Virüs

Virüs

Son dakika virüs haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan virüs ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını virüs haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Virüs

haberleri sayfasında son dakika yaşanan virüs gelişmeleri de dahil olmak üzere 13.294 virüs haberi bulunmuştur. Tüm virüs haberleri aşağıda listelenmiştir.
Erken teşhis hayat kurtarıyor
Erken teşhis hayat kurtarıyorKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gamze Keleş, “Human papilloma virüsün(HPV) yol açtığı anüs rektum ve ağız içi kanserlerinin önlenmesi, siğil oluşumunun engellenmesi ve HPV bulaşını azaltmak için aşı oldukça önemlidir. HPV aşısının uygulandığı kız çocuklarında kanser türlerini yüzde 86 oranında, genç yetişkinlerde ise yüzde 71 oranında azalttığı tespit edilmiştir” dedi.
25.01.2022Sağlık
Soğuk ve gribal enfeksiyon, tarhana satışlarını arttırdı
Soğuk ve gribal enfeksiyon, tarhana satışlarını arttırdıTürk mutfağının asırlardır süregelen gelenekleri arasında yer alan ve Orta Asya’dan bu yana sevilerek tüketilen tarhana kara kış ile birlikte en çok tüketilen ürünler arasında yerini aldı.
25.01.2022Yaşam
23 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
23 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 23 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 392 bin 281 Kovid-19 testi yapıldı, 65 bin 503 kişinin testi pozitif çıktı, 185 kişi yaşamını yitirdi.
23.01.2022Gündem
Koronavirüs bitmeden kuş gribi kabusu yeniden hortladı! Hızla yayılıyor, itlaflar başladı! İngiltere, Japonya ve İsrail’den sonra...
Koronavirüs bitmeden kuş gribi kabusu yeniden hortladı! Hızla yayılıyor, itlaflar başladı! İngiltere, Japonya ve İsrail’den sonra...Son dakika haberi... Koronavirüs salgınında Omicron varyantı paniği yaşanırken, eski bir salgın yeniden patlak verdi. Yetkililer harekete geçti, bugünden itibaren başlıyor. İngiltere, Japonya ve İsrail’den sonra Güney Kore de alarma geçti. Kuş gribi kabusu geri döndü, yarım milyon tavuk için itlaf kararı alındı. Influenza ailesine ait bir virüs olan H5N1 kuş gribi vakasının başkent Seul'a çok yakın bir bölgede ortaya çıkması endişeleri katladı.
23.01.2022Dünya
Koronavirüs ne zaman bitecek? Aşılar ile ilgili flaş açıklama, Pfizer duyurdu
Koronavirüs ne zaman bitecek? Aşılar ile ilgili flaş açıklama, Pfizer duyurduBioNTech ile birlikte koronavirüs aşısı geliştiren Pfizer'ın CEO'sundan aşıların geleceği ve pandeminin ne zaman biteceğine dair önemli açıklamalar geldi.
23.01.2022Gündem
Koronavirüse karşı tuzak kuran ilaç! Omicron dahil tüm varyantları etkisiz bırakıyor
Koronavirüse karşı tuzak kuran ilaç! Omicron dahil tüm varyantları etkisiz bırakıyorKoronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesi! Aşından sonra yeni bir gelişme daha yaşandı. ABD'de yaşayan İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Unutmaz, "sentetik biyoloji" kullanarak Kovid'e karşı geliştirdikleri ilaç adayının detaylarını anlattı. Prof. Dr. Unutmaz, "Daha önce kanser immünolojisi için kullandığımız 'Car-T yöntemi' ile virüse karşı geliştirdiğimiz bir tuzak ve bağışıklık ordumuzu alarma geçiren bir yöntem" dedi. İlacın hayvan denemeleri aşamasına geçildi. Preklinik çalışmalardan sonra faz çalışmalarının başlayacağına işaret eden Prof. Dr. Unutmaz, "Kullanıma girmesi için daha çok yolumuz var elbette ama bu virüsün gelecekte hangi sürprizlerle ortaya çıkacağını bilmiyoruz. O nedenle hazırlıklı olmak istiyoruz" diye konuştu.
23.01.2022Gündem
İngiltere’de 426 kişide Omicron’un alt mutasyonu tespit edildi
İngiltere’de 426 kişide Omicron’un alt mutasyonu tespit edildiİngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), Covid-19’un Omicron mutasyonuna ait bir alt mutasyon tespit edildiğini bildirerek, mutasyonu BA.2 olarak adlandırdı.
22.01.2022Dünya
22 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
22 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 22 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Son 24 saatte 184 kişinin hayatını kaybettiği, 72 bin 856 kişiye ise koronavirüs tanısı konulduğu açıklandı.
22.01.2022Gündem
Temassız işlem limiti ne kadar oldu? Temassız kart limiti arttırıldı mı?
