İlkokul

İlkokul

Son dakika ilkokul haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ilkokul ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ilkokul haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İlkokul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ilkokul gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.396 ilkokul haberi bulunmuştur. Tüm ilkokul haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yarın okullar tatil mi, 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, yok mu? Seçimden sonra ilkokul, ortaokul ve lise tatil mi?
Yarın okullar tatil mi, 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, yok mu? Seçimden sonra ilkokul, ortaokul ve lise tatil mi?29 Mayıs'ta okulların tatil olup olmadığı öğrenciler tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanı 2.tur seçimleri 28 Mayıs bugün, Mili Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda gerçekleşiyor. Sandıklar okullara kurulduğundan öğrenciler 29 Mayıs okullar tatil mi sorusuna yanıt aranıyor. 14 Mayıs’ta seçim ertesi günü olan 15 Mayıs’ta okullar tatil edilmişti. Peki, yarın okullar tatil mi? Seçimden sonra 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, dersler yapılacak mı?
28.05.2023Eğitim
Binali Yıldırım'dan kabinden geç çıkan eşine "karar veremedin mi" esprisi
Binali Yıldırım'dan kabinden geç çıkan eşine "karar veremedin mi" esprisiAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı seçimi 2'nci turda oyunu Tuzla'da Emlak Konut Cemil Meriç İlkokul ve Ortaokulu'nda kullandı.
28.05.2023Gündem
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurdu
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurduOkullarda yeni dönem başlıyor. 81 ildeki tüm okullarda uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüzlerce rehber öğretmen adayının beklediği müjdeyi açıkladı.
27.05.2023Eğitim
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlıyor 2023? İOKBS 2023 başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı şartları nelerdir, kılavuz yayımlandı mı?
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlıyor 2023? İOKBS 2023 başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı şartları nelerdir, kılavuz yayımlandı mı?Bursluluk sınavı 2023 başvuru tarihi, şartları ve kılavuzuna yönelik detaylar sınava girmeyi düşünen öğrenciler tarafından araştırılıyor. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’nci sınıf öğrencilerinin katılacağı bursluluk sınavı için bu yıl 100 bin kontenjan verildi, bunun da 30 bini deprem bölgesindeki öğrencilere ayrıldı. Peki, bursluluk sınavı başvuruları başladı mı? 2023 ilkokul, ortaokul, lise İOKBS burs başvuruları ne zaman başlıyor, bursluluk sınavı şartları nelerdir, ücreti ne kadar, İOKBS başvuru kılavuzu yayımlandı mı?
25.05.2023Eğitim
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardı
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardıGaziantep'te, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 8, CHP 3, MHP 1, Yeşil Sol Parti 1 ve İYİ Parti 1 milletvekilliği kazandı.
15.05.2023Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım oyunu Tuzla'da kullandı
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım oyunu Tuzla'da kullandıAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde oyunu Tuzla'da Emlak Konut Cemil Meriç İlkokul ve Ortaokulu'nda kullandı.
14.05.2023Gündem
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayı
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen, öğrenci ve velilerin merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada uzman öğretmenlik için 10 yıl görev şartının 5 yıla düşürüleceğini duyurdu. Bakan Özer ayrıca öğretmen atamalarında bundan sonra mülakatın olmayacağını, atamaların KPSS puanı ile yapılacağını ifade etti.
12.05.2023Gündem
Yaz tatili 4,5 ay mı olacak? Hibrit eğitim verilecek mi?
Yaz tatili 4,5 ay mı olacak? Hibrit eğitim verilecek mi?Yaz tatili 4,5 ay mı olacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin araştırmaya başladığı konu hakkında açıklama geldi mi? 16 Haziran'da kapanacak okulların açılış tarihi ile ilgili yeni bir karar geldi. Milli Eğitim Bakanlığı hibrit eğitim verecek mi?
9.05.2023Gündem
İngilizce öğrenmede zorluk çekenleri ilgilendiren haber!
İngilizce öğrenmede zorluk çekenleri ilgilendiren haber!Yabancı dil öğreniminde temel sorunun ezbere dayalı dil bilgisi ağırlıklı bir öğrenim olduğunu savunan İngilizce Eğitmeni Metanet Dalgül, “Nasıl bir yabancı öğrencinin dil bilgisine dayalı bir eğitim alması onun Türkçeyi öğrenmesini sağlamaz ise, aynı şekilde sizin de dil bilgisi ağırlıklı bir dil öğrenimi ile herhangi bir yabancı dili doğal bir şekilde öğrenmeniz mümkün değildir” dedi.
9.05.2023Eğitim
İlber Ortaylı: En parasız zamanlarda bile sinemaya giderdim
İlber Ortaylı: En parasız zamanlarda bile sinemaya giderdimTarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Hülya Koçyiğit'in TRT 2'de yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programına katıldı. Kendi dalındaki filmlerin hepsini izlediğini söyleyen Ortaylı, "Bir dönem filmi yapılsa hangisini görmek isterdiniz?" sorusuna da cevapladı.
