İlkokul

İlkokul

Son dakika ilkokul haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ilkokul ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ilkokul haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İlkokul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ilkokul gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.166 ilkokul haberi bulunmuştur. Tüm ilkokul haberleri aşağıda listelenmiştir.
Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! 2021'in sonu itibariyle...
Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! 2021'in sonu itibariyle...Üsküdar’da 15 Temmuz Gazileri Anadolu Lisesi’ndeki İhsan Fazlıoğlu Kütüphanesi’nin açılış programında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2021 yılının sonu itibariyle ülkemizde kütüphanesi olmayan hiçbir okul yok, bu çok önemli. 2022 yılının sonunda kütüphanelerimizdeki kitap sayımızı 100 milyona çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
24.06.2022Eğitim
Okul kayıtları ne zaman başlıyor? 2023 ilkokul 1. sınıf MEB kayıt takvimi!
Okul kayıtları ne zaman başlıyor? 2023 ilkokul 1. sınıf MEB kayıt takvimi!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimi belli oldu! 2022-2023 eğitim öğretim yılının eylül ayında başlayacak. Okullarda eğitim 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak. Yeni eğitim öğretim yılı takviminin belli olmasının ardından veliler de okul tüm düzeyler ve özellikle de 1. sınıf okul kayıtlarının ne zaman başlayacağını araştırıyor. Peki, Okul kayıtları ne zaman başlıyor? 1. sınıf kayıt tarihleri ne zaman? İşte 2023 ilkokul 1. sınıf MEB kayıt takvimi!
22.06.2022Eğitim
İlkokuldaki katliamın yeni görüntüleri ortaya çıktı! Öğrencileri resmen ölüme terk etmişler...
İlkokuldaki katliamın yeni görüntüleri ortaya çıktı! Öğrencileri resmen ölüme terk etmişler...Dünyayı ve ABD'yi dehşete düşüren okul katliamında yeni görüntüler ortaya çıktı. Teksas eyaletinde bir ilkokula saldıran 18 yaşındaki Salvador Ramos 19 öğrenci ve 2 öğretmeni öldürmesinin yankıları sürerken ABD'yi ayağa kaldıran görüntüler ortaya çıktı
21.06.2022Dünya
ABD'de sokak festivalinde silahlı saldırı dehşeti! Ölü ve yaralılar var...
ABD'de sokak festivalinde silahlı saldırı dehşeti! Ölü ve yaralılar var...ABD'de sokak festivaline silahlı saldrı düzenlendi. Ülkenin başkenti Washington DC'de Afrika asıllı ABD'lilerin özgürlüklerine kavuşmasının anıldığı bir sokak festivalinde silahlı saldırı yaşandı. Saldısıra 1 kişi öldü 1'i polis 3 kişi yaralandı. Silah seslerinin gelmesi ile birlikte festival alanındaki panik anı saniye saniye kameralara yansıdı.
20.06.2022Dünya
76 yaşında YKS'ye girdi; hukuk okumak istiyor
76 yaşında YKS'ye girdi; hukuk okumak istiyorÇorum'da Esme Dalgıç (76), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girdi. Liseden geçen yıl mezun olan Dalgıç, "Hukuk okumak istiyorum, gençlere tavsiyem okusunlar" dedi.
19.06.2022Yaşam
İlkokul mezunu olmak yetiyor! Binlerce personel alınacak
İlkokul mezunu olmak yetiyor! Binlerce personel alınacakİlkokul mezunu olmak yetiyor. Resmen duyurdular. İŞKUR en az ilkokul mezunu 4.630 temizlik görevlisi alımı için ilan yayınlamaya devam ediyor. Başvuru şartları ve şekline ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, adayları Türkiye'nin farklı illeri ve taşra teşkilatlarında yer alan kurum ve kuruluşlarda değerlendirecek. İşte başvuru şekli ve son dakika haberinin detayları...
Karne mesajları güzel sözler! Karne tebrik mesajları ile kızına, oğluna, yeğenine, torununa mesaj gönder! İşte okul müdürü, öğretmen ve veliler için kısa güzel karne sözleri!
