan YKS’nin bu yılki oturumları bu hafta sonu yapılacak. YKS sınavı öncesi üniversite adayları ise YKS sınavına neler getirilecek 2022, YKS sınavına girerken yanımızda bulunması gerekenler nelerdir? sorularına yanıt arıyor. İşte YKS sınavında gerekli belgeler…
18.06.2022Eğitim
Yeni kimlik yeterli! Vize ve pasaporta gerek yok! Liste güncellendi, Avrupa'da 90 gün...
Yeni kimlik yeterli! Vize ve pasaporta gerek yok! Liste güncellendi, Avrupa'da 90 gün...Türkiye’den vizesin seyahat edilen ülkelere bir yenisi daha eklendi. Yeni kimlik kartı olan herkes artık bu Avrupa ülkesine seyahat edebiliyor. Türk vatandaşları için pasaportsuz ve kimlikle seyahat edilebilen ülkeler KKTC, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldova’ydı. Son yapılan güncelleme ile bir Avrupa ülkesi de vizesiz seyahat edilebilecek ülke listesine girdi.
16.06.2022Foto Galeri
Avrupa'da bir ülkeye daha kimlikle giriş! İşte Türklerden vize istemeyen ülkelerin listesi: Pasaportsuz ve vizesiz seyahat...
Avrupa'da bir ülkeye daha kimlikle giriş! İşte Türklerden vize istemeyen ülkelerin listesi: Pasaportsuz ve vizesiz seyahat...Vizesiz giriş yapılan ülkelere bir yenisi daha eklendi. Avrupa ülkesine yeni kimlik kartı olan herkes syahat edebilecek. Türk vatandaşları için pasaportsuz ve kimlikle seyahat edilebilen ülkeler KKTC, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldova’ydı. Son yapılan açıklamayla Avrupa ülkesine de kimlikle seyahat edilebilecek.
10.06.2022Ekonomi
LGS'ye girecekler dikkat! Yeni kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması...
LGS'ye girecekler dikkat! Yeni kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması...Kimliğini değiştirmeyenleri çok yakından ilgilendiriyor. Yeni kimlik kartları ile ilgili açıklama geldi. LGS'ye girecek adaylar için harekete geçildi. Valilik tarafından açıklama yapıldı. Bursa Valiliği, LGS adaylarının kimlik kartı başvuru işlemleri için hafta sonu açık olacak nüfus müdürlüklerini duyurdu.
2.06.2022Gündem
Ehliyet, kimlik ve pasaportta yeni dönem! Uygulama resmen başladı, artık herkes için geçerli...
Ehliyet, kimlik ve pasaportta yeni dönem! Uygulama resmen başladı, artık herkes için geçerli...Ehliyet, kimlik kartları ve pasaport ile ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kimliklerde yeni dönem başladı. Tamamen değişiyor. Yeni karar resmen duyuruldu. Ehliyette yeni uygulamanın detayları belli oldu. İlk kez uygulanacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlik ve ehliyetlerde yeni bir süreci başlattıklarını açıkladı. Yeni pasaportun farklı özellikleri olduğunu söyleyen Soylu, “‘Data page’ yani aslında bütün bilgilerin içerisinde olduğu sistem, şuanda kullandığımız pasaportun yüzde 40 daha incesi. Şu anda kullandığımız yani yurt dışında yaptırdığımız bu pasaportlardan güvenlik kodları ve güvenlik parametreleri çok daha fazla olan ve buna ait de bir çok güvenlik sertifikası olan bir pasaport" dedi. Öte yandan Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. İşte son dakika haberi ve kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
21.05.2022Gündem
Ehliyet ve kimlikte yeni dönem! Resmen başladı, tamamen değişti, 5 yıl detayı...
