İnternet

İnternet

Son dakika internet haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan internet ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını internet haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İnternet

haberleri sayfasında son dakika yaşanan internet gelişmeleri de dahil olmak üzere 54.421 internet haberi bulunmuştur. Tüm internet haberleri aşağıda listelenmiştir.
TBMM personel alımı ilanı! TBMM KPSS’den en az 60 puanla 300 personel alacak!
TBMM personel alımı ilanı! TBMM KPSS’den en az 60 puanla 300 personel alacak!Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı (TBMM) duyurdu! TBMM’ye memur alınacak! Yayımlanan ilana göre, TBMM’ye memur, rehber, kameraman, muhabir, montajcı, fotoğrafçı, alt yazıcı, mühendis, tekniker, teknisyen, usta, aşçı, garson, çayocakçı, bulaşıkçı ve hizmetli alınacak. Peki, TBMM personel alımı 2022 başvurusu nasıl yapılır? İşte TBMM memur alımı başvuru şartları!
Merkez Bankası'ndan Türk lirası hamlesi!
Merkez Bankası'ndan Türk lirası hamlesi!Merkez Bankası, TL cinsi varlıkların teminat sistemindeki ağırlığını artırıcı adımlarına devam ediyor. TÜFE endeksli kıymetlerin iskonto oranı yüzde 50’ye çıkarılırken, swap işlemlerinde DİBS teminat bulundurma koşulu da yüzde 50 oldu.
4.07.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak! İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları!
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak! İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları!Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı! İlana göre, ÖSYM tarafından yapılacak yarışma sınavı ve sözlü sınavla ile Bakanlığa 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak! Sınav için ön başvurular 8-14 Eylül 2022 tarihleri arasında alınacak. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ne? İşte detaylar…
Devlet Su İşleri (DSİ) KPSS’den en az 55 puanla 196 sözleşmeli personel alacak! İşte DSİ personel alımı yapılacak iller ve başvuru şartları!
Devlet Su İşleri (DSİ) KPSS’den en az 55 puanla 196 sözleşmeli personel alacak! İşte DSİ personel alımı yapılacak iller ve başvuru şartları!Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü duyurdu! 196 sözleşmeli personel alınacak! İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, Devlet Sıu işleri’ne 196 adet sözleşmeli Destek Personeli pozisyonuna Temizlik Görevlisi olarak çalıştırılmak üzere 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı yapılacak. Peki, DSİ sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır? DSİ personel alımı başvuru şartları ne? İşte detaylar…
LGS tercihleri nasıl ve nereden yapılır? İşte e-Okul meb.gov tr LGS tercih giriş ekranı ve LGS tercih kılavuzu!
LGS tercihleri nasıl ve nereden yapılır? İşte e-Okul meb.gov tr LGS tercih giriş ekranı ve LGS tercih kılavuzu!MEB tarafından 2022 LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler bugün itibariyle LGS tercih işlemlerine başlayacak. MEB, LGS tercih kılavuzunu yayınlamış, tercih tarihlerini de duyurmuştu. Öğrenciler, 20 Temmuz'a kadar tercih işlemlerini yapabilecek. Öğrenciler 2022 LGS’de aldıkları puan ve liselerin yüzdeli dilimlerine göre tercihlerini yapacak. Peki, LGS tercih ekranı açıldı mı? LGS tercihleri nasıl ve nereden yapılır? İşte e-Okul meb.gov tr LGS tercih giriş ekranı…
4.07.2022Eğitim
LGS ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve başladı!
LGS ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve başladı!LGS giren öğrencilerle ilgili son dakika gelişmesi. Yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen merkezi sınav sonuçlarına göre öğrenci alan devlet okullarına tercihler bugün başladı. Öğrenciler, 20 Temmuz günü saat 17.00’ye kadar tercih yapabilecekler. Yerleştirme sonuçları ise 25 Temmuz’da açıklanacak. LGS sınav puanlarıyla Anadolu, fen, sosyal bilimler başta olmak üzere, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ile özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci alınacak. Öğrenciler, LGS kapsamında devlet okulları arasında merkezi sınav puanı, yerel yerleştirme ve pansiyonlu okullar olmak üzere 3 grupta tercih yapacaklar.
