Kara Harekatı

Kara Harekatı

Son dakika kara harekatı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kara harekatı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kara harekatı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kara Harekatı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kara harekatı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.418 kara harekatı haberi bulunmuştur. Tüm kara harekatı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tarihi değiştiren zafer: Çanakkale! Zafere giden o yolda neler yaşandı?
Tarihi değiştiren zafer: Çanakkale! Zafere giden o yolda neler yaşandı?Bundan tam 108 yıl önce, Çanakkale'de tarihin gördüğü en büyük destanlardan biri yazıldı. Tarihin akışını değiştiren bu savaşta zafere giden yolda neler yaşandı? Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk, askeri dehasını ortaya koyduğu zaferde nasıl bir yol izledi? Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Tarih Profesörü Dr. Kemal Arı, CNN TÜRK canlı yayınında anlattı.
18.03.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu’ndan Belçikalı mevkidaşına sert tepki!
Bakan Çavuşoğlu’ndan Belçikalı mevkidaşına sert tepki!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçikalı mevkidaşına terör örgütü PKK faaliyetlerini konusunda tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, "Keşke Irak, DEAŞ’a karşı olduğu gibi PKK’ya karşı da bu mücadeleyi yürütebilse, ülkesini temizleyebilse. Suriye’de keşke 2019 anlaşmasına göre Amerika ve Rusya sözlerinde dursaydı da buralar temizlenseydi. Tamam kınayalım saldırı olduğu zaman, ama bu arada Türkiye herhangi bir şey yapmasın, sonra tekrar saldırı olursa yine kınarız, dayanışma gösteririz. O öyle olmaz. Terörle mücadelede ne gerekiyorsa uluslararası hukuk haklarımızı kullanarak yapmak zorundayız, karaysa kara, havaysa hava.” dedi.
15.12.2022Siyaset
Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta toplanacak? Yarın Kabine toplantısı var mı? İşte Kabine toplantısı gündemi (12 Aralık 2022)
Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta toplanacak? Yarın Kabine toplantısı var mı? İşte Kabine toplantısı gündemi (12 Aralık 2022)Aralık ayının sonlarına yaklaşılırken hükümetin zirvesinde yoğun gündem bulunuyor. Asgari Ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi, enflasyonla mücadele ve ekonomideki gelişmelerin yanı sıra Meclis’te görüşülecek pek çok önemli konu hükümetin masasında yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde de görüşülecek bu kritik konular için milyonların gözü toplantıya çevrildi. Peki, Kabine toplantısı ne zaman? Kabine ne zaman toplanacak? 12 Aralık’ta Kabine toplantısı var mı? Kabine gündeminde hangi konular var? İşte detaylar…
11.12.2022Gündem
Türkiye kara harekatına hazır! Pentagon'dan skandal açıklama
Türkiye kara harekatına hazır! Pentagon'dan skandal açıklamaSuriye ve Kuzey Irak'ta terör hedeflerine havadan başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. Türkiye'nin bu başarılı operasyonun yankıları devam ederken ABD Savunma Bakanlığı'ndan skandal bir açıklama geldi.
30.11.2022Dünya
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacak
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacakMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 6'lı masanın anayasa çalışmasına tepki göstererek "6'sı birden dizilmiş anayasa takdimi yapıyorlar. 6'sını bir araya getirsen bir milliyetçi hareket yapmaz. Bunların yapacağı anayasa yıkım anayasası, yenilgilerin egemen olduğu toplum sözleşmesidir" dedi. Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5'er yıllık 3 dönem olsa da tamamen lider ülkeye doğru hızla götürsek" diyerek "Bu sistemden geri dönüş yoktur" ifadelerini kullandı. Bahçeli, muhtemel kara operasyonuna ilişkin, "Tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacak." diyerek, "Münbiç Tel Rıfat ve Ayn El Arab'ta terörist bırakılmamalıdır." açıklamasında bulundu.
