Konut Kredisi

Konut Kredisi

Son dakika konut kredisi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan konut kredisi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını konut kredisi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Konut Kredisi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan konut kredisi gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.338 konut kredisi haberi bulunmuştur. Tüm konut kredisi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Konut kredisinde bir dönem sona eriyor! Ortak kredi kullanılabilecek, işte örnek hesaplama tablosu
Konut kredisinde bir dönem sona eriyor! Ortak kredi kullanılabilecek, işte örnek hesaplama tablosuEv sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiriyor.. Birden fazla kişinin ortak kredi çekerek bir konutu alabileceği ortak konut kredisi ev sahibi olabilme konusunda yeni bir dönemi başlatacak. Bu kredi türü, düzenli geliri olan en az 2, en fazla 5 kişinin bir araya gelerek konut alımlarını finanse etmelerine olanak tanıyor. Bankalar, kredi başvurusunda bulunan her bireyin gelir durumunu değerlendiriyor ve kredi tutarını belirliyor. İşte detaylar...
18.07.2024Ekonomi
Konut kredisinde yeni dönem! Ortak kredi kullanılabilecek, işte örnek hesaplama tablosu
Konut kredisinde yeni dönem! Ortak kredi kullanılabilecek, işte örnek hesaplama tablosuEv sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiriyor.. Birden fazla kişinin ortak kredi çekerek bir konutu alabileceği ortak konut kredisi ev sahibi olabilme konusunda yeni bir dönemi başlatacak. Bu kredi türü, düzenli geliri olan en az 2, en fazla 5 kişinin bir araya gelerek konut alımlarını finanse etmelerine olanak tanıyor. Bankalar, kredi başvurusunda bulunan her bireyin gelir durumunu değerlendiriyor ve kredi tutarını belirliyor. İşte detaylar...
17.07.2024Ekonomi
Adana’da konut fiyatları dibi gördü! Ev sahibi olmak isteyenler acele etsin
Adana’da konut fiyatları dibi gördü! Ev sahibi olmak isteyenler acele etsinKonut kredi faizlerinin yüksek olması vatandaşın konut satın alma iştahını büyük ölçüde etkiledi. Konut fiyatlarında yapılan son araştırmalarda kira fiyatlarının yüzde 12 düşüş yaşandı. Büyükşehirlerde kira fiyatları da bir süredir yatay seyirde ilerlemeye devam ediyor. Türkiye’nin büyükşehirleri arasında yer alan Adana’da da son dönemlerde konut, hem kira hem de satılık oranlarında yatay seyirde ilerliyor.
12.07.2024Adana
Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Haziran ayı Merkez Bankası faiz kararı beklentisi
Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Haziran ayı Merkez Bankası faiz kararı beklentisiPiyasalarda ABD'de bugün açıklanacak büyüme verileri öncesinde karışık bir seyir izlenirken, yurt içinde gözler Merkez Bankasının (TCMB) para politikası kararlarına çevrildi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Haziran ayı Merkez Bankası faiz kararı beklentisi
27.06.2024Ekonomi
Konut piyasasında balon patladı: Ev alacakların beklediği 'fırsat' dönemi başladı! Fiyatlardaki düşüş sürecek mi?
Konut piyasasında balon patladı: Ev alacakların beklediği 'fırsat' dönemi başladı! Fiyatlardaki düşüş sürecek mi?Satılık ev fiyatlarındaki fahiş artış ve konut kredisi faizlerinin yüksek olması nedeniyle gayrimenkul sektöründe bir süredir durgunluk hakimdi. Talebin düşük olması fiyatların aşağı yönlü hareket etmesine yol açtı. Peki fiyatlardaki düşüş devam edecek mi? İşte detaylar...
16.06.2024Ekonomi
Yeni konut kampanyası başlıyor! 1.29 konut kredisi ne zaman başlayacak, 1.29 konut kredisi şartları neler? Emlak konut kredisi kimlere verilecek?
Yeni konut kampanyası başlıyor! 1.29 konut kredisi ne zaman başlayacak, 1.29 konut kredisi şartları neler? Emlak konut kredisi kimlere verilecek?Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, 1.29 faiz oranı ile dört farklı ödeme şekli bulunan konut kampanyasını duyurdu. “Güvenli Yatırım, Güvenli Gelecek” kampanyası adın verilen konut projesinin detayları da belli oldu. Peki, 1.29 konut kredisi ne zaman başlayacak, yeni konut kampanyası kredisi şartları neler? 1.29 emlak konut kredisi kimlere verilecek?