Ehliyet ve kimlikte yeni dönem! Resmen başladı, tamamen değişti, 5 yıl detayı...Ehliyet ve kimlik ile ilgili son dakika açıklaması! Kritik tarih yaklaşıyor. Detaylar belli oldu. Kimlik kartlarında yeni bir dönem başlıyor. 1 Ocak 2016 tarihinden önce ehliyet alan ve henüz yeni ehliyete geçmeyen herkesi doğrudan ilgilendiriyor. Ehliyette yenileme süresi 31 Aralık 2022 tarihinde sona eriyor. Bu tarihe kadar ehliyetini yenilemeyenlere idari para cezası uygulanacak. Ehliyet başvuruları ile ilgili önemli bir yenilik hayata geçirildi. Başvurular artık e-Devlet kapısı üzerinden de yapılabiliyor. Nüfus cüzdanlarının yenilenme işlemleri ise süre kısıtlaması olmaksızın devam ediyor. Ancak önemli bir detay dikkat çekiyor. Yeni çipli kimlik kartının kullanım süresi 10 yıl. Sürenin ne zaman dolacağı da kimliğin üzerinde yazıyor. Geçerlilik süresinin bitiminde, kart sahibinin tekrar başvuru yaparak kartını yenilemesi gerekiyor. Öte yandan çipli kimlik kartlarının kullanım alanları da genişletildi. Yeni kimlik kartları artık kredi kartı gibi de kullanılabilecek. Ayrıca yeni nesil sürücü belgelerindeki bilgilerin, çipli kimlik kartlarına entegre edilmesiyle vatandaşların, yanlarında ayrıca ehliyet bulundurma zorunluluğu ortadan kalkıyor. ‘İki işlev tek kart’ sistemi için hem ehliyetin hem de kimlik kartının çipli olması gerekiyor. İşte ehliyet ve kimlikte yeni dönemin tüm detayları...
18.05.2022Gündem
e-YÖKDİL ne zaman açıklanır? e-YÖKDİL soru ve cevapları ne zaman açıklanır? e-YÖKDİL’de yanlışlar doğruları götürüyor mu? İşte e-YÖKDİL hesaplama!
e-YÖKDİL ne zaman açıklanır? e-YÖKDİL soru ve cevapları ne zaman açıklanır? e-YÖKDİL’de yanlışlar doğruları götürüyor mu? İşte e-YÖKDİL hesaplama!2022 Elektronik Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (e-YÖKDİL) 14 Mayıs’ta gerçekleştirildi. Adaylar sınav sonrası ÖSYM tarafından açıklanacak sınav soru ve cevaplarını bekliyor. Peki, e-YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır? E-YÖKDİL soru ve cevapları ne zaman açıklanır? E-YÖKDİL’de yanlışlar doğruları götürüyor mu? e-YÖKDİL nasıl hesaplanır? İşte e-YÖKDİL hesaplama ve sonuç açıklama tarihi!
14.05.2022Eğitim
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Uygulama başladı, resmen değişiyor! Tüm Türkiye'de artık...
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Uygulama başladı, resmen değişiyor! Tüm Türkiye'de artık...Ehliyet ve kimlik kartları ile ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kimliklerde yeni dönem başladı. Tamamen değişiyor. Yeni karar resmen duyuruldu. Ehliyette yeni uygulamanın detayları belli oldu. İlk kez uygulanacak. Zaman tasarrufu sağlanacak. Bakanlık tarafından kamuoyuna ayrıntılar hakkında bilgi verildi. "Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Doğrulama Hizmetine e-Devlet üzerinden ulaşılabilecek. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'T.C. Kimlik Kartına E-imza Yükleme' sisteminin 10 Ocak'tan itibaren kullanıldığını söyleyerek, 81 ilde 200 noktada e-imza yükleme işleminin başlatıldığını duyurdu. Öte yandan Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. İşte son dakika haberi ve Kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
28.04.2022Gündem
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Resmen değişti, Tüm Türkiye'de devreye girdi, artık tamamen...
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Resmen değişti, Tüm Türkiye'de devreye girdi, artık tamamen...Ehliyet ve kimlik kartları ile ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kimliklerde yeni dönem başladı. Tamamen değişiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'T.C. Kimlik Kartına E-imza Yükleme' lansmanına katıldı. Maslak'taki bir banka ve Üsküdar İlçe Nüfus Müdürlüğüne canlı olarak bağlanılarak sistem test edildi. Canlı bağlantıların ardından kürsüye çıkan Bakan Süleyman Soylu, sistemin 10 Ocak'tan itibaren kullanıldığını söyleyerek, bugünden itibaren 81 ilde 200 noktada e-imza yükleme işleminin başlatıldığını duyurdu. Öte yandan Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. İşte son dakika haberi ve Kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
22.04.2022Gündem
Gazeteci İbrahim Haskoloğlu paylaşımı nedeniyle tutuklandı!
