İnternetten Alışveriş

İnternetten Alışveriş

Son dakika internetten alışveriş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan internetten alışveriş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını internetten alışveriş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İnternetten Alışveriş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan internetten alışveriş gelişmeleri de dahil olmak üzere 553 internetten alışveriş haberi bulunmuştur. Tüm internetten alışveriş haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tazminat alabilirsiniz! Mağazada alışveriş yapan herkes için geçerli, mutlaka başvurun
Tazminat alabilirsiniz! Mağazada alışveriş yapan herkes için geçerli, mutlaka başvurunAVM'nin içinde yer alan mağazalarda, otoparkta ya da dışarıdaki dükkanlarda, çanta-eşya hırsızlığı ve kayıp olayları yaşanabiliyor. İşletmeler bu gibi durumlarda astıkları 'Çalınan ve kaybolan eşyalarınızdan müessesemiz sorumlu değildir' yazısına sığınıyor. Peki bu yazının hukuki sorumluluğa ve kusur durumlarına etkisi var mı? Uzman isim bu durumda tazminat talebinde bulunulabileceğine dikkat çekti. İşte detaylar...
21.01.2023Gündem
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Paraların tamamı iade ediliyor
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Paraların tamamı iade ediliyorKredi ve kredi kartı kullanan milyonlarca vatandaş, bankaların işlemler sırasında kendilerine sunduğu pek çok şartı kabul ediyor. Fakat bazı detaylar var ki; tamamının iadesi mümkün. TÜKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Ölmez, Yargıtay’ın verdiği kararları hatırlatarak, bankalardan geri alınabilecek kesintileri tek tek belirtti.
24.12.2022Ekonomi
İnternetten sipariş verdi, bin pişman oldu! “Akraba kurbanı oldum”
İnternetten sipariş verdi, bin pişman oldu! “Akraba kurbanı oldum”İnternetten alışveriş yapan herkesi ilgiliendiriyor. Yeni bir cep telefonu almak isteyen vatandaşın başına gelenler, duyanları şaşkına çeviriyor. 14 bin liralık telefon bin pişman etti.
5.12.2022Yaşam
Bankada hesabı olan herkesi kapsıyor! 15 gün detayı, hemen başvuru yapın
Bankada hesabı olan herkesi kapsıyor! 15 gün detayı, hemen başvuru yapınBazı ATM'ler teknik sorun nedeniyle paraları ya da kartları yutabiliyor. Böyle bir problem yaşandığında bankalar parayı anında müşterilerin hesaplarına iade etmiyor. İade başvurularının sonuçlanması haftalar, aylar bile sürebiliyor. Bu sebeple vatandaşlar kişisel ödemelerini yapamadıkları için büyük mağduriyet yaşıyor. Böyle bir durumla karşılaşılırsa ne yapılabilir? Uzman isimler 'Bankalar oyalıyor' dedi ve önemli detaylara yer verdi.
1.12.2022Ekonomi
Kredi kartınız tehlikede! 'Efsane Cuma' başladı ama 'yalancı' indirime kanmayın
Kredi kartınız tehlikede! 'Efsane Cuma' başladı ama 'yalancı' indirime kanmayınTüketicilerin merakla beklediği 'Efsane Cuma' geldi çattı. Son birkaç yıldır her kasım ayında yapılan indirimler, tüketicileri hem heyecanlandırıyor hem de kafalarını karıştırıyor. Ürün fiyatlarının yüksek miktarda artırılıp, daha sonra bu fiyat üzerinden indirim yapılması ise; eleştirilere neden oluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar, “çoğu yalancı indirim” diyerek tüketicileri uyardı.
25.11.2022Ekonomi
İnternetten temizlik işçisi çağıran herkesi ilgilendiriyor! Hukuki sorumluluk yok
İnternetten temizlik işçisi çağıran herkesi ilgilendiriyor! Hukuki sorumluluk yokEvine temizlik işçisi geldikten sonra değerli eşyaları kaybolan çift hemen uygulama ile iletişime geçti ama aldığı cevap karşısında şoke oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Avukat Mustafa Karakum, platformun hukuki olarak sorumluluğunun olmadığını ifade ederek önemli tavsiyelerde bulundu.
