Kritik Uyarı

Kritik Uyarı

Son dakika kritik uyarı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kritik uyarı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kritik uyarı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kritik Uyarı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kritik uyarı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.254 kritik uyarı haberi bulunmuştur. Tüm kritik uyarı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araba sahibi olan herkesi kapsıyor! Kritik uyarı geldi
Araba sahibi olan herkesi kapsıyor! Kritik uyarı geldiAraba sahibi milyonları kapsıyor! Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sürücülere kış lastiği kullanımına yönelik uyarı yaptı. Uyarıda, "Şehirlerarası seyahat edecek olan vatandaşlarımızın ve ticari araç sürücülerinin kış lastiği ve standartlara uygun lastik kullanımı konusuna göstereceği hassasiyet ve dikkat, trafiğin daha güvenli olmasını sağlayacaktır" denildi.
20.01.2022Gündem
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için kritik uyarı AFAD'dan geldi
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için kritik uyarı AFAD'dan geldiYoğun kar yağışı tüm yurdu etkisi altına aldı. AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğunu, bu bölgelerde zorunlu olmadıkça yola çıkılmaması gerektiğini belirtti.
19.01.2022Yaşam
Akdeniz'de çiftçiler için kritik uyarı! 5 gün sürecek...
Akdeniz'de çiftçiler için kritik uyarı! 5 gün sürecek...Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü'nden (BATEM) Üretme ve İşletme Bölüm Başkanı Dr. Süleyman Bayram, Hatay'dan Muğla'ya kadar Akdeniz sahilinde başta avokado üreticileri olmak üzere, tüm çiftçilere 5 günlük zirai don uyarısında bulundu.
17.01.2022Yaşam
TikTok'ta tehlikeli akım! Uzmanlardan kritik uyarı: Sakın denemeyin!
TikTok'ta tehlikeli akım! Uzmanlardan kritik uyarı: Sakın denemeyin!Sosyal medya platformu TikTok, dünya çapındaki milyonlarca kullanıcısının paylaştığı sayısız ilgi çeken videoyla gündemden düşmüyor. Ancak çekilen bu videolar kimi zaman da çok tehlikeli 'meydan okumalar'la dolu olabiliyor. Bunun son örneği ise giderek yayılan 'ilaçlı tavuk' akımı.
16.01.2022Dünya
Depremle ilgili kritik uyarı! 'Hala aktif ve deprem üretmeye devam edecek'
Depremle ilgili kritik uyarı! 'Hala aktif ve deprem üretmeye devam edecek'Depremle ilgili son dakika uyarısı! Art arda yaşanan depremlerin ardından korkutan açıklama geldi, yenisi bekleniyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve birbirinden ayrı fay zonu üzerinde meydana gelen depremlerin birbiri ile ilişkilendirilmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, geçtiğimiz gün Elazığ’ın Palu ilçesinde 4.0 büyüklüğündeki depremin 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8’lik depremle aynı fay zonu üzerinde olduğunu ve deprem beklediklerini kaydetti.
13.01.2022Gündem
Metaverse arsası alacaklar dikkat! Kritik uyarı: Kripto para, Blockchain, NFT...
Metaverse arsası alacaklar dikkat! Kritik uyarı: Kripto para, Blockchain, NFT...Metaverse ile ilgili son dakika açıklaması! Metaverse’e yatırım yapacaklara kritik uyarı geldi. Riski büyük, Metaverse arsası alırken bunlara dikkat edin. Doç. Dr. Yusuf Levent Şahin sistemin henüz hazırlık aşamasında olduğunu belirterek, “Nasıl ki kripto para manipülasyona çok açık bir yapı sunuyorsa, Metaverse arsası olarak satılan arsalar için de aynı şey geçerli. Gördüğüm kadarıyla, dijital teknolojilerden çok uzak insanlar bile bu arsalara yatırım yapıyorlar” dedi.
13.01.2022Ekonomi
Meteoroloji'den art arda uyarılar! 12 derece birden düşecek!
Meteoroloji'den art arda uyarılar! 12 derece birden düşecek!Meteoroloji'nin tahminlerine göre, Eskişehir’in de yer aldığı bölgenin soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Ankara Valiliği'nden 'soğuk ve yağışlı hava' uyarısı geldi.
