Online Alışveriş

Online Alışveriş

Son dakika online alışveriş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan online alışveriş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını online alışveriş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Online Alışveriş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan online alışveriş gelişmeleri de dahil olmak üzere 697 online alışveriş haberi bulunmuştur. Tüm online alışveriş haberleri aşağıda listelenmiştir.
Lüks otomobil ilanı dolandırıcıların hedefi oldu
Lüks otomobil ilanı dolandırıcıların hedefi olduDüzce'de oto galericinin lüks otomobil ilanı, dolandırıcıların hedefi oldu. Galericinin paylaştığı otomobilin fotoğrafını düşük fiyat ile ilana koyan dolandırıcı, çok sayıda kişiyi mağdur etti.
14.08.2022Yaşam
Araba almayı düşünenlere flaş uyarı! Kapora dolandırıcılığı...
Araba almayı düşünenlere flaş uyarı! Kapora dolandırıcılığı...Arabası olan herkesi ilgilendiren son dakika uyarısı! Son dönemde sıklıkla gündeme gelen dolandırıcılık yöntemlerinden "kapora dolandırıcılığı" vatandaşları mağdur ediyor. Uzmanlar, vatandaşları kapora dolandırıcılığına uyarıyor. Araba sahiplerini ve arab alacakları uyaran sektör temsilcileri, "Dolandırıcı araç kendisininmiş gibi fotoğrafını online alışveriş sitesine yüklüyor. İlan 1-2 saat kalıyor. Bu sırada ilanı görenler aracı almak için kişi ile irtibata geçiyor. Dolandırıcı istediği rakamı topladıktan sonra ilanı satıştan kaldırıyor" dedi.
2.08.2022Otomobil
Pandemi dönemi resmen onlara yaradı! Aylık 20 bin lira kazanıyorlar
Pandemi dönemi resmen onlara yaradı! Aylık 20 bin lira kazanıyorlarPandemiyle birlikte artan e-ticaret ve online alışveriş, motokurye ihtiyacını artırdı. Motokuryelerin aylık kazançları da merak edilen konuların başında geliyor. Hızlı teslimat sektörü firmalarından Vigo’nun kurucu ortağı Burç Öztüfekçi, motokurye maaşlarının markadan markaya değişiklik gösterdiğini belirterek, "Farklı etkenlere göre belirlenen kazanç miktarı, aylık ortalama 15 bin ile 20 bin lira arasında değişiyor" dedi.
27.07.2022Ekonomi
İşçi ve işveren milyonları ilgilendiren uyarı! Yüzde 50 zamlı ödeniyor! Haftalık ve günlük çalışma saatleri...
İşçi ve işveren milyonları ilgilendiren uyarı! Yüzde 50 zamlı ödeniyor! Haftalık ve günlük çalışma saatleri...İşçi işveren milyonları ilgilendiren açıklama! Haftalık çalışma saati ile ilgili kritik uyarı geldi. İdari izin, bayram izni ve tatillerle ilgili çok az bilinen detay ortaya çıktı. Saat sınırı var, süreyi geçen işçilere yüzde 50 zamlı ödeniyor. Haftanın 6 günü çalışılan işyerlerinde, saatlik ücreti 50 lira olan işçi; günlük 9.5 saat çalışmışsa yasal süreyi geçmiş sayılıyor. Bu durumda maaş hesaplamasında farklı bir yok izleniyor. İşte haftalık çalışma süresi ile ilgili birçok çalışanın bilmediği ayrıntılar...