29.11.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmelilere kadro ve EYT açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmelilere kadro ve EYT açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda mevzuat karmaşasını gidermek suretiyle sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik. Mahalli idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk süresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeliden kadroya geçiş 3+1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir. Halihazırda 3 yılı dolmuş olan sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir" dedi.
28.11.2022Gündem
ABD'den skandal SDG paylaşımı
ABD'den skandal SDG paylaşımıTürkiye'nin terör hedeflerine yönelik başarı ile icra ettiği Pençe-Kılıç Harekatı'nın yankıları sürerken ABD'den skandal bir paylaşım geldi.
28.11.2022Gündem
Kabine toplanıyor! Erdoğan EYT, sözleşmeli personele kadro çalışması ile ilgili detayları açıklayacak
Kabine toplanıyor! Erdoğan EYT, sözleşmeli personele kadro çalışması ile ilgili detayları açıklayacakCumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün saat 15:30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak. Toplantıda, Pençe Kılıç Hava harekatı ve olası kara harekatı değerlendirilecek. EYT düzenlemesi ile sözleşmelilere kadro çalışmasının da görüşülmesi bekleniyor.
28.11.2022Gündem
ABD'den Pençe Kılıç açıklaması: Türkiye terör tehdidiyle karşı karşıya ve kendini savunma hakkına sahip
ABD'den Pençe Kılıç açıklaması: Türkiye terör tehdidiyle karşı karşıya ve kendini savunma hakkına sahipABD'den Pençe Kılıç operasyonuyla ilgili açıklama geldi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Türkiye'nin güneyinde meşru terör tehdidi sürüyor, kendisini savunma hakkı var." ifadelerine yer verildi.
22.11.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan harekât mesajı: Hepsinin kökünü kazıyacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan harekât mesajı: Hepsinin kökünü kazıyacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı'nın enerji üretim kapasitesinin 2,5 milyon konutun ya da 750 bin Togg otomobilinin enerji ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu belirterek, "Türkiye'nin en çetin coğrafyasında baraj, santral, yeni yerleşim ve yollarıyla birlikte 34 milyar liralık maliyetle Türkiye Yüzyılı'na yakışır bir eseri milli bütçeden karşılayarak Artvinimize kazandırdık" dedi. Erdoğan kara harekatı mesajı da vererek 'En kısa sürede tankımızla hepsinin kökünü kazıyacağız' ifadelerini kullandı.
22.11.2022Siyaset
Pençe Kılıç Harekatı ile ilgili kritik açıklama: TSK sınırın 160 km içerisinde
Pençe Kılıç Harekatı ile ilgili kritik açıklama: TSK sınırın 160 km içerisindeMilli Savunma Bakanlığı, Suriye ve Irak'ın kuzeyine hava harekatı başlattı. CNN Türk yanına katılan uzmanlar kritik operayona ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
20.11.2022Gündem
Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili tehlikeli senaryo! Putin nerede duracak?
Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili tehlikeli senaryo! Putin nerede duracak?Rusya Lideri Vladimir Putin Batı’nın tüm yaptırım tehditlerine rağmen Ukrayna’ya savaş ilan etti. Peki Moskova’nın patronu gerçekte ne istiyor? Rusya’daki siyasi gözlemcilere göre Putin’in ne istediği, geçen pazartesi Donbas’ın bağımsızlığını tanıdığı konuşmasında gizli olduğu görüşünde. Buna göre Putin’in üç ana hedefi var. İş detaylar...
25.02.2022Dünya
Rusya Ukrayna savaşı başladı mı? Rusya Ukrayna krizinde son durum!