22.11.2022Yaşam
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönem
‘Konut sektörü için kilit konumda’ deyip uyardı! Şantiye şefliğinde yeni dönemKonut yapımında bulunan şantiye şefleri ile ilgili yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik kapsamında meslekle ilgili pek çok düzenleme getirildi. Buna göre şantiye şeflerinin aynı anda üstlenebilecekleri iş miktarı, işin büyüklüğüne göre düzenlenecek. Düzenlemeyi değerlendiren TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 2. Başkanı Nusret Suna, şantiye şeflerinin kilit konumda olduğunu ifade ederek, çok kritik bir deprem hatırlatmasında bulundu.
Tatil planı yapanlar dikkat! 1 Ocak'ta hayata geçiyor, hepsi vergiye tabi olacak
Tatil planı yapanlar dikkat! 1 Ocak'ta hayata geçiyor, hepsi vergiye tabi olacakKonaklama Vergisi'ne ilişkin yasal düzenleme 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girecek. Buna göre otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel, termal tesis, misafirhane, yayla evi kamping gibi tesislerden vergi alınacak. Peki düzenleme nasıl hayata geçecek? Kimleri kapsayacak? Konuya ilişkin açıklama yapan Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Av. İbrahim Güllü, önemli değerlendirmelerde bulundu.
19.11.2022Ekonomi
Asgari ücret zammında 'yüzde 12' detayı! 'Bunlar spekülasyon' deyip gerçek oranı açıkladı
Asgari ücret zammında 'yüzde 12' detayı! 'Bunlar spekülasyon' deyip gerçek oranı açıkladıMilyonlarca çalışan yapılacak asgari ücrete yapılacak zam oranını merak ederken, ilk toplantı tarihi belli oldu. 2022 yılında vatandaşlar, asgari ücrete yapılan yüzde 50’lik rekor zamdan sonra ikinci bir zamla büyük sevinç yaşamıştı. Şimdi ise 2023 asgari ücret zam oranı merak ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ve 9 bin 500 TL ile 10 bin TL seviyelerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, asgari ücrete yapılacak zam oranını gerekçeleriyle açıkladı.
İnternet alışverişi yapanlar dikkat: İptal ediliyor, uzak durun
İnternet alışverişi yapanlar dikkat: İptal ediliyor, uzak durunİnternet alışverişi yapanlar dikkat. E-ticaretteki şikayetlerin sayısı da artmaya başladı. 350 bini aşkın şikayet geldi bugüne kadar şikayetlerin birçoğunun iptal ve iadelerle ilgili olduğu öğrenildi. Uzmanlar ise internetten alışveriş yapanlara çok önemli bir uyarıda bulundu. Dikkat! Bu durumla karşılaşırsanız o siteden uzak durun! İşte internet alışverişi ile ilgili son dakika haberinin detayları…
12.11.2022Ekonomi
E-ticaret sektöründe 'matruşka tipi' dolandırıcılık! Çalışanlar gerçek, şirket 'hayalet' çıktı
E-ticaret sektöründe 'matruşka tipi' dolandırıcılık! Çalışanlar gerçek, şirket 'hayalet' çıktıE-ticaret sitesi kurarak milyonlar kazanmak günümüzde pek çok kişinin hayali. Haliyle bu alanda diğerleri gibi fırsatçıların hedefi haline gelmiş durumda. Bu sektördeki dolandırıcılığın son kurbanları ise; kendi işini kurmak isteyen iki arkadaş oldu. Online bayilik hizmeti veren firmanın tuzağına düşen ikili, kendilerini matruşka gibi bir dolandırıcılığın içinde buldu. Hakları aramak için harekete geçen mağdurlar, aldıkları cevapla neye uğradıklarını şaşırırken, firma ile ilgili ilginç detaylara ulaştılar.
