Kıbrıs

Kıbrıs

Son dakika kıbrıs haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kıbrıs ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kıbrıs haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kıbrıs

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kıbrıs gelişmeleri de dahil olmak üzere 13.231 kıbrıs haberi bulunmuştur. Tüm kıbrıs haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye ile Yunanistan arasındaki kriz ile ilgili flaş detay
Türkiye ile Yunanistan arasındaki kriz ile ilgili flaş detayTürkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilime ilişkin konuşan Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Kemal Olçar, “Yunan hükümeti neredeyse ABD’nin manda rejimini kabul edecek. Megali İdea bir Türk değil, Yunan tezidir.
3.10.2022Gündem
Miçotakis'in yine şirazesi kaydı! Türkiye'ye skandal suçlama
Miçotakis'in yine şirazesi kaydı! Türkiye'ye skandal suçlamaYunanistan Başbakanı Miçotakis yine Türkiye'yi hedefine koydu. İngiliz basınına konuşan Yunan Başbakan, 'Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görkemli bir Osmanlı vizyonunu takip ettiğini' belirtti ve Ankara'ya mesnetsiz bir suçlamada bulundu.
2.10.2022Siyaset
Meclis, yeni yasama yılına başladı! Şentop'tan önemli açıklamalar
Meclis, yeni yasama yılına başladı! Şentop'tan önemli açıklamalarTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 27. Dönem 6. Yasama yılı açılışı sebebiyle Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, “Türkiye, uluslararası hukuk çerçevesinde sahip olduğu bütün hak ve menfaatlerini her zaman ve her yolla korumak ve savunmak konusunda kararlıdır. Kıbrıs adasında, iki farklı halk ve iki farklı devlet bulunduğu gerçeğinden hareket eden bir yaklaşımla, Türkiye, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın yaklaşımını desteklemektedir” dedi.
1.10.2022Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Bakan Çavuşoğlu'na teşekkür
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Bakan Çavuşoğlu'na teşekkürBursa Uludağ Üniversitesi tarafından fahri doktora payesi verilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Bakan Çavuşoğlu'nun, 'Kıbrıs Türk'ünü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğiz. Silah olarak ne ihtiyacı varsa karşılayacağız' diye konuşması bizleri memnun etmiştir. Kimse çatışma istemez. Burada herkesin çok kaybı olur. Ancak onların attığı adımlara karşılık, mutlaka bir adımın atılmasının mesajının bile karşı tarafı düşündürecektir" diye konuştu.
30.09.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Madem tırmanma istiyorsunuz, gereğini yapacağız
Bakan Çavuşoğlu: Madem tırmanma istiyorsunuz, gereğini yapacağızDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) silah ambargosunu kaldırması ile ilgili, "Madem tırmanma istiyorsunuz Ada'da biz de gereğini yapacağız. KKTC ve Kıbrıs Türkü'nü korumak için her türlü adımı atacağız" dedi.
30.09.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'ye tepki: Gereğini yapacağız
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'ye tepki: Gereğini yapacağızDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin GKRY'ye silah ambargosunu kaldırması ile ilgili konuştu. Çavuşoğlu, 'ABD'nin bu kararına somut adımla cevap vereceğiz. Madem tırmanma istiyorsunuz Ada'da, biz de gereğini yapacağız' dedi.
30.09.2022Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar: TSK, Kuzey Irak'a 140 kilometre girdi
Milli Savunma Bakanı Akar: TSK, Kuzey Irak'a 140 kilometre girdiMilli Savunma Bakanı Hulusi, "Kürt kardeşlerimizi hiçbir zaman PKK’nın peşinde değildir. DEAŞ hiçbir zaman Müslümanların temsilcisi olmadığı, olamadığı gibi PKK'da, YGP'de adı ne olursa olsun Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir olamaz" dedi.
29.09.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD ve Yunanistan'a rest: Kıbrıs Türkü’nü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğiz
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD ve Yunanistan'a rest: Kıbrıs Türkü’nü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Karşımızda dünya da dikilse Kıbrıs’ta, Ege’de ve Doğu Akdeniz’de hakkımızı, hukukumuzu korumaya devam edeceğiz, sahada ve masada güçlüyüz. Kıbrıs Türkü’nü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğiz.” dedi.
29.09.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Elimiz kolumuz bağlı kalmayız
Bakan Çavuşoğlu: Elimiz kolumuz bağlı kalmayızDenizli'de basın toplantısı gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın uluslararası hukuka aykırı şekilde silahsızlandırılmış adaların statüsünü ihlal etmesiyle ilgili, "Biz de elimiz kolumuz bağlı kalmayız, tedbirleri alacağız. ABD tarafsızlık politikasını bozarak Yunanistan lehine adımlar atıyor. Gerek Ege'de, gerek Kıbrıs'ta biz de kendi güvenliğimizi tesis etmek için ve Kıbrıs Türkü'nün güvenliğini korumak için gerekli adımları kararlılıkla atacağız" dedi.