Gazeteci İbrahim Haskoloğlu paylaşımı nedeniyle tutuklandı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'a ait olduğu öne sürülen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarını sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci İbrahim Haskoloğlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
19.04.2022Gündem
Kimlik kartı ile ilgili son dakika gelişmesi! Uygulama başladı, ilk kez...
Kimlik kartı ile ilgili son dakika gelişmesi! Uygulama başladı, ilk kez...Nüfus cüzdanı ile ilgili son dakika gelişmesi! Uygulama devreye alındı. Nüfus Müdürlüğüne gidilmesine gerek kalmayacak. Sağlık Bakanlığı e-rapor sistemini hayata geçirmişti. Buna göre yeni doğan bebeklerin de kimlik kartları artık hastanede verilebilecek. Bebeklere kimlik kartı uygulamasından yararlanabilmek için doğum raporunu hastanedeki ilgili birime iletmek yeterli. Doğum yapmadan önce bebeğin ismine karar verildiyse, resmi nikah varsa ve kayıtlı ikametgah adresi bulunuyorsa bu haktan faydalanılabiliyor.
14.04.2022Gündem
Büyük kolaylık! Yeni kimlik, ehliyet, pasaport...
Büyük kolaylık! Yeni kimlik, ehliyet, pasaport...İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün e- Evlenme Uygulaması, belediye memurluklarına yeni evelenen çiftlerin evliliklerinin aile kütüklerine elektronik ortamda tescil edebilmelerine olanak sağlıyor. e- Evlenme Uygulaması, yeni evlenen çiftlerin evlilik sonrası, yeni kimlik, ehliyet, pasaport değişimi işlemlerini kolaylaştırırken, bürokrasiyi de azalttı.
10.04.2022Gündem
Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem! Belli oldu, tamamen değişiyor artık...
Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem! Belli oldu, tamamen değişiyor artık...Ehliyet ve kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Kimliklerde yeni dönem başlıyor ve tamamen değişiyor. Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. Öte yandan kimlik kartlarının kullanım alanlarında zamanla genişlemeler yaşanıyor. Yeni kimlikler ehliyetle birlikte kullanılabiliyordu. Harekete geçildi ve yapılan son bir duyuru ile artık yeni kimlik kartları kredi kartı olarak kullanılabilecek. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı. Kimliklere entegre edilecek ödeme sistemi ile artık vatandaşlar kimlik kartlarını alışverişte ya da çeşitli işlemlerde kullanabilecek. Kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
9.04.2022Gündem
Kimlik kartları ile ilgili flaş açıklama! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyor! Kimliğini alana ücretsiz ulaşım hakkı...
Kimlik kartları ile ilgili flaş açıklama! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyor! Kimliğini alana ücretsiz ulaşım hakkı...Kimlik kartlarında yeni dönem başladı. Birçok vatandaş için kurtarıcı oldu. e-Devlet üzerinden başvuru yapılabiliyor. Kimliğini alanlar kullandığı toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat hakkından yararlanabiliyor. Tüm resmi ve özel halk otobüsleri, deniz ulaşım araçları ve TCDD bünyesindeki trenlerden para ödemeden faydalanabiliyor. Ayrıca müze ve ören yerleri, milli parklar, tabiatı koruma alanları ve tabiat parklarını da ücretsiz bir şekilde ziyaret edebiliyor. Devlet tarafından engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için pek çok ayrıcalık tanınıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için başvurularını e-Devlete taşıdığı engelli kimlik kartına Ağustos 2021’den bugüne kadar 47 bin 343 kişi başvurdu.
1.04.2022Gündem
Nüfus müdürlüklerinde yeni dönem! Büyük kolaylık sağlıyor
Nüfus müdürlüklerinde yeni dönem! Büyük kolaylık sağlıyorİçişleri Bakanlığı mühendislerince yerli ve milli yazılımla geliştirilen nüfusmatik' sayesinde vatandaşlar, nüfus müdürlüklerindeki işlemlerini kısa sürede gerçekleştiriyor. Kırıkkale'de de hizmet vermeye başlayan uygulama, vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.