10.07.2022Uzmana Sor
Kredi kartı kullananlar dikkat! Online alışveriş yapanları ilgilendiriyor, milyonlarca kullanıcı adı ve parola internette alınıp satılıyor
Kredi kartı kullananlar dikkat! Online alışveriş yapanları ilgilendiriyor, milyonlarca kullanıcı adı ve parola internette alınıp satılıyorKredi kartı olan milyonları ilgilendiriyor. İnternetten alışveriş yapanların kullanıcı adı ve parola bilgileri internet üzerinden alınıp satılıyor. Yeni yöntemler ortaya çıktı. Yasa dışı yollarla ele geçirilen yaklaşık 24 milyar kullanıcı adı ve parola internette alınıp satılıyor. En çok rağbet gören ise kredi kartı bilgileri. Peki siber dolandırıcılar kredi kartı bilgilerini nasıl ele geçiriyor? İşte en çok kullanılan yöntemler...
10.07.2022Ekonomi
Büyük tuvaletini yaptı, kargoya sildi! Kamera kayıtlarını izleyince şaşkına döndüler! Kargocudan garip savunma...
Büyük tuvaletini yaptı, kargoya sildi! Kamera kayıtlarını izleyince şaşkına döndüler! Kargocudan garip savunma...İstanbul Sancaktepe'de geçen yıl ağustosta çocuklarına ünlü bir alışveriş sitesinden ürün sipariş eden Gülşen ve Süleyman Alkan çifti, kargoyla gelen ürünle şoke oldu. Gelen kargoda insan dışkısına rastlayan çift çareyi güvenlik kamera kayıtlarını incelemekte buldu. Kamera görüntülerinin ardından evine gelen kargoya baktıklarında hayatının şokunu yaşadılar. Kargocu ise kendini böyle savundu...
29.06.2022Yaşam
Paralar buhar oldu! Rezervasyon yaptıracaklar dikkat, bunu sakın yapmayın
Paralar buhar oldu! Rezervasyon yaptıracaklar dikkat, bunu sakın yapmayınTatil planı yapanları çok yakından ilgilendiriyor. Milyonlarca lira buhar oldu. Herkesin başına gelebilir. Lüks otel ya da acentelerin internet sitelerini kopyalayarak yapılan 'rezervasyon' dolandırıcılığı ile ilgili turizm sektörünün 9 ayda 2 milyon dolar zarara uğradığı belirtildi.
12.06.2022Ekonomi
İnternetten alışverişte yeni dönem! Ürün satışları değişiyor, fiyatlar artık...
İnternetten alışverişte yeni dönem! Ürün satışları değişiyor, fiyatlar artık...İnternetten alışverişte yeni dönem. E-ticaret sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Pazar genişledikçe hukuki düzenlemeler de kaçınılmaz oluyor. Yeni düzenlemeye göre firmalar, belirlenen şartlar sağlanmadığı takdirde internet platformlarında ürünlerinin satış iznini iptal edebilecek. Öte yandan bir önemli düzenlemede "yeniden satış fiyatı belirlenmesi". Özellikle beyaz eşya ve küçük ev aletleri sınıfında yer alan bir ürünün, tüm platformlarda aynı fiyatta satılması konusunda da tedbirler alınacak. İşte son dakika haberinin detayları...
11.05.2022Ekonomi
Tesla, SpaceX'in CEO'su ve Twitter'ın yeni patronu Elon Musk'tan olay paylaşım!
Tesla, SpaceX'in CEO'su ve Twitter'ın yeni patronu Elon Musk'tan olay paylaşım!Twitter'ın yeni patronu Elon Musk'ın paylaşımı sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Ünlü milyarder Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 'Gizemli koşullar altında ölürsem, sizi tanımak güzeldi' ifadesine yer verdi.
9.05.2022Dünya
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Tamamen değişiyor, vergisi de arttı, 1 Mayıs...
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Tamamen değişiyor, vergisi de arttı, 1 Mayıs...İnternetten alışveriş yapanları çok yakından ilgilendiren gelişme! Artık değişiyor, detaylar ortaya çıktı. Kargo limiti değişiyor, vergi oranı artıyor. Son tarih belli oldu, düzenleme sonrası daha zor olacak. Bireysel ithalatlarda, eşyanın AB dışından gelmesi durumunda yüzde 30 oranında tek ve maktu vergi tahsil edilecek. Düzenlemeyle, posta ve kargo ile gerçek kişilere gelen ve ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen, kıymeti 1500 Euro’yu geçmeyen kişisel kullanıma ait kitap veya benzeri basılı yayınlar için uygulanmakta olan sıfır gümrük vergisi ise devam edecek.
