Toki

Toki

Son dakika toki haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan toki ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını toki haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Toki

haberleri sayfasında son dakika yaşanan toki gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.681 toki haberi bulunmuştur. Tüm toki haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kurum: 34 bin konutun inşası başladı
Bakan Kurum: 34 bin konutun inşası başladıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ’da yaptığı açıklamada “Elazığ, kentsel dönüşüm sayesinde 3 yıl önce yapmış olduğumuz 24 bin konut sayesinde depremden en az hasarın yaşandığı illerimizden biri oldu. Vatandaşlarımızı 1,5 ay içerisinde konteyner kent alanlarına, geçici prefabrik yapılara, çelikten yaptığımız yapılara yerleştirme sürecini yürütüyor olacağız.1 milyon 875 bin binada inceleme yaptık, 301 bin binanın yıkılacak, acil yıkılacak, yıkık veya orta hasarlı olduğunun tespitin yaptık. Elazığ’da ise aynı durumda 8 bin bina mevcut. 21 Şubat'tan bugüne yaklaşık 34 bin konutumuzun ihalesini yaparak yapım sözleşmelerini imzaladık ve sahada fiilen yapımına başladı.” dedi.
18.03.2023Gündem
TOKİ Tuzla kura sonuçları listesi 2023 (TOKİ Tuzla çekilişi canlı izle)! 18 Mart TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları 2023 nasıl sorgulanır? Tuzla TOKİ kura listesi!
TOKİ Tuzla kura sonuçları listesi 2023 (TOKİ Tuzla çekilişi canlı izle)! 18 Mart TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları 2023 nasıl sorgulanır? Tuzla TOKİ kura listesi!İstanbul'un Tuzla ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen 20 bin sosyal konut projesinde kuralar çekilmeye devam ediyor. Proje kapsamında, Tuzla'da farklı mahallelerde 20 bin konut inşa edilecek. Kura çekilişleri, noter huzurunda gerçekleştiriliyor, kazanan aileler konutlara kavuşacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, dar gelirli aileler modern ve güvenli yaşam alanlarına kavuşacak ve İstanbul'un sosyal konut ihtiyacı büyük ölçüde karşılanacaktır. TOKİ Tuzla kura çekimi 29 Mart'a kadar devam edecek ve toplamda 20 bin 920 konutta oturmaya hak kazanan sahipler belirlenecek. Peki, TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları 2023 nasıl sorgulanır, Tuzla TOKİ kura listesi nereden kontrol edilir? İşte TOKİ Tuzla kura sonuçları listesi 2023 ve TOKİ Tuzla çekilişi canlı izle…
18.03.2023Gündem
Dolandırıcıların yeni yöntemi ifşa oldu: Google'a yazınca en üstte çıktı, 10 bin TL ödedim
Dolandırıcıların yeni yöntemi ifşa oldu: Google'a yazınca en üstte çıktı, 10 bin TL ödedimİnternet sitelerine dikkat. Dolandırıcıların yeni oyunu ortaya çıktı. Vatandaşları bu yöntemle kandırıyorlar. Bir apartmanın yöneticisi Fesih Atik, dolandırıcılara 10 bin TL kaptırdı. Atik yaşadıklarını, “Google’dan arayınca site en üstte çıktı" diye anlattı. İşte haberin detayları...
18.03.2023Gündem
Bakan Kurum: 32 bin konutun inşasına başladık
Bakan Kurum: 32 bin konutun inşasına başladıkÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut seferberliğini başlattıklarını söyledi. Malatya'da incelemelerde bulunan Bakan Kurum, 11 ilde sözleşmeleri tamamlanan 32 bin konutun 20 bininin temelinin gelecek hafta atılacağını bildirdi.
17.03.2023Ekonomi
İstanbul TOKİ Tuzla kura çekiliş sonuçları 17 Mart canlı yayın! TOKİ İstanbul Tuzla kura çekiliş sonuçları 2+1-3+1 isim listesi (TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları)
İstanbul TOKİ Tuzla kura çekiliş sonuçları 17 Mart canlı yayın! TOKİ İstanbul Tuzla kura çekiliş sonuçları 2+1-3+1 isim listesi (TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları)TOKİ'nin İstanbul'da düzenlediği 2023 kura çekilişleri başladı, 19 Nisan 2023 tarihine kadar devam edecek kuralar İstanbul'un farklı ilçeleri için çekilecek. TOKİ projeleri için ayrı ayrı kura çekim tarihleri belirlendi, Tuzla'da bulunan TOKİ konutları için de kura çekimi devam ediyor. İlk Evim programı da Tuzla kura çekimlerini canlı yayınlayarak sonuçları vatandaşlara aktarıyor. Kura sonuçları için isim listesi sorgulama ekranı da açıldı. TOKİ başvuru sahipleri sonuçları bu ekran üzerinden öğrenebilecek. İşte İstanbul TOKİ kura sonuçları ve 17 Mart İstanbul TOKİ Tuzla kura çekiliş sonuçları canlı yayın ekranı…
17.03.2023Ekonomi
İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi sonuç sorgulama! TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları açıklandı mı, Tuzla TOKİ isim listesi nasıl sorgulanır, TOKİ çekilişi canlı nereden izlenir?
İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi sonuç sorgulama! TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları açıklandı mı, Tuzla TOKİ isim listesi nasıl sorgulanır, TOKİ çekilişi canlı nereden izlenir? TOKİ Tuzla İstanbul kura çekiliş sonucu sorgulama için aramalar arttı. İstanbul Tuzla TOKİ kura sonuçları merakla bekleniyor. Emekli, genç kategorilerinde İstanbul Tuzla TOKİ kura sonuçları çekiliyor. Çekilişte ismi çıkan vatandaşlar Tuzla’da inşa edilecek 20 bin 920 konutlarda hak sahibi olacak. Peki, TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları isim listesi açıklandı mı, Tuzla İstanbul TOKİ kura çekilişi canlı nasıl izlenir? TOKİ kura çekimi yapıldı mı? İşte, 2+1 ve 3+1 TOKİ İstanbul Tuzla kura çekiliş sonuçları…
16.03.2023Ekonomi
İlk Evim kampanyasında İstanbul çekilişi başladı
İlk Evim kampanyasında İstanbul çekilişi başladıBüyük ilgi ile karşılanan İlk Evim kampanyasında İstanbul Tuzla'daki çekiliş bugün gerçekleştiriliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından "Daha dirençli bir İstanbul için; İlave nüfus getirmeden, mevcut yapıları güçlendirecek, kentsel dönüşüme girmemiş riskli bina bırakmayacak, sosyal konutlarımızla sağlıklı ve güvenli yapı stokunu artıracağız" mesajını paylaştı.
16.03.2023Ekonomi
Prof. Dr. Aykaç: Tünel kalıp sistemi ile yapılan evleri tercih edin
Prof. Dr. Aykaç: Tünel kalıp sistemi ile yapılan evleri tercih edinDeprem bölgesi Kahramanmaraş ve Hatay'da, binalarda incelemede bulunan Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sabahattin Aykaç, tünel kalıp sistemiyle yapılan binaların yıkılmadığını gördüğünü söyledi. Prof. Dr. Aykaç, "TOKİ çok doğru bir karar alarak yaptığı evlerin çok büyük bir kısmını tünel kalıp sistemi olarak tasarladı. Hayati derecede doğru bir seçim yaptı. Yıkımın önüne geçmenin yolu yapılarda bol miktarda perde kullanmaktır. Tünel kalıp sistemlerinin ise hepsi perdedir. Ev alırken hiçbir şey bilmiyorsanız, tünel kalıp sistemi ile inşa edilen evleri tercih edin" dedi.
15.03.2023Gündem
Çorlu TOKİ kura sonuçları! 14 Mart Tekirdağ TOKİ kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? Çorlu TOKİ çekilişi sorgulama ile TOKİ Tekidağ kura sonuçları!
Çorlu TOKİ kura sonuçları! 14 Mart Tekirdağ TOKİ kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? Çorlu TOKİ çekilişi sorgulama ile TOKİ Tekidağ kura sonuçları!Tekirdağ Çorlu TOKİ kura çekilişi ve Çorlu TOKİ kura sonuçları araştırmaları devam ediyor. TOKİ kapsamında 2 bin 210 konut hak sahibini bulacak. Deprem ardından ara verilen TOKİ konut projesi ile kura çekilişleri yeniden başladı. Tekirdağ'da kuralar 13 - 14 Mart 2023 tarihlerinde düzenleniyor. İşte, Tekirdağ TOKİ kura canlı yayın izleme ekranı ve Çorlu TOKİ kura sonuçları sorgulama…
14.03.2023Ekonomi
Edirne'de 1363 TOKİ konutunun hak sahipleri belli oldu
Edirne'de 1363 TOKİ konutunun hak sahipleri belli olduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi kapsamında, Edirne'de yapılacak 1363 konutun kura çekimleri tamamlandı.