29.05.2024Ekonomi
Ev almak isteyenler dikkat! Konutta ortak kredi dönemi başladı, aylık taksit 2.200 TL
Ev almak isteyenler dikkat! Konutta ortak kredi dönemi başladı, aylık taksit 2.200 TLEv almak isteyenleri yakından ilgilendiriyor. Türkiye'de konut kredisi faiz oranlarının hızla yükselmesi, birçok vatandaşı ev alma konusunda düşündürüyor. Bu duruma çözüm getirmek isteyen Ziraat Bankası, yeni kredi modeli olan "Ortak Konut Kredisi"ni hayata geçirdi...
24.05.2024Ekonomi
Adana’da konut fiyatları dibi gördü! Ev sahibi olmak isteyenler acele etsin
Adana’da konut fiyatları dibi gördü! Ev sahibi olmak isteyenler acele etsinKonut kredi faizlerinin yüksek olması vatandaşın konut satın alma iştahını büyük ölçüde etkiledi. Konut fiyatlarında yapılan son araştırmalarda kira fiyatlarının yüzde 12 düşüş yaşandı. Büyükşehirlerde kira fiyatları da bir süredir yatay seyirde ilerlemeye devam ediyor. Türkiye’nin büyükşehirleri arasında yer alan Adana’da da son dönemlerde konut, hem kira hem de satılık oranlarında yatay seyirde ilerliyor.
22.05.2024Adana
Ev almak isteyenler dikkat! Faizler düşecek mi? Yüzde 25 kira sınırlaması kalkacak mı? Ev fiyatlarında çarpıcı gelişme!
Ev almak isteyenler dikkat! Faizler düşecek mi? Yüzde 25 kira sınırlaması kalkacak mı? Ev fiyatlarında çarpıcı gelişme!Ev satışlarında düşüş devam ediyor. Düşük faizli konut kredisi kampanyasına ilişkin detaylar da henüz açıklanmadı. Mevduat faizlerindeki yükseliş, konut fiyatlarının daha da aşağı geleceği beklentisi, konut kredisi faizlerindeki artış, yatırım için konut alacaklara yüzde 22.5 oranında kredi çıkması gibi faktörler sektörü olumsuz etkiliyor. Ayrıca kira artış oranlarının yüzde 25 seviyesinde kalması ve kiracı ev sahibi arasındaki tartışmalar da konut sektörüne olan ilgiyi azalttı. Uzmanlar yaz aylarından sonra talebin artacağını, finansal koşulların iyileşebileceğine dikkat çekti.
17.05.2024Ekonomi
Kredi çekmek isteyenler dikkat! Konut, ihtiyaç ve taşıt kredisinde hesap değişti
Kredi çekmek isteyenler dikkat! Konut, ihtiyaç ve taşıt kredisinde hesap değiştiKredi çekecek herkesi yakından ilgilendiriyor. TL mevduat faizi ile ticari, ihtiyaç ve konut kredisi faizleri frene, taşıt kredisi faizleri ise gaza bastı. Merkez Bankası (TCMB) verileri, tüm kredi faizleri ile TL mevduat faizindeki rekor yükselişin hız kestiğini; ancak bu kez de taşıt kredisi faizlerinin son 22 yılın zirvesine ulaştığını ortaya koydu.
27.04.2024Ekonomi
Konut satışları 8 yılın en düşük seviyesinde
Konut satışları 8 yılın en düşük seviyesindeGayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER)'in Ziraat GYO'nun katkılarıyla hazırladığı 'GYODER Gösterge' 2023 4. Çeyrek Raporu’na göre, 2023 yılı dördüncü çeyrek konut satışları bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yaklaşık yüzde 23,9 oranında gerileme kaydederek son sekiz yılın en düşük seviyesine indi.
22.03.2024Ekonomi
Satışlar artınca hesap değişti! Konut kredisi faizleri ne zaman düşecek? Uzmanlar tarih verdi
Satışlar artınca hesap değişti! Konut kredisi faizleri ne zaman düşecek? Uzmanlar tarih verdiKonut fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. TÜİK Şubat ayında konut satışlarının yüzde 17 arttığını açıkladı. Gayrimenkul uzmanları konut fiyatlarındaki gerilemenin ev almak isteyenleri bu dönemde harekete geçirdiğini, konut kredi faizlerindeki düşüş ile ev satışlarının artacağını belirtti. Uzmanlar ayrıca kredi faizlerinin düşeceği ve sektörün canlanacağı tarihle ilgili tahminde de bulundu. İşte son dakika haberin detayları...
