Filistin

Filistin

Son dakika filistin haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan filistin ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını filistin haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Filistin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan filistin gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.300 filistin haberi bulunmuştur. Tüm filistin haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dışişleri'nden İsrail'de 'Çekilme Yasası'ndaki değişikliğe kınama
Dışişleri'nden İsrail'de 'Çekilme Yasası'ndaki değişikliğe kınamaDışişleri Bakanlığı'nca, "İsrail’in Gazze Şeridi’nden çekilmesini ve Batı Şeria’daki bazı yasa dışı yerleşimlerin tahliyesini öngören 2005 tarihli Çekilme Yasası’nda, Homesh, Ganim, Kadim, Sa-Nur yerleşimlerinin tahliyesi maddelerinin iptalini öngören yasa değişikliğinin kabul edilmesini kınıyoruz" açıklaması yapıldı.
22.03.2023Gündem
Dışişleri Bakanlığı'ndan Batı Şeria’daki olaylara kınama
Dışişleri Bakanlığı'ndan Batı Şeria’daki olaylara kınamaDışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin ve İsrailli yerleşimcilerin Batı Şeria’da artan saldırı ve şiddet eylemlerini kınadı.
7.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah'a deprem teşekkürü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah'a deprem teşekkürüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brunei Darüsselam Sultanı Waddaulah’a teşekkür ederek “Yaşadığımız bu zor günlerde Brunei'nin göstermiş olduğu dayanışmayı asla unutmayacağız” dedi.
7.03.2023Gündem
Beklenen Adana depremi Mersin'i etkiler mi?
Beklenen Adana depremi Mersin'i etkiler mi?Hatay'da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki iki deprem çevre illerden de hissedildi. Kahramanmaraş depreminde en çok hasarın ve can kaybının yaşandığı Hatay'da 20 Şubat Pazaertesi meydana gelen depremlerin merkez üsleri Defne ve Samandağı ilçeleri oldu. Etkisi KKTC ve Filistin'de de hissedilen Hatay depremi sonrası deprem uzmanları bir sonraki depremin Adana'da olma olasılığının arttığını söylüyor. Peki beklenen Adana depremi Mersin'i etkiler mi? İşte detaylar....
21.02.2023Gündem
Müstakil deprem nedir? Hangi deprem müstakil depremdir?
Müstakil deprem nedir? Hangi deprem müstakil depremdir?Hatay'da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki iki deprem çevre illerin yanısıra KKTC ve Filistin'de de hissedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem sonrası yaptığı açıklamada 6,4'lük depremi "müstakil deprem" olarak ifade etti. Peki müstakil deprem nedir?
21.02.2023Gündem
Hatay'da 6.4 büyüklüğünde deprem! 5 ülkede hissedildi
Hatay'da 6.4 büyüklüğünde deprem! 5 ülkede hissedildiHatay'da 3 dakika arayla Riçhter ölçeğine göre 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremler meydana geldi. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 15 gündür beşik gibi sallanan bölgede son depremler 5 ülkede daha hissedildi.
20.02.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyor
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İki ülkenin NATO üyeliğinin F-16 alımına şart koşulması doğru olmaz, ikisi farklı konu. Dolayısıyla ikisini birbirine şart koşmak doğru bir yaklaşım olmaz. Şartlara bağlanarak bizim F-16 almamız söz konusu olmaz" dedi.
20.02.2023Gündem
Beşir Derneği kimin? Beşir Derneği’nin başkanı kimdir?
Beşir Derneği kimin? Beşir Derneği’nin başkanı kimdir? Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar afet bölgesine giderek gönüllü yardımlarda bulundu. Onlardan biri de Kocaeli'den Kahramanmaraş'a giden Beşir Derneği Doğu Marmara Bölge Müdürü Metin Doruklu'ydu. Doruklu, arama kurtarma çalışmaları sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Söz konusu olayın ardından Beşir Derneği hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Beşir Derneği kimin, Beşir Derneği’nin başkanı kim?
16.02.2023Gündem
Bella Hadid'in paylaştığı mektup herkesi duygulandırdı!
