Toki

Toki

Son dakika toki haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan toki ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını toki haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Toki

haberleri sayfasında son dakika yaşanan toki gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.361 toki haberi bulunmuştur. Tüm toki haberleri aşağıda listelenmiştir.
5 bin nüfuslu ilçede TOKİ'ye 3 bin ön başvuru yapıldı
5 bin nüfuslu ilçede TOKİ'ye 3 bin ön başvuru yapıldıToplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kargı’ya yapılması planlanan 3. Etap TOKİ Konutları için açılan ön başvuruya şu ana kadar yaklaşık 3 bin kişi başvuru yaptı.
12.08.2022Ekonomi
Ev sahibi olmak isteyenlere TOKİ’den son fırsat! 24 Ağustos’ta satışa sunuluyor
Ev sahibi olmak isteyenlere TOKİ’den son fırsat! 24 Ağustos’ta satışa sunuluyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Beyoğlu ve Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm sürecinde inşa edilen konutlar, 24 Ağustos’ta açık artırmayla satışa sunulacak.
10.08.2022Ekonomi
Ucuz konutta emekliye müjde! Yüzde 20 kontenjan ayrılacak
Ucuz konutta emekliye müjde! Yüzde 20 kontenjan ayrılacakTürkiye’de ‘evi olmayan vatandaş kalmasın’ diye başlatılan sosyal konut projesi, emekli vatandaşların da yüzünü güldürecek. Toplam kontenjanın yüzde 20’si emeklilere ayrılacak
10.08.2022Ekonomi
Ucuz konutta müjdeli haber! Her 5 konuttan biri gençlerin olacak
Ucuz konutta müjdeli haber! Her 5 konuttan biri gençlerin olacakUcuz konut müjdesi verildi. Gençler için sevindiren gelişme. Detaylar belli oluyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinde detaylar netleşmeye devam ediyor. Başkan Erdoğan’ın eylülde açıklayacağı projede, 500 bine yakın ucuz konutun yüzde 20’si gençlere ayrılacak. 81 ilde gençler uzun vadeyle ucuz konut imkânı bulacak. İşte son dakika haberinin detayları...
9.08.2022Ekonomi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Artık Kocaeli’nin, Dilovası’nın havasını kirletmeyecek
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Artık Kocaeli’nin, Dilovası’nın havasını kirletmeyecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kocaeli Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Kocaeli’de toplam yatırım bedeli 8 milyar 550 milyon lira olan 245 eserin açılışlarını yaparak Kocaeli’deki vatandaşlara kazandıracaklarını ifade eden Bakan Kurum, yıl sonu itibariyle Cedit Mahallesi’ne 800 tane konut kazandırılacağını, Körfezdeki dip çamuru temizliğinin bu yıl içerisinde başlatılacağını ve Kömürcüler OSB’nin kapatılarak Dilovası’nın havasını kirletmeyeceğini müjdeledi.
6.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya aday tepkisi: Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya aday tepkisi: Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masasıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde açıklama yaptı. Erdoğan, "Türkiye'nin, bu kardeşinizin tüm düşmanları bunlara gaz verdikçe coşuyorlar. Kendi aralarında bir cumhurbaşkanı adayı çıkaramadılar. Masada 6 kişi var masanın altında da bir tane. Toplam 7. Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masasını birkaç aday çıkaracak kapasitede görüyorum. Bu tezgahla ilk defa karşılaşmıyoruz. Muhtar bile olamaz dediler. Ülkenin önce başbakanlık, ilk cumhurbaşkanı olduk. Yetmedi sistemi değiştirip tekrar cumhurbaşkanı seçildik." dedi.
6.08.2022Siyaset
Sosyal konut projesinde bir müjde daha! TOKİ 81 ilde yapacak, ucuz ve uygun ödeme...
