Sri Lanka

Sri Lanka

Son dakika sri lanka haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sri lanka ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sri lanka haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sri Lanka

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sri lanka gelişmeleri de dahil olmak üzere 513 sri lanka haberi bulunmuştur. Tüm sri lanka haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sri Lanka Bayrağı Anlamı Nedir? Sri Lanka Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Sri Lanka Bayrağı Anlamı Nedir? Sri Lanka Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Sri Lanka Asya kıtasında ve Hint okyanusunda yer alan bir ada ülkesidir. Sri Lanka'nın resmi adı Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti olarak karşımıza çıkar.
14.09.2023Eğitim
Vegan Zhanna Samsonova kimdir? Instagram fenomeni Zhanna Samsonova öldü mü, Samsonova vegan diyet nedeniyle mi öldü?
Vegan Zhanna Samsonova kimdir? Instagram fenomeni Zhanna Samsonova öldü mü, Samsonova vegan diyet nedeniyle mi öldü?Vegan beslenme savunucusu sosyal medya fenomeni Zhanna Samsonova 39 yaşında hayatını kaybetti. Genç kadının ölümü sonrası Zhanna Samsonova kimdir, nereli kaç yaşında? Vegan Zhanna Samsonova neden öldü, vegan diyet nedeniyle mi öldü?
1.08.2023Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turuna çıkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turuna çıkıyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan bir Körfez turuna çıkacak, ziyaretlerde Türkiye’ye yönelik yatırımlar ele alınacak.
5.07.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sri Lanka Cumhurbaşkanı Wickremesinghe'yle görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sri Lanka Cumhurbaşkanı Wickremesinghe'yle görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sri Lanka Cumhurbaşkanı Ranil Wickremesinghe'yle telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
4.07.2023Gündem
Sri Lanka'nın firari eski Devlet Başkanı Rajapaksa ülkesine döndü
Sri Lanka'nın firari eski Devlet Başkanı Rajapaksa ülkesine döndüSri Lanka'da protestoların ardından ülkeyi terk eden eski Sri Lanka Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa ülkesine döndü.
2.09.2022Dünya
Hz. Adem ve Hz. Havva nerede yaşadı? Hz. Adem ve Havva dünyada nereye indirildiler?
Hz. Adem ve Hz. Havva nerede yaşadı? Hz. Adem ve Havva dünyada nereye indirildiler?Âdem’in yaratılışı Tevrat ve Kur’ân-ı Kerîm’de anlatılmaktadır. Kur’an, sahih hadisler ve bunlara dayanan diğer güvenilir İslâmî kaynakların Hz. Âdem hakkında verdiği bilgilerden çıkan sonuca göre Âdem topraktan yaratılmıştır. Kur’ân-ı Kerîm’de Havvâ’nın yaratılışından bahsedilmemekte, kocası Âdem ile birlikte cennete yerleştirilmeleri ve sonra oradan çıkarılışları anlatılmaktadır. Peki, Hz. Adem ve Hz. Havva nerede yaşadı? Hz. Adem ve Havva dünyada nereye indirildiler? Kuran-ı Kerim’de Hz. Adem ve Hz. Havva nasıl anlatılır? İşte detaylar…
2.09.2022Dini Bilgiler
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldi
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamboçya'daki temaslarının ardından yaptığı açıklamada, "Görüştüğümüz tüm muhataplar, Türkiye’nin tahıl konusunda Birleşmiş Milletlerle oynadığı rol konusunda teşekkürlerini ilettiler. Türkiye’ye yönelik güvenlerini, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’ye güvendiklerini söylediler. Görüyorum ki gerçekten Türkiye'ye yönelik umut da artıyor. Türkiye küresel bir aktör oldu" dedi. Çavuşoğlu ayrıca, " Özellikle iş çevrelerimizin de ciddi artan ilgisi var, yatırımlar artıyor, ticaretimiz artıyor. ASEAN ülkelerinin Türkiye’deki yatırım miktarı 10.3 milyar dolarak çıktı. Türk şirketlerinin yatırım miktarı da 471 milyon dolar civarındaydı." ifadelerini kullandı.