14.04.2022Ekonomi
Sipariş etmediğiniz bir şey kargodan gelirse ne yaparsınız? Alırsanız parasını ödemek zorunda mısınız?
Sipariş etmediğiniz bir şey kargodan gelirse ne yaparsınız? Alırsanız parasını ödemek zorunda mısınız?Sipariş edilmeyen bir ürünü teslim almak, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a göre başka, Türk Borçlar Kanunu'na göre başka sonuçlar doğuruyor. Sipariş etmediğimiz bir ürünü teslim aldıktan sonra hatta kargodan çıkan ürünü kullansak bile gönderici ve satıcı bize karşı bir hak ileri süremiyor. Çünkü TKHK md 7 diyor ki, "Sipariş edilmeyen malların gönderilmesi ya da hizmetlerin sunulması durumunda, tüketiciye karşı herhangi bir hak ileri sürülemez. Bu hallerde, tüketicinin sessiz kalması ya da mal veya hizmeti kullanmış olması, sözleşmenin kurulmasına yönelik kabul beyanı olarak yorumlanamaz." Bu düzenlemeye göre, sipariş etmediği bir ürünü teslim alanlar, bu ürünü ister kullanırlar, isterlerse başkasına verirler, isterlerse çöpe atarlar. Tamamen serbestler. Sebebi, TKHK md 7. Sonucu hukuken oldukça ağır bir düzenleme. Bu sebeple diyoruz ki, ısmarlamadığı ürünü bilerek alan kimsenin Türk Medeni Kanunu'nun 2'nci maddesinde düzenlenmiş olan dürüstlük kuralı gereği, önce göndericiyi bilgilendirmesi gereklidir. Yoksa bu düzenleme, göndericinin hatasından yaralanma, çıkar sağlama düşüncesini hukuken teşvik eden bir düşünceye dayanmamaktadır.
9.04.2022Ekonomi
Hakim dizisinin Cuma'sı bakın kim çıktı!
Hakim dizisinin Cuma'sı bakın kim çıktı!ATV ekranlarında yeni başlayan Hakim dizisi ilk bölümüyle reyting rekorları kırdı. Konusu kadar oyuncu kadrosuyla da çok konuşulan dizinin Cuma'sının kim olduğunu öğrenenler büyük şaşkınlık yaşadı.
7.04.2022Magazin
İş Bankası yeni kararı resmen duyurdu! Hesabı olanları kapsıyor: Taksitli nakit avans, EFT, havale...
İş Bankası yeni kararı resmen duyurdu! Hesabı olanları kapsıyor: Taksitli nakit avans, EFT, havale...İş Bankası harekete geçti ve yeni gelişmeyi resmen duyurdu! Tüm yeni müşterileri kapsıyor. Yeni ayrıcalıklar hizmete sunuldu. İş bankası, İşCep’te yer alan ‘Müşteri Olmak İstiyorum’ özelliğini kullanarak hesap açan müşterilere yönelik özel ayrıcalıklar sunulduğunu açıkladı. Şubeye gitmeden dakikalar içerisinde banka müşterisi olunabiliyor. Bu yolla müşteri olanlardan 1 yıl boyunca havale ve EFT ücreti alınmayacak. Nakit ihtiyacı olan müşteriler ise 1500 TL'ye kadar 5 ay vadeli taksitli nakit avans kullanma imkanına da sahip olabiliyor. Öte yandan müşteriler kartları ile yapacakları ilk alışverişte 200 lira MaxiPuan kazanacaklar.
14.03.2022Ekonomi
Altın alacaklara flaş uyarı! Paranız boşa gitmesin!