11.03.2023Ekonomi
Bakan Nebati ve Bakan Kurum kentsel dönüşüm için Yeni Finansman Modeli'ni açıkladı
Bakan Nebati ve Bakan Kurum kentsel dönüşüm için Yeni Finansman Modeli'ni açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Şanlıurfa’da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile birlikte Kentsel Dönüşümü desteklemek amacıyla hayata geçirilecek olan Yeni Finansman Modelleri üzerine bilgilendirmede bulundu. Bakan Nebati, çok uygun koşullarda kredi kullandırarak kentsel dönüşümü teşvik edeceklerini söyledi.
11.03.2023Ekonomi
TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Betonun bir reçetesi var
TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Betonun bir reçetesi var TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremlerde yıkılan binaların arasında TOKİ eliyle yapılan binaların olmamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “TOKİ, insanların asgari ihtiyaçlarına kulak veriyor. Betonun bir reçetesi var. Betondan alınan numuneler çok önemli.” dedi.
11.03.2023Ekonomi
Bakan Kurum: 13 farklı bilim kurulu oluşturduk
Bakan Kurum: 13 farklı bilim kurulu oluşturdukÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "13 farklı bilim kurulu oluşturduk. Her bir kurulu oluşturulurken, afet yönetim sürecini bir bütün olarak ele almaya gayret ettik. Bu kurullarımızda jeolojiden jeofiziğe, şehir bölge planlamadan inşaat mühendisliğine, mimarlıktan tarihe, hukuktan sosyolojiye, iktisattan afet yönetimine kadar birçok alanda bilim insanlarımız yer alıyor" dedi.
10.03.2023Ekonomi
TOKİ konutları depremde neden yıkılmadı? İşte betonda kullanılan formül
TOKİ konutları depremde neden yıkılmadı? İşte betonda kullanılan formülKahramanmaraş depremlerinde, afet bölgesindeki TOKİ konutlarının hasar görmemesi dikkat çekmişti. Peki binaları ayakta tutan teknik neydi ve yeni binalar da aynı yöntemle mi inşa edilecek? TOKİ Başkanı Ömer Bulut, merak edilen bu soruları CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk'e cevapladı.
10.03.2023Gündem
Şanlıurfa TOKİ arsa kura sonuçları ve deprem bölgesi arsa kura çekimi canlı izle! TOKİ Şanlıurfa arsa kuraları ne zaman çekilecek, Urfa TOKİ arsa kura sonuçları isim listesi açıklandı mı?
Şanlıurfa TOKİ arsa kura sonuçları ve deprem bölgesi arsa kura çekimi canlı izle! TOKİ Şanlıurfa arsa kuraları ne zaman çekilecek, Urfa TOKİ arsa kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? Maraş merkezli depremlerin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Hayatlarını çadırkentlerde idame ettiren depremzedeler için afet konutların inşası başladı. Afet konutlarından ayrı olarak geçtiğimiz aylarda başlatılan TOKİ sosyal konut projesi kapsamında Adana ile Şanlıurfa illerinde İlk Evim Arsa kura çekimi canlı yayında yapılıyor. Adana ve Şanlıurfa TOKİ arsa kura sonuçları sorgulama ekranı ve isim listesi Youtube canlı yayın sonrası erişime açılacak. Peki, TOKİ Şanlıurfa arsa kuraları ne zaman çekilecek, Urfa TOKİ arsa kura sonuçları isim listesi açıklandı mı? İşte Şanlıurfa TOKİ arsa kura sonuçları ve arsa kura çekimi canlı izle…
10.03.2023Ekonomi
TOKİ canlı yayın İzmir kura çekimi ve 9 Mart TOKİ İzmir kura listesi 2023! İzmir TOKİ kura sonuçları 2023 açıklandı mı, isim listesi nasıl sorgulanır? E devlet ekranı!
TOKİ canlı yayın İzmir kura çekimi ve 9 Mart TOKİ İzmir kura listesi 2023! İzmir TOKİ kura sonuçları 2023 açıklandı mı, isim listesi nasıl sorgulanır? E devlet ekranı!İZMİR TOKİ kura çekilişi canlı izle ekranı ile İzmir TOKİ kura sonuçları 2023 isim listesi sorgulaması başladı. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ara verilen TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Projesi kapsamında kuralar devam ediyor. Kuralarda sıra İzmir'de inşa edilecek 12.400 konuta geldi. Kura çekilişini canlı olarak izlemek isteyenler TOKİ İzmir kura çekimi canlı nasıl izlenir? Sorusuna yanıt ararken ev sahibi olup olmadığını merak edenler ise İzmir TOKİ kura sonuçları isim listesi nasıl sorgulanır? Sorusuna yanıt arıyor. İşte TOKİ İzmir kura çekilişi canlı izleme ekranı ve isim listesi sonuç sorgulama ekranı...
