Kadın Girişimci

Kadın Girişimci

Son dakika kadın girişimci haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kadın girişimci ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kadın girişimci haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kadın Girişimci

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kadın girişimci gelişmeleri de dahil olmak üzere 397 kadın girişimci haberi bulunmuştur. Tüm kadın girişimci haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...Halkbank'tan kredi destek paketi açıklaması! 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi fırsatı sunuluyor. Kadın girişimci sayısının artırılması amacıyla bankalar tarafından birçok destek paketi devreye alınıyor. Halkbank, Genç Girişimci Destek Paketi ile kadın girişimcilere kredi imkanı sağlıyor. 35 yaş sınırı bulunuyor. Üniversite mezunu olan, iş tecrübesi olmayan ve kendi işini kurmak isteyenlere yönelik 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi paketi sunuluyor. Türkiye genelinde 131 bin 787 kadın girişimciye 14,4 milyar TL kredi desteği sağladığı duyuruldu.
29.07.2022Ekonomi
Ev almak isteyen için farklı bir alternatif: Tiny house! Fiyatlar 350 bin TL...
Ev almak isteyen için farklı bir alternatif: Tiny house! Fiyatlar 350 bin TL...Yurtdışından görerek ilham aldığı ve kendi tasarımlarıyla Sakarya'da üretimine başladığı 'tiny houseleri', karavan fiyatına satan kadın girişimci, ürünlerini dünyanın birçok noktasına pazarlamanın mutluluğunu yaşıyor.
25.07.2022Ekonomi
Hibe alıp kendi işini kurdu! Paraya para demiyor: 'Kadın gücüyle biz bu işin üstesinden geliriz'
Hibe alıp kendi işini kurdu! Paraya para demiyor: 'Kadın gücüyle biz bu işin üstesinden geliriz'Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan genç girişimci Nazmiye Diri, aldığı hibe desteğiyle köyünde kurduğu soğuk hava deposu ile işinin patronu oldu. Yeni işi hakkında bilgi veren Diri, “Projemi Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınma içerisinde yüzde 50 devlet destekli hibe ile yaptığımız, toplamda 3 milyonluk bir bütçe ile gerçekleştirdik” dedi.
28.05.2022Ekonomi
Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları ikinci yılında İzmir'de başladı
Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları ikinci yılında İzmir'de başladıHalkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın ikinci yılındaki ilk durağı İzmir oldu. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimci kredi destek paketinin son verilerini duyurdu. Buna göre banka, 125 bin kadın girişimciye ve 13,5 milyar TL’lik kredi hacmine ulaştı.
27.05.2022Ekonomi
Emine Erdoğan kadın girişimcileri iftarda ağırladı: Varlığınız herkese cesaret veriyor
Emine Erdoğan kadın girişimcileri iftarda ağırladı: Varlığınız herkese cesaret veriyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadın girişimcileri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Devlet Konukevi'nde iftarda ağırladı.
20.04.2022Siyaset
Kredi fırsatı! 6 ay ödemesiz, avantajlı faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile nakdi destek
Kredi fırsatı! 6 ay ödemesiz, avantajlı faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile nakdi destekKredi kullanmak isteyenler için 6 ay ödemesiz kredi fırsatı sunuluyor. Kredi desteğinin müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vatandaşlara duyurulmuştu. Kredi fırsatının detayları da belli oldu. Toplam 60 milyar liralık Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletli Yatırım, İhracat ve İşletme Harcamaları Destek paketleri ile ilgili başvuru süreci devam ediyor. Peki ucuz kredi imkanından kimler yararlanabiliyor? Kredi limitleri ne kadar? Hangi bankalar kredi kampanyasına dahil oldu? İşte ucuz kredi ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
6.04.2022Ekonomi
Kaktüs merakı 40 yaşındaki kadın girişimciyi iş sahibi yaptı
Kaktüs merakı 40 yaşındaki kadın girişimciyi iş sahibi yaptıYozgat’ta 17 yıldır evinde kaktüs yetiştiren iki çocuk annesi Kamile Sağlam, yetiştirdiği kaktüsler eve sığmaz olunca ailesinin de desteğiyle kendi işini kurdu.