Sosyal konut projesinde bir müjde daha! TOKİ 81 ilde yapacak, ucuz ve uygun ödeme...Sosyal konut projesinde bir müjde daha. 81 ilde resmen başlayacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinde esnaf da unutulmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı dev sosyal konut projesinde sosyal konut ve arsanın yanı sıra işyeri de kapsama alındı. Ülkenin birçok noktasında küçük ve orta ölçekli işletmeler için sanayi tesisleri inşa edilecek. Bunlar da vatandaşa uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla satılacak. İşte son dakika haberinin detayları...
6.08.2022Ekonomi
Siirt Evren Mahallesi TOKİ kura sonuçları! TOKİ Siirt kura sonuçları açıklandı mı, 2+1 ve 3+1 kura çekilişi isim listesi yayınlandı mı?
Siirt Evren Mahallesi TOKİ kura sonuçları! TOKİ Siirt kura sonuçları açıklandı mı, 2+1 ve 3+1 kura çekilişi isim listesi yayınlandı mı?Siirt Evren mahallesi TOKİ kura sonuçları isim listesi için yapılan aramalar arttı. Evren Mahallesi TOKİ evlerine 2+1 139 konut ve 3+1 21 konut için 821 adet başvuru yapıldı. Siirt Evren mahallesi TOKİ için kura sonuçları için arama motorlarına yönelen vatandaşlar TOKİ Siirt Evren Mahallesi kura sonuçları açıklandı mı, Siirt Evren Mahallesi TOKİ kura sonuçları isim listesi belli oldu mu? sorularına yanıt arıyor. Noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş ile Evren mahallesi Siirt TOKİ konutları hak sahipleri belirlendi.
3.08.2022Ekonomi
Ucuz konut müjdesi! Detaylar belli oldu, kiralar böyle düşecek
Ucuz konut müjdesi! Detaylar belli oldu, kiralar böyle düşecekUcuz konut müjdesi. Detaylar belli oldu. Kiralara etki edecek. Son yıllarda yükselen konut fiyatları ve kiralardaki artışlar için hükümet düğmeye bastı. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olacak olan projede dar gelirli vatandaşlar, uygun taksitlerle ev sahibi yapılacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olacak kampanya için hazırlıklar tam gaz sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eylül ayında detaylarını açıklayacağı proje kapsamında, vatandaşın erişilebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlamak, fahiş artan kira rakamlarını düşürmek, salgın döneminde daralan konut arzını artırarak, inşaat sektörünü canlandırmak amaçlanıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
3.08.2022Ekonomi
Dar gelirlilere konut başvurusu ne zaman başlıyor? TOKİ sosyal konut projesi şartları nelerdir, 81 ilde konut projesinden kimler yararlanacak?
Dar gelirlilere konut başvurusu ne zaman başlıyor? TOKİ sosyal konut projesi şartları nelerdir, 81 ilde konut projesinden kimler yararlanacak?  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında tahıl sevkiyatı anlaşmasına ilişkin, "Her ne kadar muhalefet idrak edemese de ülkemizin öncülüğünde başlatılan bu çalışma önemli bir diplomatik başarıdır." Diyerek, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere." İfadelerini kullandı. Peki, Dar gelirlilere konut başvurusu ne zaman başlıyor? TOKİ sosyal konut projesi şartları nelerdir, 81 ilde konut projesinden kimler yararlanacak?
1.08.2022Ekonomi
TOKİ 150 bin konut başvurusu ne zaman, konutlar hangi illere yapılacak? TOKİ sosyal konut başvuru şartları neler, il il konut sayısı ne?
TOKİ 150 bin konut başvurusu ne zaman, konutlar hangi illere yapılacak? TOKİ sosyal konut başvuru şartları neler, il il konut sayısı ne?81 ilde 150 bin sosyal konut yapılacak. Dar gelirlilere 15 yıla varan vade ile satılacak 81 ilde ucuz konut ve arsa projesi detayları merak ediliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilde başlatacaklarını belirtti. Bakan Kurum, yaptığı açıklamada, "İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibarıyla, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız.'' ifadelerini kullandı.
