Hayvanları Koruma Kanunu

Hayvanları Koruma Kanunu

Son dakika Hayvanları Koruma Kanunu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Hayvanları Koruma Kanunu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hayvanları Koruma Kanunu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hayvanları koruma kanunu gelişmeleri de dahil olmak üzere 200 hayvanları koruma kanunu haberi bulunmuştur. Tüm hayvanları koruma kanunu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Petshop vitrinlerinden kedi ve köpekler kaldırıldı
Petshop vitrinlerinden kedi ve köpekler kaldırıldı  Hayvanları Koruma Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle petshoplarda bugün itibariyle kedi ve köpeklerin vitrine konularak satışı yasaklandı. Satışlar internet üzerinden ve dükkanlarda bulunan kataloglardan yapılacak.
14.07.2022Yaşam
Yeni dönem başlıyor! Yasaklanıyor, kedi ve köpekler artık...
Yeni dönem başlıyor! Yasaklanıyor, kedi ve köpekler artık...Kedi ve köpeklerin satışında yeni dönem başlıyor. Artık yasaklanıyor. Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında kedi ve köpeklerin mağazalarda sergilenmesi ve satışı yarından itibaren yasaklanıyor. Kedi ve köpekler, sadece çip takılarak internet ya da katalog üzerinden satılabilecek.
13.07.2022Gündem
Vitrinde kedi- köpek satışında son günler
Vitrinde kedi- köpek satışında son günlerHayvanları Koruma Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle pet shoplarda sergilenerek hayvan satışı yapılması 14 Temmuz 2022'den itibaren yasaklanacak. Bu tarihten sonra evcil hayvan satışları internet üzerinden ve katalog ile yapılacak. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanı Hüseyin Gökçe Meşe, 14 Temmuz'dan sonra denetimlerin sıklaştırılacağını, yasağa uymayanlara hayvan başına 2 bin 43 lira cezai işlem uygulanacağını söyledi.
30.06.2022Yaşam
Köpeğini motosikletin arkasına bağlayıp koşturdu! Skandal anlar
Köpeğini motosikletin arkasına bağlayıp koşturdu! Skandal anlarManisa'nın Salihli ilçesinde, sahibi tarafından bir köpeğin sepetli motosikletin arkasına bağlanıp, koşturularak götürülmesi cep telefonuyla görüntülendi. Jandarma köpeğe el koyup, tedavisi için belediye rehabilitasyon merkezine teslim ederken, sahibi D.K. (50) hakkında adli işlem başlatılmak üzere tutanak tuttu.
10.05.2022Yaşam
Kedi katiline 2 yıl hapis
Kedi katiline 2 yıl hapisTrabzon'da, 4 ay önce eşine sinirlenip, duvara fırlattığı ‘Scottish Fold’ cinsi 3 aylık yavru kedinin ölümüne neden olan Mahmut E. (36), ‘hayvana eziyet çektirerek öldürme’ suçlamasıyla 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında daha önce 'hayvana şiddet uygulamak'tan 1500 TL ceza uygulanan Mahmut E., mahkemede "Kediyi fark etmedim, yastık sanıp, tekmeyle fırlattım” diyerek kendisini savundu.
27.04.2022Yaşam
İş yerinde ticareti ve evde beslenmesi yasak 17 sincap ele geçirildi
İş yerinde ticareti ve evde beslenmesi yasak 17 sincap ele geçirildiAydın'da, hayvan satışı yapılan dükkanda, ticareti ve evde beslenmesi yasak olan 17 sincap ele geçirildi. Sincaplardan sağlık durumu iyi olan 4'ü doğaya salındı, 13'ü tedaviye alındı. Dükkan sahibine toplam 23 bin 360 TL ceza kesildi.
28.03.2022Yaşam
'HAYDİ' ile 31 bin 17 ihbara müdahale edildi
'HAYDİ' ile 31 bin 17 ihbara müdahale edildiEmniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2020 yılında kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timlerinin çevre, doğa ve hayvanlara yönelik suçlarla etkin mücadele edebilmesi için hayata geçirilen Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) mobil uygulamasını 183 bin 100 kişi indirdi. Uygulama üzerinden şimdiye kadar yapılan 31 bin 17 ihbara müdahale edildi. Ankara İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, 2021 yılında ülke genelinde jandarma bölgesinde HAYDİ üzerinden yapılan 2 bin 468 ihbarın 66'sına müdahale etti.
2.02.2022Gündem
Tehlike arz eden köpek ırklarıyla ilgili flaş açıklama! Bakanlık duyurdu
Tehlike arz eden köpek ırklarıyla ilgili flaş açıklama! Bakanlık duyurduSon dakika haberi... Tarım ve Orman Bakanlığı, Ankara'da 1925, İstanbul’da 4 bin 858, İzmir'de 2 bin 541 olmak üzere, Türkiye genelinde 20 bin 843 tehlike arz eden köpeğin mikroçip uygulanarak kayıt altına alındığını açıkladı.