4.07.2022Eğitim
Tokat'ta peş peşe korkutan depremler
Tokat'ta peş peşe korkutan depremler Tokat'ta 1.9 ile 3.4 büyüklüğü arasında 6 deprem meydana geldi.
3.07.2022Gündem
Devlet Su İşleri (DSİ) 13 ilde sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
Devlet Su İşleri (DSİ) 13 ilde sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli avukat alacak. Yayımlanan ilana göre, Aydın, Artvin, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kars, Mardin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’da sözleşmeli personel alınacak. Peki, DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? DSİ Avukat alımı başvuru şartları!
Jandarma Genel Komutanlığı subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alacak! İşte başvuru şartları!
Jandarma Genel Komutanlığı subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alacak! İşte başvuru şartları!Jandarma Genel Komutanlığı duyurdu! Subay ve astsubay alımı yapılacak! Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması amacıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla da Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 712 erkek öğrenci olmak üzere 912 öğrenci alınacağını duyurdu. Peki, Subay ve astsubay alımı başvuruları nasıl yapılır? Jandarma personel alımı 2022 şartları!
2022 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?
2022 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman başlayacak? 2022 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi. Sınavın hemen ardından ÖSYM DGS soru ve cevap anahtarını yayımladı. Adaylar yayımlanan kitapçığa göre puanlarını hesaplamaya başladı. Pek çok kişi de 2022 DGS sonuçları ile tercih döneminin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, 2022 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2022 DGS sonuç açıklanma tarihi, tercih dönemine ilişkin bilgiler ve ÖSYM sınav takvimi….
3.07.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2022 DGS soru ve cevap anahtarı yayınlandı!
ÖSYM duyurdu! 2022 DGS soru ve cevap anahtarı yayınlandı!ÖSYM, 2022-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı yayımladı. Adaylar, sınav sorularının tamamına ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. İşte 2022 DGS soru kitapçığı…
3.07.2022Eğitim
Emre Mor kimdir, nereli, kaç yaşında? Emre Mor hangi takımda oynuyor? Mor’un biyografisi ve futbol kariyerinin geçmişi!
Emre Mor kimdir, nereli, kaç yaşında? Emre Mor hangi takımda oynuyor? Mor’un biyografisi ve futbol kariyerinin geçmişi!Fenerbahçe Kulübü, Fatih Karagümrüklü futbolcu Emre Mor ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Peki, Emre Mor kimdir, nereli, kaç yaşında? Emre Mor hangi takımda oynuyor? Mor’un biyografisi ve futbol kariyer geçmiş…
2.07.2022Şampiy10
Altını, dövizi, menkul kıymeti olanlar dikkat! Süre uzatıldı
Altını, dövizi, menkul kıymeti olanlar dikkat! Süre uzatıldıSon dakika gelişmesi... Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan Varlık Barışı'nın 30 Haziran’da sona eren başvuru süreci 31 Mart 2023’e kadar uzatıldı. İşte tüm detaylar...
1.07.2022 Ekonomi
Çok sayıda internet sitesine erişim engellendi
Çok sayıda internet sitesine erişim engellendiAnkara İl Jandarma Komutanlığının sanal devriye faaliyetleri kapsamında yasadışı bahis, fuhuş içerikli paylaşım ve dolandırıcılık faaliyetinde bulunduğu tespit edilen 293 internet sitesinin erişime kapatıldığı bildirildi.