3.08.2022Siyaset
Ülkeden kaçan Sri Lanka Devlet Başkanı Rajapaksa e-mail yoluyla istifa etti
Ülkeden kaçan Sri Lanka Devlet Başkanı Rajapaksa e-mail yoluyla istifa ettiSri Lanka’da ekonomik krizin ardından yaşanan protestolar nedeniyle Singapur’a kaçan Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın e-mail yoluyla istifa mektubunu Sri Lanka Parlamento Başkanına yolladığı bildirildi.
14.07.2022Dünya
Ekonomik kriz Çin'i vurdu!  12 banka battı
Ekonomik kriz Çin'i vurdu! 12 banka battıÇin'de 12 banka iflas etti, patronları kaçtı. Zarar 10 milyar doları aştı. Parasını çekmek için bankalara akın edenlere polis müdahale etti, sokaklar karıştı.
14.07.2022Ekonomi
Ukrayna'dan Rusya'ya sürpriz saldırı! Zelenski'den tehdit gibi açıklamalar...
Ukrayna'dan Rusya'ya sürpriz saldırı! Zelenski'den tehdit gibi açıklamalar...24 Şubat'ta başlayan Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm şiddetiyle sürüyor. Ukrayna güçleri ülkenin güneyinde bir karşı taarruz başlatılırken Zelenski'den tehdit gibi açıklamalar geldi.
13.07.2022Dünya
Sri Lanka'da Devlet Başkanı ülkeyi terk etti OHAL ilan edildi
Sri Lanka'da Devlet Başkanı ülkeyi terk etti OHAL ilan edildiSri Lanka'da Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa'nın Maldivlere kaçmasının ardından ülke genelinde olağanüstü hal (OHAL) edildi.
13.07.2022Dünya
Sri Lanka'da sular durulmuyor! Devlet Başkanı Rajapaksa’nın ülkeyi terk ettiği iddia edildi
Sri Lanka'da sular durulmuyor! Devlet Başkanı Rajapaksa’nın ülkeyi terk ettiği iddia edildiEkonomik kriz nedeniyle patlak veren protestoların ardından yarın istifa etmesi beklenen Sri Lanka Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın ülkeyi terk ettiği iddia edildi.
12.07.2022Dünya
Ekmek bile kalmayacak! O ülkede görülmemiş kriz, tarihin en ağırı...
Ekmek bile kalmayacak! O ülkede görülmemiş kriz, tarihin en ağırı...Sri Lanka'da All Ceylon Fırın Sahipleri Derneği (ACBOA) yetkilileri, ülkedeki gıda kıtlığı nedeniyle fırın raflarının 2-3 gün içinde boşalacağını bildirdi.
10.07.2022Dünya
Sri Lanka Devlet Başkanı istifa kararı aldı!
Sri Lanka Devlet Başkanı istifa kararı aldı!Sri Lanka Parlamento Başkanı Mahinda Yapa Abeywardena, Sri Lanka Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa'nın Çarşamba günü istifa edeceğini duyurdu.
9.07.2022Dünya
Türkiye'den Sri Lanka açıklaması: Endişe duyuyoruz
Türkiye'den Sri Lanka açıklaması: Endişe duyuyoruzDışişleri Bakanlığı, Sri Lanka'da devam eden protestolara ilişkin açıklama yayınladı. Açıklamada, "Sri Lanka’da yaşanan gelişmelerden ve devam eden protesto gösterilerinde artan şiddet olaylarından endişe duyuyoruz." ifadeleri yer aldı.
9.07.2022Gündem
Gıda fiyatlarına zam! Yeni kriz geliyor, işte gıda fiyatlarındaki artışın perde arkası...
Gıda fiyatlarına zam! Yeni kriz geliyor, işte gıda fiyatlarındaki artışın perde arkası...Gıda fiyatlarıdaki fahiş fiyat artışı vatandaşın gündemindeki yerini koruyor. Yapılan zamlar özellikle alt ve orta gelir seviyesindeki kişileri ekonomik olarak zorlarken uzmanlardan art arda endişelendiren açıklamalar geliyor. Avrupa'nın ‘ekmek sepeti’ ve dünyanın ‘tahıl ambarı’ olarak anılan Ukrayna’daki savaşın ardından ‘gıda krizi derinleşiyor’ uyarıları çok daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Uluslararası toplum, limanlarda bekleyen milyonlarca ton tahılın küresel pazara nasıl güvenli bir şekilde taşınacağına yönelik çareler arıyor. Tarımsal güç merkezi iki ülkenin arasındaki çatışmaların yanı sıra küresel ticarette yeni eğilimler de gözlemleniyor.