Karne mesajları güzel sözler! Karne tebrik mesajları ile kızına, oğluna, yeğenine, torununa mesaj gönder! İşte okul müdürü, öğretmen ve veliler için kısa güzel karne sözleri!Karne tebrik ve kutlama mesajları için aramalar arttı. Karne günü gelirken, velileri ve öğrencileri tatlı bir heyecan sardı. Yaz tatiline girmeye hazırlanan öğrencilerin karne gününü kutlamak için yapılan karne mesajları aramaları da arttı. Biz de hem okul müdürü ve öğretmen için hem de kızına, oğluna, yeğenine, torununa karne tebrik mesajları göndermek isteyenler için karne tebrik mesajları derledik. İşte ilkokul, ortaokul, lise karne mesajları ile Whatsap, Facebook ve Twitter’da paylaşmak için karne alan öğrenciye karne kutlama mesajları ve sözleri…
17.06.2022Eğitim
Şahsenem Bacı öldü mü? Yavuz Bingöl’ün annesi Şahsenem Bacı kimdir, nereli, türküleri nelerdir?
Şahsenem Bacı öldü mü? Yavuz Bingöl’ün annesi Şahsenem Bacı kimdir, nereli, türküleri nelerdir?Yavuz Bingöl’ün 79 yaşındaki annesi halk ozanı Şahsenem Bacı hayatını kaybetti. Şahsenem Bacı, yarın 15 Haziran Çarşamba saat 16.00'da İstanbul Karacaahmet Sultan Dergahı'nda düzenlenecek törenle Ayvalık'ta kızı Efsun Bingöl'ün yanına defnedilmek üzere uğurlanacak. 16 Haziran Perşembe günü ise öğle namazını müteakiben Ayvalık Küçükköy Mezarlığı’na defnedilecek. Peki, Yavuz Bingöl’ün annesi Şahsenem Bacı kimdir, nereli, türküleri nelerdir?
14.06.2022Magazin
Yavuz Bingöl'ün acı günü! Annesi Şahsenem Bacı hayatını kaybetti...
Yavuz Bingöl'ün acı günü! Annesi Şahsenem Bacı hayatını kaybetti...Yavuz Bingöl’ün 79 yaşındaki annesi Şahsenem Bacı, nefes darlığına bağlı kalp yetmezliği nedeniyle bu sabah hayatını kaybetti.
14.06.2022Magazin
MEB harekete geçti! 81 ilde yapılacak, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında...
MEB harekete geçti! 81 ilde yapılacak, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında...MEB son dakika açıklaması! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Özer, Kars'ta düzenlenen Eğitim Değerlendirme Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, okul öncesi eğitime öncelik verdiklerini belirterek, ülke genelinde 3 bin yeni anaokulunun yapılacağını söyledi. Bakan Özer, doğal gaz erişimi olan okulların hepsinin dönüştürüleceğini kaydederek, "Tüm illerimizde doğal gaza erişimi olup da doğal gaz dönüşümü yapılmayan okulun kalmaması için çok ciddi bütçe ayırdık. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yeni doğal gaz erişimi olan ilçelerimizdeki okullarımızı da dönüştürerek tüm okullarımız doğal gaza erişimi olacak" diye konuştu.
8.06.2022Eğitim
Türkçe alfabe sırası! Türk alfabesinde hangi harfler bulunur? Alfabe harf sıralaması tablosu
Türkçe alfabe sırası! Türk alfabesinde hangi harfler bulunur? Alfabe harf sıralaması tablosuBir çocuğun alfabenin harflerden oluştuğunu ve harflerin kelimeleri oluşturduğunu ve bu kelimelerin hikayeler oluşturabileceğini anlaması önemlidir. Çocukların anaokuluna gitmeden önce bilmeleri gereken sosyal ve duygusal beceriler içinde basit olan alfabeyi öğrenmesi önemlidir. Ebeveynler çocuklarına eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde alfabeyi nasıl öğretebileceklerini araştırıyor. Peki, Türk alfabesinde bulunan harfler nelerdir? Türkçe alfabede kaç harf var? İşte ABC ile başlayan alfabetik sıralama!
7.06.2022Eğitim
Ek gösterge 0 ne demek, ek göstergesi 0 olanlar ne olacak? Ek göstergesi olmayan memurlar!
Ek gösterge 0 ne demek, ek göstergesi 0 olanlar ne olacak? Ek göstergesi olmayan memurlar!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kabine Toplantısı ardından yaptığı açıklamada ek gösterge ile ilgili beklenen haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdıklarını, yardımcı hizmetler sınıfındakiler dahil 5,3 milyon kamu emekçisinin bu düzenlemeden yararlanacağını söyledi. Peki, Ek gösterge 0 ne demek ve ek göstergesi olmayan memur kimlerdir? Ek göstergesi 0 olanlar ne olacak? Ek göstergesi olmayan memurlar…
7.06.2022Memur
MEB son dakika duyurdu! Yaz tatili öncesi flaş karar, 81 ilde geçerli, 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, ilk kez...