1.07.2022Gündem
RTÜK'ten iki internet sitesine erişim engeli getirilmesine ilişkin açıklama
RTÜK'ten iki internet sitesine erişim engeli getirilmesine ilişkin açıklamaRadyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayın lisansı olmadan yayın yapan DW ve VOA internet sitelerine erişim engeli getirilmesine ilişkin, sitelerin yasalar gereği Türkiye’de şirketlerini kurup lisans alma süreçlerini başlatmaları durumunda erişim engelleme sürecinin sona erdirilmesi için yargı mercilerinden talepte bulunulacağı belirtildi.
1.07.2022Gündem
Kredi kartı kullanan ve kredi çekecek herkes için geçerli! İki katına çıkıyor, en düşüğü...
Kredi kartı kullanan ve kredi çekecek herkes için geçerli! İki katına çıkıyor, en düşüğü...Kredi kartı sahibi ya da kullanmayı düşünen herkesi kapsıyor. En düşük 8 bin 506 TL... Vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını sağlamasında nakitten ziyade kredi kartı kullanımı, ülkemizde daha büyük rol oynuyor. Kartla yapılan harcamalar her geçen gün artıyor. Kredi kartı 'masum' şekilde kullanıldığında büyük kolaylık sağlıyor. Ancak burada bütçe disiplini sağlamak çok önemli. Sonradan küçük harcamaların sonucunda büyük borçlarla karşılaşmamak adına finansal planınızı doğru yapmak önemli. Kredi kartınızın kullanım özgürlüğü ise limitlerle sınırlı. Bankalar, çeşitli kriterleri dikkate alarak limiti belirliyor. Buradaki temel bakılan faktör de aslında gelir. Peki kredi kartında her isteyenin limiti yükselir mi? Gelirine göre kime kaç lira limit veriliyor? Kredi notu düşük olanlar nasıl kart alabilir? Asgari ücretliye ne kadar limitli kart verilir?
1.07.2022Ekonomi
Beşiktaş'ta deprem! Güven Yalçın, Larin gitti Muleka'dan sonra Weghorst transferi sona erdi...
Beşiktaş'ta deprem! Güven Yalçın, Larin gitti Muleka'dan sonra Weghorst transferi sona erdi...Güven Yalçın ve Larin'la yollarını ayırdıktan sonra forvet hattına en az iki takviye yapmak isteyen Beşiktaş'a Muleka ve Weghorst'tan kötü haber geldi.
1.07.2022Beşiktaş
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Temmuz ayında faturalar...
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Temmuz ayında faturalar...Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika kararı. BOTAŞ resmen açıkladı. Temmuz ayından itibaren geçerli olacak. Doğal gazda temmuz tarifesi sabit kaldı. Doğal gazda temmuz ayından itibaren geçerli olacak mesken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı. İşte son dakika haberinin detayları...
30.06.2022Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor! Bu mesajı sakın açmayın
Herkesi ilgilendiriyor! Bu mesajı sakın açmayınBu mesaja dikkat. Sakın o linke tıklamayın. Kritik uyarı yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, “paula.moreira@aluno.unb.br” e-posta adresinden gönderilen iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceği uyarısında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
30.06.2022Gündem
Kızılay, 42 bin hisse kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak
Kızılay, 42 bin hisse kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracakTürk Kızılay ve Et ve Süt Kurumu organizasyonu kapsamında, bu yıl bağışçılar tarafından vekalet edilen 42 bin hisse kurbanlık et, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
30.06.2022Gündem
Bakan Soylu PKK’lı sayısını açıkladı: 100 sınırına gelmiştir
Bakan Soylu PKK’lı sayısını açıkladı: 100 sınırına gelmiştirİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sadece 2014 yılında 5 bin 558 kişinin katılım yaptığı PKK’nın bugün yurt içindeki tüm silahlı eleman mevcudu 100 sınırına gelmiştir” dedi.
