İade

İade

Son dakika iade haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan iade ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını iade haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İade

haberleri sayfasında son dakika yaşanan iade gelişmeleri de dahil olmak üzere 10.688 iade haberi bulunmuştur. Tüm iade haberleri aşağıda listelenmiştir.
Assange ABD ile anlaşmaya vardı! Serbest bırakıldı
Assange ABD ile anlaşmaya vardı! Serbest bırakıldı ABD tarihindeki en büyük gizli bilgi ifşalarından birine imza atan İngiltere'de tutuklu bulunan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange serbest bırakıldı. Assange ABD ile vardığı anlaşma sonrası hakkındaki tek bir suçlamayı kabul etti, 26 Haziran Çarşamba günü ABD'ye bağlı Kuzey Mariana Adaları'ndaki bir mahkemede hakim karşısına çıkacak. Assange'nin serbest kalması bugün tüm dünyada yankı uyandırdı, gazeteler haberi manşetlerinden duyururken, ailesi oğullarının destekçilerine teşekkürlerini sundu.
25.06.2024 Gündem
Bankada hesabı olan milyonlara uyarı geldi! 30 yıllık birikimi bir saatte buhar oldu
Bankada hesabı olan milyonlara uyarı geldi! 30 yıllık birikimi bir saatte buhar oldu Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, Ali Boy (57) telefonla kendisini arayan ve jandarma olarak tanıtan kişi tarafından 420 bin TL dolandırıldı. Şüphelinin yakalanmasını isteyen Ali Boy, "30 yıllık birikimim bir saatte yok oldu. Ben dolandırıldım, başkaları dikkatli olsun." dedi.
23.06.2024 Gündem
Mahkeme Timur Cihantimur'un tutukluğuna devam kararı verdi! ABD' de yargılanırsa cezası ağır olacak
Mahkeme Timur Cihantimur'un tutukluğuna devam kararı verdi! ABD' de yargılanırsa cezası ağır olacak 17 yaşındaki Timur Cihantimur, Boston’da yakalanmasının ardından dün ABD’de 2. kez hâkim karşısına çıktı. Türkiye’ye iadesine ilişkin görülen davada yargıç, Cihantimur’un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Uzmanlar Cihantimur’un ABD’de yargılanması halinde bile çok ağır bir cezaya çarptırılabileceğini düşünüyor. Zira Amerika’da bir trafik kazasında olay yerinden kaçmak büyük bir suç olarak kabul ediliyor.
21.06.2024 Gündem
Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur ikinci kez hakim karşısına çıktı! ABD'deki kritik davada mahkeme kararını verdi
Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur ikinci kez hakim karşısına çıktı! ABD'deki kritik davada mahkeme kararını verdi Kemerburgaz’daki kazada Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan ve olaydan hemen sonra annesi Eylem Tok’la yurtdışına kaçan Timur Cihantimur (17) bugün ABD’de 2’nci kez hâkim karşısına çıktı.
20.06.2024 Gündem
Depozito iade sistemi nedir? İlk etapta 5 bin iade makinesi kurulacak
Depozito iade sistemi nedir? İlk etapta 5 bin iade makinesi kurulacak Türkiye Çevre Ajansı (TÜÇA) tarafından yürütülen “Depozito Yönetim Sistemi” çalışmaları tamamlandı. 2025 yılında ulusal çapta hayata geçirilecek bu sistem ile 0.1 ile 3 litre hacme sahip tek kullanımlık ambalajlar geri dönüşüme kazandırılacak. Her bir şişe veya kutu başına 25 kuruş ödenecek ve bu paralar alışverişte kullanılabilecek.
20.06.2024 Gündem
Tüm Türkiye'de yeni dönem başlıyor! Şişe getiren herkese ödeme yapılacak
Tüm Türkiye'de yeni dönem başlıyor! Şişe getiren herkese ödeme yapılacak Depozito iade sistemine 1 Ocak 2025’te geçilmesi planlanıyor. 5 bin noktaya depozito iade makinesi yerleştirilecek. Su, soda, kola, bira şişeleri 25 kuruşa toplanacak. Ödemeler için Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın altyapısı üzerinden e-cüzdan açılacak. Biriken paralar alışverişlerde kullanılabilecek.
20.06.2024 Ekonomi
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur ABD'de yakalandı! Mahkemeden flaş karar çıktı
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur ABD'de yakalandı! Mahkemeden flaş karar çıktı Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un yakalanmalarıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Boston'da kaldıkları eve sürekli dışarıdan yemek söyleyen Eylem Tok'a son siparişini bir Türk kurye götürdü. Kapıda yüz yüze geldiği Eylem Tok'u tanıyan kurye, anne-oğulu polise ihbar edip yakalanmalarını sağladı. ABD’de hakim karşısına çıkan Timur Cihantimur’un annesi Eylem Tok için mahkemeden karar çıktı.
18.06.2024 Gündem
Eylem Tok ve oğlu ABD'de hakim karşısında!