Rusya Ukrayna savaşı başladı mı? Rusya Ukrayna krizinde son durum!Rusya Ukrayna savaşı başladı mı? Rusya Ukrayna arasındaki kriz tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor. Yapılan açıklamalar savaş ihtimalini güçlendirirken ABD basını savaş için kritik tarihi verdi. İngiltere işgal haritasını yayınlarken milisler ile Ukrayna ordusu arasındaki tansiyon artıyor. İşte Rusya Ukrayna krizinde son durum…
18.02.2022Dünya
Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilimde son dakika gelişmesi! İşgal planı ortaya çıktı
Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilimde son dakika gelişmesi! İşgal planı ortaya çıktıİngiltere Savunma Bakanlığı, alınan son istihbarat raporlarının ardından Rusya’nın Ukrayna'yı "başka bir uyarıda bulunmadan" işgal edebileceğini belirterek, Rusya’nın Ukrayna’yı muhtemel işgal planını yayınladı.
17.02.2022Dünya
Karayılan’ın saklandığı Bole Kampı’na hava harekâtı! Ve öldürüldü
Karayılan’ın saklandığı Bole Kampı’na hava harekâtı! Ve öldürüldüPKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın saklandığı Bole Kampı’na, F-16’larla hava harekâtı düzenlendi. Sözde Doğu Karargâhı sorumlusu da öldürüldü.
8.10.2021Gündem
Metina bölgesi nerede, haritası?
Metina bölgesi nerede, haritası?TSK 2 buçuk aydan sonra Kuzey Irak’ta bölücü terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Metina bölgesi ağırlıklı olarak Avaşin-Basyan, Kandil, Zap, Gara bölgelerini hedef alan hava harekatı ile birlikte sınır karakollarındaki Fırtına obüsleri ve diğer uzun menzile sahip obüsler de “Saha temizliği” atışları yaptı.
24.04.2021Gündem
Uzmanlar TSK'nın Kuzey Irak'taki kritik operasyonunu değerlendirdi! 'Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor'
Uzmanlar TSK'nın Kuzey Irak'taki kritik operasyonunu değerlendirdi! 'Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor'Gelen son dakika haberine göre; Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü PKK'ya karşı Kuzey Irak'ta başlattığı operasyonu terör ve güvenlik uzmanı Dr. Eray Güçlüer canlı yayında değerlendirdi. Güçlüer, "Hem Metina bölgesi hem de çevresinde bulunan Avaşin Basyan ve Zap bölgelerinde PKK'nın varlığının sözde askeri kamplarının bulunduğu biliniyor. Bölgedeki PKK varlığına karşın sona erdirmek adına harekat başlattığının altını çizelim" dedi. Terör uzmanı Abdullah Ağar ise Mehmetçik Zap, Metina, Avaşin Basyan ve Gara’da ok gibi ciğerlerine saplanıyor. Tüm bölgelerde hava akınları, helikopter ve topçu taarruzları ve bazı bölgelerde hava hucüm harekatları var" mesajını paylaştı.
24.04.2021Gündem
Metina'ya kara harekatı başlatıldı! Özel kuvvetler bölgeye indirildi...
Metina'ya kara harekatı başlatıldı! Özel kuvvetler bölgeye indirildi...Gelen son dakika haberine göre; Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım harekatını başlattı. Askeri kulislerde hava operasyonuna 50 kadar uçağın katıldığı, SİHA’ların da teröristlerin kaçış yollarını vurduğu konuşulurken, terör örgütünün ağır kayıplar verdiği bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı operasyonu 'Kahraman komandolarımız Kuzey Irak'ta' diyerek duyurdu. Teröristler ile sıcak temasın sağlandığı ce çatışmaların yaşandığı dile getiriliyor.
24.04.2021Gündem
Pençe-Kaplan Operasyonu! Komandolar Haftanin'de, 150 hedef vuruldu...
Pençe-Kaplan Operasyonu! Komandolar Haftanin'de, 150 hedef vuruldu...Son dakika haberi! Komandolar Haftanin'e girdi. Son 5 yılın en önemli operasyonu olarak nitelenen operasyona ilişkin Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine "Pençe-Kaplan Operasyonu" adıyla yeni bir harekat başlatıldığını, Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandoların hava hücum harekatıyla bölgeye intikal etti" açıklaması yaptı. Bölgeden ilk görüntüler geldi. Komando birlikleri Irak'ın kuzeyindeki Haftanin’de terör örgütüne ait hedefleri imha ediyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi, Irak’ın kuzeyi Haftanin'deki terör hedeflerine yönelik başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu'nu Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'nden sevk ve idare ediyor.
