E-Ticaret

E-Ticaret

Son dakika e-ticaret haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan e-ticaret ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını e-ticaret haber sayfamızda bulabilirsiniz.

E-Ticaret

haberleri sayfasında son dakika yaşanan e-ticaret gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.740 e-ticaret haberi bulunmuştur. Tüm e-ticaret haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araba ile ilgili son dakika uyarısı! Bu yönteme dikkat: EFT, havale, nakit...
Araba ile ilgili son dakika uyarısı! Bu yönteme dikkat: EFT, havale, nakit...Arabası olan ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren son dakika uyarısı! Yaz aylarının gelmesiyle araç kiralama sektörü de dolandırıcılardan nasibini aldı. Nisan ayında 2 bin kişiyi dolandırarak toplam 5 milyon TL'lik vurgun yapan 24 kişinin gözaltına alındığı bilinirken, geçtiğimiz ay da 8 şüphelinin 900 bin TL haksız kazanç elde ettiği görüldü. Uzmanlar, özellikle araç kiralama sitelerini kopyalayan dolandırıcılara karşı uyardı.
10.08.2022Otomobil
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! İşten ayrılırken talep edin, yapmayan işveren ceza öder
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! İşten ayrılırken talep edin, yapmayan işveren ceza öderİşçi-işveren milyonları ilgilendiriyor. Çalışanların kendi isteği ile işten çıkması ya da işveren tarafından iş akdinin sonlandırılması durumunda talep hakkı bulunuyor. Pek çok kişi işe başlarken iş sözleşmesini yeteri kadar detaylı okumadan imzalıyor. Bazı durumlarda kişi sözleşme detaylarını tam olarak kavrasa dahi işe girmek için sözleşme maddelerini kabul etmekten başka çaresi bulunmuyor. İşten ayrılan çalışan parmak izi ve yüz tarama gibi kişisel biyometrik verilerinin açık rızası bulunmadan işlendiği gerekçesi ile KVKK'ya başvurdu. Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK), çalışanların kişisel verilerinin izinsiz kullanımıyla ilgili örnek ceza verdi.
Pandemi dönemi resmen onlara yaradı! Aylık 20 bin lira kazanıyorlar
Pandemi dönemi resmen onlara yaradı! Aylık 20 bin lira kazanıyorlarPandemiyle birlikte artan e-ticaret ve online alışveriş, motokurye ihtiyacını artırdı. Motokuryelerin aylık kazançları da merak edilen konuların başında geliyor. Hızlı teslimat sektörü firmalarından Vigo’nun kurucu ortağı Burç Öztüfekçi, motokurye maaşlarının markadan markaya değişiklik gösterdiğini belirterek, "Farklı etkenlere göre belirlenen kazanç miktarı, aylık ortalama 15 bin ile 20 bin lira arasında değişiyor" dedi.
27.07.2022Ekonomi
Türkiye-BAE arasında uzay alanında iş birliği mutabakatı imzalandı
Türkiye-BAE arasında uzay alanında iş birliği mutabakatı imzalandıTürkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında yatırım alanında yeni bir sayfa açıldı. BAE’nin Türk ekonomisine yapmayı planladığı yatırımlar, İstanbul’da düzenlenen çalıştayda masaya yatırıldı. BAE’den üç bakan ve çok sayıda CEO’nun katıldığı çalıştayda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu çalıştay ile yeni bağlantılar ve somut projeler için ortam oluşturduklarını belirterek “Sanayi, yatırım ve teknoloji alanlarındaki iş birliğimize önemli katkılar sağlayacak.” dedi. Bakan Varank, daha güçlü ve sürdürülebilir ekonomiler için liderlerden talimat aldıklarının altını çizerek “Bu program, ticaretimizi çeşitlendirmemize ve yatırımları teşvik etmemize vesile olacak.” diye konuştu.
13.07.2022Ekonomi
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldı
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Birleşik Arap Emirlikleri Sanayi ve İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasındaki Yatırım Çalıştayı'na katıldı.
