Kura

Kura

Son dakika kura haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kura ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kura haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kura

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kura gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.265 kura haberi bulunmuştur. Tüm kura haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fiyatlar 5 gün içinde 12 bin lira arttı! Online alışverişte iptal şoku
Fiyatlar 5 gün içinde 12 bin lira arttı! Online alışverişte iptal şokuİnternet üzerinden yapılan alışverişlerde hiçbir sebep göstermeden yapılan iptallerde artış yaşanıyor. Son dönemde kura bağlı olarak fiyat artışı beklentisiyle iptal edilen eşyaların haricinde bazı vatandaşların otobüs biletlerinde de iptaller gerçekleşiyor. Konuyla ilgili Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Tüketicinin sözleşmesini iptal etmek için haklı gerekçe ancak mücbir sebeplerle olur. Tüketici Kanunun 6'ncı maddesi satıştan kaçınmayı da yasaklamıştır. Ben satmıyorum, caydım, sen paranı geri al denilemez" dedi. Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım da, "Firmaların böyle bir hakkı yok eğer zorunlu nedenlerle otobüs seferleri iptal ediliyorsa, o vatandaşın seyahatini bir şekilde temin etmek durumundadır, fiyat farkı da alamaz" ifadelerini kullandı.
10.06.2023Ekonomi
İnşaatta öncelikli 5 gündem! Kentsel dönüşüm ve sosyal konut başlıkları öne çıkacak
İnşaatta öncelikli 5 gündem! Kentsel dönüşüm ve sosyal konut başlıkları öne çıkacakCumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin açıklanması ile gözler yeni dönemde atılacak adımlara çevrildi. Vatandaşı en çok ilgilendiren çalışmaları yapacak bakanlıklardan biri de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olacak. Deprem bölgesindeki yapılaşmadan, kentsel dönüşüm seferberliğine, kira sorunundan sosyal konut ihtiyacına kadar birçok başlıkta önemli hamleler bekleniyor.
6.06.2023Ekonomi
Emlak Konut Arnavutköy ödeme planı nasıl? THY Emlak Konut Arnavutköy/Yenişehir kura çekimi ne zaman, saat kaçta?
Emlak Konut Arnavutköy ödeme planı nasıl? THY Emlak Konut Arnavutköy/Yenişehir kura çekimi ne zaman, saat kaçta?Emlak Konut Arnavutköy / Yenişehir Evleri projesi için geri sayım devam ediyor. Başvurular bugün sona erdi. Ödeme koşullarının cazip olduğu projede isteyenlerin başvuru yapabiliyor. En dikkat çeken detay da Emlak Konut Arnavutköy ödeme planı oldu. Kura çekim tarihinin de belli olmasıyla heyecanlı bekleyiş başladı. Peki Emlak Konut Arnavutköy ve Yenişehir kura çekimi ne zaman? THY Emlak Konut Arnavutköy kura sonuçları ne zamana kadar açıklanır? İşte son durum...
3.06.2023Ekonomi
DSİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak? DSİ işçi alımı kura sonuçları 2023 sorgulama ile DSİ kura sonucu listesi! İŞKUR Devlet Su İşleri kura sonuçları!
DSİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak? DSİ işçi alımı kura sonuçları 2023 sorgulama ile DSİ kura sonucu listesi! İŞKUR Devlet Su İşleri kura sonuçları!DSİ kura çekimi 1 Haziran 2023 Perşembe günü yapılacak. Adaylar, noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek. Ardından yazılı, sözlü ile uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday çağrılacak. Peki, DSİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak? DSİ 819 işçi alımı kura çekilişi sonuçları nasıl sorgulanır? İşte DSİ işçi alımı kura sonucu sorgulama ekranı...
(DSİ işçi alımı kura çekimi canlı yayın) DSİ kura ne zaman, DSİ işçi alımı kura çekimi saat kaçta, nereden izlenir? İŞKUR DSİ 819 işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak?
(DSİ işçi alımı kura çekimi canlı yayın) DSİ kura ne zaman, DSİ işçi alımı kura çekimi saat kaçta, nereden izlenir? İŞKUR DSİ 819 işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak?DSİ işçi alımı kuralarının ne zaman yapılacağı sorgulanmaya başlandı. Devlet Su İşleri İŞKUR üzerinden 819 sürekli işçi alımı yapacak. Kura yeri ve saatine ilişkin bilgiler, alımı yapacak DSİ bölge müdürlüğünün internet sitesinden duyurulacak. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı bildirim (tebligat) yapılmayacak. Peki, DSİ işçi alımı kura çekilişi ne zaman, saat kaçta? İşte, DSİ kura sonucu sorgulama ekranı ile DSİ işçi alımı kura çekimi canlı yayın...