4.07.2022Ekonomi
Petrol fiyatları ile ilgili flaş gelişme! İbre aşağıya döndü, önümüzdeki aylarda...
Petrol fiyatları ile ilgili flaş gelişme! İbre aşağıya döndü, önümüzdeki aylarda...Petrol fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Fiayatlar geriliyor. Küresel piyasalarda petrol fiyatları son üç haftada geriledi. 124 dolarla dönemsel zirveyi gören petrolün varil fiyatı 110 dolara doğru inişe geçti. Önümüzdeki aylarda fiyatların yönünü ekonomik büyüme tayin edecek
26.06.2022Ekonomi
Üçüncü ülkeler listesi! Üçüncü ülke vatandaşı nedir, Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?
Üçüncü ülkeler listesi! Üçüncü ülke vatandaşı nedir, Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?“Üçüncü ülke vatandaşı nedir? ve “Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?” sorularına yanıt aranıyor. Rusya, üçüncü ülkelere beyaz şeker ve şeker kamışı ihracatını, Avrasya Ekonomik Birliğine (AEB) de tahıl ihracatını geçici olarak yasakladı.
15.03.2022Dünya
T harfi ile bitki isimleri - T ile başlayan bitkiler...
T harfi ile bitki isimleri - T ile başlayan bitkiler...Dünya üzerinde yer alan birçok farklı bitki türü bulunmaktadır. Her bitkinin sahip olduğu özellikler bulunmaktadır. Bundan dolayı bitkilerin isimleri ve özellikleri sıkça merak edilmektedir. Bitkiler arasında t harfi ile başlayan bitkiler olduğu da bilinmektedir.
22.02.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bahreyn Dışişleri Bakanı ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bahreyn Dışişleri Bakanı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Dr. Abdullatif Al Zayani ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.
30.01.2022Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Asya ile olan ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz”
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Asya ile olan ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz”Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sri Lanka Dışişleri Bakanı Gamini Lakshman Peiris ile düzenlenen basın toplantısında, “Asya ile olan ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz” dedi.
28.01.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Sri Lanka Cumhurbaşkanı Rajapaksa ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Sri Lanka Cumhurbaşkanı Rajapaksa ile görüştüResmi ziyareti kapsamında Sri Lanka’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sri Lanka Cumhurbaşkanı Gotabaya Rajapaksa ile görüştü.
28.01.2022Siyaset
Zeytinyağı ile eşdeğerde! Çay tohumundan üretiliyor
Zeytinyağı ile eşdeğerde! Çay tohumundan üretiliyorUzak Doğu ülkelerinde çay tohumundan elde edilen ve yemeklerde kullanılan zeytinyağı kalitesindeki yağ, Türkiye'de de elde edildi. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Bu yağ, kozmetik ve yemeklerde çok etkin, faydalı. Zeytinyağına eşdeğer bir ürün" dedi.
18.01.2022Ekonomi
Türkiye’nin en gizemli canlısı görüntülendi! Anadolu Parsı yok olmamış...
Türkiye’nin en gizemli canlısı görüntülendi! Anadolu Parsı yok olmamış...Türkiye'nin en gizemli canlısı görüntülendi. Neslinin tükendiği düşünülen Anadolu Parsı yıllar sonra ilk kez termal kamera tarafından görüntülendi. Uzmanlar Anadolu Parsı için, "İhtişamlı bir hayvan. Kendini saklayan, güzel kamufle olan bir hayvan. Dağların SAT komandosu” diyor. Peki bu türün nesli nasıl tehlikeye girdi? Her şey 'Mantolu Hasan'ın başının altından mı çıktı? İşte heyecanlandıran gelişmenin tüm detayları...
18.12.2021Gündem
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den flaş Omicron açıklaması: Çok farklı...
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den flaş Omicron açıklaması: Çok farklı... Dünya omicron varyantıyla ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Pfizer/BioNTech aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin İngiliz Times gazetesine koronavirüs süreci ve Omciron varyantıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
11.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sri Lanka ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sri lanka haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.