29.09.2022Siyaset
TUS 2022 tercihleri ne zaman başlıyor? 2022-TUS 2. dönem tercih kılavuzu yayımlandı mı?
TUS 2022 tercihleri ne zaman başlıyor? 2022-TUS 2. dönem tercih kılavuzu yayımlandı mı?4 Eylül Pazar günü yapılan 2022-TUS 2. dönem sınavı, Temel Tıp Bilimleri Testi (TTBT) ve Klinik Tıp Bilimleri Testi (KTBT) sonuçları 29 Eylül'de ilan edildi. TUS tercihleri ise kontenjan ve puan türüne göre gerçekleşecek. Adaylar, programlara puanları, tercih sıraları ve programların kontenjanları göz önünde tutularak bilgisayarla yerleştirilecektir. Peki, TUS tercihleri ne zaman başlıyor?
29.09.2022Eğitim
CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz, asgari ücret ve EYT açıklaması
CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz, asgari ücret ve EYT açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dış siyasetteki mücadele alanlarından, iç politikadaki sıcak tartışmalara, gündeme dair bütün gelişmeleri CNN TÜRK ve Kanal D Ortak yayınında değerlendiriyor. Fulya Kalfa moderatörlüğünde gazeteciler Ahmet Hakan, Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Zafer Şahin soruyor; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıtladı. "CHP milli güvenlik sorunudur" diyerek Mersin'deki saldırıyı düzenleyen teröristin CHP'nin raporunda yer almasına sert tepki gösteren Erdoğan, "Terör örgütü ve siyasi uzantısı malum parti yerine devletin söylediklerine kulak verselerdi, böyle utanılacak hale düşmezlerdi" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, ABD ile F-16 meselesiyle ilgili olarak ise "Biden'ın bize vermiş olduğu sözden netice bekliyoruz" dedi. Ege'deki adalara zırhlı araçların yerleştirilmesi konusunda ABD ve Yunanistan'ı uyardıklarını belirten Erdoğan, "Biz burada uluslararası yargı yolunu kapadıklarını görüyoruz. Lozan'a göre buralar özel bir statüye tabi. ABD maalesef, ne Lozan'ı ne Paris'i dinliyor" dedi.
28.09.2022Siyaset
MGK'dan Yunanistan'ın provokasyonlarına tepki: Her türlü meşru karşılık verilecek
MGK'dan Yunanistan'ın provokasyonlarına tepki: Her türlü meşru karşılık verilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "NATO çerçevesinde icra edilen faaliyetleri dahi sabote edecek ve uluslararası sularda seyreden sivil gemilere ateş açtıracak kadar akıl ve mantıktan uzaklaşan Yunanistan yönetiminin beyhude çabalarına karşı milletimizin hak ve menfaatlerinin muhafazası için uluslararası hukuk çerçevesindeki her türlü meşru yöntem ve aracı kullanmaktan imtina etmeyeceğimiz kuvvetle vurgulanmıştır. Gayriaskeri statüdeki adaların silahlandırılması konusunda Yunanistan'ı teşvik eden çevreler aklıselime davet edilmiştir" denildi.
28.09.2022Gündem
Bakan Akar'dan Mersin'deki polisevi saldırısıyla ilgili açıklama: Suriye'de organize edildi
Bakan Akar'dan Mersin'deki polisevi saldırısıyla ilgili açıklama: Suriye'de organize edildiMersin'in Mezitli ilçesindeki polisevine düzenlenen terör saldırısına ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Akar, "Teröristler bu saldırıları Suriye'de organize etti" dedi.
28.09.2022Gündem
Ronaldo değil Pelkas, Bakasetas, Vedat Muriç fırtınası
Ronaldo değil Pelkas, Bakasetas, Vedat Muriç fırtınasıUEFA Uluslar Ligi'nde oynanan 9 karşılaşmada toplam 25 gol atılırken, Yunanistan - Kuzey İrlanda maçında Pelkas ve Bakasetas'ın performansları adeta parmak ısırttı.
28.09.2022Futbol
EURO 2024 elemelerinde torbalar belli oldu! İşte Türkiye'nin muhtemel rakipleri
EURO 2024 elemelerinde torbalar belli oldu! İşte Türkiye'nin muhtemel rakipleriAlmanya’da düzenlenecek olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde turnuvaya katılacak ülkeleri belirleyecek olan eleme gruplarında torbalar belli oldu. 9 Ekim’de gerçekleşecek kura çekimi öncesinde Türkiye’nin de muhtemel rakipleri ortaya çıktı.
27.09.2022Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mersin'deki polisevi saldırısıyla ilgili ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mersin'deki polisevi saldırısıyla ilgili ilk açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın adalara yığdığı silahlarla ilgili olarak da konuşan Erdoğan, ''Yunanistan'ın kışkırtarak üstümüze salanların niyetlerini çok iyi biliyoruz, kirli senaryolara pabuç bırakmayacağız. Batı Trakya ve adalara yığılan silahlar bizim için bir anlam ifade etmez. Bizim gücümüz bunun ötesinde. Ülkemiz savunmasında taviz vermeyecek. ABD ve Avrupa'dan gelen destekler sizi kurtaramaz'' dedi.