Karayolları kura sonuçları sorgulama ve 2023 isim listesi! Karayolları kura sonucunu nasıl öğrenebilirim? Karayolları kura çekimi sonuçları 2023!
Karayolları kura sonuçları sorgulama ve 2023 isim listesi! Karayolları kura sonucunu nasıl öğrenebilirim? Karayolları kura çekimi sonuçları 2023!Karayolları Genel Müdürlüğü 3 bin personel alımı kura çekimi tarihi ve sonuç sorgulama için yapılan aramalar arttı. KGM çeşitli branş ve kadrolarda 3 bin kişiyi istihdam edeceğini duyurmasının ardından şehirlere göre kura çekilişinin yapılacağı tarih merak edilemeye başlandı. KGM personel alımında kura çekimini canlı izlemek isteyenler ile sonuçların açıklanacağı saati öğrenmek isteyenler arama motorları üzerinden “KGM kura çekilişi canlı izle” ile “Karayolları kura sonuçları” ile sorgulamalara devam ediyor. Peki, Karayolları kura sonuçları ne zaman açıklanacak? 30 Mayıs Karayolları kura sonucu sorulama nereden ve nasıl yapılır? KGM Karayolları personel alımı kura listesi açıklandı mı? İşte KGM kura çekimi sonuçları…
(KGM kura çekimi canlı izle) 31 Mayıs KGM kura çekimi canlı yayın var mı, ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda canlı izle aktif? Karayolları (KGM) kura çekimi canlı izle
(KGM kura çekimi canlı izle) 31 Mayıs KGM kura çekimi canlı yayın var mı, ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda canlı izle aktif? Karayolları (KGM) kura çekimi canlı izleKGM kura sonuçları ve kura çekimi canlı yayın için yapılan aramalar arttı. Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımı kuraları illere göre farklı tarihlerde gerçekleştirilecek. Karayolları Genel Müdürlüğü, 3 bin işçi alımı kura tarihlerinin belli olmasıyla KGM kura çekimi ne zaman, Karayolları kura çekimi saat kaçta 2023? KGM kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorularının yanıtı sorgulanmaya başlandı. İşte KGM kura çekimi canlı izle ile Karayolları kura sonuçları 2023 isim listesi sorgulama sürecine dair merak edilenler…
Karayolları işçi alımı kura çekimi ne zaman, KGM kura çekimi canlı yayın ile izlenebilecek mi? KGM kura sonuçları ne zaman açıklanacak? KGM 3000 işçi alımı sonuçları ve kurası!
Karayolları işçi alımı kura çekimi ne zaman, KGM kura çekimi canlı yayın ile izlenebilecek mi? KGM kura sonuçları ne zaman açıklanacak? KGM 3000 işçi alımı sonuçları ve kurası!Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) işçi alımı kura çekimi ne zaman, KGM işçi alımı kura sonuçları hangi tarihte açıklanacak? KGM işçi alımı kura tarihi başvuruda bulunanlar tarafından merakla bekleniyordu. Karayolları Genel Müdürlüğü, 3 bin işçi alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı, gözler kura çekimi sürecine çevrildi. Peki, KGM işçi alımı kura çekimi ne zaman, ayın kaçında?
EYT ile emekli olanları ilgilendiren açıklama: 'Maaş müjdesini en kısa sürede alacaklar'
EYT ile emekli olanları ilgilendiren açıklama: 'Maaş müjdesini en kısa sürede alacaklar'Muğla Sosyal Güvenlik İl Müdürü Özkan Arslan, kurum olarak EYT mesailerinin devam ettiğini en kısa sürede çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
24.05.2023Gündem
120 ay vade, 7.500 TL taksit! Yeni konut kampanyası: 1+1, 2+1 ve 3+1 daire, ödeme planı belli oldu
120 ay vade, 7.500 TL taksit! Yeni konut kampanyası: 1+1, 2+1 ve 3+1 daire, ödeme planı belli olduİstanbul’da bir sosyal konut projesi daha başlıyor. THY ile Emlak Konut, Arnavutköy’de 13 bin bağımsız bölümün yer aldığı projeyi kura ile satışa sunuyor. Başvurular 2 Haziran’a kadar sürecek. Taksitler 7 bin 500 liradan başlayacak. İşte 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler için ödeme planı...
20.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum: Arnavutköy'de 13 bin konutun inşası başlıyor
Bakan Kurum: Arnavutköy'de 13 bin konutun inşası başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Arnavutköy'de yaklaşık 13 bin konutluk orta gelirli vatandaşlarımızın evi olmayan kardeşlerimizin ev sahibi olabilmesi için bir proje başlattık. Aylık 7 bin 500 liradan başlayan taksitlerle vatandaşlarımız evi olmayan kardeşlerimiz ev sahibi olabilecekler" dedi.