9.03.2023Ekonomi
Bakan Kurum CNN Türk'te açıkladı: Kentsel dönüşümde kira yardımları artırıldı
Bakan Kurum CNN Türk'te açıkladı: Kentsel dönüşümde kira yardımları artırıldıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesindeki çalışmalara ilişkin son durumu CNN Türk'te değerlendirdi. Bakan Kurum, "11 ilimizde 143 bin TOKİ konutumuz vardı. 1 tane vatandaşımızın burnu kanamadı. Hasar alan binalar elbette oldu ancak yıkılan binamız yok." dedi. Bakan Kurum ayrıca, "Kira yardımlarını artıracağız. İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinde kira desteğini 3 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Ankara'da Bursa'da Antalya'da İzmir'de 3 bin liraya çıkarıyoruz. Diğer büyükşehirlerde 2 bin 500 liraya, diğer illerde 2 bin liraya çıkarıyoruz. Nisan ayından itibaren yardımları hesaplara yatıracağız." ifadelerini kullandı.
8.03.2023Ekonomi
Afyon TOKİ kura çekimi canlı izle! Afyon TOKİ kura sonuçları 2023 ne zaman açıklanacak, Afyon TOKİ kura sonuçları listesi açıklandı mı?
Afyon TOKİ kura çekimi canlı izle! Afyon TOKİ kura sonuçları 2023 ne zaman açıklanacak, Afyon TOKİ kura sonuçları listesi açıklandı mı? TOKİ Afyonkarahisar kura çekilişi başladı. Afyonkarahisar'ın Merkez, Sandıklı, Emirdağ, Dazkırı, Bolvadin, Beyyazı, İscehisar, Bayat, Sinanpaşa ve Başmakçı ilçelerinde kura çekilişi 8 Mart 2023 Çarşamba günü yapılıyor. Kuralar noter huzurunda TOKİ'nin resmi kanalında canlı olarak yayınlanacak. Afyonkarahisar TOKİ kura çekilişlerini canlı takip etmek isteyenler 'Afyonkarahisar TOKİ canlı izle, Afyonkarahisar Merkez, Sandıklı, Emirdağ, Bayat TOKİ kura çekilişi ve 8 Mart TOKİ Afyonkarahisar kazananlar isim listesi…
8.03.2023Ekonomi
Bakan Kurum: 9 Mart'a kadar toplamda 27 bin 849 konutumuzun yapımını başlatmış olacağız
Bakan Kurum: 9 Mart'a kadar toplamda 27 bin 849 konutumuzun yapımını başlatmış olacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya’da yapımına başlanan ve devam eden proje alanlarına yönelik Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde Koordinasyon Toplantısına katıldı. Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut yapım seferberliği kapsamında da afet konutlarını yapma sürecini başlattık, ilk kazmalarımızı ellerimizle vurduk. Deprem bölgesini ihya edene kadar burada olacağız, vatandaşımızla el ele olacağız. Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman Osmaniye ve Kilis'imizde 5 ilimizde hasar tespit çalışmalarını bugün itibariyle tamamlamış durumdayız. İnşallah bir kaç gün içerisinde 6 ilimizde de hasar tespit çalışmalarını tamamlamış olacağız. 21 Şubat'ta başladığımız yapım seferberliğine 9 Mart'a kadar toplamda 27 bin 849 konutumuzun yapımını başlatmış olacağız, 85 milyon vatandaşımız tek yürek bir ve beraber olacağız ve hep birlikte bu zorluğu süreci atlatacağız. 2 ay içerisinde 11 ilimizde 244 bin 343 konutumuzu, 50 bin civarında köy konutumuzla birlikte 309 bin konutumuzun yapım sürecini başlatmış olacağız. Ellerimizi depremzede kardeşlerimizin elinden hiçbir zaman çekmeyeceğiz. El birliğiyle Malatya'mızı, tüm şehirlerimizi yeniden kalkındıracağız.” dedi. Bakan Kurum, 24 Ocak 2020 depremi sonrasında söz verdiklerini hatırlatarak, “Hamdolsun sözümüzü tuttuk, Malatyalı afetzede kardeşlerimiz için 8 bin 246 konutumuzu bitirdik ve bugün baktığınızda, burada milletimiz huzur içerisinde yaşıyor.” diye konuştu.