13.07.2022Siyaset
İnternetten alışverişte yeni dönem! Herkesi ilgilendiriyor: Bunu yapan yandı
İnternetten alışverişte yeni dönem! Herkesi ilgilendiriyor: Bunu yapan yandıİnternet alışverişinde son dakika gelişmesi. İnternetten alışveriş yapanlar dikkat. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Artık değişiyor. Bunu yapan yandı. Ağır yaptırımlar geliyor. 2022 yılı ek bütçesi ile e-ticarete yönelik kanun, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; haksız rekabette bulunan her bir e-ticaret hizmet sağlayıcısı için 10 bin liradan 20 milyon lira idari para cezası uygulanacak. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
7.07.2022Ekonomi
E-ticaret şirketi 20 milyon dolar yatırım aldı
E-ticaret şirketi 20 milyon dolar yatırım aldıPre-Unicorn listelerinin ilk sırasındaki e-ticaret şirketi Modanisa, Re-Pie Portföy’ün 15 milyon dolar yatırım ile liderlik ettiği turda yaklaşık 20 milyon dolar yatırım aldı. Köprü turuna mevcut yatırımcılar Goldman Sachs, IPY ve EBRD de katıldı.
6.07.2022Advertorial
E-ticarette tekelleşmeye son verilecek! Yasa teklifi TBMM'de kabul edildi
E-ticarette tekelleşmeye son verilecek! Yasa teklifi TBMM'de kabul edildiElektronik ticarette tekelleşmeye son veren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
1.07.2022Siyaset
Yolculuklarda araç sıkıntısına dijital çözüm
Yolculuklarda araç sıkıntısına dijital çözümServis işletmecilerinin ve yolcuların bir araya getirildiği dijital turizm firmasıyla şehir içi ve şehirlerarası tur sorunlarına yeni çözümler geliyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dan 79 turizm firması ve bunun yanında 160 bireysel araç sahibiyle hizmet veren proje ile kullanıcılar tur ve seyahat faaliyetlerini herhangi bir acenteye bağlı kalmadan düşük maliyetle gerçekleştirme imkanı buluyor.
Megastar Tarkan’ın yeni reklam filmi yayınlandı
Megastar Tarkan’ın yeni reklam filmi yayınlandıÜnlü e- ticaret markasının Megastar Tarkan ile çektiği üçüncü reklam filmi yayınlandı. Filmde, bir yeleğin Tarkan’a ve Türkiye’nin dört bir yanına satılması konu ediliyor.
28.06.2022Advertorial
E-fatura ile ilgili kritik detay! Yüz binleri ilgilendiriyor! Son tarih 1 Temmuz
E-fatura ile ilgili kritik detay! Yüz binleri ilgilendiriyor! Son tarih 1 TemmuzPandemide hız kazanan dijital dönüşüm, şirketlerin fatura işlemlerini de dijitale taşıdı. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 22 Ocak'ta yayımlanan tebliğ, e-fatura ve e-arşive geçiş zorunluluğu için belirlenen ciro limitlerini aşağıya çekti. 2020 ve 2021’de brüt satış hasılatı 1 milyon TL’yi aşan mükelleflere, 1 Temmuz 2022 itibarıyla e-faturaya geçiş zorunluluğu getirtildi. 2022 veya müteakip hesap dönemleri için brüt satış hasılatı 500 bin TL ve üzeri olarak belirlenirken, son tarih de 1 Temmuz 2023 oldu.
27.06.2022Ekonomi
TOGG eleman alımı yapacak! Aranan şartlar belli oldu
TOGG eleman alımı yapacak! Aranan şartlar belli olduTOGG eleman alımı yapıyor. TOGG eleman alımı 2022 şartları belli oldu ve pozisyonlar da tek tek açıklandı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) inşası devam eden Gemlik'teki fabrikasındaki çalışmalar sona yaklaşırken, üretimde görev alacak çalışanlar için yeni ilanlar verdi. Yalnızca Türkiye için değil, Almanya'daki ofis için de işe alımlar yapılıyor.
22.06.2022Ekonomi
Trendyol çöktü mü, neden açılmıyor? Trendyol'a giremiyorum, 500 Internal Server Error hatası veriyor! 500 Server Error hatası nedir?