30.06.2022Siyaset
Vitrinde kedi- köpek satışında son günler
Vitrinde kedi- köpek satışında son günlerHayvanları Koruma Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle pet shoplarda sergilenerek hayvan satışı yapılması 14 Temmuz 2022'den itibaren yasaklanacak. Bu tarihten sonra evcil hayvan satışları internet üzerinden ve katalog ile yapılacak. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanı Hüseyin Gökçe Meşe, 14 Temmuz'dan sonra denetimlerin sıklaştırılacağını, yasağa uymayanlara hayvan başına 2 bin 43 lira cezai işlem uygulanacağını söyledi.
30.06.2022Yaşam
Ev fiyatlarıyla ilgili güzel haber! Ev fiyatları düşüşe geçti! Emlak balonu patlıyor
Ev fiyatlarıyla ilgili güzel haber! Ev fiyatları düşüşe geçti! Emlak balonu patlıyorEv fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Ev fiyatlarıyla ilgili hükümet kanadından atılan adımlar sonrası düşüş gerçekleşti. Ev fiyatları düşüşe geçiyor. Bunun ön büyük sebebi ise sahte ilanların önüne kesen uygulamalar olduğu ifade ediliyor. İnternet sitelerinde ev fiyatlarıyla ilgili yapılan manipülasyonlar artık suç sayıldığı için fırsatçıların eli kolu bağlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayınlanan yeni düzenleme ile birlikte internet ortamında yer alan emlak ilanlarında yeni bir dönem başladı. Özellikle emlak fiyatlarının gerçek değerinin üzerinde gösterilmesi ve emlak piyasasında yapılan manipülasyonların önüne geçilmesi için çıkartılan düzenleme sonuçlarını göstermeye başladı. Emlak piyasalarını manipüle ederek konut ve benzeri gayrimenkullerin fiyatlarını yükselten fırsatçılara göz açtırmayacak olan bu düzenlemenin ardından yapılacak denetimlerle birlikte özellikle konut fiyatlarının dengelenmesi bekleniyor. Öte yandan BDDK'dan yapılan kredi hamlesi de ev fiyatlarının düşüşüne yardımcı oldu. İşte ev fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
30.06.2022Ekonomi
ÖSYM duyurdu! KPSS 2022/1 tercih kılavuzu yayınlandı!
ÖSYM duyurdu! KPSS 2022/1 tercih kılavuzu yayınlandı!ÖSYM duyurdu! ÖSYM’den yapılan açıklamada “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca yerleştirme yapılacağı bildirildi. Adaylar, KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzuna ÖSYM’nin sitesinden ulaşabilecek. Peki, ÖSYM KPSS tercih Kılavuzu yayınlandı mı? KPSS tercihleri başladı mı? KPSS ile alım yapacak Ortaöğretim, önlisans ve lisans kadroları belli oldu mu? ÖSYM tercih kılavuzu 2022
MEB adrese dayalı lise sorgulama 2022 ekranı! LGS adrese dayalı yerleştirme kriterleri 2022 nelerdir, nasıl yapılır, adrese dayalı yerleştirme nasıl olacak?
MEB adrese dayalı lise sorgulama 2022 ekranı! LGS adrese dayalı yerleştirme kriterleri 2022 nelerdir, nasıl yapılır, adrese dayalı yerleştirme nasıl olacak?LGS sonuçları açıklandı. LGS’ye girmeden liseye gitmek isteyen 8. Sınıflar, MEB tarafından uygulanan adrese dayalı lise tercihi için araştırma yapıyor. Adrese dayalı yerleştirmede sınav puanı gerekmiyor, sınavsız alan bu liseler adrese dayalı lise kaydı yapıyor. Veliler ise MEB adrese dayalı okul sorgulama için araştırmalarını hızlandırdı. Peki, LGS adrese dayalı yerleştirme nedir, LGS adrese dayalı yerleştirme kriterleri 2022 nelerdir, LGS adrese dayalı yerleştirme nasıl olacak? İşte MEB adrese dayalı lise sorgulama 2022…
30.06.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

İnternet ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki internet haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.