11.11.2022Gündem
Para biriktirmek isteyen herkesi kapsıyor! 'Birikim motivasyonu hesapları' ortaya çıktı
Para biriktirmek isteyen herkesi kapsıyor! 'Birikim motivasyonu hesapları' ortaya çıktıBirikim yapmak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor. Para biriktirme alışkanlığı kazanmak isteyen pek çok kişi ilk adımı atma konusunda başarılı olamıyor. Son yıllarda sosyal medyada tasarruf ile ilgili ‘motivasyon hesapları’ ortaya çıktı. Blog sahipleri hem kendileri para biriktiriyor, hem de diğer kullanıcıları birikime teşvik ediyor. Peki para biriktirmek isteyenler ilk olarak nereden başlayabilir? Gelirin düşük olması para biriktirmeye engel teşkil eder mi? Çocuklara da tasarruf bilincini aşılamak için aileler ne yapabilir? İşte birikim yapmak için rehber…
31.10.2022Ekonomi
İnternetten kitap alışverişine dikkat
İnternetten kitap alışverişine dikkatİnternetten alışveriş, pandemiyle birlikte daha da yaygınlaştı. Kırtasiyeciler, tüketicilerin internet üzerinden yapılan kitap alışverişinin avantajdan çok dezavantajı olduğunu söyledi.
25.10.2022Ekonomi
Çalışanlar için flaş tazminat kararı! İşveren en az 1 yıllık para ödeyecek
Çalışanlar için flaş tazminat kararı! İşveren en az 1 yıllık para ödeyecekEmsal niteliğinde tazminat kararı verildi. İş güvenliği uzmanı, çalıştığı yerdeki ölüm tehlikesini işverene iletti, ancak gerekli önlemler alınmadı. Bunun üzerine uzman, tespit ettiği hayati eksikleri Çalışma Bakanlığı'na bildirdi. Bunu duyan işveren ise, uzmanı işten attı. Ardından iş mahkemesinin yolunu tutarak tazminat alacağının tahsilini isteyen çalışan için Yargıtay'dan emsal karar çıktı.
İnternetten alışveriş yapan herkesi kapsıyor! Bunu yapıp paranızı iade alabilirsiniz
İnternetten alışveriş yapan herkesi kapsıyor! Bunu yapıp paranızı iade alabilirsinizİnternet sitesi üzerinden alışveriş artık yaşamımızın bir parçası oldu. Her gün on binlerce online alışveriş yapılıyor. Ancak sürecin kolaylığının yanı sıra teslimat sırasında yaşanan bazı mağduriyetler de söz konusu olabiliyor. Yargıtay’ın son kararı ile birlikte kırık ya da hasarlı gelen ürünle ilgili firmaların sorumluluğu yeniden gündem oldu; tüketiciye ise kötü haber geldi. Kargo teslimi sırasında paket açılamıyorsa ne yapılabileceğine ve konuya ilişkin ilgili çok önemli detaylara yer verildi. Vatandaşlar bunu yaparsa, kırık ya da hasarlı ürün gelmesi durumunda paketi kargo görevlisinin yanında açmasa dahi şirkete sorumluluk yükleme ihtimali oluşabilir ve parasını iade alabilir. İşte detaylar...
17.10.2022Ekonomi
İnternet alışverişinde yeni dönem! Detaylar belli oldu, satıcı doğrudan sorumlu
İnternet alışverişinde yeni dönem! Detaylar belli oldu, satıcı doğrudan sorumluİnternetten alışveriş yapan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. internettten alışveriş yapan herkesin bilmesi gereken detaylar ortaya çıktı. İnternete bazı üretici veya satıcılar, kendi kurdukları internet sitesinde doğrudan satış yapıyorlar. Satın alınan ürünün ayıplı olması halinde, kendi sitesinden ürünü satan satıcı tüketiciye karşı doğrudan sorumlu oluyor. Ürün satıcısı eğer bir alışveriş platformu üzerinden alışveriş yapıyorsa ürünün sorunlu açıkması halinde yine satış yapılan platform değil satıcının kendisi sorumlu oluyor. İşte internetten alışveriş ilgili son dakika tüm detaylar...