11.01.2022Gündem
Uyku problemleriyle ilgili kritik uyarı!
Uyku problemleriyle ilgili kritik uyarı!Dünyada milyonlarca insanın pandemi nedeniyle uyku problemleri yaşadığına dikkat çeken Noröloji Uzmanı Doç. Dr. Abdullah Özkardeş, “Koronasomnia, pandemi ile ilgili uyku problemlerini ifade eden yeni bir terimdir. Pandemide artan stres ve kaygının, uyku üzerinde negatif etkisi olmaktadır. Sabahları fazla uyuma isteği Koronasomnia işareti olabilir. Covid-19 pandemisi nedeniyle haftalık çalışma saatleriniz azaldıysa, her sabah daha fazla uyumak isteyebilirsiniz. Gecede 7 ila 8 saatten fazla uyumak, alarm kullansanız bile zamanında uyanmayı çok daha zor hale getirebilir. Aşırı uyuyanlar gün boyunca sersemlik, sinirlilik ve dikkat eksikliği hissedebilir” dedi.
11.01.2022Sağlık
Depresyonla ilgili kritik uyarı!
Depresyonla ilgili kritik uyarı!Depresyon ile ilgili son dakika açıklaması! Psikiyatri Uzmanı Dr. Hilal Dost, "Sürekli üzüntü hali, hiçbir şeyden keyif alamama duygusu, geçmişe takılı kalma, suçluluk duygusu gibi belirtiler yaşıyorsanız depresyonda olabilirsiniz. Depresyon ciddi ve tedavi edilebilir ruhsal bir hastalıktır" dedi.
10.01.2022Sağlık
Omicron varyantı ile ilgili kritik uyarı! Hastalığa yakalandıktan sonra...
Omicron varyantı ile ilgili kritik uyarı! Hastalığa yakalandıktan sonra...Son dakika haberi... Koronavirüs ile ilgili kritik uyarı! Omicron varyantıyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'un yeni varyantına yakalanan çoğu kişinin, hastalık sürecini hafif atlattığını belirtti.
8.01.2022Gündem
Gözaltı morlukları olanlar için kritik uyarı!
Gözaltı morlukları olanlar için kritik uyarı!Göz çevresi sorunlarının en zorlularından olan gözaltı morluklarının genellikle dolaşım sistemi bozukluklarına bağlı olduğuna vurgu yapan Estetik Uzmanı Dr. Oğuz Uçar, “Tedavide temel yaklaşım bu sorunu düzeltmek olmalıdır. Deride ortaya çıkan değişiklikleri mezoterapi, dolgu enjeksiyonu, lazer, radyofrekans ve plazma gibi enerjiler ile tedavi etmek mümkünse de dolaşım kaynaklı bir sorun varsa beraberinde bu duruma yönelik de bir tedavi planı yapılmalıdır” dedi.
8.01.2022Sağlık
D vitamini desteği ile ilgili kritik uyarı
D vitamini desteği ile ilgili kritik uyarıD vitamini ile ilgili son dakika açıklaması. Covid-19'un Omicron varyantı birçok ülkede etkisini sürdürüyor. Yeni varyantla birlikte Türkiye dâhil pek çok ülkede vaka sayılarında gözle görünür bir artış yaşanıyor. Salgınla mücadelede aşı olmanın önemine işaret eden uzmanlar, aynı zamanda toplumsal bağışıklığın oluşmasında D vitamininin önemine de dikkat çekiyor. Son olarak Türkiye’de yapılan bir araştırmada D vitamini takviyesinin Covid-19'dan ölüm oranını 2,14 kat azalttığı tespit edildi.
6.01.2022Sağlık
Rüzgar çok kuvvetli geliyor, sağanak sert vuracak! Meteoroloji'den flaş uyarı! Tamamen değişiyor...