17.06.2020Gündem
'Bundan sonra S-400 olayı olmaz'
'Bundan sonra S-400 olayı olmaz'Esad rejiminin hain saldırısı sonucu 33 askerimiz şehit oldu, 32 askerimiz ise yaralandı. Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu, konuyla ilgili konuşarak, "Bundan sonra S-400 olayı olmaz." ifadelerini kullandı.
29.02.2020Gündem
Cezaevinden ‘Barış Pınarı Harekâtı’na! İlk o komutan gitti...
Cezaevinden ‘Barış Pınarı Harekâtı’na! İlk o komutan gitti...FETÖ’nün kurduğu kumpasta casuslukla suçlanan ve 2012’de tutuklandıktan sonra 20 ay cezaevinde kalan Tuğgeneral İdris Acartürk, geçen hafta başlayan Barış Pınarı harekâtında Sakarya 7. Komando Tugay Komutanı olarak sınırı ilk geçen birliklerin başında yer aldı.
16.10.2019Gündem
Barış Pınarı Harekatı'nda son durum... Koalisyon güçleri Münbiç'ten çıktığını duyurdu
Barış Pınarı Harekatı'nda son durum... Koalisyon güçleri Münbiç'ten çıktığını duyurduTürk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de oluşturulmak istenen terör koridorunun ortadan kaldırılması, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı, 7’nci gününe girdi. PKK/YPG'li teröristlerin sivil kıyafetlerle yerel halkın arasına karışıp kaçmaya çalıştığı tespit edildi.Barış Pınarı Harekatı'ndan gelen son dakika haberlere göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat'ın doğusunda Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu unsurlarınca devam eden Barış Pınarı Harekâtı'nda, 595 PKK/PYD-YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon güçleri, Münbiç'ten çekildiğini duyurdu. Koalisyon güçlerinin çekilmesi haberinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüştü.
15.10.2019Gündem
Barış Pınarı Harekatı nedir? Nerede? Nereleri Kapsıyor?
Barış Pınarı Harekatı nedir? Nerede? Nereleri Kapsıyor?Fırat’ın doğuna yönelik operasyonlar Barış Pınarı Harekâtı ile başladı.Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Fırat’ın doğusuna kara harekâtına başladı” ifadeleriyle duyurdu. Barış Pınarı Harekâtı nedir? Barış Pınarı Harekâtı nereleri kapsıyor?
10.10.2019Gündem
Barış Pınarı Harekatı.... Karargah'ta sabahın ilk saatlerine kadar yoğun mesai
Barış Pınarı Harekatı.... Karargah'ta sabahın ilk saatlerine kadar yoğun mesaiBarış Pınarı Harekatı'nı Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi’nden sevk ve idare eden Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK Komuta Kademesi, sabahın ilk ışıklarına kadar Karargah'taki çalışmalarını sürdürdü.
10.10.2019Gündem
Barış Pınarı Harekatı'nda ikinci gün... İşte öldürülen terörist sayısı
Barış Pınarı Harekatı'nda ikinci gün... İşte öldürülen terörist sayısıTürkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatının gece boyunca havadan ve karadan başarıyla sürdürüldüğünü ve belirlenen hedeflerin ele geçirildiğini duyurdu.Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad'daki Müşeyrfe ve Dedat ile Rasulayn'daki Kişto köyü terörden arındırıldı.Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyon kapsamında şimdiye kadar 109 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.Tel Abyad'ın batısında terörden arındırılan köylerden kaçan teröristlerin bıraktığı silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.Rasulayn'ın batısındaki Aşağı Kişto köyü teröristlerden kurtarıldı.Tel Abyad'daki Berzan, Cüdeyde ve Gısas köyleri kurtarıldı.
10.10.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kara Harekatı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kara harekatı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.