Maraş

Maraş

Son dakika MARAŞ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MARAŞ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MARAŞ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Maraş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan maraş gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.426 maraş haberi bulunmuştur. Tüm maraş haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Refah kayıplarını telafi edecek adımları atacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Refah kayıplarını telafi edecek adımları atacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleleri'nde düzenlenen “TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Toplumumuzun farklı kesimlerinde yaşanan refah kayıplarını telafi edecek adımları atmakta kararlıyız. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikamıza sıkı sıkıya bağlıyız. 21 yıllık iktidarlarımız döneminde de bundan taviz vermedik” dedi.
30.05.2023Gündem
Schengen başvuruları durduruldu mu? Schengen vize randevu başvuruları ne zaman başlayacak, açıldı mı?
Schengen başvuruları durduruldu mu? Schengen vize randevu başvuruları ne zaman başlayacak, açıldı mı?Schengen vize başvuruları bir süredir yaşanan yoğunluk nedeniyle aksıyordu. Bu nedenle sosyal medyada yapılan paylaşımlarda "Schengen vize başvurularının durdurulduğu" iddia edildi. Söz konusu iddiaların ardından Schengen başvuruları durduruldu mu? Schengen vize başvuruları ne zaman başlayacak, açıldı mı? sorularına yanıt aranmaya başlandı.
25.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaşı ve ikramiye açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaşı ve ikramiye açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Malet Konteyner Kentte halka hitap etti. Millet İttifakı'nın yeni bir mağlubiyete hazırlandığının altını çizen Erdoğan "Malatya ona gereğini yapacak mı? Manşetleri ile millete parmak sallayanlar derslerini alsın, diyeceksiniz. İnşallah sandıkları patlatacaksınız" ifadelerini kullandı. Erdoğan, en düşük emekli maaşı ve emeklilerin bayram ikramiyesine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından 28 Mayıs mesajı yayımladı. Erdoğan mesajında, "Pazar gününe kadar çok çalışacak, Pazar günü de mutlaka sandığa erkenden giderek irademizi ortaya koyacağız" dedi.
23.05.2023Gündem
Kahramanmaraş hangi parti kazandı 2023? Kahramanmaraş Cumhurbaşkanı, Milletvekili seçim sonuçları... Maraş partilere göre oy oranları!
Kahramanmaraş hangi parti kazandı 2023? Kahramanmaraş Cumhurbaşkanı, Milletvekili seçim sonuçları... Maraş partilere göre oy oranları!Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek. "14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi Kahramanmaraş’ta hangi parti, yüzde kaç oy aldı?" sorusunun yanıtı sorgulanıyor. Kahramanmaraş seçim sonuçları, 14 Mayıs Pazar günü sandıktan çıkan oy oranlarıyla belli olacak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene ülke genelinde 64 milyon 191 bin 285 seçmen oy kullanacak. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri partilerin oy oranları seçim yasaklarının kalkmasıyla netleşecek. Vatan Gazete’nin Kahramanmaraş Seçim Sonuçları 2023 sayfasından Kahramanmaraş’a ait sonuçları takip edebileceğiniz gibi, diğer tüm iller için de seçim sonuçlarını takip edebileceksiniz. Peki, Kahramanmaraş hangi parti kazandı? İşte 14 Mayıs Kahramanmaraş seçim sonuçları…
14.05.2023Seçim 2023
Soylu: Dünya Türkiye'nin seçimine odaklandı
Soylu: Dünya Türkiye'nin seçimine odaklandıİçişleri Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa'da vatandaşlarla buluştu. Soylu, dünyanın gözünün Türkiye seçimlerinde olduğunu belirterek, "Bütün dünya şu anda evet karşımızdaki dünya Türkiye'nin seçimine odaklandı. Yanımızdaki dünya da,Türkiye'nin seçimine odaklandı. Bakalım el mi? Yaman, bey mi? Yaman?" diye konuştu.
10.05.2023Gündem
Bakan Kurum: Yatırımların arkasında tefeciler değil, sizin emekleriniz var
Bakan Kurum: Yatırımların arkasında tefeciler değil, sizin emekleriniz varÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlenen “Büyük İstanbul Mitingi”nde konuştu. Bakan Kurum, 'Yatırımların arkasında tefeciler değil, sizin emekleriniz var. Bu meydan Türkiye Yüzyılı'nı müjdeliyor' dedi.
7.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük esnaflara da bir müjde vererek "Prim ödeme gün sayısını SSK'lılarla eşitleyerek 7200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak" dedi.