6.05.2023Magazin
Bakan Kurum: Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidir
Bakan Kurum: Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidirÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidir. Ve bu dönüşümü siz başlattınız, milletimiz başlattı, Tuzla başlattı, liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başlattı’’ dedi.
4.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni 8 Mayıs’ta hizmete açacağız
Bakan Kurum: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni 8 Mayıs’ta hizmete açacağızSeçim çalışmaları kapsamında Maltepe’de bir dizi programa katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “İstanbul’da fethin 570’inci yıldönümünde milletimize söz vermiştik. Kardeşlerimizin yürüme mesafesinde ulaşacağı, İstanbul’un en değerli, kıymetli alanını millet bahçesi yapacağız ve milletimize armağan edeceğiz demiştik. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni de 8 Mayıs itibariyle İstanbul’a, İstanbullu kardeşlerimizin hizmetine açacağız. Fethin sembolü 145 bin 300 ağaç olan muhteşem bir projeyi İstanbul’a armağan edeceğiz” dedi.
3.05.2023Ekonomi
Avustralya’da elektronik sigara yasaklanıyor
Avustralya’da elektronik sigara yasaklanıyorAvustralya Sağlık Bakanı Mark Butler, elektronik sigara kullanımının ülke genelinde yasaklanacağını açıkladı.
2.05.2023Dünya
Bakan Özer'den TEKNOFEST'te Demirören lisesi öğrencilerine ziyaret
Bakan Özer'den TEKNOFEST'te Demirören lisesi öğrencilerine ziyaretMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TEKNOFEST ziyaretinde bulundu. Bakanlık için ayrılan alanda kurulan stantları inceleyen ve projeler hakkında bilgi alan Özer, Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine de özel röportaj verdi. Bakan Özer, "TEKNOFEST kuşağını çok daha güçlendirip, tüm eğitim kurumlarına yaygınlaştırdığımız zaman geleceğe çok daha fazla umutla bakacağız" dedi.
29.04.2023Gündem
Tetikçinin Oğlu Yiğit öldü mü? Tetikçinin Oğlu Yiğit'i kim oynuyor?
Tetikçinin Oğlu Yiğit öldü mü? Tetikçinin Oğlu Yiğit'i kim oynuyor?Tetikçinin Oğlu Yiğit öldü mü sorusunun yanıtı merak ediliyor. Şevket Çoruh ve Timuçin Esen'in başrollerini paylaştığı Tetikçinin Oğlu dizisinde Yiğit'i Hilmi Cem İntepe canlandırıyor. Peki Yiğit ölecek mi? Hilmi Cem İntepe hangi dizilerde oynadı?
25.04.2023Televizyon
Depremzede çocukların eğitimine destek
Depremzede çocukların eğitimine destekDepremden etkilenen çocukların eğitim hayatlarının yarıda kalmaması için QNB Finansbank, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Türk Eğitim Derneği (TED) iş birliğiyle 36 milyon liralık Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu hayata geçti. TEV ve TED tarafından belirlenecek depremzede 350 öğrenciye tüm eğitim hayatları boyunca toplamda 2 bin 400 adet burs desteği sağlanacak.
20.04.2023Eğitim
Otogarda otobüsler boş kaldı: Yüzde 50 daralma var
Otogarda otobüsler boş kaldı: Yüzde 50 daralma varRamazan Bayramı'na iki gün kala 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda alışıla gelmiş yolcu yoğunluğu oluşmadı. Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, bilet fiyatlarının uygun olmasına rağmen yoğunluğun yaşanmadığını belirterek, “Hava ve demiryollarındaki düşük fiyat uygulaması karayolunun payını yüzde 40-50 oranında daralttı. Geçen seneki tatilleri kıyasladığımızda yüzde 50 daralma var. Yani ek sefer bile doğru dürüst yapılmadı" dedi.
19.04.2023Yaşam
Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST’te bu yıl sadece 1 milyon öğrenci yarışmalara başvurdu
Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST’te bu yıl sadece 1 milyon öğrenci yarışmalara başvurduKocaeli’de Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması finallerine katılan BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “TEKNOFEST, bizim beklediğimizden de çok daha büyük bir toplumsal dalgaya dönüştü. Düşünün ki ilk yıl 550 bin ziyaretçi ağırladık, 20 bin öğrenci yarıştı. O bile çok büyük bir rakamdı ama bu yıl sadece 1 milyon öğrenci yarışmalara başvurdu. Yani üniversite sınavına başvurur gibi 40 farklı alandaki yarışmaya, ülkemizin gelecek teknolojilerine bir anlamda damgasını vurmak için 1 milyona yakın gencimiz yarıştı” dedi.
Bakan Özer: 25 bin 883 öğrencimiz diğer illerden geri dönmeye başladı
Bakan Özer: 25 bin 883 öğrencimiz diğer illerden geri dönmeye başladıMilli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, depremin vurduğu kentlerde attıkları adımlar sayesinde deprem bölgelerinden diğer illere naklini aldıran öğrencilerin tekrar geri dönmeye başladıklarını belirterek, "Bugün itibarıyla 25 bin 883 öğrencimiz diğer illerden, bu illerimize geri dönmeye başladı" dedi.