MEB son dakika duyurdu! Yaz tatili öncesi flaş karar, 81 ilde geçerli, 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, ilk kez...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Milyonlarca öğrenciye güzel haber. 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm öğrencileri ilgilendiriyor. İlk kez uygulanacak. Bakan Özer 'kronik bir problem' diyerek duyurdu ve detayları paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çankırı'da anaokulunun açılış töreninden yaptığı açıklamada, "4. sınıftan 12. sınıfa, tüm öğrencilerimizi oyun kıvamındaki matematik seferberliğiyle yaz okulunda buluşturuyoruz. Dördüncüsü yıllardan beri kronik bir problem olan yabancı dille, İngilizce ile ilgili, bunu çözmek için İngilizce yaz okulunu açıyoruz" dedi.
3.06.2022Eğitim
LGS sınavı ile ilgili Bakan Özer'den flaş açıklama! Yıllar sonra bir ilk...
LGS sınavı ile ilgili Bakan Özer'den flaş açıklama! Yıllar sonra bir ilk...Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS'ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek, "Covid-19 salgınından sonra ilk defa öğrencilerimiz maskesiz bir şekilde sınava girecek. İnşallah, bu defa maskesiz olduğu için çok daha rahat bir şekilde sınav sürecini geçirecekler" dedi.
3.06.2022Eğitim
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu York Dükü Prens Andrew Covid-19’a yakalandı
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu York Dükü Prens Andrew Covid-19’a yakalandıBuckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in 61 yaşındaki oğlu York Dükü Prens Andrew’ün Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.
2.06.2022Dünya
Kontak kapatan halk otobüsleri yeniden seferlere başladı
Kontak kapatan halk otobüsleri yeniden seferlere başladıKütahya'da belediye meclisinin verdiği zammı yetersiz bularak kontak kapatan özel halk otobüsü esnafı, Belediye Başkanı Alim Işık ile görüştü. Görüşme sonunda esnaf, 'yönetmeliklere aykırı' olduğu belirtilen eylemi bitirerek yeniden seferlere başladı.
2.06.2022Yaşam
ABD'de ilkokul baskınından sonra hastaneye silahlı saldırı şoku
ABD'de ilkokul baskınından sonra hastaneye silahlı saldırı şokuABD'den silahlı saldırı haberleri gelmeye devam ediyor. Teksas'daki bir ilkokulda yaşanan saldırının şokunu atlatamayan ABD, Oklahoma'dan gelen haber ile sarsıldı. ABD'nin Oklahoma Eyaleti'ndeki Tulsa'da bir hastaneye silahlı saldırı düzenlendi. Olay yerinden ilk görüntüler geldi...
2.06.2022Dünya
Canan Kaftancıoğlu ne yaptı, ne dedi, Canan Kaftancıoğlu’nun suçu ne? Canan Kaftancıoğlu kimdir, nereli, ne doktoru?
Canan Kaftancıoğlu ne yaptı, ne dedi, Canan Kaftancıoğlu’nun suçu ne? Canan Kaftancıoğlu kimdir, nereli, ne doktoru?CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Yargıtay'da 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasının onanmasının ardından kesinleşen cezasının infazı için teslim olmak üzere adliyeye geldi. İnfaz Savcılığınca işlemleri tamamlanan Kaftancıoğlu, Silivri Cezaevi'ne gönderildi. Peki, Canan Kaftancıoğlu ne yaptı, ne dedi, Canan Kaftancıoğlu’nun suçu ne? Canan Kaftancıoğlu kimdir, nereli, ne doktoru?
31.05.2022Gündem
Okul katliamında eşini kaybetti acısına iki gün dayanabildi! İki gün sonra üzüntüden öldü...
Okul katliamında eşini kaybetti acısına iki gün dayanabildi! İki gün sonra üzüntüden öldü...ABD'yi dünyayı şok eden okul saldırısında öğretmen eşini kaybeden koca üzüntüden hayatını kaybetti. Lise hayatı boyunca sınıf arkadaşları tarafından konuşması ve giyinişiyle alay edilen 18 yaşındaki gencin yaptığı katliamın yarattığı şok dalgaları dünyayı sarsıyor. Saldırganın babası şoke eden bir açıklamada bulundu.
27.05.2022Dünya
ABD'de ilkokulda katliam! Öğrencileri tek tek öldürdü, saldırıyı Facebook'tan böyle duyurmuş
ABD'de ilkokulda katliam! Öğrencileri tek tek öldürdü, saldırıyı Facebook'tan böyle duyurmuşABD'nin Teksas eyaletinde bir ilkokula saldıran 18 yaşındaki Salvador Ramos 19 öğrenci ve 2 öğretmeni öldürdü. Olay ile ilgili soruşturma sürerken saldırganın katliam yapacağını daha önce mesajla duyurduğu ortaya çıktı. Teksas Valisi Greg Abbott, katliamcı gencin Facebook hesabında önce büyükannesini vurduğunu ve sonra ilkokulda katliam yapacağını yazdığını duyurdu. Saldırganın ayrıca 19 çocuğu öldürmeden saatler önce Instagram'da tanımadığı bir kadına mesajlar attığı ortaya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...