Rüzgar çok kuvvetli geliyor, sağanak sert vuracak! Meteoroloji'den flaş uyarı! Tamamen değişiyor...Son dakika haberi... Rüzgar çok kuvvetli geliyor, sağanak sert vuracak. Meteoroloji’den kritik uyarı geldi, bu saatlere dikkat! İller açıklandı, tamamen değişiyor. Marmara, Kuzey Ege, Orta Karadeniz ve Akdeniz’de bekleniyor. Buzlanma, don, pus, sis de görülecek. Yurt genelinde bazı bölgeler sağanak yağışlı, özellikle kıyı kesimlerin ise kuvvetli rüzgarlı geçecek. 6 Ocak 2022 hava durumunu tahminine göre; Ege ve Akdeniz bölge geneli ile Kırklareli, Edirne ve Manisa çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor. İşte son hava durumu raporu...
6.01.2022Gündem
Birçok hastalığa davetiye çıkarıyor! Kritik uyarı
Birçok hastalığa davetiye çıkarıyor! Kritik uyarıSağlıklı yaşam için kişinin fonksiyonel kapasitesini artırmanın önemine işaret eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Semra Ercan, Fonksiyonel kapasite, zannedildiği gibi, sadece hareketsizlikten kaybedilmez. Bedensel ve ruhsal birikimler sonucu aşırı yüklenmeler, kas gücünde ve fonksiyonel kapasitede azalmaya neden olur. Kas gücüne bağlı fonksiyonel yetersizlik de birçok hastalığa davetiye çıkarıyor dedi.
4.01.2022Sağlık
Ankara Valiliği'nden kritik uyarı! Su baskını, sel, çığ tehlikesi...
Ankara Valiliği'nden kritik uyarı! Su baskını, sel, çığ tehlikesi...Ankara Valiliği, yarın artması beklenen hava sıcaklıklarıyla birlikte meydana gelebilecek su baskını, sel ve çığ tehlikesi ihtimaline karşı uyarıda bulundu.
3.01.2022Gündem
Spor yapmaya başlayacaklara kritik uyarı!
Spor yapmaya başlayacaklara kritik uyarı!Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan, salon sporlarına başlayacak olan kişinin hem kardiyolojik açıdan hem de ortopedik açıdan check-up'tan geçmesini tavsiye etti.
3.01.2022Sağlık
Metaverse'te İstanbul parsel parsel satıldı! Ama kritik uyarı geldi
Metaverse'te İstanbul parsel parsel satıldı! Ama kritik uyarı geldiİstanbul'un taşı toprağı altındır denir. Artık bu söz sanal dünya için de geçerli. Çünkü yeni yatırım mecrası Metaverse'te İstanbul'da neredeyse satın alınacak arsa kalmadı. Ancak uzmanlar, dolandırıcılık ihtimaline karşı da uyarıyor.
Araba sahibi milyonları ilgilendiren açıklama! Zam geliyor, trafik sigortası...
Araba sahibi milyonları ilgilendiren açıklama! Zam geliyor, trafik sigortası...Arabası olan milyonları ilgilendiren gelişme! Trafik sigortasıyla ilgili kritik uyarı geldi. Artık değişti, ödeyecek tutar iki katına çıktı, maliyetler büyük oranda arttı. ‘2022 trafik sigortası ne kadar olacak?, ‘Trafik sigortasında fiyat artacak mı?’ soruları merak ediliyordu, açıklama yapıldı. Sigortacıların yedek parça maliyeti yüzde 63, hasar maliyeti ise yüzde 30 arttı, primler tazminatları karşılamaya yetmedi. Şirketler bir bir zararlarını açıkladı. Yeni yılda öngörülen zam oranı ise sigortacıları tedirgin etti. Sene sonunda ise zararın 1 milyar liranın üzerine çıkacağı ve her 100 liralık prime 110 lira hasar ödeneceği tahmin ediliyor.
31.12.2021Emekli
Kripto para ile ilgili flaş uyarı! Bitcoin, Solana, Ethereum, USDT ve altcoinler...