14.01.2022Gündem
Tehlike arz eden 6 köpek ırkının kayıt alınmasında süre bitiyor! 15 bin lira para cezası var
Tehlike arz eden 6 köpek ırkının kayıt alınmasında süre bitiyor! 15 bin lira para cezası varTehlikeli ırk olarak kabul edilen köpeklerin kısırlaştırılıp kayıt altına alınması için verilen süre yarın sona eriyor. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, yaklaşık 2 bin 500 köpeğe çip takıldığını belirterek kayıt altına alınmadığı tespit edilen köpeklere el konulacağını, sahibine ise 15 bin lira idari para cezası kesileceğini söyledi.
13.01.2022Gündem
Kayıt altına alınan tehlikeli ırk sayısı 12 bin 100'e yükseldi
Kayıt altına alınan tehlikeli ırk sayısı 12 bin 100'e yükseldiTürkiye genelinde dün 5 bin 160 olarak açıklanan kayıt altına alınan tehlike arz eden köpek sayısı, bir günde yüzde yüzün üzerinde artarak, 12 bin 100'e yükseldi.
13.01.2022Gündem
Yasaklı ırk köpekleri hangileri, yasaklı ırk kaydı nasıl yapılır? 14 Ocak köpek yasağı!
Yasaklı ırk köpekleri hangileri, yasaklı ırk kaydı nasıl yapılır? 14 Ocak köpek yasağı!6 köpek ırkı için son 2 gün. Yasaklı köpek ırklarının kayıt altına alınması ve kısırlaştırılması için verilen süre 14 Ocak'ta sona eriyor. Kanuna aykırı davrananlara verilecek ceza 15 bin liradan başlıyor. Peki, Yasaklı ırk köpekleri hangileri, yasaklı ırk kaydı nasıl yapılır? İşte 14 Ocak köpek yasağı detayları...
12.01.2022Gündem
Pitbull besleyenler hakkında flaş açıklama! Bakanlık duyurdu
Pitbull besleyenler hakkında flaş açıklama! Bakanlık duyurduİçişleri Bakanlığı emniyet ve jandarma bünyesindeki Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma birimlerince 2020'den bugüne kadar tehlikeli köpek ırklarını çocukların oyun alanlarında ve vatandaşların yoğun olduğu yerlerde ağızlıksız, maskesiz gezdiren 1964, Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları besleyen 384 kişiye idari para cezası uygulandı.
28.12.2021Gündem
Büyükada'da vahşet! Soruşturma başlatıldı
Büyükada'da vahşet! Soruşturma başlatıldıBüyükada'da kulakları kesilmiş köpeklerin dövüştürüldüğü görüntüler ortaya çıktı. Paylaşılan görüntülerle ilgili inceleme başlatan ekipler, köpekleri ormanda ağaçlara bağlı halde buldu. Olayla ilgili bir kişi hakkında cezai işlem uygulandı.
26.12.2021Gündem
Pitbull yasak mı, pitbull beslemek yasal mı? Pitbull beslemenin cezası ne kadar, pitbull beslemenin yasak olduğu ülkeler?
Pitbull yasak mı, pitbull beslemek yasal mı? Pitbull beslemenin cezası ne kadar, pitbull beslemenin yasak olduğu ülkeler?Pitbull beslemek yasak mı, pitbull beslemenin cezası ne kadar? Gaziantep'te, pitbull cinsi 2 köpeğin 4 yaşındaki çocuğa saldırdığı haberlerin ardından pitbull beslemeyle ilgili araştırmalar da arttı.
23.12.2021Gündem
Mahkeme salonu o sözleri duyunca inanamadı: Üzerine düştüm, iktidarsızım
Mahkeme salonu o sözleri duyunca inanamadı: Üzerine düştüm, iktidarsızımKöpeğe cinsel istismar suçlamasıyla yargılanan 66 yaşındaki şahıs, çıkarıldığı ilk mahkemede iktidarsız olduğunu savunarak beraatını talep etti.
14.12.2021Yaşam
Şehir dışına çıktı, pet shopta günlerce aç ve susuz kaldılar! İş yeri sahibine para cezası
Şehir dışına çıktı, pet shopta günlerce aç ve susuz kaldılar! İş yeri sahibine para cezasıAnkara'da sahibinin şehir dışına çıkarken kapısını kilitlediği pet shopta aç ve susuz kalan 2 İran kedisi, 4 hamster, 4 muhabbet kuşu, 1 Angora tavşanı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve polis ekiplerince kurtarılıp, tedaviye alındı. Hayvanların sahibine, 'hayvanların bakımlarını ihmal etmek, aç, susuz bırakmak'tan hayvan başını 1500 TL olmak üzere toplam 16 bin 500 TL para cezası uygulandı.