16.03.2022Yaşam
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemez
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemezTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemez. Bir hedefimiz var; kadınlarımızın sosyal hayatta, iş hayatında, siyasette daha fazla aktif rol almasını istiyoruz" dedi.
9.03.2022Ekonomi
Kredi fırsatı! VakıfBank resmen duyurdu, 2 yıl geri ödemesiz, 10 yıl vade...
Kredi fırsatı! VakıfBank resmen duyurdu, 2 yıl geri ödemesiz, 10 yıl vade...Kredi kullanacaklara VakıfBank'tan güzel haber geldi. 2 yıl geri ödemesiz kredi kullanım imkanı sunuluyor. 10 yıl vade seçeneği ile avantajlı faiz oranlarından yararlanarak kredi çekmek mümkün. Vakıfbank , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle özellikle salgından etkilenen kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine yönelik Kadın İşletme Kredisi’ni hizmete sundu.
9.03.2022Ekonomi
Hibe müjdesi, binlerce kadın girişimciye güzel haber geldi! Asgari ücretin yüzde 65'i kadar...
Hibe müjdesi, binlerce kadın girişimciye güzel haber geldi! Asgari ücretin yüzde 65'i kadar...Para veriliyor, SGK resmen duyurdu! Kadın girişimcilere müjde geldi, çok sayıda ilde başladı. Şartlar belli oldu, 4 bin kadın işveren yararlanacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, AB destekli 'Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi' ile yanlarında kadın istihdam edecek 4 bin kadın girişimciye, asgari ücretin yüzde 65'i kadar hibe desteği sağlayacak. Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç, projenin 7 ilde uygulanacağını ve başvuruların başladığını söyledi.
24.02.2022Ekonomi
Kredi fırsatı için hemen başvurun! 6 ay ödemesiz, 2 yıl vade; Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Finansbank ve...
Kredi fırsatı için hemen başvurun! 6 ay ödemesiz, 2 yıl vade; Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Finansbank ve...Kredi desteği veriliyor. Başvurular başladı, yeni kredi paketi ile ilgili detaylar belli oldu. 6 ay ödemesiz, 2 yıl vade ile kredi kullanabilecek. Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Finansbank ve çok sayıda daha bankadan da kredi çekilebilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletli (Hazine destekli) destek; yatırım destek paketi, ihracat destek paketi ve işletme ihtiyaç paketi adı altında sağlanacak. Başvurular için son tarih ne? Vade ve kredi limitleri nedir, hangi bankalar bulunuyor? Ucuz krediden kimler yararlanacak? İşte kredi desteği detayları...
24.02.2022Ekonomi
Kadın girişimci dünyanın dört bir yanından sipariş alıyor
Kadın girişimci dünyanın dört bir yanından sipariş alıyorÇalıştığı özel bankadan istifa etti, KOSGEB desteği ile atölye kurup 13 kişiye istihdam sağladı. Kadın girişimcinin ürettiği ev dekorasyonu ürünlerine dünyanın 45 ülkesinden sipariş yağıyor.
3.02.2022Haber
Bankacılığı bırakıp KOSGEB desteği ile bu işe başladı! 45 ülkeden sipariş yağıyor
Bankacılığı bırakıp KOSGEB desteği ile bu işe başladı! 45 ülkeden sipariş yağıyorDestek ile başladı, dünyanın dört bir yanından sipariş alıyor. Çalıştığı özel bankadan istifa etti, KOSGEB desteği ile atölye kurup 13 kişiye istihdam sağladı. Kadın girişimcinin ürettiği ev dekorasyonu ürünlerine dünyanın 45 ülkesinden sipariş yağıyor. Genç girişimci Gökçe Bayraktar, şu anda 7’si kadın olmak üzere toplamda 13 olan istihdam kapasitesini iki katına çıkarıp daha fazla kişiye iş imkanı sağlayarak ticaret hacmini de katlamayı hedefliyor.