6.05.2023Gündem
Depremde hayat kurtaran yöntem açıklandı! Dikkat çeken 'çök-kapan- tutun' raporu
Depremde hayat kurtaran yöntem açıklandı! Dikkat çeken 'çök-kapan- tutun' raporuTürkiye'den dört araştırmacı, 'çök-kapan- tutun' tekniği ile 'cenin pozisyonu'nu bilimsel olarak karşılaştırdı. Sonuçlar, Türkiye gibi binaların yıkılma riskinin yüksek olduğu ülkelerde, cenin pozisyonunun daha çok hayat kurtardığını ortaya koydu. Makale, geçen nisan ayında dünyanın en büyük afet kurumu WADEM dergisinde de yayımlandı. Çalışmayı yürüten isimlerden Doç. Dr. Sarper Yılmaz, "Deprem sırasında 'çök-kapan- tutun', bugün dünya bilim otoriteleri tarafından kabul edilen tek yöntem” diyerek, Türkiye’de hayat kurtaran asıl yöntemi açıkladı.
4.05.2023Yaşam
Adana Havzası neresi, Adana Havzası depremi nereleri etkiler? Adana Havzası fay hattı nereden geçiyor?
Adana Havzası neresi, Adana Havzası depremi nereleri etkiler? Adana Havzası fay hattı nereden geçiyor? Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, akşam saatlerinde Kahramanmaraş'ta 5.0 ve 4.1 büyüklüğünde meydana gelen depremlerle ilgili “"Yağmurlu/Göksun-K. Maraşta 5,1 ve 4,1 depremler oldu. Daha öneki tweetlerimizde de belirttiğimiz gibi, bu depremler 6 Şubat Gaziantep ve K. Maraş depremlerinden sonra Sürgü fayının Göksun civarındaki en batı ucunda meydana geldi. Stres transferi nedeniyle muhtemelen Göksun’dan Adana havzasına inen faylar üzerinde hareketlenmeler beklenebilir. Geçmiş olsun." İfadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından “Adana Havzası neresi, Adana Havzası depremi nereleri etkiler?” sorularına yanıt aramaya başlandı.
4.05.2023Gündem
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurdu
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurduMilli Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mahmut Özer, CNN TÜRK yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada 12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı getirildiğini belirterek sınıfta kalmanın olmayacağını duyurdu. Öte yandan Özer, telafi eğitimleri, meslek liseleri, özel okul fiyatları ve ek atama ile ilgili de konuştu.
2.05.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjdeli haber!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjdeli haber!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Memur-Sen Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçimden sonra yeni Meclis'in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız." dedi.
1.05.2023Gündem
Bakan Kurum: 'Yarısı bizden' kampanyasında başvuru sayısı 73 bine ulaştı
Bakan Kurum: 'Yarısı bizden' kampanyasında başvuru sayısı 73 bine ulaştıKartal’da seçim çalışmalarını yürüten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “Bugün itibariyle İstanbul’da 410 bin bağımsız bölüm için şimdiden yapılan toplam başvuru sayısı 73 bine ulaştı. Kartal’da tek bir mülkiyet problemi bırakmayacağız.  Tapusuna kavuşmayan tek bir Kartallı kalmayacak. Kartal’da hiç kimse riskli evlerde yaşamayacak, hepimiz yeni yuvalarımıza kavuşacağız" açıklamasında bulundu.
1.05.2023Ekonomi
Sorgun fayı nerede, Adana sorgun fayı nereden (hangi illerden) geçiyor? Sorgun fayı kaç şiddetinde deprem üretir, km?
Sorgun fayı nerede, Adana sorgun fayı nereden (hangi illerden) geçiyor? Sorgun fayı kaç şiddetinde deprem üretir, km?Sorgun fayı Adana nereden geçiyor, sorgun fayı kaç şiddetinde deprem üretir? Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Sorgun fayının kırılmadığını söyleyerek Adana için uyarıda bulundu. Görür, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Sorgun fayı kırılmadı. Bu fay Adana havzasına dallanarak devam ediyor. Maraş, Yumurtalık, Osmaniye ve Ceyhan yörelerinde DAF’ın kolları var. Bu kollar üzerine Maraş ve Gaziantep depremleri stres transfer etmiş olabilir." dedi. Peki, Sorgun fayı nerede, Adana sorgun fayı hangi illerden geçiyor?
29.04.2023Gündem
Prof. Dr. Naci Görür'den kritik deprem uyarısı! "Stres transfer etmiş olabilir"
Prof. Dr. Naci Görür'den kritik deprem uyarısı! "Stres transfer etmiş olabilir"Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yeni bir uyarda bulundu. Kahramanmaraş'ta 7.5 deprem üreten Sürgü fayının kırıldığını söyleyen Prof. Görür, “Sorgun fayı kırılmadı” deyip Adana’ya dikkat çekti.
28.04.2023Gündem
Depremden 20 gün sonra üretime geçildi, 170 bin noktaya Maraş dondurması gidiyor
Depremden 20 gün sonra üretime geçildi, 170 bin noktaya Maraş dondurması gidiyorKahramanmaraş’ta bir dondurma firması, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından hem yaraların sarılmasına destek oluyor, hem de 20 gün sonra bin 500 kişilik ekip ile üretime geçerek ülkeye ekonomik katkı sağlıyor.
