Yatırım

Yatırım

Son dakika yatırım haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yatırım ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yatırım haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yatırım

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yatırım gelişmeleri de dahil olmak üzere 30.364 yatırım haberi bulunmuştur. Tüm yatırım haberleri aşağıda listelenmiştir.
Visa’dan sahteciliğin dili analizi
Visa’dan sahteciliğin dili analiziVisa’nın yeni araştırması, teknolojiye en yatkın tüketicilerin bile dolandırıcılar tarafından kullanılan dilin tuzaklarına düşebildiğini ortaya koyuyor. Araştırma, tüketicilerin %73’ünün iletişimde sahteciliğe dair uyarı sinyallerini kaçırabileceğini gösteriyor. Araştırmaya göre dolandırıcılar en çok tüketici heyecanından yararlanıyor ve kişileri kandırmak üzere “kazanın”, “özel fırsat” veya “bedava” sözcüklerini kullanıyor.
31.03.2023Ekonomi
Guterres ve Emine Erdoğan, BM Genel Kurulunda düzenlenen Sıfır Atık Özel Oturumu’nda konuştu
Guterres ve Emine Erdoğan, BM Genel Kurulunda düzenlenen Sıfır Atık Özel Oturumu’nda konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğinin özel davetlisi olarak katıldığı BM Genel Kurulu'ndaki Sıfır Atık Özel Oturumu'nda, iklim ve çevre sorununda dünyada adil dağılım ilkesine dayalı hakkaniyetli bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.
30.03.2023Gündem
Bakan Kurum: Deprem bölgesinde inşa edeceğimiz 650 bin konutumuzu sıfır atık uyumlu olacak şekilde inşa edeceğiz
Bakan Kurum: Deprem bölgesinde inşa edeceğimiz 650 bin konutumuzu sıfır atık uyumlu olacak şekilde inşa edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde 2017'de başlatılan Sıfır Atık Hareketi’nin tüm dünyanın katkı ve katılım sağlayacağı “30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü” dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.
30.03.2023Ekonomi
Türk İHA ve SİHA'ları dünya gündeminde! ABD'de manşet, Türkiye rekor kırıyor
Türk İHA ve SİHA'ları dünya gündeminde! ABD'de manşet, Türkiye rekor kırıyorÖzellikle silahlı insansız hava aracı satışlarının Türkiye'nin uluslararası ilişkilerini Orta Asya'dan Avrupa'ya, Ortadoğu'dan Kuzey Afrika'ya kadar birçok bölgede geliştirdiğini yazan Amerikan CNBC, büyüyen savunma sanayiinin kırdığı rekorları sayfasına taşıdı. Bayraktar TB2'nin Rusya-Ukrayna savaşında oynadığı rolü öne çıkaran CNBC, Erdoğan'ın 20 yıllık yatırımının meyvesini verdiğini vurguladı.
30.03.2023Dünya
IAB, Suzan Sabancı Dinçer’in ev sahipliğinde bir araya gelecek
IAB, Suzan Sabancı Dinçer’in ev sahipliğinde bir araya gelecekAkbank Uluslararası Danışma Kurulu (IAB) bu yıl Suzan Sabancı Dinçer’in ev sahipliğinde Türkiye’de bir araya gelecek. Bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, “Uluslararası Danışma Kurulumuz zengin bir bilgi ve tecrübeyi Akbank’ta buluşturuyor” dedi.
29.03.2023Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Enflasyonda gerileme sürecini adım adım yaşıyoruz
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Enflasyonda gerileme sürecini adım adım yaşıyoruzTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Uyguladığımız politika çerçevesi enflasyonu düşürme gücüne sahiptir. Dış şokların etkilerine rağmen, enflasyonda kademeli bir gerileme sürecini adım adım yaşıyoruz" dedi.
29.03.2023Ekonomi
'Bitcoin Safiye' ve kocası, 40 kişiyi 30 milyon TL dolandırmış! Başka hesaplara aktarmışlar
'Bitcoin Safiye' ve kocası, 40 kişiyi 30 milyon TL dolandırmış! Başka hesaplara aktarmışlar Aydın'da kendisini 'ekonomist-broker' olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla Bursa'da 19 Kasım 2019 tarihinde yakalanan ve 4 ay tutuklu kaldıktan sonra elektronik kelepçe takılarak serbest bırakılan Safiye Gökçe Yüce (43) ile eşi Oğuzhan Yüce'nin (48) 135'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanmalarına devam edildi. Duruşmada, bilirkişilerce incelenen hesap hareketleri mahkemeye sunulan Gökçe çiftinin 24 milyon değerindeki 47 Bitcoini başka hesaplara aktardığı ortaya çıktı.