Temassız işlem limiti ne kadar oldu? Temassız kart limiti arttırıldı mı? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) duyurdu! Kartlı ödemelerde limit arttırıldı! BDDK, salgın tedbirleri kapsamında, temassız işlem limitinin arttırıldığını açıkladı. Daha önce temassız ödemelerde işlem ilmiti 350 liraydı. Peki, Temassız işlem limiti ne kadar oldu? Şifresiz işlem limiti kaç TL? İşte detaylar...
22.01.2022Ekonomi
TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan ‘Başkanlık Sistemi’ açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan ‘Başkanlık Sistemi’ açıklamasıSanat, tarih ve kültür konulu Beyoğlu Sohbetleri’nin bu ayki konuğu TBMM Başkanı Mustafa Şentop oldu. Programda, başkanlık sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şentop, “Vesayetçi sistemi tasfiye etmenin yolu, dışarıdan müdahaleyle hükümet kurup, düşürmeyi engellemek, hükümeti doğrudan milletin seçmesini sağlamaktır. İşte bu yeni getirdiğimiz sistemin temel özelliği budur. Bu sistemde müdahale edip, hükümet yıkma veya kurdurtma imkanı yok” dedi.
22.01.2022Siyaset
Omicron varyantında büyük tehlike!
Omicron varyantında büyük tehlike!Aşırı bulaşıcılığına rağmen hastalığın daha hafif geçtiği Omicron ile tehlike azaldı mı? Yoksa söz konusu rehavet zaten yüksek olan bulaşıcılığı tetikleyerek vakaların rekor seviyelere gelmesine mi sebep oluyor? Omicron pandemiyi bitirecek bir umut mu, yoksa büyük risk taşıyan bir rehavet mi? Dünyanın dört bir yanındaki uluslar, koronavirüse karşı savaşlarında küçük ama sonuç olarak önemli bir dönüş yapıyor. Virüsü yok etmek artık bir strateji değil. Birçok ülke onunla yaşamanın yollarını arıyor.
22.01.2022Gündem
Emekliler için flaş gelişme! Yeniden başladı, maaşlarda yüzde 25'e kadar...
Emekliler için flaş gelişme! Yeniden başladı, maaşlarda yüzde 25'e kadar...Emekliler için son dakika gelişmesi. Yeniden başladı. Emekli maaşından en fazla yüzde 25’i kadar yapılabiliyor. Koronavirüs sürecinin ardından icra müdürlükleri hizmet vermeye çalışmaya başladı. İcra Uzmanı Caner Çakı, emekli maaşlarına gelen hacizlerin kaldırılabileceğine dikkat çekerek, “Emekli maaşınıza haciz gelirse icra müdürlüğüne itirazda bulunarak kaldırın” dedi.
21.01.2022Emekli
21 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
21 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 21 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 416 bin 453 Kovid-19 testi yapıldı, 72 bin 555 kişinin testi pozitif çıktı, 181 kişi yaşamını yitirdi.
21.01.2022Gündem
'Omicron, yoğun bakıma yansımadı'
'Omicron, yoğun bakıma yansımadı'Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Ayşe Özcan, koronavirüs salgınında 'Omicron' varyantı döneminde yoğun bakımlarda bir miktar azalış olduğunu; fakat salgının hala ciddiyetini koruduğunu söyledi. Özcan, "'Omicron' varyantı çok kolay bulaşıyor, hızlı yayılıyor. Bunu hasta sayılarından da görüyoruz ama bizi yoğun bakım açısından sevindiren şey, hasta sayısındaki artışın aynı oranda yoğun bakım artışına yansımamış olması" dedi.
21.01.2022Gündem
Yarıyıl tatili uzatıldı mı, kaç gün? Sömestr tatil ne zaman bitiyor 2022? Bakan Özer açıkladı!
Yarıyıl tatili uzatıldı mı, kaç gün? Sömestr tatil ne zaman bitiyor 2022? Bakan Özer açıkladı! Yarıyıl tatili kaç gün, uzatıldı mı? 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı bugün sona erdi. 15 tatile giren öğrencilerde bugün karne heyecanı vardı. Öğrenciler sömestr tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ederken, Milli Eğitim Bakanı Özer’den son dakika açıklama geldi. Peki, yarıyıl tatili uzatıldı mı?
21.01.2022Eğitim
20 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
20 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 20 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre, 71 bin 843 kişinin PCR testi pozitif çıktı, 166 kişi hayatını kaybetti.
20.01.2022Gündem
Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan: “Siyasi iktidar hayır kurumu vazifesi yapıyor”
Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan: “Siyasi iktidar hayır kurumu vazifesi yapıyor”Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Kış ortasında elektriğe yüzde 52-127 arası, doğalgaza yüzde 25, kömüre yüzde 72, oduna yüzde 32,6 zam yapıldıktan sonra çıkıp 4 milyon haneye ‘ısınma desteği’ verileceğini açıklıyorlar. Ve hep söylediğimiz gibi siyasi iktidar hayır kurumu vazifesi yapıyor” dedi.