8.10.2022Ekonomi
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Ücret ödemek zorunda kalabilirsinizİnternetten alışveriş yapan herkesi ilgilendiriyor. Ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle birlikte, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kaldırıldı. Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Cumalıoğlu, "Tüketicinin cayma hakkı kalktığında dahi, ayıptan doğan haklarını kullanmaya devam edebilecek. Bu nedenle internetten alınan malın hiçbir şekilde iade edilemeyeceği sonucuna varmak doğru olmaz" dedi. İşte detaylar...
29.09.2022Ekonomi
İnternet dolandırıcılığı ile ilgili emsal karar! Banka sorumlu, faizi ile ödeniyor
İnternet dolandırıcılığı ile ilgili emsal karar! Banka sorumlu, faizi ile ödeniyorKoronavirüs salgını hayatın pek çok alanında değişikliğe neden olurken, bankacılık işlemlerinin de daha fazla mobil kanallar üzerinden yapılmasını sağladı. Birçok işlem artık internet aracılığı ile yapılabiliyor. Ancak her ne kadar bankalar tarafından sıkı güvenlik önlemleri alınsa da kimi zaman müşterilerin bilgileri çalınabiliyor. Konu ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan uzman avukat Yargıtay kararına atıfta bulunarak hesap bilgilerinin sorumluluğunun bankada olduğunu ve müşterinin maddi kaybının bankalar tarafından giderilmesi gerektiğini açıkladı.
21.01.2023Gündem
Ucuz ayçiçek yağı ve şekere yoğun ilgi! 5 litresi 135 liraya satılıyor
Ucuz ayçiçek yağı ve şekere yoğun ilgi! 5 litresi 135 liraya satılıyorSıvı yağ ve şekerin piyasaya göre oldukça uygun satıldığı kooperatif marketi önünde uzun kuyruklar oluştu. Samsun'da vatandaşlar ayçiçek yağı ve şeker almak için Tarım Kredi ve Kooperatifi marketine adeta akın etti.
21.09.2022Ekonomi
Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli oldu
Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli olduİnternetten alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Kolay ulaşılabilir olması, kredi kartı ile taksit yapılabilmesi ve iade imkanın bulunması web siteleri üzerinden alışveriş yapan kişi sayısının artmasına yol açtı. Peki online platformlar üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak ürün satın almak ne kadar güvenli? Tüketiciler cayma hakkını hangi koşullarda kullanabiliyor? Avukat Sedef Selçuk internetten alışveriş yapanları uyararak 'cayma hakkı' ile ilgili, “Tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda, satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren yedi gün içinde almış olduğu bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi, tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Tüketici, tahsil edemediği bedeli icra takibine konu ederek yasal faizi ile birlikte iade alabilir, uğradığı başkaca zarar var ise bunları da takibe konu edebilecektir.” diye konuştu.
21.09.2022Ekonomi
Kredi kartı kullanan ve taksit yaptıran herkesi kapsıyor! Resmen değişti, artık 10 gün değil
Kredi kartı kullanan ve taksit yaptıran herkesi kapsıyor! Resmen değişti, artık 10 gün değilİnternetten alışveriş yapan, kredi kartı kullanan ve taksit yaptıran milyonları yakından ilgilendiriyor. Ticaret Bakanlığı'nın mesafeli sözleşmelerle ilgili yönetmelikte değişiklik yapılmasını içeren yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Mesafeli sözleşmelerde tüketicilerin yasal haklarının kullanımına ilave koruma getirildi. Cayma hakkı kullanımında malı iade süresi, 10 günden 14 güne çıkarıldı. Suç aleti olarak kullanılan ürünün cayma hakkı kullanılıp, yeniden satışa sunulmasının önlenmesi, ülke kaynaklarının israfının önlenmesi, çevreye verilen zararın azaltılması amacıyla bazı ürün grupları, cayma hakkından istisna tutuldu.
