Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Son dakika recep tayyip erdoğan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan recep tayyip erdoğan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını recep tayyip erdoğan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Recep Tayyip Erdoğan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan recep tayyip erdoğan gelişmeleri de dahil olmak üzere 41.754 recep tayyip erdoğan haberi bulunmuştur. Tüm recep tayyip erdoğan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Adalet Bakanı kim oldu, Bekir Bozdağ mı? Adalet Bakanı istifa mı etti, neden değişti?
Adalet Bakanı kim oldu, Bekir Bozdağ mı? Adalet Bakanı istifa mı etti, neden değişti?Adalet Bakanı neden istifa etti? sorusu ile Adalet Bakanı’nın kim olduğu Adalet Bakanı’nın değişmesi sonrası en çok merak edilen konu oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül görevinden istifa etti. Resmi Gazete'de yayımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karara göre Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı.
29.01.2022Gündem
TÜİK başkanı neden görevden alındı? Sait Erdal Dinçer kimdir, aslen nereli, hangi görevlerde bulundu?
TÜİK başkanı neden görevden alındı? Sait Erdal Dinçer kimdir, aslen nereli, hangi görevlerde bulundu?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer'i görevden aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Dinçer'in yerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya atandı. Peki, Sait Erdal Dinçer kimdir, aslen nereli, hangi görevlerde bulundu?
29.01.2022Gündem
Engelli maaşlarıyla ilgili flaş açıklama! 1.298 lira ödeniyor
Engelli maaşlarıyla ilgili flaş açıklama! 1.298 lira ödeniyorEngelli maaşlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. 18 yaş üstü ve yüzde 40 engelli raporu bulunan vatandaşlara engelli aylığı veriliyor. Yüzde 40 ve yüzde 69 engelli vatandaşlara 865 lira ödenirken yüzde 70 ve üzeri engeli bulanan vatandaşlara ise 1.298 lira engelli aylığı ödeniyor. Evde bakım yardımından yararlanan kişi sayısı 2007 yılında 28 bin 583 iken bu sayı 2021 yılında yaklaşık 18 kat artarak 535 bin 700'e ulaştı. Engelli bireylere hizmet vermekte olan resmi yatılı bakım ve rehabilitasyon merkezi sayısı 2002 yılında 21 iken bu sayı 2021 itibarıyla 104'e ulaştı. Gelir vergisi indiriminden faydalanan engelli sayılarında 2012'den beri artış olduğu görüldü. Gelir vergisi indiriminden faydalanan engelli bireyler içerisinde çalışma gücü kayıp oranları yüzde 40-59 arasında olanlar daha fazla.
29.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Basın ve Yayım Faaliyetleri" genelgesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Basın ve Yayım Faaliyetleri" genelgesiBasın ve Yayım Faaliyetleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Kritik atama
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Kritik atamaCumhurbaşkanlığı tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlara yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.01.2022Gündem
Adalet Bakanlığı'nda görev değişimi! Yeni Bakan Bekir Bozdağ oldu
Adalet Bakanlığı'nda görev değişimi! Yeni Bakan Bekir Bozdağ olduResmi Gazete'de yayımlanan kararla, görevden affını isteyen ve af talebi kabul edilen Abdülhamit Gül'den boşalan Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı.
29.01.2022Gündem
Bakan Kurum 'büyük bir değişimin hatta devrimin eşiğindeyiz' dedi ve duyurdu
Bakan Kurum 'büyük bir değişimin hatta devrimin eşiğindeyiz' dedi ve duyurduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin ‘daha adil bir dünya mümkündür’ inancıyla hareket ettiğini belirterek, “Dünyadan da beklentimiz dezavantajlı, iklim değişikliğinden en çok etkilenen ve gelişmekte olan ülkelerin, iklim değişikliğiyle mücadele ederken daha kırılgan hâle gelmemesidir, bu ülkelere gerekli desteklerin eksiksiz verilmesidir” dedi. Bakan Kurum, "Sanayi devriminin üzerinden geçen üç asrın ardından, şimdi yeniden büyük bir değişimin, dönüşümün hatta devrimin eşiğindeyiz" açıklamasında bulundu.