Trendyol çöktü mü, neden açılmıyor? Trendyol'a giremiyorum, 500 Internal Server Error hatası veriyor! 500 Server Error hatası nedir?Trendyol çöktü mü, Trendyol neden açılmıyor? Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformu Trendyol’a sabah saatlerinden itibaren girilmemeye başlandı. Trendyol kullanıcıları Trendyol açılmıyor, Trendyol hata veriyor, Trendyol'a giremiyorum şeklinde problemlerini sosyal medya üzerinden paylaşırken Peki, Trendyol çöktü mü? Trendyol neden açılmıyor? sorularına da yanıt arıyor.
21.06.2022Gündem
Gittigidiyor kapanıyor mu, Türkiye’den çekiliyor mu? Gittigidiyor eBay nedir?
Gittigidiyor kapanıyor mu, Türkiye’den çekiliyor mu? Gittigidiyor eBay nedir?Gittigidiyor kapandı mı, eBay nedir? ABD merkezli e-ticaret şirket eBay, Gittigidiyor'u kapatarak Türkiye'deki faaliyetine son veriyor. Peki, Gittigidiyor Türkiye’den çekiliyor mu, eBay Türkiye'den gidiyor mu? Gittigidiyor eBay nedir?
20.06.2022Ekonomi
E-ticarette yeni dönem! Değişiyor, artık...
E-ticarette yeni dönem! Değişiyor, artık...Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Beştepe’de e-ticaret sektörü temsilcileriyle buluştuğu zirvede sektördeki rekabeti düzenleyecek tedbirler masaya yatırıldı. Buna göre belirli büyüklükteki e-ticaret firmalarına lisans şartı getirilecek. Kendi içinde kargo hizmeti veren e-ticaret devlerinin, kargo bölümünü satıştan ayırması gerekecek.
16.06.2022Ekonomi
Fuat Oktay: E-ticarette hukuki düzenleme ihtiyaçlarını tespit ediyoruz
Fuat Oktay: E-ticarette hukuki düzenleme ihtiyaçlarını tespit ediyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "E-ticarette haksız rekabetin önüne geçilmesi ve satıcı haklarının güvence altına alınması için hukuki düzenleme ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Sektörün gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, adil ve iyi işleyen bir e-ticaret ekosistemi oluşturmak yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
14.06.2022Siyaset
Paralar buhar oldu! Rezervasyon yaptıracaklar dikkat, bunu sakın yapmayın
Paralar buhar oldu! Rezervasyon yaptıracaklar dikkat, bunu sakın yapmayınTatil planı yapanları çok yakından ilgilendiriyor. Milyonlarca lira buhar oldu. Herkesin başına gelebilir. Lüks otel ya da acentelerin internet sitelerini kopyalayarak yapılan 'rezervasyon' dolandırıcılığı ile ilgili turizm sektörünün 9 ayda 2 milyon dolar zarara uğradığı belirtildi.
12.06.2022Ekonomi
Genç sevgililerden tuzak! Alıcı gibi davranıp buluştular, astsubayın yüzüne biber gazı sıkıp...
Genç sevgililerden tuzak! Alıcı gibi davranıp buluştular, astsubayın yüzüne biber gazı sıkıp...Samsun'da genç sevgililer, internetten cep telefonunu satışa çıkaran astsubay ile buluşup yüzüne biber gazı sıkarak telefonunu gasp ettiler.
9.06.2022Yaşam
Kadın kooperatifleri için dijital dönüşüm hamlesi!
Kadın kooperatifleri için dijital dönüşüm hamlesi!Emekten Sepete Kadın Kooperatiflerini Destekleme Programı’nın ilk yıl etki sonuçları açıklandı.