14.03.2024Ekonomi
Konut kredisi kullanacaklar dikkat! Uyarı geldi: Zorunlu değil
Konut kredisi kullanacaklar dikkat! Uyarı geldi: Zorunlu değilEv almayı planlayanları doğrudan ilgilendiriyor. Ticaret Bakanlığı, bankaların uymakla yükümlü olduğu konularda vatandaşı uyardı: Tüketicinin açık talebi olmaksızın kredi ile ilgili DASK harici sigorta yaptırılamaz. Vatandaşlar kesinlikle hayat sigortası yaptırmaya zorlanamaz.
10.03.2024Ekonomi
Bakan Şimşek neden tek haneli enflasyonu işaret etti? Konut kredisi alımı nasıl kolaylaşır? Dikkat çeken açıklama
Bakan Şimşek neden tek haneli enflasyonu işaret etti? Konut kredisi alımı nasıl kolaylaşır? Dikkat çeken açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek milyonlarca vatandaşın beklediği konut kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, enflasyonun tek haneye düşmesiyle birlikte konut kredilerinin daha rahat kullandırılacağını söyledi. Öte yandan ekonomistler konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
6.03.2024Ekonomi
Piyasaların gözü Merkez Bankası'nın faiz kararında!
Piyasaların gözü Merkez Bankası'nın faiz kararında!Piyasalarda gözler Merkez Bankası'nın şubat ayı faiz kararında. Bugün saat 14.00'te faiz kararı açıklanacak.
22.02.2024Ekonomi
Evi olmayana güzel haber! Düşük faizli konut kredisi geliyor, detaylar belli oluyor
Evi olmayana güzel haber! Düşük faizli konut kredisi geliyor, detaylar belli oluyorSon yıllarda hem kiralık hem de satılık konut fiyatlarındaki artış vatandaşların büyük çoğunluğunun gündeminde yer alıyor. Özellikle yükselen kiralardan dolayı, satılık ev arayan kiracıların sayısı bir hayli arttı. Ancak satılık evde fiyatların yüksek seyretmesinin yanında konut kredisi faiz oranlarındaki artış satılık eve olan talebin düşmesine yol açtı. Bu noktada yeni konut kredi paketleri gündeme gelirken kiralarda uygulanan yüzde 25 sınırının kaldırılıp kaldırılmayacağı da merak konusu oldu. Önümüzdeki dönem için konuta verilmesi planlanan uygun faizli kredi ve Temmuz ayından itibaren yürürlükten kalkacak olan kira artış sınırını uzmanlar değerlendirdi. İşte ev sahibi ve kiracıların yakından takip ettiği konun ayrıntıları...
22.02.2024Ekonomi
TÜİK'ten doğal gaz açıklaması! Yüzde 48.3 oldu
TÜİK'ten doğal gaz açıklaması! Yüzde 48.3 oldu2022 yılında konutların enerji tüketiminde yüzde 48.3 ile doğalgaz, yüzde 17.1 ile elektrik ve yüzde 14.3 ile kömür en çok tüketilen enerji kaynakları oldu. 2022’de hanelerde tüketilen doğalgazın parasal karşılığı ise 103.9 milyar lira...
21.02.2024Ekonomi
Düşük faizli konut kredisi geliyor! İlk kez ev alacaklar yararlanacak
Düşük faizli konut kredisi geliyor! İlk kez ev alacaklar yararlanacakEv almak isteyenlere kredi müjdesi geliyor! Avantajlı faiz oranları ile ev sahibi olmayı mümkün kılan kampanya detayları belli olmaya başladı. Geçen yıl hükümet tarafından duyurulan ilk kez ev alacaklara yönelik uygun koşullu konut kredisi kampanyası için piyasada bekleyiş sürüyor. Peki yeni kredi kampanyası ne zaman duyurulur? İşte detaylar...