26.04.2023Vatan TV
Depremden 20 gün sonra üretime geçildi, 170 bin nokta 25 ülkeye Maraş dondurması gidiyor
Depremden 20 gün sonra üretime geçildi, 170 bin nokta 25 ülkeye Maraş dondurması gidiyorKahramanmaraş’ta bir dondurma firması 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından hem yaraların sarılmasına destek oluyor, hem de 20 gün sonra bin 500 kişilik ekip ile üretime geçerek ülkeye ekonomik katkı sağlıyor.
26.04.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çitçilerimize 10 yeni müjde veriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çitçilerimize 10 yeni müjde veriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Nurdağı'nda yapımı tamamlanan köy evlerinin anahtar teslim töreninde konuştu. Erdoğan, "Bütün 11 vilayeti Cumhur ittifakı olarak defaatle dolandık. İnşaatını 45 günde tamamladığımız 45 köy evimizin anahtarların teslim ediyoruz. Çitçilerimize 10 yeni müjde veriyoruz." dedi.
22.04.2023Gündem
Deprem bölgesinde müzeler kapılarını tekrar açıyor
Deprem bölgesinde müzeler kapılarını tekrar açıyorKahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede nisan ayında 9 müze ve ören yeri tekrar ziyarete açıldı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, Gaziantep Zeugma Müzesi'nin de bugün ziyarete açıldığını belirterek, "Bölgede müzelerimizi açmaya devam edeceğiz. Biz, kültürün depremden etkilenen şehirlerimizde yeniden nefes alıp vermesi ile aslında depremlerden mağdur olmuş insanlarımızın hayata tutunma biçimlerine yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.
20.04.2023Gündem
Bakan Kurum: Mayıs ayında 319 bin deprem konutunun inşaatı başlamış olacak
Bakan Kurum: Mayıs ayında 319 bin deprem konutunun inşaatı başlamış olacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi'nde medya yöneticileriyle iftarda buluştu.
19.04.2023Ekonomi
Bakan Soylu, gençlerle sahurda buluştu! 'AK Parti devrimci bir siyasi partidir'
Bakan Soylu, gençlerle sahurda buluştu! 'AK Parti devrimci bir siyasi partidir'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fatih'te AK Parti Gençlik Kolları'nın sahur programına katıldı. Programda konuşan Soylu, "Doğru yoldayız, oradan gidiyoruz. Tayyip Erdoğan devrimci bir adamdır. AK Parti devrimci bir siyasi partidir" dedi.
18.04.2023Gündem
İstanbul'da E-5 güzergâhındaki riskler öne çıktı
İstanbul'da E-5 güzergâhındaki riskler öne çıktıİstanbul’da olası depremde ulaşımı sağlayacak E-5’e paralel uzanan binaların depremde yola yıkılarak kapatmasının önüne geçmek için çalışma başlatıldı.
17.04.2023Gündem
Kahramanmaraş 28. dönemde 8 milletvekili çıkartıyor! 14 Mayıs 2023 AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeniden Refah Kahramanmaraş milletvekili adayları
Kahramanmaraş 28. dönemde 8 milletvekili çıkartıyor! 14 Mayıs 2023 AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeniden Refah Kahramanmaraş milletvekili adaylarıKahramanmaraş 8 milletvekili çıkartıyor. TBMM'ye 8 milletvekili gönderen Kahramanmaraş'da partiler milletvekili adaylarını YSK'ya bildirdi. 14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi sandık başına gidip oy kullanacak vatandaşlar adayları araştırmaya başladı. İşte AK Parti, CHP, MHP, Yeniden Refah, İYİ Parti Kahramanmaraş milletvekili adayları 2023...
16.04.2023Gündem
TOKİ konutlarının sırrı: Radye temel ve tünel kalıp
TOKİ konutlarının sırrı: Radye temel ve tünel kalıpKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay’ın Altınözü ilçesinde 364 konut ve 5 dükkandan oluşan TOKİ ticaret merkezinin inşası devam ediyor.
15.04.2023Gündem
Fulya Öztürk, deprem bölgesinde yaşadıklarını CNN TÜRK canlı yayınında anlattı
Fulya Öztürk, deprem bölgesinde yaşadıklarını CNN TÜRK canlı yayınında anlattıKahramanmaraş depremlerinin üzerinden 63 gün geçti. Felaketin ilk gününden itibaren bölgeden yaptığı çarpıcı yayınlarla ses getiren CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, yaşadıklarını canlı yayında anlattı.
11.04.2023Gündem
Afetzedeler, depremin merkezi Kahramanmaraş'a geri dönüyor
Afetzedeler, depremin merkezi Kahramanmaraş'a geri dönüyorİki ayın geride kaldığı Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından farklı şehirlere giden afetzede vatandaşlar, memleketlerine geri dönüyor.
7.04.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Maraş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki maraş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.