27.03.2022Gündem
Ehliyet, kimlik ve pasaportlarla ile ilgili son dakika açıklaması! Son tarih belli oldu! Geçersiz olacak
Ehliyet, kimlik ve pasaportlarla ile ilgili son dakika açıklaması! Son tarih belli oldu! Geçersiz olacakEhliyet, kimlik ve pasaport ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ehliyet yenileme işleminde son tarih 31 Aralık 2022. Bu tarihe kadar yenilenmeyen ehliyet geçersiz olacak. Ayrıca süresinde işlem yapmadığınızda idari para cezası uygulanacak. Öte yandan Nüfus cüzdanlarının yenilenmesiyle ilgili verilen bir süre yok. Ancak yeni çipli kimlik kartının kullanım süresi 10 yıl. Sürenin ne zaman dolacağı da kimliğin üzerinde yazıyor. Geçerlilik süresinin bitiminde, kart sahibinin tekrar başvuru yaparak kartını yenilemesi gerekiyor. Nüfus cüzdanı yenileme işlemi de nüfus müdürlükleri üzerinden aynı aşamalarla yürütülüyor. 1-2 gün içinde yenisi elinizde oluyor. Kimlik yenilemek için 37.5 lira, çipli kimlik kaybedilmişse 75 lira ödeniyor. Pasaportların yenilenmesi için son tarih olarak belirlenen bir süre yok. Mevcut pasaportunuz, süresi bitinceye kadar geçerli.
15.03.2022Gündem
Üniversite sınavında yeni dönem! Ve belli oldu, resmen değişti...
Üniversite sınavında yeni dönem! Ve belli oldu, resmen değişti...Milyonlarca kişi bekliyordu ve resmen açıklandı. Üniversite sınavında yeni dönem. Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puan türlerinde sınav puanı hesaplanmasında uygulanan TYT puan türünde 150 puan almış olma şartı ile yerleştirme puanlarının hesaplanmasında, TYT puan türü için 150, sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puan türleri için 180 olan sınav puanı barajı uygulanmayacak. Yayınlanan kılavuza göre her bir sınav için sınav ücreti 115 TL olarak belirlendi. Temel Yeterlilik Testinin 135 dakika olan sınav süresi, 30 dakika artırılarak 165 dakika olarak uygulanacak.
12.02.2022Eğitim
YKS baraj puanı kaldırıldı mı, TYT AYT baraj puanı 2022 kalktı mı? Üniversite baraj puanı kalkması ne demek?
YKS baraj puanı kaldırıldı mı, TYT AYT baraj puanı 2022 kalktı mı? Üniversite baraj puanı kalkması ne demek?2022 YKS başvuru kılavuzunun paylaşılmasıyla, YKS barajına yönelik aramalar arttı. YKS başvuruları 11 Şubat-7 Mart tarihleri arasında yapılacak. Adaylar sınav başvuruları 'aday işlemleri sistemi' üzerinden ve ÖSYM başvuru merkezlerinden yapabilecek. Kılavuza göre her oturum için sınav başvuru ücreti 90 liradan 115 liraya yükseldi. Peki, YKS barajı kaldırıldı mı, üniversite sınavı baraj puanı kalktı mı? TYT AYT YKS baraj puanı kalktı ne demek?
12.02.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2022 YKS başvuruları başladı, sınav ücretleri değişti
ÖSYM duyurdu! 2022 YKS başvuruları başladı, sınav ücretleri değiştiÖSYM son dakika duyurdu. 2022 YKS başvuruları başladı. Sınav ücretleri değişti. ÖSYM 2022-YKS başvuru kılavuzunu yayınladı. Buna göre YKS başvuruları 11 Şubat-7 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öte yandan sınava girişte HES kodu da zorunlu olacak. İşte son dakika haberinin detayları...
11.02.2022Eğitim
YKS başvuru kılavuzu yayımlandı mı, YKS başvuruları başladı mı? YKS başvurusu ne zaman, saat kaçta başlayacak?
YKS başvuru kılavuzu yayımlandı mı, YKS başvuruları başladı mı? YKS başvurusu ne zaman, saat kaçta başlayacak?YKS başvuruları başladı mı, saat kaçta başlayacak? Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18-19 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları bugün başlıyor. Peki, YKS başvuruları ne zaman, saat kaçta başlayacak? YKS başvuruları ne zaman, saat kaçta başlayacak?
11.02.2022Eğitim
YKS ilk defa başvuru nasıl yapılır? YKS başvuru ücreti 2022 ne kadar, TYT-AYT ve YDT kaç TL? ÖSYM takvimine göre başvurular bugün başlıyor!