Kripto para ile ilgili flaş uyarı! Bitcoin, Solana, Ethereum, USDT ve altcoinler...Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması! Kritik uyarı geldi, değişken bir seyir izliyor. Bilinçlendirmeye çalışıyoruz ama büyük bir talep var. Bitcoin, Solana, Ethereum gibi kripto paralar ve altcoinler... Konuyla ilgili açıklama yapan iş insanı Ulaş Gümüşoğlu, “Hükümet tarafından bankaların desteklediği USDT gibi sabit coinlerle ödeme yapma imkânı sunan bir altyapı kurulursa, biz de bu yöndeki talepleri karşılamak için gerekli değişimi yaparız” dedi.
29.12.2021Ekonomi
Aşırı bitki çayı içenlere kritik uyarı!
Aşırı bitki çayı içenlere kritik uyarı!Bitki çaylarının hazımsızlık, uykusuzluk, kabızlığın yanı sıra soğuk algınlığına da iyi geldiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Uzm. Dyt. Özlem Araz, “Önerilen miktarlarda kullanıldığında fayda sağlayan bitki çayları, yüksek miktarlarda ve çok uzun süreli kullanıldığında böbreklerde tahrişe, vücutta elektrolit dengesinin bozulmasına yol açabilir” uyarısında bulundu.
28.12.2021Sağlık
Prof. Dr. Özlü'den kritik uyarı! 'Kapalı alanlardan uzak durun'
Prof. Dr. Özlü'den kritik uyarı! 'Kapalı alanlardan uzak durun'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Eğer iki doz aşı yapılmışsa, aradan 3 ay geçmişse mutlaka 3'üncü dozları yaptırmak lazım. Çünkü yapılan çalışmalar ‘Omicron’un iki doz aşıya rağmen aşıdan çok etkilenmediğini gösteriyor. Mümkün olduğu kadar kapalı alanlara, sosyal alanlara girmemek lazım. Kalabalıklara sokulmamak lazım. Diğer insanlarla mesafeyi korumak lazım ve sosyal alanlarda mutlaka maskeyi usulüne göre kullanmamız lazım." dedi.
27.12.2021Gündem
Daha çok kadınlarda görülüyor! Kritik uyarı
Daha çok kadınlarda görülüyor! Kritik uyarıGanglion kistinin iyi huylu kitleler olup vücudun başka bölgelerine yayılım göstermediğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Kadir Uzel, “Ganglion kistleri genellikle ağrısız olmakla birlikte kistin oluştuğu bölgenin yakınında sinire baskı yapan bir durum varsa ağrı ortaya çıkabilir. Kadınlarda, osteoartriti olanlarda, önceden eklem ve tendon yaralanması geçirenlerde ve sürekli el bileğini kullanan meslek gruplarında daha sık görülür” dedi.
25.12.2021Sağlık
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Kritik uyarı, ölüm tehlikesi var
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Kritik uyarı, ölüm tehlikesi varArabası olan milyonlarca kişiye kritik uyarı geldi. Dikkat, can tehlikesi var. Kar yağışlarının ardından yaz lastiği takılı araba sahiplerine uyarılarda bulunan sektör temsilcisi Osman Sert, zaman kaybetmeden kış lastiklerini taktırmalarını gerektiğini söyledi. Sert, “Aracınızda kış lastiğinin olması güvenli bir sürüş sağlayacak ve kazaların önüne geçecektir. Aracınızı konforlu, tasarruflu ve güvenli kullanmak istiyorsanız kış lastiklerinizi bir an önce taktırın” dedi.
23.12.2021Gündem
Ankara beyaza büründü! Meteoroloji'den kritik uyarı geldi
Ankara beyaza büründü! Meteoroloji'den kritik uyarı geldiAnkara'da sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan kar yağışı ile birlikte kent merkezi beyaza büründü.
19.12.2021Yaşam
Borcu olanlar dikkat! Tarih verilerek uyarı yapıldı, gecikme faizi...
Borcu olanlar dikkat! Tarih verilerek uyarı yapıldı, gecikme faizi...Borcu olanlar için kritik uyarı geldi. Yapılandırmadan yararlanan vatandaşlardan ilk taksit ödemelerini yapmayanların 31 Aralık tarihine kadar gecikme faizi ile birlikte ödemelerini yapabilecekleri duyuruldu.
8.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

arabakış lastiğikaruyarıMetaverse

Kritik Uyarı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kritik uyarı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.