28.01.2022Gündem
CNN Türk'e iki ödül!
CNN Türk'e iki ödül!Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı ödül töreni 27 Ocak Perşembe akşamı Beştepe’de yapıldı.
28.01.2022Televizyon
15 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Sözleşmeli öğretmen atama takvimi!
15 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Sözleşmeli öğretmen atama takvimi!15 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 15 bin öğretmen atamasında, 'tarih' belli oldu. 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasında tercih başvuruları 26 Ocak'tan sona ermişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gülhane Camii'nin açılışını yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gülhane Camii'nin açılışını yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi içinde yapımı tamamlanan Gülhane Camii'nin açılışını gerçekleştirdi.
28.01.2022Siyaset
Seçim tarihi ile ilgili kritik gelişme! AK Parti ve MHP anlaştı, bir yıl içinde...
Seçim tarihi ile ilgili kritik gelişme! AK Parti ve MHP anlaştı, bir yıl içinde...Seçim tarihi ile ilgili kritik gelişme! Muhalefette Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan sık sık erken seçim açılaması yapsa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli seçimlerin 2023 Haziran ayında olacağını her defasında yineliyor. Aday ve erken seçim tartışmaları devam ederken, seçim kanunlarında değişikliklerin yolda olduğu ortaya çıktı. AK Parti ve MHP maddelerde uzlaştı, Meclis’e geleceği tarih belli oldu. Eğer yasa TBMM’de kabul edilirse o tarihten itibaren 1 yıl içinde erken seçim olamayacağı ve seçim barajında bazı değişiklikler yapılacağı belirtiliyor.
28.01.2022Siyaset
Arabası olan herkesi ilgilendiren son dakika uyarısı! Son tarih yaklaşıyor, cezası var
Arabası olan herkesi ilgilendiren son dakika uyarısı! Son tarih yaklaşıyor, cezası varArabası olan herkesi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Kar yağışı nedeniyle ertelenmişti, iki gün kaldı. Uyarı geldi, son düzenleme ile fiyatlar arttı, 2022 yılının ilk taksit ödemesi için çok az bir zaman kaldı. Tüm detayla belli oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) en düşük tutar 109 liradan 136,25 liraya, en yüksek tutar ise 50 bin 107 liradan 62 bin 634 liraya çıktı. Peki 2022 yılında hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek? MTV ödemesi nasıl yapılır? MTV taksit ödeme tarihleri ne zaman? İşte detaylar...
28.01.2022Otomobil
Maaş farkları ne zaman yatacak? BAĞKUR, Memur, emekli  zamlı maaş farkları bugün yattı mı, 15 günlük maaş farkı ne kadar 2022?
Maaş farkları ne zaman yatacak? BAĞKUR, Memur, emekli zamlı maaş farkları bugün yattı mı, 15 günlük maaş farkı ne kadar 2022?Emekli maaş farkları ne zaman yatacak, zamlı maaşlar ne zaman ödenecek? Zamlı maaş farkları aramaları devam ediyor. Memur ve emeklileri maaş farklarının ne zaman yatacağını sorguluyor. 3 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısı sonrası, memur ve memur emeklisine yüzde 30.5 oranında zam yapıldığı açıklandı. Zamların belli olmasıyla zamlı maaşların ayın kaçında hesaplara yatacağı merak konusu oldu. Peki, maaş farkları ne zaman yatacak? Memur ve emekli zam farkı ne zaman ödenecek, zamlı maaşlar hangi ay alınacak, ocak ayının kaçında maaş farkları yatar?
28.01.2022Emekli
Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye müdahale ediyor! Bitcoin, Ethereum, Doge, Shiba...
Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye müdahale ediyor! Bitcoin, Ethereum, Doge, Shiba...Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye'den kripto para müdahalesi. Meclis'e sunulması beklenen yasa teklifiyle, yabancı kripto borsalarına Türkiye'de yerleşik altyapı kurma ve temsilci bulundurma şartı getirilmesi; yabancı kripto para borsalarının vergilendirilmesi ve MASAK denetimine alınması planlanıyor. Öte yandan Bitcoin'in dominansı yüzde 42.52 oranında seyrederken korku ve açgözlülük endeksi aşırı korku seviyesinde kalmayı sürdürüyor. Bitcoin yüzde 5’e yakın kayba yöneldi. Fed’in faiz artırımıyla birlikte dolara olan talebin de artacak olması kripto paralara olan talebi daha da aşağı çekecek. Bu gelişme ile birlikte Bitcoin 37 bin 088 dolar seviyesine işlem görüyor. En güçlü ikinci kripto para birimi Ethereum da düşüşten nasibini aldı. Yüzde 4’e yakın değer kaybıyla işlem gören Ethereum 2400 dolar seviyesinde bulunuyor. Şaka olarak ortaya çıkan sonrasında finansal değer ulaşan Dogecoin ve Shiba Inu’de de düşüş sürüyor. Dogecoin yüzde 4’e yakın düşüşle 0,1409 dolar, Shiba Inu ise yüzde 6’ya yakın kayıpla 0.00002043 dolardan alıcı buluyor. İşte kripto para ile ilgili tam gelişmeler...
28.01.2022Ekonomi
Asgari ücretle ile ilgili flaş gelişme! Vergi istisnası başladı, maaşlar değişti! AGİ, teşvik, indirim ve...
Asgari ücretle ile ilgili flaş gelişme! Vergi istisnası başladı, maaşlar değişti! AGİ, teşvik, indirim ve...Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Vergi istisnası başladı. Maaşlar değişti. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Asgari ücretin gelir ve damga vergisi dışında tutulması sonrası tüm detaylar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Gelir Vergisi Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Asgari ücretin vergi dışı bırakılmasına ilişkin esaslar belirlenirken, yapılan düzenleme ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yapılan ücret ödemelerinde asgari geçim indirimi uygulanmayacağı bildirildi. Öte yandan asgari ücretin üzerinde ücret alanların ise asgari ücrete isabet eden ücretlerinden gelir ve damga vergisi alınmayacak.İşte detaylar...
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Resmen açıklandı, fatura ödemesi artık...
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Resmen açıklandı, fatura ödemesi artık...Doğalgaz desteği başvurularını binlerce vatandaş merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan doğal gaz yardımı desteği ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamalarda bulunmuştu. Doğalgaz desteği ödeme tarihleri ve kimlere verileceğini açıklayan Bakan Yanık, " İnşallah eğer mümkün olursa mart ayı gibi vatandaşlarımıza ödemelerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz." demişti. Peki, doğalgaz yardımı başvuruları ne zaman? Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet’ten doğalgaz yardımı başvurusu açıldı mı? Doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman verilecek? İşte detaylar...Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'la yaşanan doğalgaz sıkıntısına ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Kamuoyunda İran'a borç olduğu yolundaki iddiaları net şekilde yalanlayan Erdoğan, "Biz İBB değiliz. Bizim İran'a borcumuz kesinlikle söz konusu değil. Bu iddialar yalandır" dedi. Öte yandan Erdoğan Doğal gaz akışının 10 - 15 gün içinde çözüleceğini ifade etti.
27.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya açıklaması: Tam bir felaket habercisidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya açıklaması: Tam bir felaket habercisidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkçemizi korumak, geliştirmek ve zenginleştirmek için verdiğimiz mücadele esasında bir milli mücadeledir. Bir beka mücadelesidir. İnşallah diğer mücadelelerimiz gibi dilimizi koruma gayretinizi de başarıyla neticelendireceğiz. Bu konuda takip edeceğimiz yol Yunus Emre'nin yoludur" dedi.
27.01.2022Siyaset
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararları alındı!
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararları alındı!Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Beştepe'de yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantı 4 saat 45 dakika sürdü. MGK toplantısında son dönemde artan Rusya-Ukrayna gerilimi de ele alındı. Taraflara sağduyu çağrısı yapıldı.
27.01.2022Gündem
Faizsiz 100 bin TL! Başvurular e-Devlet'ten, son gün...