8.06.2022Gündem
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Müjdeyi duyurdu, yola çıkıyor
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Müjdeyi duyurdu, yola çıkıyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu, dünyada 7 milyar insan ve 20 trilyon dolarlık pazarın, bir tek tuşun ardında olduğunu belirterek, e-ticaretin önemine dikkat çekti. Dünyanın en değerli arazisi olarak cep telefonlarının ekranlarını gösteren Hisarcıkloğlu, "Önemli olan bu değerli arazide yer kapabilmektir. Eskiden, en işlek caddede mağaza, market sahibi olmak önemliydi. Şimdi, cep telefonu ekranında yer alabilmek çok önemli" dedi. Hisarcıkloğlu TOGG'la ilgili 'Bu yıl 29 Ekim'de banttan indireceğiz. Elektrikli otomobilde dünyanın tamamıyla aynı anda yarışıyoruz. Ülkemizin yeşil dönüşüm sürecine ve mobilite ekosistemine katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda da ülkemiz içinde yepyeni ve genç bir tedarik zinciri ve üretim sistemi kuruyoruz. Gemlik'teki fabrikada farklı alanlardaki, genç kardeşlerimizin kurduğu start-up şirketlerle çalışıyoruz. Kimisi arabanın kamerasını yapıyor, kimisi sürüş analizi yapıyor, kimisi başka bir parçasını yapıyor. İnşallah önümüzdeki sene Antalya'da ve Türkiye'nin birçok yerinde bu arabayı görmeye başlıyoruz" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
27.05.2022Ekonomi
'Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz'ün yazarı kocasını öldürmekle suçlanıyor
'Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz'ün yazarı kocasını öldürmekle suçlanıyorFilm gibi olay. "Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz" makalesinin yazarı 25 yıllık eşini öldürmekle suçlanıyor. Yazıyı kaleme alan kişi olan Nancy Brophy 'nin "Bir romantik gerilim yazarı olarak zamanımın büyük bir çoğunluğunu cinayetler ve polislerin bu cinayetler üzerindeki çalışma metotları hakkında düşünerek geçiriyorum" diyor ve çeşitli Cinayet metotlarının artılarını ve eksilerini değerlendiriyordu: Silahlar çok ses çıkarırdı. Zehrin işe yaramama ihtimali vardı. Bir kiralık katil ise kendisini azmettiren kişiyi polise ispiyonlayabilirdi." ifadeleri ise büyük dikkat çekiyor.
23.05.2022Dünya
İnternetten alışverişte yeni dönem! Ürün satışları değişiyor, fiyatlar artık...
İnternetten alışverişte yeni dönem! Ürün satışları değişiyor, fiyatlar artık...İnternetten alışverişte yeni dönem. E-ticaret sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Pazar genişledikçe hukuki düzenlemeler de kaçınılmaz oluyor. Yeni düzenlemeye göre firmalar, belirlenen şartlar sağlanmadığı takdirde internet platformlarında ürünlerinin satış iznini iptal edebilecek. Öte yandan bir önemli düzenlemede "yeniden satış fiyatı belirlenmesi". Özellikle beyaz eşya ve küçük ev aletleri sınıfında yer alan bir ürünün, tüm platformlarda aynı fiyatta satılması konusunda da tedbirler alınacak. İşte son dakika haberinin detayları...
11.05.2022Ekonomi
Talep patladı, yer bulunamıyor! Doluluk oranı yüzde 98'lere ulaştı
Talep patladı, yer bulunamıyor! Doluluk oranı yüzde 98'lere ulaştıTalep patladı. İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor. Doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu andaki rezervasyonlara göre, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığını belirterek, ''Birçok otel şimdiden dolmuş durumda ve toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. Haziran ve temmuz ayı için de bu ilginin devam ettiğini görüyoruz'' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
8.05.2022Ekonomi
Beyaz eşya fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Fahiş zamlara 'dur' denildi
Beyaz eşya fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Fahiş zamlara 'dur' denildiFahiş fiyatlar ile ilgili son dakika gelişmesi! Evlenecek ya da evini yenileyecek olanları çok yakından ilgilendiriyor. Beyaz eşya fiyatlarındaki hızlı yükseliş ile ilgili Rekabet Kurumu'ndan önemli bir adım geldi. Yaklaşan düğün sezonu öncesinde Türkiye'nin önde gelen bir beyaz eşya üreticisinin, e-ticaret sektöründe hakim konumda olan yalnızca beş e-ticaret firması ile çalışacağını satış noktalarına duyurması düğün sezonu öncesi hem vatandaşta hem de diğer e-ticaret platformlarında şok etkisi yarattı.
8.05.2022Ekonomi
E-ticarette yeni dönem! Tamamen değişiyor
E-ticarette yeni dönem! Tamamen değişiyorE-ticaret pazar yerlerinde taklit ürün satışı ve hukuka aykırı içerikler engellenecek. Satıcılar sadece bir e-ticaret pazar yerinde faaliyet göstermek zorunda bırakılamayacak.
25.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

E-Ticaret ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki e-ticaret haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.