1.08.2022Ekonomi
Asgari ücretliye ucuz ev! 81 ilde başlıyor, konut sektöründe yeni dönem! Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi...
Asgari ücretliye ucuz ev! 81 ilde başlıyor, konut sektöründe yeni dönem! Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi...Milyonlarca dar gelirli vatandaşa güzel haber geldi. Ev fiyatlarının astronomik düzeye çıkması ile ücretli çalışanlar için ev sahibi olmak 'hayal' haline gelmişti. Özellikle gençler çalışarak ev ve araba sahibi olamayacaklarını düşünmeye başlamışken harekete geçildi. Asgari ücretli çalışanlar da ev sahibi olabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ilde başlatılacak sosyal konut projesinde hayata yeni atılan gençler için de kontenjan ayrılacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle dar gelirli aileler 20 yıl vadeyle kira öder gibi ev sahibi olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Projelerimizden hayata yeni atılan gençlerimiz de faydalanacaklar. Bununla ilgili kontenjanlarımız olacak” dedi.
31.07.2022Ekonomi
Ev alacaklara müjde! Köpük eriyor, fiyatlar düşüyor, yeni formül masada
Ev alacaklara müjde! Köpük eriyor, fiyatlar düşüyor, yeni formül masadaEv alma plannı yapan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Uzun süredir yükseliş eğiliminde olan kont fiyatları düşüşe geçti. Konutta aylık bazda satışlar frene basıyor. Haziran ayında satışlarda eylül 2021’den bu yana en düşük artış kaydedildi. Sektör temsilcileri “Fiyatlar yükseldikçe satışlar yavaşlıyor. ‘Benim malım pahalı’ zihniyeti ve ‘yüksek kazanç’ isteği fiyatları uçurdu ve sektörde köpük oluştu. Kimse 1+1 eve 2 milyon TL vermek istemiyor” diyor. Öte yandan fiyat artışındaki en büyük etken olan konut açığını kapatmak için yeni formüller masada. Şehir merkezlerine yakın kamu arazilerinde konut üretimi gündemde. TOKİ’nin kiralama amaçlı konut ve iş yeri üretimi yapması da tartışılan formüller arasında.
31.07.2022Ekonomi
Ucuz konut müjdesi! TOKİ 81 ilde harekete geçti, aylık taksit 1.442 TL ve...
Ucuz konut müjdesi! TOKİ 81 ilde harekete geçti, aylık taksit 1.442 TL ve...TOKİ'den ucuz konut müjdesi. Resmen açıkladı. Ucuz ev ile ilgili son dakika gelişmesi. Ev sahibi olmak isteyenler için sevindiren haber geldi. Hükümet ev fiyatları ve kiralardaki fahiş artıştan mağdur olan vatandaşlar için düğmeye bastı. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olacak olan projede dar gelirli vatandaşlar, uygun taksitlerle ev sahibi yapılacak. Vatandaşların konut yapabilmesi için devlet hazinesine bağlı araziler de satışa çıkarılacak. Konut ve arsaların satışları ile ilgili detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ağustos ayından bizzat duyuracak. Satışa sunulacak evlerin fiyatı ve aylık taksit ödemesi belli oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
29.07.2022Ekonomi
Ev almak isteyen yüz binleri kapsıyor! Ucuz ev fırsatı! İl il belli oldu
Ev almak isteyen yüz binleri kapsıyor! Ucuz ev fırsatı! İl il belli olduEv almak isteyen yüz binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Ucuz ev ile ilgili son dakika gelişmesi. Hükümet ev fiyatları ve kiralardaki fahiş artıştan mağdur olan vatandaşlar için düğmeye bastı. Dar gelirli vatandaşlar, uygun taksitlerle ev sahibi yapılacak. Türkiye'nin 81 ilinde 150 bin ucuz sosyal konut inşa edilmesi planlanıyor. Vatandaşın konut yapabilmesi için Hazine arazileri de satışa çıkarılıyor. Ev ve arsa satışıyla ilgili detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ağustos ayında açıklayacak. İşte detaylar...