Altın alacaklara flaş uyarı! Paranız boşa gitmesin!Altın ile ilgili son dakika açıklaması! İnternetten altın almak isteyen herkesi ilgilendiriyor uyarı geldi. Son yıllarda oldukça artan internet alışverişleri, altın takılar ve ziynet eşyalarında da yaygınlaşıyor. Bu ürünler, özellikle düğün sezonunun yaklaştığı aylarda yoğun şekilde satın alınıyor. Eskişehir’de kuyumculuk yapan Emre Öztürk, dolandırılmak istemeyen vatandaşların internet üzerinden satın aldıkları değerli eşyaları uzmanlarına götürerek orijinalliğini teyit ettirdiklerini belirtti. Öztürk, çevrimiçi olarak satın aldıkları bu ürünlerde bazı sahtekârlıklarla karşılaştıklarını aktararak, vatandaşların mutlaka ayar damgası ve marka patentlerini kontrol etmeleri gerektiğini söyledi.
27.02.2022Ekonomi
Ozon yağının faydaları nedir? Ozon yağı ne işe yarar?
Ozon yağının faydaları nedir? Ozon yağı ne işe yarar?Ozon yağının tarihçesine bakıldığında dünyaca tanınan mucit ve fizikçi Nikola Tesla tarafından bulunduğu bilinmektedir. 1900 yıllarında tüberküloz hastalığının tedavisinde kullanılan ozon yağı, farklı rahatsızlıkların tedavisinde de denemeye başlanmıştır. Peki ozon yağının faydaları nedir? Ozon yağı ne işe yarar?
16.02.2022Sağlık
Saplar Günü ne zaman? 202 Dünya Saplar Günü ne demek, gerçekte Sap Günü var mı?
Saplar Günü ne zaman? 202 Dünya Saplar Günü ne demek, gerçekte Sap Günü var mı?Dünya Saplar Günü ne zaman? 14 Şubat Sevgililer Günü için kısa bir süre kalırken, bekar ve yalnız olanların gündeminde ise Saplar Günü var. Dünya Saplar Günü’nün sosyal medyada gündem olmasıyla Saplar Günü ne zaman, ne zaman, böyle bir gün gerçekte var mı? gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı.
12.02.2022Gündem
Ünlü pizza firmasında siber saldırı alarmı! Flaş uyarı: Hemen şifrenizi değiştirin
Ünlü pizza firmasında siber saldırı alarmı! Flaş uyarı: Hemen şifrenizi değiştirinÜnlü pizza firması müşterilerimize ait kişisel verilere erişildiği iddiasıyla ilgili uyarıda bulundu. Firma müşterilerinden şifrelerini değiştirmesini isterken savcılığa da suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
28.01.2022Gündem
Yargıtay'dan internetten alışveriş için kritik karar! Artık onlar sorumlu değil...
Yargıtay'dan internetten alışveriş için kritik karar! Artık onlar sorumlu değil...İnternet alışverişin artışıyla aynı oranda şikayetlerde de artış yaşanırken, bu alışverişlere yönelik şikayetlerde de dikkat çekici artışlar gerçekleşiyor. Bunların bir kısmı tüketici hakem heyetlerinde çözülürken, önemli bir kısmı da yargıya taşındı.
26.01.2022Ekonomi
Alışveriş devi Amazon'a hırsızlık şoku! Kargo treni yağma edildi: Akılalmaz görüntüler...
Alışveriş devi Amazon'a hırsızlık şoku! Kargo treni yağma edildi: Akılalmaz görüntüler...Online alışveriş devi Amazon'a yağma ve hırsızlık şoku. Son dönemde ABD'de yaşanan yağma ve hırsızlık olaylarının son kurbanı alışveriş devi Amazon oldu. Online alışveriş paketlerini taşıyan kargo treni Los Angeles'ta baskına uğradı. Suçluların trenlere atlayıp konteynırları zorla açmasının ardından binlerce paket raylara saçıldı. Ortada kalan paketler de hırsızlara yem oldu.