21.02.2024Ekonomi
Ev fiyatları düştü, kredilerde hesap değişti! Oran verildi tek tek açıklandı
Ev fiyatları düştü, kredilerde hesap değişti! Oran verildi tek tek açıklandıEv almak isteyenlere güzel haber geldi. Yatırım için ev alımı kısıtlanarak piyasanın rahatlatılması hedeflenen ortamda ihtiyaç için alım yapmak isteyenlerin önünde ise konut kredilerinin yüksek faiz oranları var. Mevcut durumda en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 2.80 olarak görülüyor. Ancak bu oran bankalarca oldukça seçici bir prosedürle sunuluyor. Ortalama faiz oranı ise yüzde 3.50’yi aşıyor.
16.02.2024Ekonomi
Ev alacaklara düşük faizli kredi imkanı! Geri ödemede 'asgari ücret' detayı
Ev alacaklara düşük faizli kredi imkanı! Geri ödemede 'asgari ücret' detayıEv almayı planlayanlara güzel haber geldi. Düşük faizli ve avantajlı kredi imkanı ev sahibi olmayı bekleyenler için devreye alınıyor. İlk kez evini alacaklara yönelik geçtiğimiz yıl hükümet cephesinden uygun koşullu kredi desteği verileceği açıklanmıştı. Yeni yılın gelmesiyle birlikte piyasada bir beklenti oluştu. Yeni kredi kampanyası ne zaman gelir, faiz oranı ne olacak? İşte merak edilen tüm ayrıntılar...
14.02.2024Ekonomi
Bankada parası olanlar dikkat! Mevduat faiz oranları değişti, işte güncel faiz oranları...
Bankada parası olanlar dikkat! Mevduat faiz oranları değişti, işte güncel faiz oranları...Kredi faizleriyle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), parasal aktarım mekanizmasının güçlendirilmesi, TL mevduat payının artırılması ve Kur Korumalı Mevduat’tan (KKM) TL mevduata geçişin desteklenmesi amacıyla belirlenen koşulları sağlayan mevduat bankalarının 1 aydan uzun vadeli TL mevduat ve KKM hesapları için tesis edilen zorunlu karşılıklarına 3 ayda bir faiz uygulanacağını duyurdu. Bu kararın ardından kredi faiz oranlarının düşmesi mevduat faizlerinin yükselmesi bekleniyordu. Bankalarda faiz oranlarına ilişkin son durum belli oldu.
7.02.2024Ekonomi
Merkez Bankası'ndan 'mevduat faizi' açıklaması
Merkez Bankası'ndan 'mevduat faizi' açıklamasıMerkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Kredi arzında ve mevduat faizinde gözlenebilecek oynaklıklara karşın makroihtiyati kararlarla parasal aktarım mekanizması desteklenmeye devam edilecek" denildi.
1.02.2024Ekonomi
Kredi faiz oranları yenilendi! En uygun kredi veren bankalar belli oldu
Kredi faiz oranları yenilendi! En uygun kredi veren bankalar belli olduKredi faiz oranları yenilendi. Bankalar tarafından kredi faiz oranları listesi yayımlandı. Kredi çekmek isteyen vatandaşlar ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları için araştırmaya girdi. İhtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar en uygun kredi veren bankalar listesini yakın takibe aldı. İşte kredi çekmek isteyen vatandaşları ilgilendiren tüm detaylar...
25.01.2024Ekonomi
Ev almanın tam zamanı! Piyasa hareketlenecek, fiyatlar artacak
Ev almanın tam zamanı! Piyasa hareketlenecek, fiyatlar artacakEv sahibi olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Yükselen kiralar nedeniyle tasarruflarını konuta yönlendirmeye başlayanların sayısı düşüşe geçen fiyatlarla artabilir. Uzmanlar konut alımı için tam zamanı olduğunu, fiyatların ilerleyen zamanda hızla yükseleceğini ve ev almayanların pişman olacağını belirtti. Düşük faizli kredi için de faiz oranının iddia edilenlerden yüksek olabileceğine yönelik detaylara yer verildi.
17.01.2024Ekonomi
Düşük faizli konut kredisi müjdesi! Ev alacaklara güzel haber geldi
Düşük faizli konut kredisi müjdesi! Ev alacaklara güzel haber geldiEv almak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Yeni konut kampanyası başlıyor. Yeni konut kampanyasında vatandaşlar uygun faiz oranlarıyla kredi verilmesi planlanıyor. Peki ev almak isteyen vatandaşı ilgilendiren faiz oranları hangi seviyede olacak? İşte ev almak isteyen herkesi kapsayan detaylar...
11.01.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Konut Kredisi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki konut kredisi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.