YKS ilk defa başvuru nasıl yapılır? YKS başvuru ücreti 2022 ne kadar, TYT-AYT ve YDT kaç TL? ÖSYM takvimine göre başvurular bugün başlıyor!ÖSYM tarafından TYT-AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda tamamlanacak olan 2022 YKS başvuruları bugün başlıyor. Peki, YKS başvurusu başladı mı, YKS başvuru ücreti ne kadar? YKS başvurusu nasıl yapılır?
11.02.2022Eğitim
YKS başvuru tarihi 2022! YKS başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru ücreti belli oldu mu? Gözler 2022 YKSK başvuru kılavuzunda!
YKS başvuru tarihi 2022! YKS başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru ücreti belli oldu mu? Gözler 2022 YKSK başvuru kılavuzunda!YKS başvuru tarihi ve kılavuzu için araştırmalar yoğunlaştı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18-19 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 11 Şubat’ta başlıyor. Başvurular, 7 Mart'a kadar devam edecek.
10.02.2022Eğitim
Ehliyet ve yeni kimlik kartları ile ilgili flaş karar! Resmen değişti, bugün başlıyor
Ehliyet ve yeni kimlik kartları ile ilgili flaş karar! Resmen değişti, bugün başlıyor Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Bugün resmen başlıyor. Bakanlık yeni dönem ile ilgili detayları paylaştı. İlk etapta 50 ilde devreye alınacak. Banka, noter, tapu ve kadastro, sağlık, gümrük, hukuk, sigortacılık işlemlerinde büyük kolaylık sağlayacak. Çok sayıda vatandaşın yararlanması bekleniyor. Öte yandan . yeni sistem ile çip, usb ve dongle gibi malzeme maliyetleri düşecek, kargo maliyetleri ortadan kalkacak, elektronik ortamda sunulan hizmetlerin kullanılması ve hizmet sayısının artırılması sağlanacak. Yeni kimlik karları ve ehliyetler artık tek kartta birleştiriliyor
10.01.2022Gündem
Kimlik ve ehliyette yeni dönem! 50 ilde resmen başlıyor, tapu, noter, banka ve...
Kimlik ve ehliyette yeni dönem! 50 ilde resmen başlıyor, tapu, noter, banka ve...Son dakika haberi... Kimlik ve ehliyet kartlarında yeni dönem! Bakanlık duyurdu; Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere tam 50 ilde başlıyor, zaman ve maliyetten büyük tasarruf sağlanacak. Tamamen değişiyor, artık tek kartta birleşiyor. Nüfus müdürlüklerinde, tapu müdürlüklerinde ve bankalardan yapılabilecek, büyük kolaylık getiriyor. Bankacılık ve finans, noterlik, tapu ve kadastro, sağlık, gümrük, hukuk, sigortacılık... Hepsinde kullanılacak. Yeni sistem ile çip, usb ve dongle gibi malzeme maliyetleri düşecek, kargo maliyetleri ortadan kalkacak, elektronik ortamda sunulan hizmetlerin kullanılması ve hizmet sayısının artırılması sağlanacak. Kısa süre sonra ülke genelinde nüfusmatikler aracılığıyla e-İmza yüklenme işlemleri yapılabilecek... İşte detaylar...
9.01.2022Gündem
Kimlik kartlarıyla ilgili flaş karar! Tamamen değişiyor, yeni dönem başlıyor, 10 Ocak'tan itibaren artık...
Kimlik kartlarıyla ilgili flaş karar! Tamamen değişiyor, yeni dönem başlıyor, 10 Ocak'tan itibaren artık...Kimlik kartlarıyla ilgili flaş karar verildi. Tamamen değişiyor. 50 ilde yeni dönem başlıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında kimlik kartlarına yönelik yeni bir kararın alındığı duyuruldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada kimlik kartına e-İmza yüklenmesine başlanacağını duyurdu. Bakan Soylu, kimlik kartına e-İmza'nın yüklenmesine 50 ilde 10 Ocak itibarıyla başlayacaklarını açıkladı, e-İmza ile vatandaşlara yepyeni bir kolaylık sunacaklarını ifade etti.
6.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yeni Kimlik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yeni kimlik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.