7.03.2023Ekonomi
Afyon TOKİ kura çekimi ne zaman 2023? Afyon TOKİ çekilişi canlı yayın ve TOKİ Afyon kura sonuçları! Afyon TOKİ kuraları ne zaman çekiliyor? (TOKİ.gov.tr Afyonkarahisar)
Afyon TOKİ kura çekimi ne zaman 2023? Afyon TOKİ çekilişi canlı yayın ve TOKİ Afyon kura sonuçları! Afyon TOKİ kuraları ne zaman çekiliyor? (TOKİ.gov.tr Afyonkarahisar)Afyon kura çekilişi ne zaman, Afyon TOKİ kuraları ne zaman çekiliyor? Sorularına yanıt aranırken Afyon TOKİ çekilişi canlı yayın ve TOKİ Afyon kura sonuçları için de aramalar başladı. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projelerinden biri olan İlk Evim, İlk İşyerim, İlk Evim Arsa kampanyalarına katılan vatandaşlar kura takvimini soruluyor. TOKİ Afyonkarahisar çekiliş tarihlerini paylaştı. Hak sahipleri arasında adını görmek isteyenler ise Afyon TOKİ kura sonuçları, Afyonkarahisar TOKİ kura çekimi araştırmalarınız hızlandırdı. Peki, Afyon TOKİ kura çekilişi ne zaman, Afyon TOKİ kuraları sonuçları ne zaman belli olacak? İşte Afyon TOKİ kura 2023 sonuçları ve mart ayı TOKİ Afyon kura çekimi canlı yayın…
7.03.2023Ekonomi
Bakan Kurum: 5 ilimizde hasar tespit çalışmalarımız tamamlandı
Bakan Kurum: 5 ilimizde hasar tespit çalışmalarımız tamamlandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Malatya'da konteyner kent uygulamamız devam ediyor. İnşallah sıcak sularımız akacak bu kentimizde. Bir yandan hasar tespit çalışmalarımızı da yönetiyoruz. Orta hasarlı, az hasarlı ve hasarlı binalara ekibimiz bir kez daha baktı. 5 ilimizde hasar tespit çalışmalarımız bugünden itibaren tamamlandı" dedi.
7.03.2023Ekonomi
Tarihler ve iller belli oldu: 'İlk Evim, İlk İş Yerim' ve 'İlk Evim Arsa' kuraları devam ediyor
Tarihler ve iller belli oldu: 'İlk Evim, İlk İş Yerim' ve 'İlk Evim Arsa' kuraları devam ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ eliyle hayata geçirilen ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ara verilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” projelerinde kura çekimlerine yeniden başlandı. Depremden etkilenen illere öncelik verileceği açıklanarak 8-10 Mart tarihleri arasında 15 bin 400 hak sahibi için müstakil arsa kuralarının noter huzurunda çekileceği belirtildi. “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ olmak üzere beş ilde 8-14 Mart tarihleri arasında 21 bin 219 konutun kuraları noter huzurunda çekilecek.
7.03.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa kentsel dönüşüm çağrısı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa kentsel dönüşüm çağrısı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan yeni kararları açıkladı. Deprem konutlarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, "Amacımız 2 ay içerinde 244 bin konutun inşasına başlamaktır. Bugün kadar 22 binin inşasına başlanmıştır. Toplamda 488 bin yeni hane yaparak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." dedi. Vatandaşlara kentsel dönüşüm çağrısı yapan Erdoğan, "Bir kez daha vatandaşlarıma 6 Şubat acılarını tekrar yaşamamak için eski ve riskli binalarını kentsel dönüşüme sunmalarını rica ediyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde toplamda 46 bin 104 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.
6.03.2023Gündem
Diri faya yasak var! MTA olumsuz rapor verirse inşaat yapılmayacak
Diri faya yasak var! MTA olumsuz rapor verirse inşaat yapılmayacakTOKİ’nin konut yapmayı planladığı proje alanlarında MTA uzmanlarınca diri fay hattı bulunup bulunmadığı kontrol edilecek. MTA uzmanları bir sahaya olumsuz yanıtını verirse, o sahaya inşaat izni verilemeyecek. Japonya ile ABD’deki konutların yapımında kullanılan perlit ağırlıklı olarak kullanılacak.
6.03.2023Gündem
Yeni evler için son dakika açıklaması: Mayıs'a kadar 200 bin konut
Yeni evler için son dakika açıklaması: Mayıs'a kadar 200 bin konutToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, şu ana kadar 21 bin konut için 39 ihale yaptıklarına dikkat çekerek, "Mayısa kadar 200 bin konutu ihale edeceğiz " dedi. İşyerlerinin de yapılacağını belirten Bulut, yüksek fiyatlı ihalelerin iptal edildiğinin altını çizdi.
6.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Toki ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki toki haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.