Faizsiz 100 bin TL! Başvurular e-Devlet'ten, son gün...Faizsiz kredi fırsatı! Üst limit 100 bin TL. Başvuran sıfır faiz ile kredi kullanabiliyor. 24 ayda geri ödeniyor Kredi geri ödemelerinde hiçbir faiz ve komisyon ödemesi yapılmıyor. 31 Mart tarihine kadar başvuru süreci devam edecek. İsteyenler internet üzerinden müracaatlarını yapabilecekler. KOSGEB, gençlerin istihdama katılmalarını kolaylaştıracak önemli bir hamle yaptı. Mikro ve küçük işletmelere alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin lira, kadın istihdamında ise 110 bin lira faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlanacak.
27.01.2022Ekonomi
Tesla ve TOGG rakip oluyor! Bu rakiplik elektrikli araç piyasasını nasıl etkileyecek?
Tesla ve TOGG rakip oluyor! Bu rakiplik elektrikli araç piyasasını nasıl etkileyecek?İş insanı Elon Musk'ın sahibi olduğu dünyanın elektrikli otomotiv devi Tesla, Türkiye’de kurduğu şirketle tüm modellerini ülkemize getiriyor. Bu Tesla'nın yerli aracımız TOGG'a da rakip olması demek. Peki bu Türkiye elektrikli araç piyasasını nasıl etkiler? Otomotiv yazarı Levent Köprülü değerlendirdi.
27.01.2022Ekonomi
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladıYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Beştepe'de başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda iç ve dış tehditler değerlendirilecek. O tehditler karşısında alınacak tedbirler üzerinde durulacak.
27.01.2022Yaşam
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin garantörüdür
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin garantörüdürKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin füze savunma sistemlerini güçlendirme girişimleri için, "Bu son derece yanlış. Şu anda Doğu Akdeniz’de olan gerginliği daha da arttırabilecek ve unutmamalılar ki Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin garantörüdür. Garantör olarak bunlara vereceği cevaplar vardır” dedi.
27.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: KDV sisteminin sadeleşmesi reel sektörün işlerini kolaylaştıracak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: KDV sisteminin sadeleşmesi reel sektörün işlerini kolaylaştıracakCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Helalleşme kılıfında hesaplaşma turlarına çıkanlardan, karın örttüğü yollarda milleti kaderine terk eden zihniyetten iş insanımızın derdiyle dertlenmesini bekleyecek değiliz. 20 yıldır nasıl özel sektörümüzle omuz omuza ilerlediysek Cumhuriyetin 100’üncü yılına da yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme odaklı bir yaklaşımla iş dünyamızla birlikte ilerleyeceğiz” dedi.
27.01.2022Siyaset
Türkiye'den Afganistan'a yardım götüren ilk tren yola çıktı
Türkiye'den Afganistan'a yardım götüren ilk tren yola çıktıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye'den Afganistan'a insani yardım götüren trenlerden ilki, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı törenle uğurlandı.
27.01.2022Gündem
Asgari ücretli, memur, işçi... Milyonları ilgilendiriyor! Resmen bugün açıklandı, AGİ, teşvik, indirim ve...
Asgari ücretli, memur, işçi... Milyonları ilgilendiriyor! Resmen bugün açıklandı, AGİ, teşvik, indirim ve...Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Resmi Gazete’de yayımlandı, istisnalar tek tek açıklandı. Asgari ücretin gelir ve damga vergisi dışında tutulması sonrası tüm detaylar belli oldu. Tebliğde 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yapılan ücret ödemelerinde asgari geçim indirimi uygulanmayacağı bilgisi yer alırken, teşvik uygulamalarında öncelikle istisna uygulanacağı ile yönetim ve denetim kurulu üyelerine ödenen huzur hakkı, bilirkişilere, resmi arabuluculara, eksperlere, spor hakemlerine, sporculara yapılan ödemeler de istisnadan yararlanacağı ifade edildi.
27.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

cumhurbaşkanı erdoğanresmi gazeteerdoğanRecep Tayyip Erdoğanasgari ücret

Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki recep tayyip erdoğan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.