28.07.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Adeta siyasi buhrana yakalandılar, tabiri caizse raydan çıktılar
Bakan Kurum: Adeta siyasi buhrana yakalandılar, tabiri caizse raydan çıktılarBitlis'te yatırım değeri 1 milyar 232 milyon lira olan 21 ayrı yatırımın toplu açılış töreninde konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhalefeti eleştirerek, "Muhalefet, bir türlü iktidara gelemeyince son 20 yıldır da milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza iktidarı verince adeta siyasi bir buhrana yakalandılar. Tabiri caizse raydan çıktılar, zaten bozuk olan ayarları, sinirleri, dengeleri daha da bozuldu" dedi.
22.07.2022Siyaset
Ev almak isteyenlere güzel haber! Az peşinat, düşük taksit ve uzun vadeli konut fırsatı! Aylık 1442 lira
Ev almak isteyenlere güzel haber! Az peşinat, düşük taksit ve uzun vadeli konut fırsatı! Aylık 1442 liraEv sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaşı ilgilendiriyor. Vatandaşları az peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile kira öder gibi konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yeni bir kuralı satış süreci başlattı. Konutların ödeme alternatifleri de bütçeyi yormayacak şekilde hazırlandı. Buna göre; 2+1 ile 3+1 seçenekli dairelerin fiyatları 163 bin liradan taksitler ise 1.442 TL’den başlıyor. Ödeme seçenekleri projeden projeye farklılık gösteriyor. Daireler, yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile satışa sunulacak. Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla her il için tarihler değişmekle birlikte 4 Ağustos’a kadar kabul edilecek. Peki TOKİ başvuruları başladı mı, ne zaman, başvuru şartları neler? İşte ev sahibi olmak isteyen çok sayıda kişiyi ilgilendiren detaylar...
18.07.2022Ekonomi
TOKİ ucuz konut başvurusu 2022! 2022 TOKİ başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler? 24 ilde 3151 konutu satılacak!
TOKİ ucuz konut başvurusu 2022! 2022 TOKİ başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler? 24 ilde 3151 konutu satılacak! Toplu Konut İdaresi TOKİ, dar ve orta gelirli aileler için 24 ilde 3.151 konut projesi başlatıyor. Uygun ödeme şartları ve düşük taksitlerle konut satışı yapılacak. Ev sahibi olmak isteyenler TOKİ başvurularının yapılacağı tarihi araştırıyor. Peki, 2022 TOKİ başvuruları başladı mı, ne zaman, başvuru şartları neler?
18.07.2022Ekonomi
TOKİ İstanbul 2022 başvuruları ne zaman, TOKİ İstanbul başvuru şartları nelerdir?
TOKİ İstanbul 2022 başvuruları ne zaman, TOKİ İstanbul başvuru şartları nelerdir?Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi'nde inşa edilen toplam 185 konutu açık artırmayla satışa sunacak. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise TOKİ İstanbul 2022 başvuruları ne zaman, TOKİ İstanbul başvuru şartları nelerdir? gibi sorulara yanıt arıyor.
14.07.2022Ekonomi
TOKİ ucuz konut hangi illerde yapılacak, 24 il arasında İstanbul var mı? TOKİ ucuz ev fiyatları ne kadar?
TOKİ ucuz konut hangi illerde yapılacak, 24 il arasında İstanbul var mı? TOKİ ucuz ev fiyatları ne kadar?TOKİ ucuz konut nerelerde yapılacak, hangi illerde? Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar dar gelirli vatandaşlar için sunulan TOKİ ucuz konut projesi için yapılan araştırmaları hızlandırdı. 24 ilde yapılacak ucuz ev projesinin hangi şehirlerde olduğu vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılırken, TOKİ ucuz konut fiyatları ne kadar? sorusuna da yanıt aranıyor.