27.09.2022Siyaset
Melek Mosso ilk konserini evinin balkonunda verdi!
Melek Mosso ilk konserini evinin balkonunda verdi!'Hayatım Kaymış' şarkısıyla dinlenme rekorları kıran Melek Mosso Kıbrıs'ta bir festivalde sahne aldı. Mosso, müziğe nasıl başladığını ve babasının bu konuda onu nasıl teşvik ettiğini anlattı.
27.09.2022Magazin
Antalya'daki orman yangınında 15 hektar zarar gördü
Antalya'daki orman yangınında 15 hektar zarar gördüAntalya'nın Kaş ilçesinde Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayı kıyısındaki kum erozyonuna karşı 1960'lı yıllarda ağaçlandırılan bölgede çıkıp söndürülen ve rüzgarla yeniden başlayan yangın, dün gece ikinci kez kontrol altına alındı. Etrafı iş makineleriyle çevrilen bölgede soğutma çalışmaları sürerken, 15 hektar alanın zarar gördüğü belirlendi.
23.09.2022Gündem
Bakan Bilgin: STK’lar demokrasinin en temel dinamiğidir
Bakan Bilgin: STK’lar demokrasinin en temel dinamiğidirAK Parti’nin 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları programı çerçevesinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “STK’lar demokrasinin en temel dinamiğidir” dedi.
22.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Zirvesi sonrası kritik mesaj: Atılımlarımız ilgi ve gıptayla izlenmekte
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Zirvesi sonrası kritik mesaj: Atılımlarımız ilgi ve gıptayla izlenmekte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 günlük diplomasi trafiği 15 Eylül'de Özbekistan'ın Semerkant şehrinde özel konuk olarak katıldığı Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) 22. Devlet Başkanları Zirvesi ile başladı, New York'taki Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu kapsamındaki temaslarını tamamlamasıyla sona erdi. Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York’taki Türkevi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, BM Genel Kurulu'ndaki konuşması hakkında "Adaletsizliklere, eşitsizliklere dünyanın kayıtsız kalma lüksünün artık kalmadığına dikkat çektim" dedi. Enerji ve gıda kriziyle ilgili "Tüm dünya liderlerinin ortak gayretiyle olması gereken bir süreç. Hepsinin bu kanalı zorlaması lazım. Yani Sayın Putin’le az veya çok bir hukuku olanın, kendisiyle bunları görüşmesi ve bu kapıyı zorlaması lazım" ifadelerini kullandı. F-16 konusunda son durumu da değerlendiren Erdoğan, Bakan Akar'ın muhatabıyla görüşmelerinin devam ettiğini, havanın olumlu istikamette geliştiğinin altını çizdi.
22.09.2022Siyaset
ABD'de diplomasi trafiği! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşmeler
ABD'de diplomasi trafiği! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşmelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta diplomasi trafiğini sürdürüyor. Erdoğan, İngiltere Başbakanı Liz Truss, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Lübnan Başbakanı Necip Mikati ve ABD'li Cumhuriyetçi Senatör James Risch ile görüştü.
21.09.2022Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazmıştır
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazmıştırCumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM kürsüsündeki KKTC açıklamasının ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar CNN TÜRK ekranlarında Türkiye'ye teşekkür etti ve 'Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazmıştır' ifadelerini kullandı.
20.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Ortak gündemle harekete geçmeliyiz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Ortak gündemle harekete geçmeliyiz!Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu'nda gerçekleştirdiği konuşmada, "Dünya beşten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür gerçeğinin altını her platformda en kuvvetli şekilde çizmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan BM kürsüsünden Yunanistan'ın göçmen politikasını sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan KKTC'nin resmen tanınması için dünyaya çağrıda bulundu.
20.09.2022Siyaset
Bakan Yanık: Sakarya Meydan Muharebesi Polatlı'da yapıldı
Bakan Yanık: Sakarya Meydan Muharebesi Polatlı'da yapıldıAile ve Sosyal Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Sakarya Meydan Muharebesi Sakarya ilinde değil, burada yapıldı, burada yani Polatlı'da. Gazilerimizin huzurunda sizlerden istirham ediyorum; çocuklarımıza tarihimizi doğru öğretelim" dedi.
19.09.2022Gündem
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladık
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladıkTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 47 binin üzerinde gazi, gazi ve şehit yakınının kamuda istihdamını sağladıklarını, 210 binden fazla gazi ve yakınına ücretsiz seyahat kartı verdiklerini söyledi. Bakan Kirişci, "Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Vatan toprağında özgürce aldığımız her nefeste onlara borçlanıyoruz" dedi.
19.09.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kıbrıs ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kıbrıs haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.