14.09.2022Ekonomi
İnternetten alışveriş yapanları kapsıyor! İade hakkıyla ilgili yeni gelişme
İnternetten alışveriş yapanları kapsıyor! İade hakkıyla ilgili yeni gelişmeİnternetten alışveriş yapan herkesi ilgilendiren uzaktan alışveriş ile ilgili kararda yeni bir gelişme yaşandı. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, uzaktan satışlarda kanunla belirlenen tüketicinin 14 gün içerisinde herhangi bir bedel ödemeden vazgeçme hakkının 1 Ekim tarihi itibariyle bitirildiğini söyledi ve yönetmeliğin iptali için Danıştay’a başvuruda bulundu. Şahin açıklamasında “Bu yönetmelik iptal edilecek, çünkü bu yönetmelik dolandırıcılığı artıracak" şeklinde konuştu.
30.08.2022Ekonomi
İnternetten alışveriş yapan milyonları kapsıyor! Artık değişti
İnternetten alışveriş yapan milyonları kapsıyor! Artık değiştiİnternet üzerinden alışveriş yapan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. İnternet alışverişinde yeni dönem başlıyor. Cayma hakkı altın, mücevherat gibi gibi fiyatı sürekli değişen ürünlerle, üzerinde tüketicinin çocuğunun resminin olduğu özelleşmiş ürünler; çiçek, yaş pasta gibi çabuk bozulabilen ürünler ve iç çamaşırı, küpe gibi iadesi hijyen açısından sakıncalı olan mallar, ambalajlarının açılması halinde iade alınmıyor. Salı günü yayımlanan düzenleme ile bazı elektronik eşyalar da cayma hakkı kapsamından çıkarıldı. Buna göre cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kapsamında iade yapılamayacak. 1 Ekim 2022’de yürürlüğe girecek bu yeni düzenlemeye gerekçe olarak, “iade hakkında keyfi kullanım” gösteriliyor. Yeni düzenlemeden sonra tablet ve cep telefonu gibi cihazlarda koşulsuz cayma hakkı kullanılamayacak ancak cihazın bozuk veya eksik çıkması, ayıplı olması, satış sırasında belirtilen özellikleri taşımaması gibi nedenlerle cihazın değiştirilmesi talep edilebilecek.
27.08.2022Gündem
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! 5 milyonluk vurgun ortaya çıktı
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! 5 milyonluk vurgun ortaya çıktıİstanbul'da internet üzerinden elektronik eşya satmak isteyen yüzlerce kişiyle alıcı gibi buluşma ayarlayıp paraları vermeden dolandırıp eşyalarını çaldıkları ileri sürülen 17 kişi gözaltına alındı. Yaklaşık 5 milyonluk vurgun yaptıkları belirlenen şüphelilerin Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor.
24.08.2022Yaşam
e-Devlet'ten ücretsiz başvuru yapılıyor, 10 dakikada tamamlanıyor! 10 bin 280 TL...
e-Devlet'ten ücretsiz başvuru yapılıyor, 10 dakikada tamamlanıyor! 10 bin 280 TL...İnternetten alışveriş yapan herkesi yakından ilgilendiriyor. Site üzerinden her gün on binlerce alışveriş yapılıyor. Siparişler vatandaşların eline ulaşıyor ancak eksik, yanlış ya da bozuk ürünler sebebiyle çoğu kişi mağduriyet yaşıyor. Bu durumda olan vatandaşlar ise hakkını aramak yerine 'süreç çok yavaş işler, nasılsa elimize itiraz sonucu bir şey geçmeyecek' diyerek başvuru yapmıyor. Boşa giden paralar ise her yıl milyarları buluyor. Dilekçe vermek için kurumlara gitmeye gerek yok. Mağduriyet yaşayanlar e-Devlet üzerinden şikayetlerini dile getirebiliyor. Bu işlem 10 dakikada tamamlanıyor. Aynı zamanda hakem heyetine başvuru için herhangi bir ücret de ödenmiyor; masraflar devlet tarafından karşılanıyor. Adım adım anlatıldı. İşte konuya ilişkin detaylar...
15.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İnternetten Alışveriş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki internetten alışveriş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.