3.02.2022Ekonomi
Faizsiz 100 bin lira kredi! 2 yıl geri ödemesiz...
Faizsiz 100 bin lira kredi! 2 yıl geri ödemesiz...Faizsiz kredi fırsatı! Tek tek açıklandı. Detaylar netleşti. 0 faizli kredide geri ödemeler 2 yıl sonra başlıyor. Avantajlı kredi imkanından yararlanmak isteyenler için üst limit 100 bin TL olarak belirlendi. Başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya başlandı. Mikro ve küçük işletmelere alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin lira, kadın istihdamında ise 110 bin lira faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada KOSGEB destekleri ile ilgili, "Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup, meslek lisesi veya üniversite öğrencimizi istihdam eden şirketlere 100 bin lira destek sağlayacağız." ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından KOSGEB başvuru detayları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. KOSGEB kredi başvurusu nereden, nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar...
11.01.2022Ekonomi
Destek veriliyor, kadın girişimcilere müjde! 200 bin lira...
Destek veriliyor, kadın girişimcilere müjde! 200 bin lira...Destek veriliyor, girişimci kadınlar için büyük fırsat! Dev banka resmen duyurdu, 200 bin liraya kadar çıkıyor, tarih verildi. Halkbank, Türkiye’de kadın girişimci ekosistemini büyütme hedefiyle Üreten Kadınlar Yarışması’nı başlatıyor. Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından oluşan bir jürinin belirleyeceği başarılı girişimciler, başta nakdi yardımlar olmak üzere girişimlerini büyütecek desteklerle ödüllendirilecek. Ödül töreni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek.
6.01.2022Ekonomi
Genç kızların gözdesi, tanesi 15 lira! Eşek sütü...
Genç kızların gözdesi, tanesi 15 lira! Eşek sütü...Eşek sütünden üretiliyor, tanesi 15 lira, genç kızların gözdesi... Hobi olarak evinde başladı şimdi ise geçimini bu işten kazanıyor. Tokatlı ev hanımı kadın girişimci, yurt içi piyasaya talep üzerine üretime başladı, cilt güzelliğini korumak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor.
28.12.2021Gündem
285 bin TL hibe ödüllü girişimcilik yarışması başladı
285 bin TL hibe ödüllü girişimcilik yarışması başladıPamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Pamukkale Teknokent’in de ortağı olduğu, girişimcilerin iş kurmalarını teşvik etmeye yönelik olarak hazırlanan ve toplamda 285 bin TL hibe desteğinin verileceği KOSGEB İş Planı Ödül Yarışması İş Birliği Protokolü’nün tanıtım toplantısı, Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve paydaş kurumlardan yetkililerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Emine Erdoğan, Türkiye Kadın Buluşması’nda
Emine Erdoğan, Türkiye Kadın Buluşması’ndaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Katar ziyaretinde eşlik eden Emine Erdoğan, Türkiye Kadın Buluşması’na katılarak konuşma yaptı ve Katar Ulusal Müzesi’ni ziyaret etti.
7.12.2021Siyaset
Hibe desteği! En az 5.000 TL veriliyor, başvurular e-Devlet'ten
Hibe desteği! En az 5.000 TL veriliyor, başvurular e-Devlet'tenKarşılıksız para desteği veriliyor. En az 5 bin TL hibe ediliyor. e-Devlet üzerinden başvuru yapılıyor. Hibe desteğinden yararlanmak isteyenler tüm süreci internet üzerinden tamamlayabiliyor. Para desteği ile ilgili 3 yıl detayı dikkat çekiyor. Birçok kişi çalıştığı işten memnun değil. Hayalindeki işi kurmak isteyenler için önemli bir fırsat. KOSGEB girişimci kadınlara iş kurma sürecinde hem maddi hem de iş modeli ile ilgili destek sağlıyor. KOSGEB desteklerinden güzellik salonlarından konaklamaya, ulaştırmadan imalata kadar çok sayıda sektör yararlanıyor. KOSGEB destelerinden faydalanmak için öncelikle online eğitimlere katılmak gerekiyor. İşte kendi işini kurmak isteyen kadınlara KOSGEB tarafından sağlanan tüm destekler...