7.04.2023Eğitim
Kuyuda vahşet! Küçük kız okuldan eve dönmeyince gerçek ortaya çıktı
Kuyuda vahşet! Küçük kız okuldan eve dönmeyince gerçek ortaya çıktıKilis'te önceki gün okuldan çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan Suriye uyruklu 9 yaşındaki Gina Mercimek'in, bir evin bahçesindeki su kuyusunda beline briket bağlı cesedi bulundu. Ev sahibi H.B. gözaltına alındı.
6.04.2023Yaşam
Türkiye'nin en zenginin serveti ne kadar? İbrahim Erdemoğlu kimdir, ne iş yapar, nerelidir? FORBES 2023 Milyarder Listesi’ne göre Türkiye’nin en zengini İbrahim Erdemoğlu...
Türkiye'nin en zenginin serveti ne kadar? İbrahim Erdemoğlu kimdir, ne iş yapar, nerelidir? FORBES 2023 Milyarder Listesi’ne göre Türkiye’nin en zengini İbrahim Erdemoğlu...Forbes Dünya Milyarderleri Listesi’nde bu yıl 2 bin 640 kişi yer alıyor. Listeye, Türkiye’den 26 kişi girerken 516. sırada yer alan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, 5.1 milyar dolar serveti ile Türkiye’nin en zengin iş insanı oldu. Peki, İbrahim Erdemoğlu kimdir, serveti ne kadar? FORBES 2023 Milyarder Listesi’ne göre Türkiye’nin en zengini İbrahim Erdemoğlu nereli, kaç yaşında, mesleği ne, ne iş yapar?
6.04.2023Ekonomi
Bakan Özer: 2 bin 237 Köy Yaşam Merkezi'ni hizmete sunduk
Bakan Özer: 2 bin 237 Köy Yaşam Merkezi'ni hizmete sundukMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2 bin 237 'Köy Yaşam Merkezi'nin hizmete sunulduğunu açıkladı.
5.04.2023Eğitim
Yıldız De Bana’nın usta ismi Zafer Algöz’den çok özel açıklamalar!
Yıldız De Bana’nın usta ismi Zafer Algöz’den çok özel açıklamalar!Kanal D'nin, oyunculuk sektörüne yeni yüzler ve yetenekler kazandıracak olan yarışma programı Yıldız De Bana her cuma akşamı canlı yayınla ekrana geliyor.
4.04.2023Televizyon
Çarpım tablosu kolay ezberleme yöntemleri ve taktiği! Çarpım tablosu en kolay nasıl öğrenilir? Çarpım tablosunu en kolay öğrenme yolu
Çarpım tablosu kolay ezberleme yöntemleri ve taktiği! Çarpım tablosu en kolay nasıl öğrenilir? Çarpım tablosunu en kolay öğrenme yoluÇarpma işlemi, toplama işlemine göre daha kapsamlı ve derinlemesine bir matematiksel işlemdir. Çünkü çarpma işlemi, sayıların çarpımının toplamını hesaplamayı içerir. Örneğin, 4x5 işlemi, 4 sayısının 5 kez tekrarlanmasıdır ve sonuç olarak 20'dir. Yani, çarpma işlemi aslında bir toplama işlemi tekrarının yapılmasıdır. Çarpma işlemi, matematiksel problemlerin çözümünde, özellikle büyük sayılarla çalışıldığında oldukça yararlıdır. Ayrıca, geometri ve fizik gibi diğer alanlarda da sıklıkla kullanılır. Çarpım tablosu, çarpma işlemini daha hızlı ve kolay hale getirmek için özellikle çarpımın küçük sayılarla yapıldığı durumlarda kullanılır. Tipik olarak, çarpım tablosu 1'den 10'a kadar olan sayıların çarpımlarını içerir ve 10 satır ve 10 sütundan oluşur. İlkokul öğrencilerinin zaman zaman ezberlemekte sıkıntı yaşadığı çarpım tablosunu daha kolay nasıl ezberleriz sorusuna yanıt verdik. Çarpım tablosu en kolay nasıl ezberlenir? İşte çarpım tablosunu ezberlemenin en kolay yolu ve yöntemleri…
31.03.2023Eğitim
Okulda katliam yaptı ABD'yi dehşete düşürdü! Kan donduran mesajlar ve ayrıntılar ortaya çıktı...
Okulda katliam yaptı ABD'yi dehşete düşürdü! Kan donduran mesajlar ve ayrıntılar ortaya çıktı...Okullara yapılan saldırılarla dünya gündemine sık sık gelen ABD bir ilkokulda yapılan katliamla sarsıldı. Nashville’de önceki gün ilkokula saldırıp 3’ü çocuk 6 kişiyi öldüren Audrey Hale’in katliam yaptığı okuldan mezun olduğu ortaya çıktı. Saldırgan yazdığı manifestoda, Hıristiyanlık eğitimi veren okulda okuduğu için öfkeli olduğunu belirtilirken saldırı ile ilgili şoke eden detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.
29.03.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İlkokul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ilkokul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.