25.05.2022Dünya
Ukrayna tarafından batırılan savaş gemisi Moskva'ya Rusya'dan sır operasyon!
Ukrayna tarafından batırılan savaş gemisi Moskva'ya Rusya'dan sır operasyon!Ukrayna tarafından Neptün füzeleriyle batırılan Rusya'nın amiral gemisi Moskva'ya gizli bir operasyon düzenleyerek askeri teçhizatları ve askerlerin cansız bedenlerini topladığı iddia edildi. Ürkütücü operasyon iddiası Ukrayna'dan gelirken Batı medyası operasyonun askerlerin ailelerinin öfkesinin artması sonrası gerçekleştirildiğini duyurdu.
25.05.2022Dünya
ABD'yi şok eden ilkokul baskını! Lise hayatı boyunca alay ettiler katliam yaptı...
ABD'yi şok eden ilkokul baskını! Lise hayatı boyunca alay ettiler katliam yaptı...ABD'nin Teksas eyaletinde bir ilkokulda gerçekleşen kanlı saldırı yüm dünyayı şok etti. 19 öğrenci ve 2 öğretmeni öldüren saldırganın 18 yaşındaki Salvador Ramos olduğu bildirildi. Kuzey Dakota kökenli Salvador Ramos lise hayatı boyunca sınıf arkadaşlarının hedefindeydi. Konuşması ve giyinişiyle sürekli alay edildi. Okuldan mezun olamayan ve çevresi tarafından "asosyal" olarak tanımlanan fast food restoranı çalışanı, satın aldığı otomatik silahlarla katliam yaptı.
25.05.2022Dünya
MEB harekete geçti! Tüm Türkiye'de resmen başlıyor, öğrenciler okullarda...
MEB harekete geçti! Tüm Türkiye'de resmen başlıyor, öğrenciler okullarda...Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100'ün üzerinde ülkeden eğitim bakanlarının katılımıyla İngiltere’nin başkenti Londra'da gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük eğitim bakanları toplantısı olarak kabul edilen Dünya Eğitim Forumu'nda Türkiye'nin eğitimdeki tecrübelerini paylaştı. Özer, Türkiye'deki öğrenci sayısının 150 ülkenin nüfusundan daha fazla olduğuna dikkati çekti. Öte yandan MEB, öğrenciler için salgın dönemindeki kayıpların telafi etmek adına ücretsiz olarak destekleme yetiştirme kurslarını devreye almıştı. Milli Eğitim Bakanlığı şimdi de ülke genelinde bu kursa yönelik ortak bir değerlendirme sınavı uygulayacak. Kurslara katılan 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri için tarih 28 Mayıs olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu uygulamaya çok önem verdiklerini belirterek, bu dönemdeki sınavın kapsamının genişletildiğini, farklı branşlardan başarı testi yapılacağını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...
24.05.2022Eğitim
Anadolu leoparı 48 yıl sonra ilk kez fotokapana yakalandı
Anadolu leoparı 48 yıl sonra ilk kez fotokapana yakalandıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Ülkemizde en son 1974 yılında görülen ve neslinin yok olduğu düşünülen Anadolu leoparının tekrar görünmeye başladığını artık biliyoruz. Fotokapan teknolojisiyle bu hayvanları rahatsız etmeden varlığını belirlemiş olduk" dedi.
24.05.2022Gündem
Öğrenci belgesi nasıl alınır? E Devlet öğrenci belgesi gözükmüyor, nereden alınır?
Öğrenci belgesi nasıl alınır? E Devlet öğrenci belgesi gözükmüyor, nereden alınır?Öğrenci belgesi almanın pek çok yolu vardır. Öğrenci belgesi, EBA, e-devlet, e-okul ve eğitim kurumlarında bulunan öğrenci işlerinden kolaylıkla alınabilir. Eğitim kademelerine göre öğrenci belgesinin alınabileceği yerler değişiklik gösteriyor. Pek çok kurumdan talep edilen öğrenci belgesi internetten ve okuldan kolaylıkla alınabiliyor. Peki, E devlet üzerinden öğrenci belgesi nasıl alınır? İşte detaylar…
22.05.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

İlkokul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ilkokul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.