15.01.2022Dünya
Yeni tehlike Türkiye dahil 195 ülkeyi tehdit ediyor! Hepsi hedefte: Devletler de işin içine girince...
Yeni tehlike Türkiye dahil 195 ülkeyi tehdit ediyor! Hepsi hedefte: Devletler de işin içine girince...Dünyada teknolojik gelişmeler sanal hayat neredeyse gerçek hayatla eşdeğer bir hâl aldı. Kötü amaçlı yazılarımlar artık hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Kişisel bilgileri bu yollarla ele geçirilen çok sayıda kişi ciddi problemler yaşıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir tehlike ise siber güvenlik konusunda yaşanan endişeleri iyice artırdı.
Hızlı teslimat sektöründe lider PackUpp
Hızlı teslimat sektöründe lider PackUppŞikayetvar platformu tarafından hazırlanan “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” sonuçlarına göre, bu yıl ilk kez açılan “Hızlı Teslimat Kategorisi”nin lideri açık ara farkla PackUpp oldu.
8.12.2021Ekonomi
'İndirim fırsatları' ile ilgili flaş karar! Harekete geçildi, tek tek tespit ediliyor
'İndirim fırsatları' ile ilgili flaş karar! Harekete geçildi, tek tek tespit ediliyorİnternetten alışveriş yapan herkesi ilgilendiriyor. 'Kara cuma' olarak adlandıran indirimler neredeyse her ay yapılmaya başladı. İndirim için yeni isimlerle müşterilerine dev indirim fırsatları sunduğunu iddia eden firmalar bakanlık tarafından yakından takip ediliyor. Ticaret Bakanlığı E-Ticaret şirketlerini sıkı markaja aldı. Bakanlık ekipleri ‘Dev, müthiş, şahane, efsane’ gibi ifadelerle indirim yapıldığı iddia edilen ürünler üzerinde fiyat araştırması yapacak
5.12.2021Ekonomi
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor, ödeme için bugün çok kritik, 2 ay detayı...
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor, ödeme için bugün çok kritik, 2 ay detayı...Milyonlarca kişi için bugün çok kritik. Borcu olanlar ve bu borcunu yapılandıranlar için taksitin ilkini ödemek için bugün son gün. Faizlerin silindiği yapılandırmada bugün ödeme yapmayan başa dönecek. Borcun tamamını ödemek zorunda kalacak. Yapılandırmanızın bozulmaması için ilk iki taksitin kesintisiz bir şekilde ödenmiş olması gerekiyor.
30.11.2021Ekonomi
‘Black Friday’ öncesi siber dolandırıcılık uyarısı
‘Black Friday’ öncesi siber dolandırıcılık uyarısı  Black Friday (Kara Cuma) öncesi vatandaşları siber dolandırıcılığa karşı uyaran ekonomist Rahmi İncekara, “Koronavirüs nedeniyle Black Friday indirimlerinden yararlanmak isteyen tüketiciler, fiziksel mağazalar yerine online alışveriş sitelerini daha fazla ziyaret edecektir. Siber dolandırıcılık konusunda dikkatli olun, tedbiri elden bırakmayın. Alışverişlerde sanal kart kullanımı, maillerin doğruluk kontrollerinin yapılması, güvensiz ağlar ve sahte linklerden uzak durun” dedi.
25.11.2021Ekonomi
İnternetten alışverişte yeni dönem! Komisyon, fiyat...
İnternetten alışverişte yeni dönem! Komisyon, fiyat...Pandemi döneminde yaygınlaşan e-ticaret, artan şikâyetleri de beraberinde getirdi. Vatandaştan çok sayıda şikâyet aldıklarını belirten Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Online alışveriş sitelerinin komisyon oranları gibi daha pek çok alanda eleştiriler yapılıyor. Bu alanla alakalı bir çalışma içindeyiz” dedi.
19.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Online Alışveriş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki online alışveriş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.