12.07.2022Ekonomi
TOKİ kuralı satış başvurusu ne zaman başlıyor, TOKİ başvuru şartları nelerdir? İl il TOKİ kuralı konut satışı fiyatları!
TOKİ kuralı satış başvurusu ne zaman başlıyor, TOKİ başvuru şartları nelerdir? İl il TOKİ kuralı konut satışı fiyatları!TOKİ kuralı konut satış başvuruları ne zaman başlıyor, TOKİ kuralı konut satışı şartları nelerdir? TOKİ dar ve orta gelirli vatandaşın ev sahibi etmek için yeni bir projeye başlıyor. Yeni sosyal Konut projesi kapsamında 24 ilde kuralı satışla vatandaşları ev sahibi yapıyor.  İşte TOKİ kuralı konut satış başvuruları ve süreci ile ilgili merak edilenler…
12.07.2022Ekonomi
Ev almak isteyenlere TOKİ'den bayram müjdesi! 163 bin liraya ev fırsatı
Ev almak isteyenlere TOKİ'den bayram müjdesi! 163 bin liraya ev fırsatıEv almak isteyen vatandaşlara güzel haber geldi. TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaş için Türkiye genelinde 24 ilde toplam 3 bin 151 konutu 163 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarıyor. Kuralı satışlara başvurular 18 Temmuz'da başlıyor. Kuralı satışlara başvuru yapacak vatandaşlar yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olabilecek. Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası'nın şubeleri aracılığıyla her il için tarihler değişmekle birlikte 04 Ağustos'a kadar kabul edilecek. Konutlara başvuru yapacak vatandaşların 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olması gerekiyor.
12.07.2022Ekonomi
Ev sahibi olmak isteyenlere bayram müjdesi! 120 ay vade, yüzde 1 KDV...
Ev sahibi olmak isteyenlere bayram müjdesi! 120 ay vade, yüzde 1 KDV...Ev sahibi olmak isteyenlere bayram müjdesi! Tarihler açıklandı, hepsi satışa çıktı. İsteyenler yüzde 50 peşinat, kalanını da 120 ay vade ve yüzde 1 KDV ile konut sahibi olabilecek. TOKİ, İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi'nde inşa edilen toplam 185 konutu açık artırmayla satışa sunacak. İşte kiradan kurtulup ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren haberin detayları...
11.07.2022Ekonomi
TOKİ Gaziosmanpaşa Sarıgöl başvuruları ne zaman başlayacak? Konut ihalesi hangi ayda, saat kaçta açılacak?
TOKİ Gaziosmanpaşa Sarıgöl başvuruları ne zaman başlayacak? Konut ihalesi hangi ayda, saat kaçta açılacak?Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi'nde inşa edilen toplam 185 konutu açık artırmayla satışa sunacak.  Peki, TOKİ Gaziosmanpaşa Sarıgöl başvuruları ne zaman başlayacak, ihale hangi ayda açılacak?
11.07.2022Ekonomi
Ucuz konut müjdesi! TOKİ resmen açıkladı, aylık taksit 1.769 TL...
Ucuz konut müjdesi! TOKİ resmen açıkladı, aylık taksit 1.769 TL...TOKİ'den ucuz konut müjdesi. Resmen açıkladı. Ev sahibi olmak isteyenler için sevindiren haber geldi. Konut alacak vatandaşların yakından takip ettiği Toplu Konut İdaresi yeni daire satışlarına ilişkin duyuru. TOKİ'nin internet sayfasında yer alan ilanlara bakıldığında ise 24 ilde 420 bin TL bandından başlayan fiyatlarla yüzde 10, 15 ve 20 peşinat seçenekleriyle daire satışlarının yapıldığı görülüyor. İşte son dakika haberinin detayları...
9.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Toki ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki toki haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.