29.03.2023Gündem
1.4 milyon euro'ya gelmişti! Ferdi Kadıoğlu bonservis rekoru kıracak
1.4 milyon euro'ya gelmişti! Ferdi Kadıoğlu bonservis rekoru kıracakBorussia Dortmund, Sevilla, Roma ve Napoli'nin peşinde olduğu Ferdi Kadıoğlu için Avrupa devleri 30 milyon euro'yu gözden çıkarmak zorunda.
29.03.2023Fenerbahçe
İthal cep telefonlarına yapılacak 'gümrük zammı' iptal edildi
İthal cep telefonlarına yapılacak 'gümrük zammı' iptal edildiResmİ Gazete'de yayımlanan karara göre; ithal cep telefonlarının birim gümrük kıymetini 200 dolardan 350 dolara çıkaran düzenleme yürürlükten kaldırıldı.
29.03.2023Ekonomi
Bakan Özer tarih vererek duyurdu: Eğitim ve öğretim yılı 16 Haziran'da sona erecek
Bakan Özer tarih vererek duyurdu: Eğitim ve öğretim yılı 16 Haziran'da sona erecekMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran'da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız." dedi.
27.03.2023Gündem
Galatasaray'a 'Sabıkası kabarık' golcü! Bir sezonda 18 sarı 5 kırmızı kart gördü
Galatasaray'a 'Sabıkası kabarık' golcü! Bir sezonda 18 sarı 5 kırmızı kart gördüGalatasaray haberleri... Yaz ayı transfer çalışmalarına şimdiden başlayan ve özellikle hücum hattına yatırım yapmak isteyen Galatasaray iki yıldızın peşine düştü. Ada ekibiyle sezon sonunda kontratı bitecek olan kırmızı kart canavarı golcü için görüşmelere başlayan Sarı Kırmızılı yöneticiler 34 yaşındaki sağ kanatla da masaya oturmuş durumda...
27.03.2023Galatasaray
Kiracılardan şaşırtan talep! Evden çıkmak için 100 bin dolar
Kiracılardan şaşırtan talep! Evden çıkmak için 100 bin dolarKiralardaki fahiş artış nedenyile mağdur pek çok kiracı bulunuyor. Yüzde 25'lik artış sınırına uymayan ev sahipleri nedeni ile kiralık ev arayışında olan kişi sayısı her geçen gün artarken, evini satmak isteyen mülk sahiplerinin yaşadığı mağduriyet de ortaya çıktı.
27.03.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz
Bakan Nebati: Güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli'ne ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati "Togg başta olmak üzere elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, enerjide dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve enerji teknolojileri üretimi gibi alanlarda elde ettiğimiz büyük başarıları daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı’na güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz" dedi.
25.03.2023Ekonomi
Kadir Doğulu: Kursağımızda kaldı her şey!
Kadir Doğulu: Kursağımızda kaldı her şey!'Mitat' filminin hem yapım hem de oyuncu kadrosunda olan Kadir Doğulu, Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen, binlerce kişinin enkaz altında yaşamını yitirdiği deprem felaketi hakkında konuştu.
25.03.2023Magazin
İki yeni banka kuruluyor! BDDK onayladı
İki yeni banka kuruluyor! BDDK onayladıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 2 yeni banka kurulmasını ve 1 bankaya faaliyet izni verilmesini onayladı.
25.03.2023Ekonomi
Berdan Mardini: Evimi ve arabamı sattım bütün paramı kozmetiğe yatırdım
Berdan Mardini: Evimi ve arabamı sattım bütün paramı kozmetiğe yatırdımSurvivor macerası 15 gün süren şarkıcı Berdan Mardini, arkadaşı Gökhan Reis'in galeri açılışına katıldı. Lüks tüketimden vazgeçtiğini belirten Berdan Mardini, yeni bir işe yatırım yaptığını söyledi. İşte merak edilenler...
24.03.2023Magazin
Bakanlıktan dolandırıcılık uyarısı! 'Yatırım fırsatı' yalanıyla böyle kandırıyorlar
Bakanlıktan dolandırıcılık uyarısı! 'Yatırım fırsatı' yalanıyla böyle kandırıyorlarEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, “Yatırım fırsatı” başlığıyla sunulan ve gerçeklik algısını artırmak için BOTAŞ ve TPAO logolarının da kullanıldığı paylaşımlar, oltalama ve dolandırıcılık girişimi olduğu uyarısını yaptı.