19.05.2023Ekonomi
İstanbul’da ilk evini alacaklara müjde! Yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ile yeni konut projesi
İstanbul’da ilk evini alacaklara müjde! Yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ile yeni konut projesiTürkiye’nin alanlarında lider iki şirketi Emlak Konut ile Türk Hava Yolları, İstanbul Yeni Havalimanı’na 10 dakika ulaşım mesafesindeki Arnavutköy’de 2,5 milyon metrekare alan üzerinde, İstanbulda  evi olmayanlar için yeni bir projeyi hayata geçiriyor.
19.05.2023Ekonomi
Yapı denetimine ‘iki yaka’ formülü! Pilot il İstanbul, ayrı havuzlar oluşturulacak
Yapı denetimine ‘iki yaka’ formülü! Pilot il İstanbul, ayrı havuzlar oluşturulacakYapı denetim sisteminin etkin şekilde yürütülmesi için yeni düzenlemeye gidiliyor. Denetim için atanan firma ile şantiyelerin birbirine uzak kalması aksaklıklara neden oluyordu. Bu yönde gelen talepleri değerlendirdiklerini belirten Bakan Murat Kurum, “İstanbul özelinde pilot uygulama gerçekleştiriyoruz. Anadolu ve Avrupa yakası olarak iki ayrı havuz oluşacak. Anadolu yakasındaki yapı denetim firmaları Anadolu yakasına, Avrupa yakasındaki yapı denetim firmaları da Avrupa yakasında hizmet verecek” dedi.
19.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum, Yarısı Bizden kampanyasına başvuran kişi sayısını açıkladı
Bakan Kurum, Yarısı Bizden kampanyasına başvuran kişi sayısını açıkladıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yarısı Bizden” kampanyamıza 162 bin başvuru oldu ve toplamda 728 bin bağımsız bölümü içeren bir başvuru sayısı söz konusu. 31 Mayıs itibariyle anlaşan vatandaşlarımıza projesi çizilen yerlerde de hızlı bir şekilde inşaat sürecini TOKİ Başkanlığımızla birlikte yürütüyor olacağız.” dedi.
17.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: Yapı denetim sistemi düzenlemesinde pilot il İstanbul
Bakan Kurum açıkladı: Yapı denetim sistemi düzenlemesinde pilot il İstanbulYapı denetim sisteminin etkin şekilde yürütülmesi için yeni bir düzenlemeyi hayata geçireceklerini açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Sahadan gelen talepler doğrultusunda yapı denetim sisteminde önemli bir düzenlemeye gidiyoruz. İlk pilot bölgeyi İstanbul olarak seçtik. İstanbul’u Anadolu ve Avrupa Yakası olmak üzere iki bölgeye ayırıyoruz. Uygulamamızı önümüzdeki hafta itibariyle hayata geçiriyoruz” dedi.
17.05.2023Gündem
YSK Başkanı'ndan seçim sonuçlarına ilişkin yeni açıklama
YSK Başkanı'ndan seçim sonuçlarına ilişkin yeni açıklamaYSK Başkanı Ahmet Yener seçim sonuçlarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Yener, "Yurt içi sandık sayısı yüzde 100 oranında açılmış olup, katılım oranı yüzde 88,92, yurt dışında ise 52,69 oranında gerçekleşmiştir. Cumhurbaşkanı Seçimi'nde adayların seçilme yeterliliğini kazanamadığını, 28 Mayıs Pazar günü ikinci tur seçimin yapılmasına karar verilmiştir." diye konuştu.
15.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlerin yarısı afet bölgesinde görev yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlerin yarısı afet bölgesinde görev yapacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki 45 bin öğretmen ataması töreninde açıklamalarda bulundu. Tek kalemde cumhuriyet tarihinin en büyük öğretmen ataması olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan atanan öğretmenlerin yarısının deprem bölgesindeki illerde görev yapacağını açıkladı.
8.05.2023Gündem
AK Partili Kabaktepe'den CNN TÜRK'te İstanbul mitingi açıklaması: 1 milyonluk bir miting hedefliyoruz
AK Partili Kabaktepe'den CNN TÜRK'te İstanbul mitingi açıklaması: 1 milyonluk bir miting hedefliyoruzAK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kabaktepe, yarın düzenlenecek olan AK Parti İstanbul mitingi için, "Tüm hazırlıklarımızı yaptık. 1 milyonluk bir miting hedefliyoruz. 1 milyon İstanbullu buluşacak. Hedefimiz o" ifadelerini kullandı. Kabaktepe, "İstanbul Türkiye'nin yüzde 20'si. Seçimi direkt etkiliyor" diye konuştu.