Eylem Tok ve oğlu ABD'de hakim karşısında! İstanbul Kemerburgaz'da Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olduğu kaza sonrası yurt dışına kaçan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur bugün ABD'de hakim karşısına çıkacak.
18.06.2024 Gündem
İnternetten alışveriş yapanlara kritik uyarı yapıldı! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli oldu
İnternetten alışveriş yapanlara kritik uyarı yapıldı! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli oldu İnternetten alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Kolay ulaşılabilir olması, kredi kartı ile taksit yapılabilmesi ve iade imkanın bulunması web siteleri üzerinden alışveriş yapan kişi sayısının artmasına yol açtı. Peki online platformlar üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak ürün satın almak ne kadar güvenli? Tüketiciler cayma hakkını hangi koşullarda kullanabiliyor? Avukat Sedef Selçuk internetten alışveriş yapanları uyararak 'cayma hakkı' ile ilgili, “Tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda, satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren yedi gün içinde almış olduğu bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi, tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Tüketici, tahsil edemediği bedeli icra takibine konu ederek yasal faizi ile birlikte iade alabilir, uğradığı başkaca zarar var ise bunları da takibe konu edebilecektir.” diye konuştu.
17.06.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyonla mücadele mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyonla mücadele mesajı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya-İtalya dönüşü gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon hedefleriyle ilgili konuşarak, "Yılın son çeyreğini bekleyeceğiz. Yılın son çeyreğinde inşallah bunlar tam manasıyla görünecek. Şu anda işi sıkı tutuyoruz. Ama bütün mesele yine geliyor, faiz olayına dayanıyor. İnşallah faizde atacağımız adımlarla enflasyonu son çeyrekte çok daha olumlu bir konuma taşımış olacağız. Nitekim ekonomide dengelenmeye yönelik politikalar meyvelerini veriyor. Cari işlemler açığı önemli ölçüde azaldı. Mayıs itibarıyla yıllık ihracatımız 260 milyar doları aştı. İthalatımızdaki düşüş aynı şekilde sürüyor." dedi.
15.06.2024 Gündem
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur böyle yakalanmış
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur böyle yakalanmış İstanbul Eyüpsultan'da 1 Mart gecesi Eylem Tok ile Bülent Cihantimur'un oğlu Timur Cihantimur, 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci'yi hayattan kopardı. Kazanın ardından cani anne ile katil oğlu, önce Mısır'a ardından ABD'ye kaçtı. Haklarında kırmızı bülten ile yakalama kararı çıkartılan Tok ile katil oğlu hakkında çarpıcı bir gelişme yaşandı. Adalet Bakanı Tunç, İstanbul'da 1 kişinin öldüğü trafik kazasının ardından ABD'ye kaçan Eylem Tok ve Timur Cihantimur'un Türkiye'nin iade talebi kapsamında yakalandığını bildirdi. Öte yandan Eylem Tok ve oğlunun nasıl yakalandığı ortaya çıktı.
14.06.2024 Gündem
Eylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok ABD'de yakalandı
Eylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok ABD'de yakalandı Adalet Bakanı Tunç, İstanbul'da 1 kişinin öldüğü trafik kazasının ardından ABD'ye kaçan Eylem Tok ve Cihantimur Tok'un Türkiye'nin iade talebi kapsamında yakalandığını bildirdi.
14.06.2024 Gündem
Erdoğan-Özel zirvesinden öne çıkanlar: Ne hediye ettikleri ortaya çıktı
Erdoğan-Özel zirvesinden öne çıkanlar: Ne hediye ettikleri ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özel’e dün iade-i ziyarette bulundu. Erdoğan 18 yıl önce Deniz Baykal’ın Genel Başkanlığı döneminde CHP Genel Merkezi’nde ağırlanmıştı. 12. katta gerçekleşen görüşme için Erdoğan’a özel bir oda tahisis edildi. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından Özel, Erdoğan’a makam aracına kadar eşlik ederek uğurladı.
12.06.2024 Gündem
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detayları
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, beklenen iade-i ziyaretini bugün gerçekleştirdi. Görüşmeye dair AK Parti'den ilk açıklama geldi.
11.06.2024 Gündem
Erdoğan - Özel görüşmesinin şifreleri! CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, detayları aktardı
Erdoğan - Özel görüşmesinin şifreleri! CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, detayları aktardı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, beklenen iade-i ziyaretini gerçekleştirdi. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, canlı yayında görüşmeyle ilgili detayları aktardı. Canova, AK Parti'nin bir kamuoyu araştırması yaptığını belirterek "AK Parti'nin ilgili genel başkan yardımcısı Mustafa Şen çıkan sonuçları, yapay zekayla paylaşarak 3 temel netice aldıklarını açıkladı. Birincisi politikaların şeffaf olması, ikincisi kutuplaştırıcı dilden uzak durulması ve üçüncüsü popülist uygulamalarından kaçınılması. AK Parti'nin yaptırdığı kamuoyu yoklamalarından çıkan sonuçlara ilişkin yapay zekanın bulduğu 3 temel kritik başlık bunlar. Bu veriler Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da paylaşıldı" dedi.