24.03.2023Gündem
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: 11 ilimizi ayağa kaldıracağız
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum: 11 ilimizi ayağa kaldıracağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde, 17 bin 902 konutun temelini eş zamanlı olarak attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Kahramanmaraş’ta gerçekleşen temel atma töreninde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yeniden yükselecek Anadolu’muz için, hep birlikte tek yürek olmak için bir aradayız. Soluğu her daim afetzede kardeşlerimizin yanında aldık. Sayın Cumhurbaşkanım, sizler her afette aziz milletimize bir yılda güvenli konut sözü verdiniz, bizler de gece-gündüz demeden canla başla çalıştık. 11 ilimizi kendi kimliğiyle, tarihî dokusuyla ve sanayisiyle ayağa kaldıracağız. Yeni yaşam alanlarımızı söz verdiğimiz gibi afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz.” dedi.
23.03.2023Gündem
Bakan Kurum: Şehirlerimizi ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışacağız
Bakan Kurum: Şehirlerimizi ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş’ta Pazarcık Depremi Sonrası 17902 Afet ve Köy Konutu İlk Temel Atma Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Anadolu için tarihten aldığımız ilhamla 11 ilimizi kendi kimliği, tarihi dokusuyla, sanayisiyle, kültürüyle yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalışacağız" ifadelerini kullandı.
23.03.2023Ekonomi
Bakan Kurum: Söz verdiğimiz gibi teslim edeceğiz
Bakan Kurum: Söz verdiğimiz gibi teslim edeceğiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde eş zamanlı başlayan temel atma töreninde açıklamalarda bulundu.
23.03.2023Gündem
11 ilde 17 bin 902 konut! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağız
11 ilde 17 bin 902 konut! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazarcık Depremi Sonrası 17 bin 902 Afet ve Köy Konutu İlk Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yıkılan her binamızı yeniden yaparak, şehirlerimizi inşa ve ihya ederek adım adım Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz." dedi.
23.03.2023Gündem
Deichmann Türkiye Ceo’su Atilla Özkul “Yenilenen  3.0 Mağaza Konseptini” paylaştı..
Deichmann Türkiye Ceo’su Atilla Özkul “Yenilenen 3.0 Mağaza Konseptini” paylaştı..Taksim İstiklal, Mall of İstanbul, MarkAntalya, Trabzon Forum, İzmir Westpark DEICHMANN mağazaları  “3.0 yeni konsept” mimari ile yenilenerek müşterilerin hizmetine açıldı.
21.03.2023Advertorial
vivo’dan Türkiye’de bir ilk: Giriş ve orta segment modellerde Android Güncelleme sözü
vivo’dan Türkiye’de bir ilk: Giriş ve orta segment modellerde Android Güncelleme sözüDünyanın en çok satan beş telefon markasından biri olan vivo, 2021 yılında Türkiye’de toplam 20 milyon dolarlık yatırımla hizmete giren fabrikasında yeni üretim bantlarını devreye alarak kapasitesini artırmayı ve daha fazla kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. Tüketicilere kaliteli ve yüksek performanslı cihazlar sunmak amacıyla fabrikada üretilen tüm cihazların kalite kontrollerini en üst seviyede gerçekleştiren vivo, kendisine güven duyan Türk tüketicisine teşekkür etmek için ülkemizde ilk kez giriş ve orta segment telefonlarda iki büyük Android güncelleme garantisi sözü veriyor.
20.03.2023Advertorial
4 milyon dolar tohum yatırım aldı, değerlemesi 39 milyon dolara ulaştı
4 milyon dolar tohum yatırım aldı, değerlemesi 39 milyon dolara ulaştıMobil oyun girişimi Passion Punch, web3 dönüşümüyle beraber 4 milyon dolar tohum yatırım aldı.
Microsoft'tan şaşırtan karar! Yapay zekâ etiği ekibini işten çıkardı
Microsoft'tan şaşırtan karar! Yapay zekâ etiği ekibini işten çıkardıBu ay Microsoft tüm Etik ve Toplum ekibini sürpriz bir şekilde işten çıkardı. Bu olay şirketin 10 bin çalışanını (küresel iş gücünün yüzde 5’ine denk geliyor) işten çıkarma planında verilen son kayıp.
20.03.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Yatırım ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yatırım haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.