6.05.2023Gündem
(Green Card sonuçları 2023 sorgulama ekranı) DV 2023-2024 Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor 2023, TSİ Green Card sonuçları 2023 saat kaçta açıklanacak?
(Green Card sonuçları 2023 sorgulama ekranı) DV 2023-2024 Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor 2023, TSİ Green Card sonuçları 2023 saat kaçta açıklanacak?Green Card başvuru sonuçları için araştırmalar hızlandı. ABD Freetown Büyükelçiliği tarafından verilen Yeşil Kart ile ABD'de yaşama ve çalışma imkanı elde etmek isteyenler başvurularını yapıyor. Bu yıl başvurular 8 Kasım’da sona erdi. ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Bürosu tarafından açıklanan sonuç tarihine göre Mayıs'ın ilk haftasında gerçekleştirilen kura çekilişiyle sonuçlar belli olacak. Peki, Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor 2023, DV 2023-2024 Green Card sonuçları 2023 saat kaçta açıklanacak? İşte Green Card sonuçları 2023 sorgulama ekranı…
5.05.2023Gündem
Yusuf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Ramazan ayında Yusuf Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Yusuf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Ramazan ayında Yusuf Suresi okumanın yararları ve faziletleriYusuf Suresi genel olarak Hz. Yusuf'un hayatını konu alan Kuran'ın 12'inci suresidir. 111 ayetten oluşan bu surenin ilk 3 ayeti Medine'de ve geri kalanı ise Mekke'de indirilmiştir. Sure adını o zamanlar peygamber olan Yusuf'tan almıştır. Onun hayatı boyunca karşı karşıya kaldığı sıkıntılar ve bunlara ne denli sabrettiği asıl anlatılmak istenen konu, alınması gereken bir öğüt niteliğindedir. Mekke döneminde inmiştir. 111 âyettir. Bu sûrede Yûsuf Peygamberin hayatta karşılaştığı sıkıntılar ve bunlara sabrederek nasıl başarıya ulaştığı anlatılmakta ve inananlar için faydalı öğütler, önemli mesajlar verilmektedir. Kur’an’da baştan sona kadar bir tek konuyu anlatan tek sûre budur. Peki, Ramazan ayında Yusuf Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? Yusuf Suresi kaç ayet, kaç sayfa? Yusuf Suresi meali nedir? İşte Yusuf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
4.05.2023Sureler
Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriKehf Suresinin Ramazanda ve geri kalan tüm zamanlarda da okunmasının faziletlerinden biri Hadisi şerifte belirtildiğine göre; bir kişinin Kehf Suresindeki ilk on ayeti ezberlerse, o kişi Deccal fitnesinden korunur.
9.05.2023Sureler
Devlet koruması altında yetişen 732 genç kamuya atandı
Devlet koruması altında yetişen 732 genç kamuya atandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın katıldığı törenle, devletin koruması altında yetişen 732 gencin, kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapıldı.
3.05.2023Gündem
KGM kura sonuçları sorgulama 2023 ekranı! KGM kura sonuçları isim listesine nereden bakılır, Karayolları Genel Müdürlüğü kura sonuçları açıklandı mı? Kura sonucu sorgulama!
KGM kura sonuçları sorgulama 2023 ekranı! KGM kura sonuçları isim listesine nereden bakılır, Karayolları Genel Müdürlüğü kura sonuçları açıklandı mı? Kura sonucu sorgulama!Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) işçi alımı başvuruları 2-8 Mayıs tarihleri arasında alındı. Başvuruların tamamlanmasıyla adaylar gözünü KGM işçi alımı kura çekim tarihlerine çevirmişti, kura çekimi süreci başladı. 3 bin sürekli işçi kura çekimine kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday dahil edileceği belirtildi. Peki, Karayolları kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak? KGM kura sonuçları nasıl öğrenilir, KGM kura çekimi sonuçları nereden sorgulanacak? Karayolları kura sonuçları açıklandı mı? Karayolları kura çekimi sonuçları 2023…
Rakiplerimiz Ukrayna, Bulgaristan ve İzlanda!
Rakiplerimiz Ukrayna, Bulgaristan ve İzlanda!Türkiye’nin ev sahipliğinde 2-20 Ağustos tarihlerinde organize edilecek Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası’nda mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın rakipleri belli oldu.
Bakan Kurum: Yarısı bizden kampanyasına başvuru 65 bini geçti
Bakan Kurum: Yarısı bizden kampanyasına başvuru 65 bini geçtiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yarısı Bizden kampanyası hakkında açıklamalar yapan Kurum, "Bu yüzyılın dönüşüm kampanyası. İstanbul tarihinin en önemli projelerinden biri. 65 bin 500 başvuru oldu" ifadelerini kullandı.
30.04.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kura ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kura haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.