11.12.2021Yaşam
Pet shoplarda hayvan satışı 7 ay sonra sona erecek
Pet shoplarda hayvan satışı 7 ay sonra sona erecekHayvanları Koruma Kanunu'nda yapılan değişikliğin kabul edilmesiyle Türkiye'de pet shoplarda hayvan satışı yapılması yasaklandı. Pet shop sahiplerine ellerindeki hayvanları satmaları için verilen sürenin ise son 7 ayına gelindi. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, "Belki eskisi gibi satışlar olmayacak ama aynı kişiler size katalogdan sunum yapacak. Hatta internetten hayvan seçim olanağınız olacak. Dolayısıyla popülasyonu aşağıya indirmeye yönelik bir madde değişikliği olmadı" dedi. Pet shop sahibi Ufuk Yardım ise bu durumun izdihama yol açacağını ve esnafın zor zamanlar yaşayacağını belirtti.
10.12.2021Gündem
Kedi velayeti! Mahkemeden emsal karar!
Kedi velayeti! Mahkemeden emsal karar!Mahkeme, ayrılan sevgililerin beraberken sahiplendikleri kedilerin kimde kalacağına ilişkin davada kedilerin psikolojilerinin nasıl etkileneceğine dair bilirkişi raporu aldı.
22.10.2021Yaşam
Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olun
Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olunTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Prof. Dr. Mustafa Şentop, Hayvan Hakları Federasyonu'nun istatistiklerine göre Türkiye'de, satın alınan evcil hayvanların yüzde 60-70'inin bir süre sonra sokağa atıldığını söyleyerek, "Bir canı sahiplendiğiniz zaman lütfen aldığınız sorumluluğun bilincinde olun" dedi.
3.10.2021Siyaset
"Hayvanları Koruma Kanunu" kapsamındaki ilk dava  görüldü
"Hayvanları Koruma Kanunu" kapsamındaki ilk dava görüldüBaşkentte, evinin bahçesinde 11 köpeğin cansız bedeni bulunan ve 7 köpeği ise uygunsuz koşullarda tuttuğu için tutuklanan Meral T'nin yargılanmasına başlandı.
10.09.2021Gündem
İBB barınağındaki iddialar... Tarım ve Orman İl Müdürlüğü incelemede bulundu
İBB barınağındaki iddialar... Tarım ve Orman İl Müdürlüğü incelemede bulunduİstanbul Pendik'te bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne bağlı Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Yaşam Alanı'nda ölen onlarca kedi ve köpeğin cansız bedeninin çürümeye terkedildiği iddiası üzerine İBB Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık açıklama yaptı. Atalık, "Hayvanları Koruma Kanunu'nun yürütücüsü Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden arkadaşlarımız gelip, tüm alanları inceleyip tutanak tutmuşlardır. Herhangi bir usulsüzlük, yasaya aykırılık tespit etmediklerine dair tutanakları vardır" dedi.
19.08.2021Gündem
Bahçesinde 11 köpeğin cansız bedeni bulunan kadın tutuklandı
Bahçesinde 11 köpeğin cansız bedeni bulunan kadın tutuklandıBaşkentte, evinin bahçesinde 11 köpeğin cansız bedeni bulunan kadın tutuklandı.
7.08.2021Gündem
Tarlada köpeğe mide bulandıran istismar! Kameraya aldı
Tarlada köpeğe mide bulandıran istismar! Kameraya aldıBartın'da bir köyde tarlada köpeğe cinsel istismarda bulunurken cep telefonu kamerasıyla görüntülenen M.D. (66), şikayet üzerine gözaltına alındı.
26.07.2021Yaşam
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalarAK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin MYK toplantısı devam ederken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MYK'nın ana gündemini çevre konularının oluşturduğunu belirten Ömer Çelik, müsilaj çalışmalarında iyi sonuçlar alındığını söyledi. Ayrıca Çelik, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde gerçekleştirilecek programın detaylarını tek tek açıkladı.
14.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Başlarına geçireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Başlarına geçireceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu.Erdoğan, "CHP yalan ve iftira çıtasını sürekli yükseltiyor. Bunların gerçek yüzünü milletimize göstermek boynumuzun borcudur. Sadece hakikati göstererek sergilenen oyunu bozacağız.CHP'nin içinde saklanamaz hale gelen, taciz, tecavüz, istismar skandallarını saklamak için başlattığı karalama kampanyalarını bunların başlarına geçireceğiz." dedi.
14.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hayvanları koruma kanunu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.