20.01.2022Siyaset
Omicron geçirdikten ne kadar süre sonra spor yapılabilir? Uzmanlar açıkladı
Omicron geçirdikten ne kadar süre sonra spor yapılabilir? Uzmanlar açıkladıTüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 hızlı yayılan yeni varyantlarıyla tehdit oluşturmaya devam ediyor. Eğitimden, sosyal hayata her konuda insanları etkileyen virüs sportif aktiviteleri de etkisi altına alıyor. "Covid-19 geçirdikten ne kadar süre sonra rutin antrenman düzenine geçilmeli?" sorusu ise hastalığı geçirenlerin aklındaki sorulardan sadece biri. Uzmanlar spor ve omicron hakkında tüm merak edilenleri anlattı.
20.01.2022Gündem
'Grip vakaları Omicron'u geçti'
'Grip vakaları Omicron'u geçti'Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, Halk Sağlığı ve Genel Müdürlüğü'nün 'haftalık influenza raporu'na göre bazı illerde grip vakalarının Omicron'u geçtiğini söyledi. Savaşçı, "21 ilde çeşitli hastanelerde yatan ve ayakta tedavi gören hastaların örnekleri incelendi. Buna göre yatan hastalarda yüzde 21 grip, yüzde 43 RSV (Respiratuvar Sinsityal Virüs), yüzde 10,7 koronavirüs, ayaktan hastalarda yüzde 37 grip, yüzde 13,6 koronavirüs tespit edildi. İnfluenza vakaları Omicron’dan daha fazla rapor edilmiş" dedi.
20.01.2022Sağlık
Polonya'da günlük koronavirüs vaka sayısında rekor
Polonya'da günlük koronavirüs vaka sayısında rekorPolonya'da son 24 saatte 30 bin 586 yeni korona virüs vakası tespit edilmesiyle günlük vaka sayısında rekor kırıldı. Polonya Sağlık Bakanı Adam Niedzielski, hükümetin 5. dalgaya hazırlık kapsamında kamu çalışanlarının uzaktan çalışması kararı aldığını açıkladı
19.01.2022Dünya
Kabine Toplantısı sonrası dakika kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Kabine Toplantısı sonrası dakika kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladıKabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kur korumalı TL mevduat sistemine katılımın 163 milyar TL'ye ulaştığını açıkladı. Erdoğan ayrıca, "Afet bölgelerine, AFAD üzerinden 200 milyon liralık bir kaynak daha ayırıyoruz. Antalya, Artvin, Aydın, Bartın, Kastamonu, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Sinop ve Van'daki hak sahiplerine dağıtımı yapılacak" dedi.
19.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında muhtarlara maaş müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında muhtarlara maaş müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'nda konuşma yaptı. Muhtarlara maaş müjdesini veren Erdoğan, 'Muhtar maaşlarının asgari ücretinin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık. ' dedi.
19.01.2022Siyaset
Sırbistan ile Türkiye arasında tarihi anlaşmalar! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bosna-Hersek mesajı
Sırbistan ile Türkiye arasında tarihi anlaşmalar! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bosna-Hersek mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı. Erdoğan Bosna-Hersek'teki son gelişmelerle ilgili olarak, "Sırbistan'da yapılacak seçimin akabinde istiyoruz ki bu üçlü grubun liderlerini bir araya getirip toplantı yapalım ve bu toplantıyla özellikle Bosna-Hersek'in toprak bütünlüğünü sağlayabilmek için adımlar atalım." dedi.
18.01.2022Siyaset
4. doz aşı omicrondan koruyor mu? Omicron'un bulaşmasını engellemek mümkün mü?
4. doz aşı omicrondan koruyor mu? Omicron'un bulaşmasını engellemek mümkün mü? Dördüncü doz corona virüs aşısının varyantlar üzerindeki etkisi merak ediliyordu! İsrail açıkladı! İsrail'de Sheba hastanesi tarafından yapılan çalışmada, corona virüsün Omicron varyantına karşı yeterince bağışıklık sağlayıp sağlamadığı araştırıldı. Peki, 4. doz aşı omicrondan koruyor mu? Omicron'un bulaşmasını engellemek mümkün mü? İşte detaylar…
18.01.2022Sağlık
İran’dan Van’a uçak seferleri yapılacak! 31 Ocak’ta başlıyor
İran’dan Van’a uçak seferleri yapılacak! 31 Ocak’ta başlıyorVan’ın ekonomisine büyük katkı sunan İranlı turistler, 31 Ocak tarihi itibariyle Tahran kentinden uçakla Van’a taşınacak.
18.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

OmicronkoronavirüsInfluenzapandemiCumhurbaşkanı

Virüs ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki virüs haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.