Bella Hadid'in paylaştığı mektup herkesi duygulandırdı!6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük deprem Türkiye'nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerini salladı. Yaşanan felaketin ardından Türkiye ve Suriye'ye destek veren dünyaca ünlü isimlerden Bella Hadid, Intsagram hesabından ismi paylaşılmayan birinin depremde kaybettiği arkadaşına yazdığı mektubu yayınladı.
14.02.2023Magazin
Bakan Çavuşoğlu: İsrail, Türkiye'ye ilk destek gönderen ülkelerden oldu
Bakan Çavuşoğlu: İsrail, Türkiye'ye ilk destek gönderen ülkelerden olduDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'ye ilk destek gönderen ülkelerden biri, İsrail oldu; arama-kurtarma ve sağlık ekibi, hemen ülkemize geldi. Kahramanmaraş'ta çok büyük destek verdiler, 19 kişiyi enkazdan kurtardılar" dedi.
14.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 10. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 10. gün! Son durum açıklandı6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te büyük yıkıma yol açtı. Depremde 35 bin 418 kişi hayatını kaybetti.
14.02.2023Gündem
Filistin arama-kurtarma ekibi Türkiye’de
Filistin arama-kurtarma ekibi Türkiye’deFilistin Hükümeti’nin 73 kişilik arama-kurtarma ve sağlık personelinden oluşan ekibi, Türkiye ve Suriye’ye ulaştı. Ürdün üzerinden dün yola çıkan ekiplerden 30 kurtarıcı Türkiye’ye, 44 kurtarıcının ise Suriye geldiği belirtildi.
10.02.2023Dünya
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendi
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendiKahramanmaraş'ta sabah saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre depremler; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 2 bin 921'e yükseldi.
7.02.2023Gündem
Konsolosluklar neden kapatılıyor? Nihat Uludağ detayları anlattı
Konsolosluklar neden kapatılıyor? Nihat Uludağ detayları anlattıHollanda Başkonsolosluğu'nun ardından sırasıyla Almanya, Fransa, Belçika ve İngiltere Başkonsolosluğu güvenlik gerekçesiyle kapatıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bu duruma yönelik bir açıklama yaptı ve 'Türkiye'ya karşı psikolojik bir harp yürütülmektedir.' diyerek 15 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 5'inin tutuklandığını açıkladı. Peki konsoloslukların kapanmasının ardında ne var? Ayrıntıları CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ aktardı.
2.02.2023Gündem
Dışişleri Bakanlığı, Batı Şeria’daki mülteci kampına düzenlenen baskını kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Batı Şeria’daki mülteci kampına düzenlenen baskını kınadıDışişleri Bakanlığı, İsrail kuvvetlerince Batı Şeria’daki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlenen saldırıları şiddetle kınadı.
26.01.2023Gündem
Prenses Diana'nın mücevherlerini ünlü isim satın aldı!
Prenses Diana'nın mücevherlerini ünlü isim satın aldı!1997 yılında hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana trajik ölümüyle tüm dünyayı yasa boğmuştu. Ölümünün üzerinden yıllar geçse de Prenses Diana'nın eşyaları hala konuşuluyor. Bu ilgi dünyaca ünlü isimleri de kapsıyor. Attallah Haçı olarak bilinen Prenses Diana'nın ikonik mücevheri, şimdi o ünlü ismin koleksiyonunda.
20.01.2023Magazin
Emine Erdoğan: Somut adımlar atmazsak, barışı tesis edebileceğimiz yaşam alanı kalmayacak
Emine Erdoğan: Somut adımlar atmazsak, barışı tesis edebileceğimiz yaşam alanı kalmayacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, iklim krizine karşı somut adımlar atılması gerektiğini belirterek, "Bugün küresel düzeyde etkili ve somut adımlar atmazsak, üzerinde barış ve adaleti tesis edebileceğimiz bir yaşam alanı ne yazık ki kalmayacak" dedi.