11.06.2024 Gündem
Erdoğan'dan 18 yıl sonra CHP'ye tarihi ziyaret! Özgür Özel ile kritik görüşme
Erdoğan'dan 18 yıl sonra CHP'ye tarihi ziyaret! Özgür Özel ile kritik görüşme 18 yılın ardından CHP Genel Merkezi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Özgür Özel, Erdoğan'ı kapıda karşıladı. Görüşme 1 saat 30 dakika sürdü. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde Erdoğan'ı ziyaret etmişti.
11.06.2024 Gündem
Ekspertize gidince hayatının şokunu yaşadı! 3 aracı birleştirip tek araç yapmışlar
Ekspertize gidince hayatının şokunu yaşadı! 3 aracı birleştirip tek araç yapmışlar Konya'da otomobil almak isteyen bir kişi, 2 parça değişen olarak bildiği aracı ekspertize götürdü. Burada yapılan incelemede otomobilin 3 farklı araçtan parçalarla toplandığı ortaya çıktı.
11.06.2024 Gündem
Araba alacak herkesi yakından ilgilendiriyor! 10 yıl süresi var, paranızı geri alabilirsiniz
Araba alacak herkesi yakından ilgilendiriyor! 10 yıl süresi var, paranızı geri alabilirsiniz Sıfır araba vatandaşları ilgilendiriyor. Sıfır alınan arabada herhangi bir ayıp çıkması durumunda 10 yıl boyunca iade hakkı tanınıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Avukat Cansen Erdoğan, "Satılan sıfır arabada ayıp çıkması durumunda eğer satıcı ayıbı gizlemişse tüketicinin satın alınan tarihten itibaren 10 yıllık süre boyuncu iade hakkı var." şeklinde konuştu.
11.06.2024 Ekonomi
Ankara, Erdoğan-Özel görüşmesine kilitlendi! CHP'den forslu bayrak talebi
Ankara, Erdoğan-Özel görüşmesine kilitlendi! CHP'den forslu bayrak talebi Merakla beklenen ziyarete çok az kaldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yarın CHP Genel Merkezi'nde ağırlayacak. Peki görüşmeye az bir zaman kalmışken Ankara'da neler konuşuluyor? CHP'de nasıl bir hazırlık var?
10.06.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan Serdar Sertçelik'in iade süreciyle ilgili açıklama
Bakan Tunç'tan Serdar Sertçelik'in iade süreciyle ilgili açıklama Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ayhan Bora Kaplan davasının gizli tanığıyken yurt dışına kaçan Serdar Sertçelik'in iade sürecinde gelinen son durumu anlattı. Bakan Tunç, "Türkiye gereken evrakları, Macar makamlara iletti, Sertçelik'i adli suçlar sebebiyle istedik" dedi.
7.06.2024 Gündem
Fetö elebaşı Gülen öldü mü? İade haberleri nasıl çıktı?
Fetö elebaşı Gülen öldü mü? İade haberleri nasıl çıktı? Bir süredir öldüğü iddiası gündemde olan FETÖ elebaşı Gülen'in bir fotoğrafı daha servis edildi. Paylaşılan fotoğraf tartışmaları bitirmek yerine FETÖ elebaşının öldüğü iddiasına daha da güçlendirdi.
6.06.2024 Vatan TV
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen öldü mü?
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen öldü mü? Bir süredir öldüğü iddiası gündemde olan FETÖ elebaşı Gülen'in bir fotoğrafı daha servis edildi. Paylaşılan fotoğraf tartışmaları bitirmek yerine FETÖ elebaşının öldüğü iddiasına daha da güçlendirdi.
6.06.2024 Gündem
CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan görüşmesi için tarih verdi
CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan görüşmesi için tarih verdi CHP Genel Başkanı Özgür Özel yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı ile gelecek hafta görüşeceğiz, günü saati yarın belli olacak." ifadelerini kullandı.
5.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin beklentisinin farkındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin beklentisinin farkındayız Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentilerinin tamamının farkındayız. Mesajların gereğini vakti saati geldiğinde muhakkak yapacağız. Bu süreçte ince eleyip sık dokuyor, gerçekten çok titiz davranıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bizi ziyaret etti. Arayı uzatmadan bayramdan önce biz de kendisine iade-i ziyarette bulunacağız" dedi.
1.06.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya duyurdu: 3 organize suç örgütü çökertildi
Bakan Yerlikaya duyurdu: 3 organize suç örgütü çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın, Erzurum ve Karaman merkezli 5 ilde Jandarma tarafından düzenlenen 'Kuyu-2' Operasyonları'nda Aydın’da Hakan Gürel’in, Erzurum'da Erkan Yaprak ve Muhammet Tokyay'ın, Karaman’da İbrahim Öztürk’ün elebaşılığını yaptığı 3 suç örgütü çökertildi.
31.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İade ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki iade haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.