6.12.2021Ekonomi
Akbank resmen duyurdu! Flaş kredi kararı, imzalar atıldı...
Akbank resmen duyurdu! Flaş kredi kararı, imzalar atıldı...Akbank harekete geçti ve resmen duyurdu. Kredi açıklaması geldi. Hesabı olan müşterileri ilgilendiriyor. İmzalar atıldı. KOBİ’lere yönelik iki yeni kredi anlaşması yapıldığı belirtildi. Bu anlaşmanın yanı sıra dış ticaret işlemleri ve orta ölçekli işletmelerini finansman ihtiyacını destekleyecek 4 yeni anlaşma imzaladı. İşte Akbank'tan yapılan kredi anlaşması duyurusu ve detayları...
11.11.2021Ekonomi
Bakan Yanık duyurdu: Kadının iş gücüne katılma oranı yüzde 33,8'e yükseldi
Bakan Yanık duyurdu: Kadının iş gücüne katılma oranı yüzde 33,8'e yükseldiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, KAGİDER işbirliğinde düzenlenen Girişimci Kadınlar Birliği'nin (FCEM) 68'inci Dünya Kongresi'nde konuştu. Bakan Yanık, “2004 yılında yüzde 20,8 olan kadın istihdam oranı 2021 Ağustos ayı itibarıyla yüzde 28,4'e, kadının iş gücüne katılma oranı yüzde 23,3 'ten yüzde 33,8'e yükseldi. 2023 hedefimiz kadının iş gücüne katılma oranı yüzde 38,5 belirlenmiş durumda" dedi.
4.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programında  konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programında konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir'de düzenlenen "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programında, girişimci, çiftçi, öğrenci, sporcu, sanatçı ve emekçi kadınlarla bir araya geldi. Şiddete karşı "sıfır tolerans" dediklerini ve bu sorunla yıllardır topyekun bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, "Kadına yönelik şiddetle sonuna kadar mücadele etmekte de kararlıyız." dedi.
24.10.2021Siyaset
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdır
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların dünya genelinde desteklenmesinin aydınlık geleceğe en önemli katkı olduğunu belirterek, "Geleceğin, kadın gücüyle imar edileceğine yürekten inanıyorum." dedi.
18.10.2021Siyaset
'Kadınlarımız artık girişimci, iş veren, istihdam sağlayan konumuna gelmiştir'
'Kadınlarımız artık girişimci, iş veren, istihdam sağlayan konumuna gelmiştir'Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün gelinen noktada misyonu ve artan sorumluluğu ile kadınların, tarımsal üretimin ve gıda güvenliğinin artık 'yıldız oyuncusu' olduklarını belirtip, "Kadınlarımız, bütün mukaddes görev ve sıfatlarının yanında artık üretici, girişimci, iş veren, istihdam sağlayan, işinin patronu konumuna gelmiştir" dedi.
15.10.2021Ekonomi
Emine Erdoğan: Hayatın kadın fikriyle yeniden yorumlanmasına fırsat verelim
Emine Erdoğan: Hayatın kadın fikriyle yeniden yorumlanmasına fırsat verelimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların sürdürülebilir ekonominin liderleri olacağına yürekten inandığını belirterek, "Çevreye sıfır zarar' ilkesiyle büyüyen şirketler eminim ki kadınların eseri olacak. Yeter ki kadın girişimciliğini en üst seviyede destekleyelim ve hayatın kadın fikriyle yeniden yorumlanmasına fırsat verelim." dedi.
8.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kadın Girişimci ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kadın girişimci haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.