17.01.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu’ndan İsveç’e sert tepki: Sadece kınayarak bundan kaçamazlar
Bakan Çavuşoğlu’ndan İsveç’e sert tepki: Sadece kınayarak bundan kaçamazlarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç'te PKK/YPG'nin gösterisine ilişkin, "Bu eylem şehrin merkezinde, belediyenin hemen önünde, herkesin gözünün önünde gerçekleşti. Dolaysıyla İsveç’in burada sorumluluğu var, bu sorumluluktan kaçamazlar. Hele hele sadece kınayarak kaçamazlar" dedi.
13.01.2023Gündem
2022 yılı böyle geçti: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel barış için yoğun diplomasi trafiği
2022 yılı böyle geçti: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel barış için yoğun diplomasi trafiğiUluslararası temaslarını 2022 yılı boyunca yoğun şekilde sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 ülkeye 27 ziyaret gerçekleştirdi. Dünya liderleriyle yaklaşık 200 telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, çok sayıda devlet ve hükümet başkanını ağırladı.
30.12.2022Gündem
UNESCO nedir? 2023 yılını Aşık Veysel yılı ilan eden Unesco 2022 yılını ne ilan etti?
UNESCO nedir? 2023 yılını Aşık Veysel yılı ilan eden Unesco 2022 yılını ne ilan etti?UNESCO'nun ölümünün 50'nci yılında anma programına aldığı Türk halk ozanı Aşık Veysel için Türkiye'de de 2023 yılı, ‘Aşık Veysel Yılı’ ilan edildi. Söz konusu gelişmenin ardından UNESCO nedir? 2023 yılını Aşık Veysel yılı ilan eden Unesco 2022 yılını ne ilan etti? gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı.
29.12.2022Kültür Sanat
Bakan Çavuşoğlu: 1 mil dahi kara suyu genişlemesine izin vermeyiz
Bakan Çavuşoğlu: 1 mil dahi kara suyu genişlemesine izin vermeyizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Son günlerde, Yunan basınında özellikle Girit'in çevresinde kara sularının 12 mile çıkarılacağına dair haberler var. Bizim bu konudaki tutumumuz net. Değil 12, Ege'de 1 mil dahi kara suyu genişlemesine izin vermeyiz. Meclis'imizin bu konuda 1995'de aldığı karar nettir ve halen geçerlidir" dedi.
29.12.2022Dünya
Meclis Başkanı Şentop, Suudi Arabistanlı mevkidaşı ile görüştü
Meclis Başkanı Şentop, Suudi Arabistanlı mevkidaşı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Suudi Arabistan Şura Meclisi Başkanı Abdullah bin Muhammed Al Şeyh ve beraberindeki heyet ile görüştü.
26.12.2022Gündem
Ergin Konuksever öldü mü, kimdir? Deniz Gezmiş'in parkalı fotoğrafını çeken Ergin Konuksever’ın hayatı!
Ergin Konuksever öldü mü, kimdir? Deniz Gezmiş'in parkalı fotoğrafını çeken Ergin Konuksever’ın hayatı!Türkiye’nin ilk savaş muhabirlerinden, Kıbrıs Barış Harekatı gazisi Deniz Gezmiş’in parkalı fotoğrafını çeken gazeteci-yazar Ergin Konuksever 85 yaşında öldü. Peki, Ergin Konuksever kimdir, nereli, kaç yaşında?
17.12.2022Gündem
Rusya: Türkiye'ye sahadaki gerçek durum hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık
Rusya: Türkiye'ye sahadaki gerçek durum hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştıkRusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin İstanbul’da gerçekleştirilen siyasi istişarelere ilişkin, “Türkiye'ye sahadaki gerçek durum hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Batı medyasının çarpıtmaya devam ettiği durumu Türkiye'ye anlatmak bu açıdan çok önemliydi” dedi.
12.12.2022Dünya
Bakanlık açıkladı! Türk- Rus siyasi istişareleri İstanbul'da yapıldı
Bakanlık açıkladı! Türk- Rus siyasi istişareleri İstanbul'da yapıldıDışişleri Bakanlığı, "Türk- Rus siyasi istişareleri Bakan Yardımcımız Büyükelçi Sedat Önal ve Dışişleri Bakan Yrd Sergey Vershinin başkanlığındaki heyetler arasında 8-9 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılmıştır." açıklamalarında bulundu.
10.12.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Filistin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki filistin haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.